ضرب‌الاجل ۴۸ ساعته مخالفان بشار اسد برای کشتن گروگان‌های ایرانی

مخالفان مسلح بشار اسد رئیس جمهور سوریه پنجشنبه ۱۳ مهر با انتشار ویدویی تهدید کرده‌اند در صورت متوقف نشدن حملات نیروهای دولتی این کشور به مناطق مسکونی و آزاد نکردن بازداشت شدگان، ۴۸ ایرانی گروگان را خواهند کشت.
 
در این ویدیو، گروگان‌های ایرانی در یک اتاق قرار داده شده و در اطراف آنها، تعدادی از مخالفان مسلح بشار اسد مستقر شده‌اند.
 
سخنگوی گروگان‌گیران که خود را از اعضای گردان «البراء» وابسته به «ارتش آزاد سوریه» معرفی می‌کند، «مردم ایران» را به طور عام و «خانواده‌های اسرا» را به طور خاص، مخاطب قرار می‌دهد و می‌گوید: «در مدتی که گذشت، راه را برای مذاکره برای آزادی اسرای ایرانی که نزد ما هستند در مقابل آزادی بازداشت شدگانمان از زندان‌های نظام سوریه باز کردیم.»
 
او ادامه می‌دهد: «مذاکرات به دلیل کارشکنی‌های دو نظام ایرانی و سوری شکست خورد.»
 
سخنگوی گروگان‌گیران سپس می‌گوید: «به نظام سوریه و در پس آن نظام ایران اعلام می‌کنیم، چنانچه بازداشت شدگانمان آزاد نشوند و گلوله‌باران غیر نظامیان بی‌دفاع و کشتار بی‌هدف بی‌گناهان از زمان این اعلام تا ۴۸ ساعت آینده متوقف نشود، در مقابل هر شهید، یکی از اسرای ایرانی کشته می‌شود.»
 
۴۸ ایرانی ۱۴ مرداد ماه گذشته در جاده فرودگاه دمشق توسط نیروهای ارتش آزاد سوریه ربوده می‌شوند. در فیلمی که پیشتر از این گروگان‌ها منتشر شده بود، سخنگوی گروگان‌گیران می‌گوید که این افراد نظامی و از سپاه پاسداران هستند که به منظور کمک به نظام بشار اسد در نبرد با مخالفان، به سوریه اعزام شده‌اند.
 
مقام‌های ایرانی اما می‌گویند که این افراد تنها برای زیارت اماکن مذهبی شیعیان به سوریه رفته بودند. البته مدتی بعد علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد که شماری از گروگان‌ها، از بازنشستگان سپاه پاسداران و ارتش هستند هستند.
 
 علی‌اکبر صالحی و همچنین سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران به منظور رایزنی برای آزادی این گروگان‌ها، به منطقه سفر کرده بودند. جلیلی به لبنان و سپس به سوریه رفته بود و با مقام‌های این کشور‌ها دیدار و درباره این موضوع گفت‌و‌گو کرد. صالحی به ترکیه رفت و خواستار میانجی‌گری آنکارا برای آزادی گروگان‌های ایرانی شد.
 
به نوشته سایت قانون، رامین میهمان پرست سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نسبت به سرنوشت گروگان‌های ایرانی ابراز بی‌اطلاعی کرد.
 
بنا بر این گزارش، رامین میهمان پرست در پاسخ به پرسش قانون درباره اینکه «به دنبال انتشار فیلمی که در ان شورشیان سوریه گروگان‌های ایرانی در آن کشور را به اعدام تهدید کرده‌اند، شما چه اقداماتی در پیش گرفته‌اید»، اظهار داشت: «الان در جریان نیستم. فردا زنگ بزنید به دفتر تا پاسخ بدهم.»

