نمایندگان مجلس: امضاهای طرح سوال از احمدی‌نژاد از حد نصاب گذشت

گزارش ها از مجلس ایران حاکی است که جمع آوری امضا برای طرح سوال از  محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری  ایران، در خصوص وضعیت آشفته بازار ارز  به حد نصاب قانونی رسیده و قرار است که روز چهارشنبه به هیات رییسه مجلس تقدیم شود.
 
به گزارش خبرگزاری مهر، یکی از امضا کنندگان سوال از رییس جمهوری اسلامی ایران از افزایش تعداد امضاها در جلسه روز یکشنبه مجلس به ۹۳ امضا خبر داده است.
 
طبق این گزارش، هفته گذشته این طرح بیش از ۶۰ امضا داشت و تا آخر هفته به نصاب لازم رسیده بود. طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی، طرح سئوال از رییس جمهوری نیازمند ۷۴ امضا است.
 
این نماینده مجلس که نامش فاش نشده است به خبرگزاری مهر گفته: طراحان این طرح به دنبال جمع آوری امضا تا بیش از ۱۰۰ امضا هستند تا در صورتی که امضاکنندگان تحت فشار امضا خود را از طرح برداشتند، طرح مذکور نصاب لازم را برای ارائه به هیات رییسه مجلس اسلامی داشته باشد.
 
به گزارش خبرگزاری مجلس، خانه ملت، در همین زمینه یکی از دیگر امضا کنندگان طرح سئوال از رییس جمهوری نیز ضمن تایید به حد نصاب رسیدن امضاهای این طرح گفت: تعداد امضاها در جلسه روز یکشنبه مجلس به ۹۴ رسید.
 
این نماینده مجلس تصریح کرده است: در شرایط فعلی و با تغییری که در آیین نامه سوال از رییس جمهوری ایجاد شده، طرح سوال از رییس جمهوری بسیار موثرتر خواهد بود زیرا بعد از صحبت‌های وی نماینده سوال کنندگان می‌تواند صحبت کند و در نهایت برای قانع شدن یا نشدن مجلس از پاسخ‌های رییس جمهوری رای‌گیری به عمل خواهد آمد.
 
در همین زمینه، یک عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، به خانه ملت گفته است: طرح سوال از رییس جمهوری روز چهارشنبه هفته جاری از سوی هیات رییسه مجلس اعلام وصول می‌شود.
 
محمد بیاتیان، عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرده است: «نمایندگان بنا دارند در طرح سوال از رییس جمهوری مباحثی همچون نوسانات بازار ارز و نابسامانی اقتصادی که بر حوزه پولی کشور حاکم است را مطرح کنند.»
 
این نماینده مجلس تصریح کرده است: با توجه به اینکه وزیر اقتصاد در مورد نوسانات بازار ارز پاسخگو نبوده و رییس کل بانک مرکزی نیز برای پاسخگویی در مجلس حاضر نمی‌شود بنابراین تنها کسی که باید در این زمینه پاسخگو باشد شخص رییس جمهوری است.
 
محمد بیاتیان با تاکید بر نابسامانی حوزه اقتصاد، اظهار داشته است: با درنظر گرفتن شرایط موجود نمایندگان صلاح را در این دیدند که با دعوت از رییس جمهوری علت اصلی نابسامانی در حوزه اقتصاد را جویا شوند.
 
در همین حال، نادر قاضی‌پور، نماینده ارومیه به خبرگزاری فارس گفته است که طرح سؤال از محمود احمدی نژاد به حدنصاب قانونی خود رسیده است.
 
نادر قاضی پور که خود از امضا کنندگان این طرح است، گفته است:« آخرین آماری که از تعداد امضاها دارم، عدد ۸۰ است و این تعداد نماینده مجلس تاکنون به طرح سؤال از رییس‌جمهوری رضایت داده‌اند.»
 
در صورتی که طرح سوال از محمود احمدی نژاد در مجلس به اجرا در آید این دومین بار خواهد بود که رییس دولت دهم ظرف یکسال اخیر برای پاسخگویی به پرسش های نمایندگان به مجلس فراخوانده می شود.
 
محمود احمدی نژاد  برای نخستین بار در تاریخ جمهوری اسلامی روز ۲۴ اسفندماه  سال ۱۳۹۰ به مجلس رفت، اما پاسخ های او خشم نمایندگان را برانگیخت.
 
محمود احمدی نژاد در پایان خطاب به نمایندگان مجلس گفته بود: «سوالاتی را که مطرح کرده بودید سوالات امتحانی بود، ولی خیلی سخت نبود و فکر می‌کنم طراح سوال نیز از کسانی است که با شاسی فوق لیسانس گرفته است و با خود ما مشورت می‌کردند سوالات بهتری مطرح می‌شد.»

+64
رأی دهید
-28

setarevenos - کرج - ایران
چه فایده ای دارد فقط یاسین در گوش خر خواندن است
یکشنبه 16 مهر 1391 - 22:45
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
جون بازم یه سری جک جدید میاد تعریف میکنه می‌خندیم!
یکشنبه 16 مهر 1391 - 23:03
ekman - شیراز - ‫ایران
شما نمایندگان مجلس ،درست همانند نمایندگان انتخابی مجلس شورای به اصطلاح ملی‌ زمان شاه می‌باشید،همه به نرخ روز نان میخورید،شاید در بین شما عده‌ای کمتر از تعداد انگشتان دست باشند که واقعا سنگ ملت را بر سینه میزنند،بقیه شما مرخص هستید،مرخص از وجدان و شرافت،چون میدانید که تمام بدبختی‌ها زیر سر خود رهبر است،شاه هویدا نخست وزیرش را قربانی کرد،که نشد،حالا هم مردم فهمیده تر از ۳۴سال پیش هستند و خام شما نمیشوند.
یکشنبه 16 مهر 1391 - 23:15
دل سوخته - اریزونا - امریکا
که چی بشه . مشکل گرونی و تورم درست میشه ؟ اینم واسه سرگرم کردن ملت خوبه چند لحظه ای خنده به لب مردم میاد با مسخره بازی که راه میندازه . همه تون که یه مشت دزد و بی شرف که فقط دنبال منافع خودتون هستین
یکشنبه 16 مهر 1391 - 22:48
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران
نفهمیدم نماینده های عزیز سفارش غذاشونو میل کردن یانه؟ چون احتمالا این دفه احمدی نژاد آشپزخونه رو منتقل می کنه به مجلس!
دوشنبه 17 مهر 1391 - 12:32
iirani - تهران - ایران
میخوان بهش بگن مثل مجلسیا هرچی شاه الهی میگه رو باید گوش کنه و جفت اندازی نکنه
دوشنبه 17 مهر 1391 - 18:50
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.