اعترافات زن ۲۱ ساله در بازسازی جنایت

خراسان:  زن ۲۱ ساله ای که متهم به قتل و سوزاندن جسد همسر ۶۳ ساله اش است در حضور مقام قضایی ضمن تشریح چگونگی ارتکاب جنایت گفت: پیشنهاد سوزاندن جسد را راننده آژانس به من داد!

عقربه های ساعت، ۱۲ ظهر را نشانه گرفته بود که خودروی و پلیس جنایی مقابل آپارتمانی در خیابان پاستور مشهد توقف کرد. لحظاتی بعد و به دستور قاضی ویژه قتل عمد، «مهتاب» زن جوانی که متهم اصلی یک پرونده جنایی است در حالی که حلقه های قانون بر دستانش خودنمایی می کرد و توسط پلیس زن هدایت می شد از خودروی و پلیس پیاده شد. او نگاهی به اطراف افکند و در سکوت تنهایی خود فرو رفت. چند روز قبل او در طبقه همکف همین ساختمان دست به جنایتی فجیع زده بود و همسر ۶۳ ساله اش را با ضربات کارد کشته بود. «پلمب ساختمان را باز کنید!» این دستوری بود که قاضی «علی موحدی راد» صادر کرد و رشته افکار مهتاب را از هم گسیخت. وقتی در واحد آپارتمانی گشوده شد وضعیت پذیرایی و اتاق ها به هم ریخته بود، مهتاب پس از ارتکاب جنایت هنوز فرصت نکرده بود آثار جرم را از بین ببرد چرا که او ساعاتی بعد ازسوزاندن جسد در چنگ قانون گرفتار شده بود. در میان لوازم به هم ریخته، چند قطره خون کنار سقف و گوشه پذیرایی اولین موضوعی بود که توجه مقام قضایی و افسر پرونده را به خود جلب کرد. با دستور قاضی ویژه قتل عمد، ابتدا کارآگاه احسان حسن نژاد (افسر پرونده) به تشریح چگونگی ارتکاب جنایت و دستگیری متهم پرداخت و خلاصه ای از پرونده را توضیح داد.

در ادامه بازسازی صحنه جنایت «مهتاب» متهم ردیف اول این پرونده جنایی در برابر دوربین قوه قضاییه ایستاد و با این توصیه حجت الاسلام موحدی راد که مواظب اظهارات خود باشید و حقیقت ماجرا را بیان کنید لب به سخن گشود. او که از ارتکاب این جنایت هولناک ابراز پشیمانی می کرد و اشک در چشمانش حلقه زده بود ضمن اعتراف صریح به قتل عمدی گفت: از مدتی قبل و توسط یک موسسه کاریابی به عنوان پرستار همسر مقتول در این منزل مشغول کار شدم اما پس از مدتی که همسر پیرمرد فوت کرد او مرداد ماه گذشته مرا به عقد موقت خود درآورد ولی زندگی ما دوامی نداشت. او مدام به من توهین می کرد و همین موضوع موجب اختلافات شدیدی بین ما شد تا این که شب حادثه باز هم این ماجرا تکرار شد. مهتاب در حالی که به اتوی شکسته ای که وسط اتاق خواب افتاده بود اشاره می کرد افزود: همسرم وقتی عصبانی شد این اتو را به سمت من پرت کرد ولی اتو به زمین خورد و شکست، من قصد داشتم از خانه بیرون بروم که او مانعم شد و در ساختمان را قفل کرد من هم که دیگر تحملم را از دست داده بودم ناگهان کاردی را از آشپزخانه برداشتم و ضربه ای به شکمش زدم اما وقتی باز هم او به فحاشی ادامه داد دیگر نفهمیدم چه می کنم ضربات متعدد دیگری هم به نقاط مختلف بدنش وارد کردم... قاضی ویژه قتل عمد پرسید طبق نظریه پزشکی قانونی چند جراحت سطحی نیز روی سر همسرت وجود داشت آن جراحت ها چگونه به وجود آمد؟ متهم به قتل پاسخ داد: من ضربه ای به سر او نزدم اما هنگامی که او با ضربات کارد من مجروح شده بود و در حالی که خون از بدنش بیرون می آمد چند بار از روی زمین بلند شد اما هر بار با پشت سرش روی شوفاژ می افتاد که آن زخم ها ایجاد شد. در این هنگام مقام قضایی به لکه بزرگ خون و آثار سوختگی روی تشک و فرش اشاره کرد و از متهم خواست تا در این باره نیز توضیح بدهد. مهتاب گفت: پس از قتل، خانه بوی خون گرفته بود و حالم به هم می خورد. اول اسپند دود کردم تا بوی خون را احساس نکنم اما نشد به همین خاطر آتش اسپندها را روی فرش و خون های روی تشک ریختم تا آتش بگیرد و بو را از بین ببرد.زن ۲۱ ساله سپس در پاسخ به سوال قاضی درباره لکه های خون زیر سقف و گوشه پذیرایی نیز گفت: وقتی چاقوی خون آلود در دستم بود وارد پذیرایی شدم که آن خون ها از روی دستم و یا چاقوی خون آلود دراطراف پذیرایی ریخته است.

