عملیات ضد ترور پلیس فرانسه علیه اسلامگرایان

شبیخون پلیس فرانسه به اسلامگرایان این کشور، با دستگیری ۷ نفر و کشته شدن یکی از مظنونان در استراسبورگ همراه شد. رییس جمهور فرانسه می‌گوید کشورش جلوی هرگونه تهدید تروریستی را خواهد گرفت.

           عملیات ضد ترور پلیس فرانسه علیه اسلامگرایان

پلیس فرانسه در روز شنبه (۶اکتبر/۱۶ مهر) به محل زندگی تعدادی افراد مظنون به اقدامات تروریستی در شهرهای پاریس، استراسبورگ و کان یورش برد. این عملیات غافلگیرکننده به کشته شدن یک نفر در استراسبورگ و دستگیری ۷ تن دیگر انجامید. شواهدی مبتنی بر احتمال چند سوءقصد از سوی اسلامگرایان از مدتی قبل در دست پلیس فرانسه قرار داشت.

دادستانی استراسبورگ اعلام کرده که مقتول به دلیل مقاومت در قبال دستگیری و پس از شلیک به سوی پلیس کشته شده ‌است. هویت مقتول و ملیت او هنوز روشن نیست.

نشریات محلی استراسبورگ نوشته‌اند که سه مامور پلیس در این عملیات به‌طور سطحی زخمی شده‌اند. به نقل از آنها، فرد کشته شده بین ۳۰ تا ۴۰ سال سن داشته و هنگام ورود ماموران به محل زندگی خود، به سوی آنها آتش گشوده است.

به تاکید این روزنامه‌ها، ماموران پلیس به دلیل مجهز بودن به جلیقه ضد گلوله و کلاه ایمنی، جراحت سنگینی از تیراندازی برنداشته‌اند. همسر مقتول نیز در میان دستگیرشدگان است.

پلیس فرانسه در عملیات ضد ترور خود در شهرهای نیس و کان، اسلامگرایان سلفی را دستگیر کرده است. خبرگزاری فرانسه می‌نویسد که در خانه یکی از دستگیرشدگان، فهرستی از اهداف سوءقصد‌های احتمالی به دست آمده است.

هنوز روشن نیست که آیا دستگیرشدگان طرح مشخصی برای سوءقصدهای خود داشته‌اند یا تنها حرف این حملات را زده بودند.

شبیخون پلیس فرانسه به اسلامگرایان چند شهر در پی حمله‌ به مغازه یهودیان در شهرکی نزدیک پاریس صورت گرفت. دو مهاجم ناشناس در ۱۹ سپتامبر با پرتاب مواد منفجره به مغازه مواد غذایی مخصوص یهودیان (کاشر)، آن را به آتش کشیدند.

انجمن‌ها و نهادهای یهودیان فرانسه، این حمله را از جانب اسلامگرایان و در واکنش به انتشار فیلم "بیگناهی مسلمانان" در شبکه یوتیوب دانستند.

عملیات پلبس ضد ترور فرانسه از سوی فرانسوا اولاند، رییس جمهوری این کشور تایید شده است. وی روز شنبه ۶ اکتبر از عزم جدی دولتش در مقابله با تروریسم سخن گفت و بر لزوم محافظت از شهروندان فرانسوی در برابر هرگونه تهدید تروریستی تاکید ورزید.

+62
رأی دهید
-20

نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
هاهاها...ساندیس خور‌ها بیان یک نظر بدن. دامشون گرم که این چند تا از این حیوون‌های کثیف رو گرفتند
شنبه 15 مهر 1391 - 22:14
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
فرانسه اشتباه می‌کند و اجازه میدهد این تروریست‌ها در کشور‌شان مسجد باز میکنند. این مراکز پرورش تروریست هست.
شنبه 15 مهر 1391 - 23:08
mountainman - استکهلم - سوئد
واقعا من متاسفم که کشوری که اونها رو پناه داده جا داده مکان داده میان کارهای تروریستی میکنن. اگه کشور مسلمان میخوای چرا نمیرن عربستان یا خاورمیانه اونجا که راحتترن
یکشنبه 16 مهر 1391 - 09:38
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.