لباس زنانه ترفندی برای گذر از دوربین مداربسته

کارآگاهان پلیس آگاهی تهران مردی را شناسایی و دستگیر کردند که اخراج خود از محل کارش را بهانه سرقت از خانه مدیرعامل خود قرار داد. او 100 میلیون تومان طلا و سکه دزدیده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه رحیم فرزام، رییس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به عملیات کارآگاهان برای دستگیری این جوان گفت: این کارگر وقتی به دلیل اعتیاد به مواد مخدر از سوی مدیرش اخراج شد دست به اجرای نقشه‌اش زد. به گفته فرمانده پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران این مرد برای آنکه شناسایی نشود نقشه خود را با بر تن کردن لباس زنانه به اجرا درآورد.

 

صد میلیون تومان مالم را بردند

ماجرا و طرح آن در پلیس مربوط به 5 ماه قبل است؛ زمانی که خانواده کارخانه‌داری اهل تهران از میهمانی برگشتند و خانه خود را به هم ریخته یافته و متوجه سرقت طلا و سکه‌هایشان شدند. براساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی تهران، پنجم اردیبهشت امسال فردی در تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 به ماموران اعلام کرد که منزلش توسط سارق یا سارقان مورد سرقت قرار گرفته و نزدیک به 100 ملیون تومان سکه و طلا از منزلش به سرقت رفته است. با طرح این شکایت ماموران کلانتری 122 دربند در محل سرقت واقع در زعفرانیه، خیابان آصف حاضر شده و به بررسی ماجرا پرداختند. ماموران با حفظ شواهد اولیه موضوع را به پایگاه یکم پلیس آگاهی اعلام و تیم بررسی صحنه سرقت در محل حاضر شد. کارآگاهان و تیم بررسی صحنه سرقت پلیس آگاهی به بررسی از محل سرقت پرداختند.

 

نشانه‌هایی از یک سارق آشنا

بررسی‌های مقدماتی کارآگاهان نشان از آن داشت که سرقت از نوع داخلی است و سارق یا سارقان با اطلاع دقیق از غیبت مالباخته و همچنین اطمینان از نگهداری اموال باارزش در خانه، اقدام به سرقت کرده‌اند. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت منزل» و به دستور شعبه 5 بازپرسی دادسرای ناحیه یک تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. پس از اینکه نشانه‌ها و شواهد حاکی از سرقت به دست یک آشنا محرز شد، مالباخته در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: عصر چهارم اردیبهشت به همراه دیگر اعضای خانواده و برای شرکت در مراسم جشن تولد فرزند یکی از دوستان خانوادگی، از خانه خارج شده و حدود ساعت 1:30 بامداد روز پنجم به منزل بازگشتیم. این مرد که خود را صاحب یک کارخانه معرفی کرده بود، افزود: در منزل کاملا بسته بود و هیچ گونه اثری که نشان از تخریب داشته باشد، روی در خانه وجود نداشت اما زمانی که وارد شدم، در کمال تعجب متوجه به هم ریختگی لوازم شده و پس از کمی بررسی متوجه سرقت سکه‌های طلا، جواهرات اعضای خانواده و همچنین مدارک شناسایی و برخی قراردادهای کاری کارخانه شدم.

دوربین مداربسته تصویر یک زن را نشان داد

کارآگاهان پایگاه یکم در ادامه رسیدگی به پرونده، اقدام به بررسی تصویر به دست آمده از دوربین‌های مداربسته پیش‌‌بینی شده در مجتمع مسکونی کردند. تصاویر فردی را نشان می‌داد که حدود ساعت هشت شب و با پوشش زنانه، با استفاده از کلید وارد ساختمان شده و در کمتر از 10 دقیقه از ساختمان خارج و ضمن سوار شدن به یک دستگاه خودروی سمند از محل گریخته است.