متهم این پرونده جنایی در ادامه ماجرای جنایت نیمه شب خود افزود: وقتی فهمیدم او را کشته ام چند ساعت فکر کردم که جسد را چه کار کنم. چمدان مسافرتی را برداشتم و جسد را داخل آن جا دادم بعد از آن هم به تاکسی تلفنی زنگ زدم و از راننده خواستم مرا به قوچان ببرد اما در نزدیکی سه راه فردوسی پشیمان شدم و از راننده خواستم به شهر بازگردد و مرا مقابل یک هتل آپارتمان پیاده کند. آن شب شماره تلفن راننده جوان را از او گرفتم و صبح روز بعد دوباره به منزلم بازگشتم. چمدان حاوی جسد را داخل کیسه ای گذاشتم و دوباره به همان راننده زنگ زدم که در ۲۰ کیلومتری جاده مشهد - چناران وقتی از او خواستم تا کمک کند چمدان را از صندوق عقب بیرون بیندازیم. او متوجه قتل شد و بعد از آن هم به من پیشنهاد کرد تا جسد را بسوزانم. او مرا به پمپ بنزین برد و با تهیه بنزین دوباره به محل انداختن جسد در زیر پل جاده بازگشتیم و جسد را آتش زدم که صورت و دست هایم نیز سوخت. سپس راننده ۲۵ ساله مرا به درمانگاه برد و از من خواست تا به کسی چیزی نگویم. قرار بود شب او برای از بین بردن آثار قتل نیز به منزلم بیاید که مأموران مرا دستگیر کردند. گزارش خراسان حاکی است: بررسی سوابق راننده آژانس نیز مشخص کرد که او دارای چندین فقره سابقه است و به گفته خودش ماه ها نیز در زندان تحمل کیفر کرده است.  بنابراین گزارش، در حالی که هنوز اولیای دم مقتول که در خارج از کشور زندگی می کنند شکایتی را در این باره به دستگاه قضایی اعلام نکرده اند، قاضی علی موحدی راد با صدور دستور بازداشت موقت، متهم اصلی این پرونده را در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار داد تا پس از طی مراحل قانونی روانه زندان شود.

سابقه خبر

عصر چهارم مهر جسد سوخته ای زیر یک پل در ۲۰ کیلومتری محور مشهد - چناران کشف شد و در حالی که تحقیقات مقام قضایی در این باره ادامه داشت چند ساعت بعد راننده ۲۵ ساله یک خودرو آژانس تلفنی به کلانتری احمد آباد رفت و ماجرای این جنایت را فاش کرد. او گفت: قرار بود به زن ۲۱ ساله کمک کنم اما وقتی با یکی از دوستانم مشورت کردم پشیمان شدم و خودم را به پلیس معرفی کردم. با راهنمایی راننده جوان، متهم به قتل نیز در منزل مسکونی اش دستگیر شد و به جرم خود اعتراف کرد.

+35
رأی دهید
-70

kutol - ارومیه - ایران
`` در حالی که حلقه های قانون بر دستانش خودنمایی می کرد`` خنده دار تر از جمله به عمرم ندیدم...قانونی که در آن دختر ۲۱ ساله مجبور است به خاطر فقر به عقد مرد ۶۳ ساله در آید....
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 10:01
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
اینو دیگه آدم می مونه که چی بگه، خودش رفته پرستاری و بعد هم آزادانه ازدواج کرده و بعد هم یارو را کشته!
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 12:49
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.