احمدی‌نژاد: تحت فشاریم؛ بودجه بسیاری از سازمان‌ها قطع شده است

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور ایران، در اظهار نظری کم‌سابقه اعلام کرد که دولت به لحاظ  بودجه تحت فشار است و حتی گفت بودجه بسیاری از سازمان‌ها قطع شده است.
 
 به گزارش ایسنا، محمود احمدی‌نژاد، که روز سه‌شنبه ۱۸ مهرماه در نشست دوره ششم مجلس دانش‌آموزی حضور یافته بود، در پاسخ به دانش‌آموزانی که خواستار افزایش بودجه این سازمان شده بودند گفت: «اکنون به لحاظ بودجه تحت فشاریم. بودجه خیلی جاها صفر شده یا کاهش ۲۵ درصدی داشته است. در این شرایط می‌توان فهمید که خیلی‌ها چکاره هستند، اما بودجه مجلس دانش‌آموزی و سازمان دانش‌آموزی را تامین می‌کنیم.»
 
اظهارات محمود احمدی‌نژاد در حالی است که نمایندگان مجلس در حال جمع‌آوری امضا هستند تا از وی به خاطر شرایط اقتصادی و سقوط ارزش واحد پول ملی کشور سئوال کنند.
 
آخرین گزارش‌ها حاکی از آن است که ۹۴ نماینده طرح سئوال از رئیس دولت را امضا کرده‌اند که به گفته محمد دامادی، نماینده ساری، قرار است روز یکشنبه هفته آینده تقدیم مجلس بشود.
 
پیشتر برخی وبسا‌یت‌های خبری از  کمبود بودجه دولت و قطع بودجه برخی از سازمان‌ها در شش ماهه دوم سال ۱۳۹۱ خبر داده بودند که رئیس دولت روز سه‌شنبه آن را تایید کرد.
 
حوزه ارز و اقتصاد از محورهای عمده سئوال نمایندگان از محمود احمدی‌نژاد عنوان شده است؛ محمود احمدی‌نژاد در کنفرانس خبری ۱۱ مهرماه شماری از گروه‌ها و نهادهای داخلی را به کارشکنی متهم کردکه به گفته او برای تخریب دولت «جنگ روانی» هم راه انداخته‌اند.
 
وی در کنفرانس خبری خود نقش تحریم‌های نفتی و بانکی را نیز در وضع اقتصادی کشور دخیل دانست و در پاسخ به خبرنگاران گفت که حرف‌های علی‌ لاریجانی، رئیس مجلس، را درباره نحوه مدیریت دولت قبول ندارد.
 
رئیس دولت تزریق بیش از اندازه پول به اقتصاد ایران را  هم رد کرد و گفت مجلس اجازه نمی‌دهد که پول بیشتری به جیب مردم برود.
 
‌هم‌اکنون کم نیستند نمایندگانی که سیاست‌های دولت را در سقوط ارزش ریال و تورم موثر می‌دانند.  احمد توکلی، نماینده تهران، از جمله این نمایندگان است و حتی می‌گوید دولت با افزایش عمدی ارزش دلار، کسر بودجه خود را جبران می‌کند.
 
بیستم شهریور ماه امسال مجلسی‌ها به نقل از نمایندگان دولت گفته بودند که «از ۱۴۴ هزار میلیارد تومان سقف درآمد و هزینه‌های بودجه عمومی دولت تنها ۹۰ هزار میلیارد تومان آن قابل وصول است که از این میزان حدود ۴۵ درصد تاکنون به بودجه جاری اختصاص یافته‌ است.»
 
محمود احمدی‌نژاد، رئیس دولت، در حالی از کسر بودجه و قطع بودجه بسیاری از سازما‌ن‌ها سخن گفته که به گفته اکبر ترکان، معاون سابق وزارت نفت، این دولت در طول هفت سال گذشته بیش از ۵۳۱ میلیارد دلار درآمد نفتی داشته است.
 
آخرین باری که نمایندگان موفق شدند محمود احمدی‌نژاد را به مجلس بیاورند و از وی سئوال کنند، اسفند ماه سال گذشته بود که رئیس دولت به آنها می‌گفت فرصت خوبی برای «شوخی» در شب عید فراهم شده است.

+86
رأی دهید
-28

time-to-say-goodbye - تورنتو - کانادا
برو نیویورک با یه طویله گوساله، دو طبقه هتل رو رزرو کن،چار تا چرند پشت تریبون بگو، همه چیز درست می‌شه....
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 02:05
irani62 - برلین - آلمان
مردک احمق تو که گفتی تحریم ها اثر نداره !!؟؟؟
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 03:30
compatriot - تورنتو - کانادا
ای‌ تو و اون رهبر چلاقت بمیرید که ایران از دست شما جاهلان شیاد راحت شود!
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 03:46
Caroline - تهران - ایران
زرشک.... دزد بد ترکیب
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 05:10
paya55 - چیچست - ایران
تنها حرف راستش در طول عمرش همینه.بله من بازنشسته الان 5 ماهه حقوق وپاداشم رو نگرفتم.اگه پس انداز نداشتم باید میرفتم گدایی....
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 07:22
sama128 - شیراز - ایران
نمیشه که همش تو فشار بدی باید جا هم عوض بشه یه کم هم تو تحت فشار قرار بگیری که مزه فشار واقعی بره لای پوستت که بفهمی فشار یعنی چه
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 08:07
انقلاب دوم - هامبورگ - آلمان
کی‌ بود میگفت تحریمها کاغذ پاره ائی بیشتر نیستند و اینقدر قطعنامه بدهید تا قطعنامه دونتان پاره شود، حالا میبینیم اون چیزی که در حال پاره شدن هست ماتحت سید پشم علی‌ و اراذلی مانند تو هست.
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 09:53
m_r - سیدنی - استرالیا
با درود. واقعاً که خجالت داره کشور اقتصاد کشور جان مال حتا آن دینی هم که داشتند نابود و از بین بردی دلیل آن هم بی‌ سوادی و احمق و کله شق بودن خودت و آن‌های که مخصوصا این ۳ سال آخر یک شبه میلیون‌ها حتا میلیارد‌ها دزدید و غارت کردند و تویی لعنتی از عدل صحبت و عوام فریب کردی یادت هست رفتی‌ در یکی‌ از دهات استان گیلان به برف پاک کردن که این طور خودت را مردمی نشان دهی ولی‌ جنایت و نابودی اقتصادی که تو به کشور ایران کردی مغولها نکردند.
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 07:52
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران
هنوز اوج شکوفایی اقتصاد اسلامی مونده! به قول قدیمیا از میوه ها توتش رسیده
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 12:37
alwaystruth - تهران - ایران
لینک ایسنا را بگذارید اگر از راستگویانید.
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 19:55
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.