مخالفان سوری ضرب‌الاجل کشتن گروگان‌های ایرانی را تمدید کردند

مخالفان مسلح بشار اسد رئیس جمهور سوریه اعلام کردند بنا به درخواست میانجی‌های عرب، ضرب‌الاجلی که برای کشتن گروگان‌های ایرانی تعیین کرده بودند را تمدید کردند.

              مخالفان سوری ضرب‌الاجل کشتن گروگان‌های ایرانی را تمدید کردند

گردان البراء وابسته به ارتش آزاد سوریه –مخالفان مسلح بشاراسد- دوشنبه اعلام کرد بنا به درخواست میانجی‌های عرب، ضرب‌الاجلی که برای آغاز به کشتن گروگان‌های ایرانی در صورت عملی نشدن خواسته‌هایش مطرح کرده بود را تمدید کرد.

مخالفان مسلح بشار اسد رئیس جمهور سوریه پنجشنبه ۱۳ مهر با انتشار ویدویی تهدید کرده‌ بودند در صورت متوقف نشدن حملات نیروهای دولتی این کشور به مناطق مسکونی و آزاد نکردن بازداشت شدگان، ۴۸ گروگان ایرانی را خواهند کشت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، گروگان‌گیرها روز یکشنبه تصاویر جدیدی از ایرانی‌های ربوده شده منتشر کردند که در آن یکی از گروگان‌ها از سلامت خود و دوستانش خبر می‌دهد. این گروگان ایرانی در این ویدئو می‌گوید که ارتش آزاد سوریه با آنها رفتار خوبی دارد و از جمهوری اسلامی ایران خواست فورا و بدون تلف کردن وقت، تلاش برای آزاد سازی آنها را پی‌گیری کند.

عبدالباسط شمیر فرمانده گردان البراء به شبکه خبری الجزیره گفت که این گردان ضرب‌الاجلی که برای آغاز به کشتن گروگان‌های ایرانی مشخص شده بود را برای دادن فرصت بیشتر به مذاکرات، تمدید کرد.

شمیر گفت که این اقدام در پاسخ به درخواست میانجی‌های عرب صورت گرفته تا بتوان به توافقی برای آزاد سازی بازداشت‌شدگان سوری از زندان‌های نظام این کشور، دست یافت.

او تاکید کرد که گردان البراء به شروط خود برای آزادسازی گروگان‌های ایرانی که آزادی بازداشت‌شدگان سوریه به ویژه زنان از جمله آنها است، پایبند است.

از سویی خبرگزاری دانشجو به نقل از حسین نقوی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گزارش داده است که سفرای کشورهای سوریه، ترکیه و قطر برای توضیح درباره مسائل گروگان‌های ایرانی در این کمیسیون حاضر می‌شوند.

روز جمعه نیز علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با همتایان ترک، قطری و سوری خود تماس تلفنی گرفت و درباره مساله گروگان‌ها با آنها گفت‌و‌گو کرد. در همین راستا حمد بن جاسم نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر هم در مصاحبه با شبکه خبری الجزیره گفت که کشورش مخالف کشتن «اسرا» است و در این باره با مخالفان سوری وارد مذاکره شده است.

۴۸ ایرانی ۱۴ مرداد ماه گذشته در جاده فرودگاه دمشق توسط نیروهای ارتش آزاد سوریه ربوده می‌شوند. در فیلمی که پیشتر از این گروگان‌ها منتشر شده بود، سخنگوی گروگان‌گیران می‌گوید که این افراد نظامی و از سپاه پاسداران هستند که به منظور کمک به نظام بشار اسد در نبرد با مخالفان، به سوریه اعزام شده‌اند.

+39
رأی دهید
-123

baas - روتردام - هلند
تمدید بی‌ تمدید.
دوشنبه 17 مهر 1391 - 20:43
mohammad.avaz - تهران - ایران
تمدید نکن پسر بکش کثافتها را این فرصتو از دست نند که اونها زندانیهارو تا سرد حد مرگ الان شکنجه دادن توری که فکر کنم خونودهشونا جلوی چششون اوردن بکش همشونو
دوشنبه 17 مهر 1391 - 21:01
greentree - تهران - ایران
الان اوباش‌های درباری به تکاپو می‌افتند برای آزادی این مزدور‌های کرایه‌ای و مغز متفکر اوباش‌های درباری بیت رهبر هم حسین شیره‌ای و احمد خاتمی هستند ،
دوشنبه 17 مهر 1391 - 21:23
greentree - تهران - ایران
اینها سربازان گمنام و بد نام امام زمان هستند اینها عاشق شهادت و ولایت هستند چرا نمیذارید برند پیش حورّی‌های بهشتی‌ ؟...چرا به طور اسلامی با اینها رفتار نمیکنید ؟..اسلام گفته فقط مخالف را گردن باید زد
دوشنبه 17 مهر 1391 - 21:18
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
ای بابا..حالا ما رو میخوان جون به لب بکنن تا اینا رو بکشند..بکش بره این تروریست‌های عرب رو که در واقع‌ از خودتونن و اصلا ایرانی نیستند.
دوشنبه 17 مهر 1391 - 21:59
harrp - وین - اتریش
مچل نکنین همه رو به خط کنین ،مطمئناً با هر تک تیر ۷ تا شون مثل سگ می‌میرن.
دوشنبه 17 مهر 1391 - 21:42
javadrezazadeh - ارومیه - ایران
امیدوارم همشون به درک واصل شن
دوشنبه 17 مهر 1391 - 23:06
دل سوخته - اریزونا - امریکا
امیدوارم که همشونو مثل سگ بکشن تا بشه درس عبرت و کسی رو از ایران نفرستن واسه کمک به بشار اسگ
دوشنبه 17 مهر 1391 - 23:14
Caroline - تهران - ایران
بهتره بکشید این انگلاى اضافه رو از تاریخشون گذشته.......... راستى بچها همینها بودن که سهرابها و نداهاى ما رو بقتل رسوندن.... پس بهتره به فجیح ترین شکل ممکن بدرک واصل شن
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 00:17
داریوش یاس - تهران - ایران
حیف شد که تمدید شد. من به عنوان یه ایرانی آرزو میکنم که هر چه زودتر این کثافتارو به سزای اعمالشون برسونن تا دلمون یه کم خنک شه.
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 12:12
shahab46 - هانوفر - المان
بابا جلو دوربین سر ببرید، به روش طالبان تا زن و بچه آنها بفهمند نان مزدوری خوردن چه حالی‌ دارد
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 14:07
iirani - تهران - ایران
من با کشتن هر کسی حتا شاه الهی هم مخالفم
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 20:42
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
دست دست نکنید , اینها به عشق شهادت راهی‌ آنجا شدند حق ماموریت را هم از قبل گرفتن شهیدشون کنید خانواده‌هاشون هم به یه نوایی برسند ضمن اینکه خودشان هم به آرزوشون میرسند .
‌سه شنبه 18 مهر 1391 - 22:09
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.