امام جمعه اصفهان : برای تعدد زوجات و تکثر اولاد فرهنگ سازی کنید

به گزارش پارسینه، محمدتقی رهبر رئیس سابق فراکسیون روحانیون مجلس در گفتگو با فارس‌نیوز گفته است: «تعدد زوجات و تکثر اولاد از سنن اسلام است که رابطه منطقی با هم دارند و باید برای آن فرهنگ‌سازی کنیم.»


 
بنا برا این گزارش حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر درباره لایحه حمایت از خانواده و نقش تعدد زوجات در افزایش جمعیت، اظهار داشت: تعدد زوجات در کشورهایی که فرهنگ شده، در تعدد اولاد اثرگذار بوده است.

وی افزود: این یک رابطه منطقی است که وقتی یک مرد چند زن اختیار می‌کند، فرزندان بیشتری خواهد داشت اما این مسأله هنوز در جامعه ما فرهنگ نشده است.

نماینده سابق اصفهان در مجلس گفت: در کشور ما حتی یک زوجه که می‌تواند هر 2 سال یک‌بار یک فرزند به دنیا آورد، گاهی با وجود 10 تا 20 سال زندگی به یک یا نهایتاً دو فرزند قناعت می‌‌شود.

حجت‌الاسلام رهبر افزود: فرهنگ تکثیر نسل در جامعه ما هنوز تحت تاثیر لایه‌های تبلیغات گذشته که محمدرضا شاه می‌گفت دو تا بچه کافیه، قرار دارد و خانواده‌ها به این شعار عمل می‌کنند.

وی با تأکید بر لزوم تغییر این فرهنگ، خاطر نشان کرد: تعدد و تکثر از سنن اسلام است و شرعا معذوریت ندارد اما باید در این زمینه، فرهنگ‌سازی کنیم.

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: افزایش جمعیت در گرو اراده خانواده‌هاست که به سنت اسلامی در تکثر اولاد عمل کنند و فرزند بیشتر بیاورند.

وی افزود: با اینکه در فرهنگ شیعه متعه (ازدواج موقت) وجود دارد، اما گاهی برخی به دلیل بروز مشکلات می گویند ما همین یک فرزند را تربیت کنیم، هنر کرده‌ایم.

حجت‌الاسلام رهبر ادامه داد: متأسفانه این افکار باعث شده جامعه ما از نظر جمعیت از سایر جوامع عقب بماند و این مسأله‌ای است که بارها درباره آن سخن گفته‌اند.

رئیس سابق فراکسیون روحانیون مجلس در پایان تعدد زوجات را جایز و تکثر اولاد را مطلوب دانست و گفت: باید خانواده‌ها را تشویق و با اتخاذ تدابیر زمینه‌سازی کنیم خانواده‌ها حداقل هر سه سال یک فرزند بیاورند.

حجت‌الاسلام رهبر در پایان تصریح کرد: اولاد کم‌تر زندگی بهتر، نه با شرع مقدس که پیغمبر فرمودند "اولادتان زیاد شود، در قیامت افتخار می‌کنم" وفق دارد و نه از بعد جهانی که دشمنان در حال افزایشند و ما به سوی کاهش جمعیت حرکت می‌کنیم، به نفع ماست.