در ادامه رسیدگی به این پرونده، مالباخته بار دیگر ضمن مراجعه به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران به کارآگاهان عنوان داشت: فرد ناشناسی با تلفن همراهم تماس گرفته و مدعی شده است که در صورت پرداخت پول حاضر است اسناد و مدارک شناسایی سرقت شده از منزلم را بازپس دهد. بلافاصله آموزش‌های لازم به مالباخته ارائه شد و سرانجام با انجام تحقیقات پلیسی، کارآگاهان موفق به شناسایی و دستگیری فردی به نام «نوید» شدند. با شناسایی و دستگیری «نوید» و حضور مالباخته در پایگاه یکم جهت مواجهه حضوری با متهم، بلافاصله «نوید» به عنوان کارگر اخراجی کارخانه مالباخته مورد شناسایی قرار گرفت. مالباخته پس از شناسای متهم در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: نوید به عنوان کارمند در کارخانه تولیدی پوشاک مشغول به کار بود تا اینکه به من اطلاع داده شد که او به مصرف موادمخدر از نوع شیشه اعتیاد پیدا کرده است. چندین بار در این خصوص به وی تذکر دادم اما زمانی که با بی‌تفاوتی نوید درباره عدم ترک مصرف موادمخدر روبه‌رو شدم، به ناچار حدود شش ماه پیش مجبور به اخراج او از کارخانه شدم.

 

وقتی فهمیدم می‌خواهد اخراجم کند نقشه کشیدم

نوید در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: زمانی که مالباخته از موضوع اعتیاد من اطلاع پیدا کرد و مرا به اخراج تهدید کرد قبل از آنکه از کارخانه اخراج شوم، در یک فرصت مناسب دسته کلید صاحب کارخانه را سرقت کرده و دسته کلید دومی را تهیه کردم. در طول مدتی که در کارخانه مشغول به کار بودم از محل زندگی و وضعیت مالی خوب مالباخته اطلاعات دقیقی داشتم تا اینکه موضوع اخراج از کارخانه پیش آمد. پس از اخراج، چندین ماه به عنوان کارگر ساده در نمایشگاه‌های مبل‌فروشی منطقه یافت‌آباد مشغول به کار بودم و در طول این مدت نیز چندین بار با سرقت کارت‌های عابربانک متعلق به صاحبان نمایشگاه‌های مبل و بدون آنکه آنها متوجه برداشت از حساب‌های عابربانک خود شوند، اقدام به برداشت پول از حساب آنها می‌کردم تا اینکه پس از گذشت نزدیک به شش ماه از زمان اخراج، تصمیم به سرقت منزل مالباخته گرفتم. چندین روز در نزدیکی محل زندگی مالباخته منتظر زمانی مناسب برای سرقت بودم تا اینکه سرانجام چهارم اردیبهشت، زمانی که مالباخته به همراه تمام اعضای خانواده‌اش از خانه خارج شد، با استفاده از چادر زنانه‌یی که از قبل و برای استفاده در سرقت تهیه کرده بودم، وارد مجتمع مسکونی و خانه مالباخته شده و پس از سرقت نیز با همان وضعیت پوشش زنانه از خانه خارج شدم.

+41
رأی دهید
-50

ukguy4u - لندن - بریتانیا
از اینکه تو این هیری ویری ایران آدم نکشتی ازت سپاسگزارم!
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 11:59
parviz1 - کترینگ - انگلستان
وقتکه رهبر مملکت شیره آی‌ باشه و همه را هم معتاد و بدبخت کنه و از همین راه بتونه به ادامه رژیم دلخوش باشه نتجش هم همین هست که میبینید.کی مقصر اصلی‌ این دزدیها و جنایتهاست؟ چرا آبجو حرم و شلاق و .. ولی‌ تاریک و شیشه و کراک و.. که من واقعن اسمشون هم بلد بستم حلال است؟ملاها همرو بدبخت و معتاد و دزد و جنایتکار و .. کردن.مقصر اصلی‌ رژیم اسهال و خود رهبر شیره ایست و مافیای دست به سینه گدا علی‌ شیره.
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 14:29
بهروزرضازاده - سیدنی - استرالیا
ukguy. خدا نکشت کلی خندیدم
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 15:02
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.