+232
رأی دهید
-41

perser68 - فلوریدا - امریکا
نمیدونم چرا با همه تنفری که از جمهوری نکبت اسلامی فاشیستی خامنه‌ای منفور دارم حاضر به مرگ هیچ موجودی نبودم و نیستم و خیلی‌‌ها مثل من هستن و یا من مثل اونا و فکر می‌کنم این دلیل دوام۳۳ ساله این رژیم آدم کش باشه!
جمعه 14 مهر 1391 - 22:39
nejaat2006 - لیدز - انگلستان
دو روز بعد همه را آزاد میکنند بی عرضه ها
جمعه 14 مهر 1391 - 22:42
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
اگر منظور اون ۴۸ مزدور عرب است اشکالی‌ نداره ، هرک خربزه میخوره پا لرزش هم میشینه.
جمعه 14 مهر 1391 - 23:04
invisible kid - ریو دو ژانیرو - برزیل
۴۸ جانی و قاتل کم تر!!
جمعه 14 مهر 1391 - 23:04
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
بکش که اگه نکشی ضرر کردی! اولا اینکه اینا ایرانی نیستند، اینها عرب هستند. ایرانی جماعت به کشتنه مردم بی‌ گناه در راهه الله اعتقاد نداره. اینا تروریست‌های عرب هستند. دوما اینکه اگه ولشون کنی‌، همین اینا ۲ روز بعد برمی‌گردن خودتون رو بکشن!
شنبه 15 مهر 1391 - 00:18
arsamius - شارلروا - بلژیک
راست میگه آفتاب پرست مغزش هنگ کرد توی نیویورک فعلا" هنگ تشریف دارن
شنبه 15 مهر 1391 - 00:23
brother - لندن - انگلیس
نمی دانم چرا ایران اینقدر صبر کرده بهتره شیر مردان و زنان نیروی قدس را به سوریه بفرستند تا سوریه را از وجود تروریستها پاک گنند.
شنبه 15 مهر 1391 - 01:31
bita tehrani - ونکوور - کانادا
خیلی‌ دوست دارم ببینم که این حکومت فاشیستی که برای منافع خودش و مزدوران قاتلش سالها گروگانگیری جز اهداف کثیفش بوده،حالا با این مهره‌های سوخته خودش چه میکنه! شاید آن‌هایی که هنوز فکر می‌کنند میتوانند زیر چتر حمایت کفتاران حکومتی زندگی‌ کنند و جان به در ببرند کمی‌ به خودشان بیایند.
شنبه 15 مهر 1391 - 00:37
be_pa_khaste - هارلم - هلند
هرچند جمهوری اسلامی براش اصلا اهمیت نداره جون مردم اما اینها همه بسیجی‌ هستن اگه شما اینا ها‌رو بکشید مثل سگ ما هم، در عوض از خداوند منان آرزو سلامتی و طول عمر آرزو می‌کنیم برای شما .
شنبه 15 مهر 1391 - 00:51
datis - سن دیگو - امریکا
تو چرا اینجایی‌ شیرمرد ساندیس خور ، خوب برو کمک سوریه
شنبه 15 مهر 1391 - 08:23
طاطا - تهران - ایران
به جهنم بکشید همشون رو اینایه مشت قاتل و جنایتکارن و هموطن مابه حساب نمیان
شنبه 15 مهر 1391 - 08:52
romano - تهران - ایران
آقایون و خانومهای بالا در اینکه این حکومت فاسده شکی نیست در اینکه اینها هم مزدور خامنه‌ای هستن شکی نیست در هیچ چیز شکی نیست ولی واقعا آیا شما یک ثانیه فکر نمی‌کنید هیچ ایرانی نباید به دست غیر ایرانی کشته شود حتی اگر جانی باشد یک سری غرورها هستن که خیلی مزحکن ولی باید باشن تا یک ملت باشه این آقایونی که الان می‌خوان ایرانی بکشن سیر پول نفت ایران رو به جیب زدند. همه مردم باید طی یک عفو برن سر خونه زندگیشون اونی هم که جنایت کرده در یک دادگاه عادل اگر حکم حبس ابده داره بره حبس اگر اعدامه (که من از بیخ با اعدام مخالفم) طبق قانون باهاش رفتار بشه اگه هم مفتخور ممکت بوده آنقدر در بیکاری و ولگردی بسوزه تا جونش به حلقش برسه آخه من نمی‌دونم شما چطور ایرانی هستید که قبول می‌کنید خون یک ایرانی دیگه به دست یک غیر ایرانی ریخته بشه (کدوم ملتی رو مثل خودتون سراغ دارید) یا آمریکا بیاد ایرانو بزنه حتی سگتون نباید به دست کس دیگه کشته بشه تنها اینطوریه که بعدش با پرواز امارات می ری دهاتشون باهات عین آدم حسابی رفتار می‌کنند.
شنبه 15 مهر 1391 - 08:17
مهرتابان - تهران - ایران
سرنوشت این مزدوران درس عبرتیه برای کسانی که هنوز پشت این حکومت فاشیستی هستن.
شنبه 15 مهر 1391 - 10:23
Tourkan - کپنهاگ - دانمارک
مرگ هیچ انسانی مرا خوش حال نمیکند،‌هات اگر آن انسان از سرسخترین دشمنان من باشد
شنبه 15 مهر 1391 - 13:08
Tourkan - کپنهاگ - دانمارک
مرگ هیچ انسانی مرا خوش حال نمیکند،‌حتی اگر آن انسان از سرسخترین دشمنان من باشد
شنبه 15 مهر 1391 - 13:09
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
brother - لندن - انگلیس-بشین سرجات مزدور.حالا خواهران قدس سپاه رو میخواین بفرستین اونجا که زحمت بکشن.خودت هم میتونی شرروکم کنی وبری سوریه تا شربت تموم نشده.
شنبه 15 مهر 1391 - 11:20
anti.kafer - دبی - امارات
ببین این موش‌های کثیف به چه فلاکتی افتادن . که یک مشت گدای اهل بیت که برای زیارت به سوریه سفر کردند رو اسیر کرده و میخوان به شهادت برسانند .. هر چند که کور خواندند ..
شنبه 15 مهر 1391 - 15:24
iirani - تهران - ایران
دولت الهی اگه هزاران نفر ایرانی هر جای دنیا هم کشته بشه ککش نمیگزه فقط امیدوارم مردم درس بگیرن و طوری ریشه اینا رو بکنن ک دیگه هیچوقت نتونن برگردن
شنبه 15 مهر 1391 - 19:16
اواره وطن - نیکوزیا - قبرس
حالا کی گفته این 48 نفر ایرانی اند اینا همه عرب نزادند همون بهتر بدست عرب ها هم کشته بشند
شنبه 15 مهر 1391 - 20:15
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
اگر این پست فطرتان تروریست مردم عادی بودند این نظام اینقدر برایشان تلاش نمیکرد. و در مقابل ۳۰۰۰ بیگناه سوریه ۴۸ نفر چند درصد میشود.هیچی‌،پس امیدوارم که به درک واصل بشوند. تا هیچ مزدور آفت الله فحشای رهبری جرأت رفتن به سوریه را نداشته باشد.
یکشنبه 16 مهر 1391 - 00:06
brother - لندن - انگلیس
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس هاها ، فعلا خیلی وقت است که تو سرجات نشستی مزدور صهیونیستها.
یکشنبه 16 مهر 1391 - 02:36
baharmazaheri - عجمان - دبي
هورااااااا اعدام فورییییییییی لازم لطفا !!!!!!!!!!!!!!!!
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 18:51
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.