+32
رأی دهید
-268

raha2022 - اهواز - ایران
امام جمعه اصفهان - پول ازدواج را بده وخرج خوراک و هزینه زندگی - اعدامهارا متوقف کنید . که جمعیت کم نشه . مفتخور کله پوک شکمت سیر است .
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 15:34
Artosh - تهران - ایران
اونوقت میگن فیلم بی گناهی مسلمانان چرند بوده.. بابا جمع کنید این دین زیر شکمی رو دیگه. احمق خجالت نمیکشه عملاْ خیانت رو شرعی میکنه و میگه باید فرهنگ سازی شه. اگه اینجوریه واسه خانم ها هم تعدد مرد رو شرعی کنید. تا پدربزرگ بنده به شخصه برای خواستگاری همسر شما مزاحم شه. مردک کثیف....
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 15:56
ghafas - مشهد - ایران
چی به زناشون بدن ؟ اشکنه ی پیاز ؟
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 16:13
دل سوخته - اریزونا - امریکا
خجالت بکش مرتیکه پشم سفید با این اوضاع تورم و گرونی که شما بی لیاقت ها واسه مردم بوجود آوردین واسه یک همسر هم نمیشه بصورت نرمال زندگی فراهم کرد اون موقع شما ها فقط بفکر تعداد زوجات و تکثر فرزندان هستین تقصیر هم ندارین از قعر به اوج رسیدین و همه چی واسون فراهم هست باید هم فقط بفکر مسئل جنسی باشین به امید روزی که بازم به قعر که جایگاه واقعیتون هست برسین البته اگه ملت کمی همت بخرج بدن
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 16:16
romano - تهران - ایران
حاجی همه مثل شما بیسواد و چهارپا تشریف ندارند که نسلشون خرگوشی زیاد بشه مردم بچه آدم می خوان بزرگ کنن. رسما نمایندگی Playboy در دین هستیدا. آخه پدر سوخته پیغمبر همش 23 سال بود 8 ساعتشو بخوابه عبادت و دست به آب و غذا و نون در آوردن هم 8 ساعت این شد 16 ساعت آخه چند ساعت وقت داشته اینهمه اراجیف ببافه بعد هم نگید شرع مقدس بگید هرچی ما می‌گیم شرعیه خودتون و ملت رو راحت کنید تو می‌خوای با زنها عشرت کنی قانونشو که خودت ساختی خوب برو تو همون ... با زنهات ... کن بیخیال مال دنیا و جمعیت بشو ها چیه دلار دولتی و رانت رو چکار کنی جوجه کباب دولتی حال می‌ده کیسهای صیغه جدید از دست می‌ره ای بمیرین.
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 16:20
MartinT - هایدلبرگ - آلمان
از این هاجاغا باید پرسید می‌شه یکی‌ ۲ تا از اون نوه‌های دختری حتی‌المقدور خوشکلشونو رو جهت امر اسلامی صیغه و تکثیر به ما بدهند.
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 16:26
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
من یک سخن با برادران بسیجی‌ دارم. چرا مردان پول دار می‌‌توانند ۳ تا زن داشته باشند .ولی‌ یک زن پول دار نمی‌‌تواند ۳ تا همسر داشته باشد. خدا وکیلی پاسخ آخوندی ندهید. مثلاً آدم نمی‌‌داند پدر بچه کیست. این روزها با یک تست می‌‌توان در آورد که پدر بچه کیست. یا اینکه مردها ۱ سال باید منتظر باشند تا پدر شوند. چشم ما مردان کور منتظر می‌‌مامانیم. این که نمیشود زن پولدار خرج ما را بدهد تازه ادعا هم داشته باشیم. حالا ما نمی‌‌گوهیم زیاد روی و ۱ زن با ۷ مرد. ولی‌ ۲ تا یا ۳ تا که دیگر مخالفتی با دین مقدّس اسلام ندارد. رفعت اسلامی کجاست. مرد دوم ۲ سال منتظر می‌‌باشد . تا پدر شود. همه خشنود و راضی‌ کاملا اسلامی. جلوی حرم امام مرد صیغهی. کمکی‌ هم به بیکاری می‌‌کنید .حالا ۷ مرد مهم نسیت اگر زن پول دارد همه که نباید پدر شوند . مگر زنها خرگوش هستند ۴ ما ۴ ما بچه تولید کنند. مهم حذف بیکاری می‌‌باشد. مشگل ناآشنا پدر که حل شد. منتظر ارشاد برادر ساندیس می‌‌باشیم
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 17:07
maziyar1976 - اصفهان - ایران
واقعا ببینید ما چه مردمی هستیم که اینا دارند بر ما حکومت می‌کنند.هگل می‌گوید مردم بر حسب لیاقتشون کسانی‌ بر سرشون مسلط میشوند.مردم مصر و لیبی‌ و تونس رو ببینید یا همین سوریه.ما چه چیزی کمتر از اینها داریم؟هر جا می‌شینیم همه از این ملاها بد میگن .روزگار مردم رو سیاه کردند.مردم رو به بدبختی انداختند از هیچ کسی‌ هم بخاری بلند نمی‌شه چرا؟بیاید دست در دست یک دیگر بگذریم و این کثافتها رو پیش اجداد تازیشون
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 17:21
mohammadmousavi1979 - تهران - ایران
والا تو همینشم موندیم رو چه حسابی رو چه پشتوانه ای این حرفها رو میزنن خدا میدونه. فعلا شرایط ازدواج اول رو برای جوانها فراهم کنید باقی پیشکش.
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 17:40
Dionysos - پارسی - فرانسه
خفه شو اکبیری عقب مونده! سنت محمد بخوره تو فرق سرت بدبخت عرب پرست! دشمن مردم ایران تویی کثافت، دشمن مردم ایران رهبر معتادته! دشمن مردم ایران مکتب منحوسی به اسم اسلامه! برو ننه ت رو صیغه کن تو چیکاره مردمی؟!
