هشدار وزارت اطلاعات ایران در مورد تلاش آمریکا برای تاثیر بر مدیران عالی

هشدار وزارت اطلاعات، در قالب تحلیلی اختصاصی در سایت جدیدالتاسیس این وزارتخانه منتشر شده است

 وزارت اطلاعات ایران هشدار داد که آمریکا در صدد است "برخی مدیران میانی و حتی عالی‌رتبه جمهوری اسلامی"را به سمتی سوق دهد که انگیزه خود را برای مقابله با فشارهای بین المللی از دست بدهند.

وزارت اطلاعات می گوید که آمریکایی‌ها در تلاش هستند شرایطی ایجاد کنند که "مطالبه برای تغییر راهبردهای سیاست خارجی به‌ویژه در بحث هسته‏‌ای از درون دولت آغاز شود" یا "اختلافاتی درون نظام بر سر چگونگی ادامه مسیر و میزان هزینه منطقی که باید پرداخت" در بگیرد.

وزارت اطلاعات ایران، اخیرا اقدام به راه اندازی یک سایت اینترنتی اختصاصی کرده و هشدارهای فوق، در قالب مطلبی در این سایت انتشار یافته است.

این مطلب به عنوان توضیح برنامه ریزی های "شورای اطلاعات ملی آمریکا" برای تاثیرگذاری بر سیاست هسته ای جمهوری اسلامی ایران منتشر شده است.

این هشدارها در شرایطی عنوان می شود که در ماه های گذشته، منتقدان محافظه کار محمود احمدی نژاد، وی و همکارانش را متهم کرده اند که قصد دارند آیت الله خامنه ای را وادار کنند تا برای پایان دادن به فشارهای اقتصادی و تحریم های بین المللی، تن به پذیرش شرایط غرب در مورد برنامه هسته ای ایران بدهد.

مطلب منتشر شده در سایت وزارت اطلاعات، همچنین مدعی شده که بخشی از "سناریوی" آمریکا، "ایجاد به هم ریختگی سیاسی درون کشور به منظور ناامید کردن مردم از این نکته است که حاکمیت از انسجام کافی برای حل مشکلات آنها برخوردار است".

این مطلب در ادامه از "پیشنهاد انگلیسی‏‌ها به آمریکا" در این زمینه خبر داده که "موضوع انتخابات ریاست جمهوری به محور اصلی اختلافات در داخل جریان اصولگرا و هم‏چنین آغاز منازعه جدید میان اصولگران و دولت تبدیل شود".

هشدار در مورد 'تبدیل نارضایتی های اقتصادی به ناامنی'"به عقیده وزارت اطلاعات، آمریکایی‌ها می‌کوشند شرایطی ایجاد کنند که 'مطالبه برای تغییر راهبردهای سیاست خارجی به‌ویژه در بحث هسته‏‌ای از درون دولت آغاز شود' یا 'اختلافاتی درون نظام بر سر چگونگی ادامه مسیر و میزان هزینه منطقی که باید پرداخت' در بگیرد"

سایت دستگاه اطلاعاتی ایران در بخشی دیگر از مطلبی که منتشر کرده، در مورد برنامه ریزی های آمریکا برای "تبدیل نارضایتی های اقتصادی به ناامنی" هشدار داده و مدعی تلاش "جریان فتنه" برای سوء استفاده از "بحران های کارگری" و "وضعیت معیشت مردم" شده است.

"جریان فتنه"، اصلاحی است که سیاستمداران و رسانه های نزدیک به آیت الله خامنه ای از آن، برای اشاره به معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ استفاده می کنند.

سایت وزارت اطلاعات ایران می نویسد که در همین ارتباط، "جریان فتنه تصمیم گرفته است فساد اقتصادی را در کشور فراگیر نشان داده و برای تحقق این امر به شایعه سازی و جعل خبر درباره باز شدن پرونده‏ های جدید فساد کلان اقتصادی و بی نتیجه ماندن دو پرونده فساد کلان بانکی و بیمه بپردازد."

دو پرونده "فساد بانکی سه هزار میلیارد تومانی" و "شرکت بیمه ایران"، از بزرگترین پرونده های فساد سال های اخیر در ایران هستند که در هر دوی آنها، برخی از همکاران رئیس جمهور توسط تعدادی از سیاستمداران و رسانه های محافظه کار به تخلفات مالی متهم شده اند.

