دفتر ریاست‌جمهوری وعده دو هفته‌ای احمدی‌نژاد را تکذیب کرد

در پی انتشار سخنان محسن رضایی در خصوص وعده محمود احمدی‌نژاد برای حل مشکلات ارزی در عرض دو هفته، دفتر ریاست‌جمهوری در تکذیبیه‌ای اظهارات دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام را "کذب محض و عاری از حقیقت" خواند.


دفتر ریاست‌جمهوری ایران با انتشار تکذیبیه‌ای اعلام کرده است که سخنان محسن رضایی‌، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص وعده محمود احمدی‌نژاد برای حل مشکل ارز در ظرف دو هفته صحت ندارد. در اطلاعیه‌ای که مرکز روابط عمومی دفتر ریاست‌جمهوری منتشر کرده، تأکید شده مطالبی که دیگران از قول رئیس‌جمهور مطرح می‌کنند، "عاری از هر گونه اعتبار و سندیت" بوده و از "اصحاب رسانه انتظار می‌رود از انتشار آن جلوگیری کنند."

روزنامه خراسان روز شنبه (۱۵ مهر) گزارشی را در خصوص حضور محسن رضایی در مؤسسه فرهنگی هنری خراسان منتشر کرد که به نقل از دبیر مجمع تشخیص مصلحت در پاسخ به سئوال خبرنگار این روزنامه آمده بود: «[پس از نشست خبری روز چهارشنبه] از رئیس‌جمهور سئوال کردم که شما چه کاری با ارز می‌خواهید انجام دهید که وی اطمینان داد طی همین دو هفته در عمل اقدامی برای ارز انجام می‌دهد و تغییراتی در این باره رخ می‌دهد.»

به نقل از این روزنامه محسن رضایی اضافه کرده بود: «حالا منتظر می‌مانیم تا ببینیم در این دو هفته چه اتفاقی می‌افتد.»

تسویه حساب‌های سیاسی

 محمود احمدی‌نژاد روز سه‌شنبه گذشته (۱۱ مهر) در یک نشست خبری نوسانات بی‌سابقه بازار ارزی ایران را به سیاست‌های دولت مرتبط ندانسته و دیگر دستگاه‌های دولتی و نیز تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران را عوامل اصلی تلاطم در بازار ارز نامیده بود. آقای احمدی‌نژاد مدعی آن شده بود که یکی از دستگاه‌های اطلاعاتی گزارش داده که ٢٢ نفر "سرحلقه" آشفتگی‌های بازار ارز هستند.

 


وضعیت آشفته ارزی بازار تهران را در روزهای اخیر دچار ناآرامی کرد


 
اظهارات شدیداللحن و اتهامات مطرح شده از سوی محمود احمدی‌نژاد در این نشست خبری، با واکنش تند نمایندگان و شماری از مسئولان روبرو شد.

نمایندگان رئیس‌جمهور را به "تسویه حساب سیاسی" متهم کرده و نماینده مردم اراک و کمیجان نیز ضمن "دروغگو" خواندن وی گفت: «یکی از عادت‌های غلط رئیس‌جمهور این است که مجموعه‌ای را پیدا می‌کند و از آن برای فرار به جلو استفاده می‌کند.»

در همین راستا گروهی از نمایندگان مجلس موضوع طرح سئوال از محمود احمدی‌نژاد را پیش کشیده‌اند. گفته می‌شود این طرح با ۹۳ امضا از حد نصاب گذشته است.

 
چهار روز پس از برگزاری این نشست محسن رضایی در حاشیه همایشی در تهران از دولت حمایت کرده و گفته بود: «بدترین کار این است که در یک حادثه‌ای که روی داده است به جای تواضع همه یکدیگر را مقصر بدانند و مشکلات را به گردن دیگری بیندازند.»

آقای رضایی در همان زمان نیز از اقدامات دولت برای مهار نوسانات ارزی خبر داده و اضافه کرده بود: «خوشبختانه دولت کارهایی را شروع کرده که باید منتظر آثار آن باشیم.»

"دستگیری ۳۰ اخلالگر ارزی"

بر اساس اعلان بانک مرکزی ایران، روز دوشنبه (۱۵ مهر) قیمت دلار مبادلاتی ۲۵۵۵ تومان و یورو حدود ۳۳۱۸ تومان نرخ‌گذاری شده است.

همزمان خبرگزاری مهر از دور جدید دستگیری "دلالان ارزی" از سوی نیروهای امنیتی در همین روز خبر داده است. به نوشته مهر وضعیت کار صرافی‌ها در مرکز ارز فروشان تهران (چهارراه استانبول تا میدان فردوسی) به صورت "عادی" است و پلیس‌های امنیتی در منطقه حضور دارند. این خبرگزاری همچنین اضافه کرده است که دلار با قیمت ۲۸۵۰ تومان روی تابلوی صرافی‌ها رفته است.

بر اساس گزارش‌ها تا کنون ۳۰ نفر که از آنان به عنوان "اخلالگران ارزی" نام برده شده، در رابطه با وضعیت آشفته بازار دستگیر شده‌اند.

+29
رأی دهید
-37

said saidi - استهکلم - سوئد
خیلی خوبه دلار را گران کردن مردم هم میندازن تو زندان .آخرش هم مقصر مردم هستن . مردم هم را ضی میشن به دلاره ۳۰۰۰ تومان. بعد همه خوشبخت میشن هورا هورا .......... نمیدونم چرا ما بیغیرت شدیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوشنبه 17 مهر 1391 - 12:03
pervisir - تهران - ایران
30 ساله همین روش را اجرا میکنند و 30 ساله این روش هنوز هم در ایران جواب میده !!! وامصیبتا به این مردم
دوشنبه 17 مهر 1391 - 19:32
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.