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 17:47
kabootar - لاهور - پاکستان
نفس تون از جای گرم میاد؟
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 18:08
parviz1 - کترینگ - انگلستان
این عمامه را رو سر سّگ هم تو تابسون و گرمای اصفهان بزارینبد از ۱روز مغزش میپزد .ببینین چه بلایی با مغز ملاها کرده که اینقدر بیشعور شدن و میبینن تورم با ملت چه کرده و ملت نان خالی‌ هم بزور در میارن اون وقت ملا میگه چنتا زن بگیرین و بچه زیاد کنید!!!!!!!! درست هست یکی تعداد مزدور و مفتخور اطراف ملاها وضعشون خوبه و ساندیس و.. ولی‌ واقعاً از طرفی خط فقر را با همه دروغها اعلام مکنن و فاجعه جامعه مشخص هست و از این طرف هم میگن چنتا زن و ۱۰ تا بچه!!!!!!!
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 18:09
welt az alman - دوسلدورف - المان
آخه مرتیکه روانی مگر به همین راحتیه؟شما تو ایجادشغل ومسکن و........ جوانهای الان موندید بعد وعده سرخرمن میدید؟مگر سگ وگربه و جوجه هست که هروقت از عهده خرج ومکانش برنیومدی بدی بره؟ چرا کمی اون مختون رو روشن نمیکنید وبه دور برتون یک نگاه بندازید؟به 2تا بچه بیشتر خونه نمیدن؟آخ که الان یاد حرف پدر مرحومم افتادم که میگفت 20 میلیون بدهکارباش ولی با نفهم طرف نباش چون بدهی رو میدی ولی نفهم رونمیتونی بافهمش کنی که کمی حالیش بشه.شده حکایت اینها.
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 18:26
kobalt - تهران - ایران
حج آغا خرجشو شوما بدید آ فرهنگ سازیش باما.
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 18:28
mohammad.avaz - تهران - ایران
...مردم کاری سرشون اوردین که نون خوردن به زور در میارن حالا میخی‌ بچّه‌دار هم بشن مسخره
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 18:12
Azadikhah - تكسل - هلند
الان این آقایون مشکلاتی معمول مردم رو که ندارند. طبیعی که به غیر این به چیزه دیگه فکر نکنن
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 18:43
soghote_regim - وینا - امریکا
مردک تو یکی خفه بشی و ز. ر نزنی کسی اشکال نخواهد گرفت . مرتیکه بیسواد ختا در این امور خصوصی افراد هم دخالت میکنه . مردک فسیل شده کدام جامعۀ پیشرفته را دیدی از ایران پُر جمعیت تر باشه ؟ سوئد 6 میلیون . دانمارک . نروژ . فنلاند . هلند . اتریش و سویس هیچکدام بیشتر از ده میلیون جمعیت ندارند . تو مردک بیسواد و عقب افتاده ایران رو با بورکینافاسو . و موطا ابائ و اجدادیت ( اعراب ) اشتباه گرفتی . همین 75 میلیون جمعیت رو امکانات رفاهی . کار . بیمه . سر پناه و یک شکم سیر در روز بهشون بدین باقیش پیش کش تون . شما عرب صفتان برای جنگ افروزیتان به جمعیت بیشتر احتیاج دارید که مردم با هزار رنج و مشقت فرزند به ثمر برسونند و شما بفرستین به جبهه جنگهای دیوانه وارتان . ننگ بر تو مردک فسیل شده و جمهوری تحجر
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 18:57
ariya777 - تهران - تهران
مرتیکه هوس باز لجن
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 19:13
mo.ho - تهران - ایران
مرتیکه خرفت الاغ مردمو چون خودش مثل گوسفند میمونه و بیست تا زن داره،به بقیه هم میگه که مثل من باشید.من فقط منتظر چهار تا از این ساندیس خورها که بیان اینجا نظر بدن.جایی که به نفعشون باشه فقط میان زر میزنن
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 19:12
arian1 - ابادان - ايران
متاسفانه باید فقط لعنت و نفرین کنم این مذهب جهنمی و شیطانی شیعه را که تمامی‌ رهبران و امامان آن همگی‌ گروهی مفتخور و احمق هستند و جز فساد و نابودی چیز دیگری از این مذهب دیده نشده است-
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 19:13
ekman - شیراز - ‫ایران
ازدواج کنید،تعدد زوجات را رعایت کنید،عیالوار شوید،آنوقت سگ دو بزنید جهت سیر کردن زن و بچه،بخاطر فقر و بدبختی وقت سر خاراندن نداشته باشید،چه رسد به اینکه به سیاست فکر کنید و از ما حساب پس بگیرید،ما هم سرمایه‌های شما را به یغما می‌بریم،در منطقه بنام اسلام محمدی در زندگی‌ سایر ملل دخالت می‌کنیم،در صورت رخداد جنگ هم خیالمان راحت است چون کمبود نیروی انسانی‌ نخواهیم داشت.
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 19:38
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
اینم فرهنگ سازی هوو هوو جونم هوو دل بیقرارم هوو وقتی که هوو نداشتم چه روزگاری داشتم یه .. داشتم یه صندوق حالا هووو کرده فندق ، ، هووو برای لاغر شدن.