+27
رأی دهید
-76

بت شکن - مونترال - کانادا
مدیران بی‌ مدبّری که با پشتوانه برخی‌ جیره خوار هر هر هفته و در هر مراسمی شعار مرگ بر آمریکا سر میدهند چگونه میتوانند تحت تاثیر سیاست آمریکا قرار بگیرند!! پس معلوم میشود این شعار‌ها ت‌و خالیست!!
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 19:01
mohammad.avaz - تهران - ایران
توی ایران حالا این قدر همه چیز خر توی خره معلوم نیست کی‌ داره واسه کی‌ کار می‌کنه هرکی‌ میبینی‌ داره واسه خودش به جیب می‌زنه و فرار (شهر که شولوخ می‌شه قورباخه هم هفتیر کش می‌شه)
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 20:25
hasanomid - مشهد - ایران
سلام هر چه باشد ما ایرانی هستیم باید ÷شتیبان هم باشیم
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 20:59
دفتر رهبری - مشهد - ایران
خدا حفظشون کنه
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 21:06
alireza 66 - تهران - ایران
شاهد اونیم که تحریمها نه تنها بر اقتصاد تاثیر داشته بلکه شورت آغایون رو هم قهوه ای کرده!!آورین آورین.ماژالله
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 21:57
parviz1 - کترینگ - انگلستان
مثل این میمونه که نان گرون شده و اطلاعات بگه آمریکا می‌خواد کاری کنه که مردم فکر کنن نان گران شده.مرتیکه این همه نارضایتی مگر شوخیست؟!!!!!!!!تورم بیچاره کرده فلج کرده بدبخت کرده ملت را.بمب آتم میخوا ن چکار؟بچه هاش شیر میخواد لباس میخوا ن کفش و کتاب و مدرسه و تا دانشگاه و. وقتیکه یک قوطی شیر ۱۸۰۰۰هزار تومان.یعنی‌ روزی ۲۸۰۰ تومان شیر بچه و خودش و زنش یکی اجاره خانه پایین شهر و گوشت و مرغ برنج آب و برق و هزینه رفت و آامد سر کار و دکتر و دارمان و....دست کم روزی چقدر و ماهی‌ چقدر.بشین حساب کن ببین کار آمریکاست یا بی مغزی ملا و دکی و مزدوران انگل که بانی همه این مشکلات هستید؟!
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 21:43
بزرگمهر - تهران - ایران
از کرامات شیخ ما این است/ شیره را خورد و گفت شیرین است. مملکتی که وزارت اطلاعاتش امروز به نتیجه ای رسیده که دانش آموزان دوران راهنمایی آن یک سال پیش می دانستند، اوضاعش از این بهتر نمیشه!!! این حکومت به ضرب پول تا امروز بخشهایی از جامعه را برای خود حفظ کرده است که البته اگر پول نداشته باشد و در بر همین پاشنه بچرخد، خطری که از جانب همین طرفداران ظاهری تهدیدش می کند به مراتب بدتر و کشنده تر از هر خطر دیگری خواهد بود. پدری را تصور کنید که با ریخت و پاش فراوان فرزندان نااهل خود را سر به راه و مطیع کرده است و حالا دیگر توان ندارد از پس مخارج آنان برآید و فرزندان نیز هیچ کاری بلد نیستند جز مفتخوری. به نظر شما عاقبت آن پدر چه می شود؟
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 23:08
amoo uk - لیدز - انگلیس
۳۴ ساله میدوزدن ، جنایت میکنند ، مردمو تحت بد‌ترین شرایط اقتصادی و اجتماعی گذاشتن با هزار دروغ و جنایت بعد میگن آمریکا و انگلیس پس شما عقب موندها چه غلطی می‌کنید ۳۴ ساله ؟؟؟؟ شما باید گوشه مسجد مثل علی‌ گدا گدایی کنید نه مملکتو تاراج !!!!!! آخرش به خاطره بقای خودتون مردمو به اسم شیعه و سنی یا ترک و کرد ،فارس عرب به جون هم می‌ندازید هر چند ۳۴ ساله دارید این کار‌ها رو می‌کنید . ابله و عقب موند مغزی هم کم نداریم .
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 23:29
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.