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 19:58
kitaro - تهران - ایران
به به!!. حاج آقا مسئله!!. اگه از جمعیت 75 میلیون نفری 65 میلیون دشمن شما اخوندا باشن که بیشترن!!. لطفا محاسبه کنید در جمعیت 100میلیونی که حتما 80 میلیونش زیر خط فقر هستند و با تورم و گرانی و بیکاری دست به گریبان!!!. 1-تعداد دشمنان خود را!!. 2-جایگاه خشتک هر چی آخوند را!!
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 20:18
anty mola - اربیل - عراق
بیشرفهای اسلامی مخواهند بچه و جوان زیاد بشه و همه را در راه دین مسخره اسلام قربانی کنند تا حکومت اخوندی برجابماند ،درواقع جهل و نادانی فراگیرتر شود
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 19:44
perspolis123456789 - پراگ - چک
حج آقا تقبللله -اگر راست میگی‌ دخترت رو به عقد خودم در میارم - خوب مردک اینکه می‌شه همون سکس گروپ حالا عربیش می‌شه صیغه یا هر زهر مار دیگه .‌ای ...به این دینو دستگاهی که تو نمایندش باشی‌ مصیبت
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 19:52
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
من حاضرم همه دخترها و نوه های این حج آغا رو صیغه کنم و اونقدر براش نوه و نتیجه پس بندازم تا خودش بگه: دیگه بسه!
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 20:59
اواره وطن - نیکوزیا - قبرس
حالا نه اینک نسل و نزاد ایرانی اصیل و اریایی هستیم مثل خرگوش تکثیر هم بشند این نسله عرب و مغول که تو ایران هست همون بهتر مثله دایناسور منقرض بشه بزودی
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 21:30
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
منظورش فرهنگ اسلامی است که در آن مرد میتواند علاوه بر چهار زن رسمی با زنهای متعددی از جمله کنیزان و بردگان و صیغه ای ها بخوابد (بخوانید فحشای قانونی اسلامی) و به ازدیاد تخم حرامزادگان اسلامی بپردازد بی آنکه از نظر اجتماعی و قانونی و اخلاقی مورد مواخذه قرار گیرد. اینها میخواهند فرهنگ اصیل ایرانی را نابود کنند و فرهنگ سکس و خشونت و بی بند و باری اسلامی را که اساس و شالوده اسلام نکبت بار است جایگزین آن کنند. اما عمر این حکومت هرگز کفاف نخواهد داد و بزودی شاهد ریشه کنی این طاعون قرن بیست و یک از ایران عزیز خواهیم بود.
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 20:51
سپیده تفرشی - میلان - ایتالیا
پس لطفا اول یکی از دخترانت راصیغه بقال محل کن
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 21:57
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
وای از اون روز که سنت پیامبر در ایران در مورد ازدواج اجرا بشه. دیگه دختر ۶ ساله هامون هم در امان نمیمونند!
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 21:58
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا . بسیار زیبا. درود بر تو
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 23:27
من حرف حساب می زنم - تهران - ایران
4 تا زن و حداقل 10 تا 15 بچه با یارانه 45000 تومن میشه حداکثر 900 هزار تومن که با دلار 4000 تومن میشه ماهی 225 دلار که در ماه نمیشه یکیشون را اداره کرد !!!!جتما میگین یارو باید بره سر کار آخه با 4 تازن و 15 تا بچه کی وقت میکنه بره سر کار مدام باید بچه پس بندازه !!!!!
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 01:11
zebbel - بوستون - آمریکا
البته هر اتفاقی میافته، جیره و مواجب آقا کم نشه.
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 04:50
sama128 - شیراز - ایران
مارد - خواهر - عمه - خاله ات را معرفی کن حوزه علمیه قم که طلاب فرهنگ سازی کنند. انشاء ا...
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 09:09
ggirl - فرانکفورت - آلمان
میخوان ایران رو دیگه واقعا به عربستان سودی تبدیل کنن * خاک تو اون سرت * شما مردا رو نابود کردید با مواد از مردی انداختید و زیر بار هزینه‌های زندگی‌ له‌ کردید ** اون .... ....که ۴ تا زن میگیره پول نفت رو میگیره مثل گاو می‌خوره و با پرندهای شکاری و اسب هاش و ماشینش بازی می‌کنه ایرانیها چی‌؟ **
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 09:35
sahar 2012 - استکهلم - سوئد
آخوند بی سواد خفه شو . حالمون دیگه از امثال شماها بهم می خوره . همین شماها هستین که خیانت رو رواج می دین و زشتی یک کا رو از بین می برید- اول دختر و نوه و خواهر خودتو صیغه یک مرد زن دار بکن بعد اینجا بشین مزخرفاتتو تحویل مردم بده
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 13:42
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.