وزیر بهداشت: اشعه‌ آنتن‌ها و دکل‌ها موبایل آسیب‌ ندارد

حدود 23 هزار مرگ در تصادفات جاده ای، همراه با بیش از 200 هزار مصدوم، هزینه های بسیاری برای نظام سلامت ایران و البته بیمه ها دارد. وزیر بهداشت دراین باره از طلب 300 میلیارد تومانی بیمارستان ها از بیمه ها خبر داده اشت.


به گزارش خبرآنلاین؛ مرضیه وحید دستجردی شب گذشته در حاشیه افتتاح 9 اتاق عمل جراحی جدید در بیمارستان شفا یحیاییان گفت: "بیمارستان‌های تروما که مصدومان تصادفی را پذیرش می‌کنند حدود 300 میلیارد تومان از شرکت‌های خصوصی بیمه‌ای و بیمه مرکزی طلبکارند."

به گفته او طبق ماده 37 فعلی باید مصدومان تصادفی بدون دریافت هزینه بستری و درمان شوند که هم‌اکنون این اتفاق در بیمارستان‌ها می‌افتد: "در این زمینه هزینه‌های سنگین درمان بیماران تصادفی بیمارستان‌های تروما و تک‌تخصصی را با مشکل روبه‌رو کرده که امیدواریم علاوه بر دریافت مطالبات کنونی بتوانیم 150 میلیارد تومان بدهی سال گذشته را هم از بیمه‌ها دریافت کنیم."
او درباره

او همچنین درباره واردات تجهیزات پزشکی و اختصاص ارز به واردکننده ها هم گفت: تجهیزات پزشکی در بخش سلامت اولویت سوم است و در مرکز معاملات باید ارز مناسب در اختیار واردکنندگان تجهیزات و قطعات پزشکی قرار بگیرد که در این حوزه روز گذشته با بانک مرکزی جلسه‌ای داشتیم و قرار شد تمهیدات خاصی در اختیار شرکت‌های خصوصی برای واردات تجهیزات پزشکی قرار بگیرد.

 

اشعه‌ آنتن‌ها و دکل‌ها موبایل آسیب‌ ندارد

 وحید دستجردی در گفتگویی دیگر در حاشیه همین مراسم، از آسیب زا نبودن آنتن ها و دکل های مخابراتی جرف زد. این درحالی است که پیش از این علی گورانی، کارشناس مسوول بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت درکافه خبر دراین باره گفته بود: " بودن بین فرستنده و گیرنده های مخابراتی کلا ضرر دارد. با این جال وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم رعایت استانداردها در نصب آنتن‌ها و دکل‌های مخابراتی گفت: اشعه‌های حاصل از آنتن‌ها و دکل‌ها زیان‌رسان نیستند.

او با اشاره به فعالیت مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت و تشکیل کمیته «بهداشت پرتوها» در این مرکز، به ایسنا گفت: حدود سه سال گذشته به منظور رسیدگی بیش از پیش به بخش‌های بهداشت و درمان، معاونت سلامت وزارتخانه تفکیک و دو معاونت بهداشت و درمان تشکیل شد. به این ترتیب معاونت بهداشتی مستقل شد و مباحث بهداشتی و درمانی به طور جدی مورد بررسی قرار گرفتند.

خانم وزیر با اشاره به اقدامات و بررسی‌های انجام شده درباره بهداشت پرتوها و تاثیر آن بر بدن انسان، گفت: در این زمینه بررسی‌های مختلف در مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت صورت گرفت و به دنبال این بررسی‌ها به این نتیجه رسیدیم که اشعه‌های حاصل از آنتن‌ها و دکل‌ها زیان‌رسان نیستند.

وزیر بهداشت نتایج این بررسی ها را چنین بیان کرد: آنتن‌ها و دکل‌ها باید از فواصل استاندارد برخوردار باشند. بر اساس بررسی‌های انجام شده در مرکز سلامت محیط و کار به این نتیجه رسیدیم که هر چه فواصل این آنتن‌ها طولانی و تعدادشان کم باشد، می‌توانند زیان رسان باشند. اما اگر فواصل کم و تعداد بیشتر باشد، اشعه حاصل از این آنتن‌ها و دکل‌ها به هیچ وجه آسیب رسان نیست.

وی گفت: در مجموع از آنجا که در نصب این آنتن‌ها و دکل‌ها استانداردها رعایت می‌شود از نظر ما مشکلی ندارند. اما اگر گزارشی در مورد تخلف از این موارد به ما ارایه شود، حتما رسیدگی می‌کنیم.

+28
رأی دهید
-93

leila leila - گوتنبرگ - سوئد
خدا لعنتت کنه حیوون
جمعه 14 مهر 1391 - 10:43
MartinT - هایدلبرگ - آلمان
برای این وزیر بی‌شرف آرزوی مرگ می‌کنم
جمعه 14 مهر 1391 - 10:44
antikaselis - اصفهان - ایران
اشعه آنتنها و دکلها نسبت به نور مریی و مادون قرمز دارای طول موج بیشتر و فرکانس کمتر است و هیچ ضرری ندارد.
جمعه 14 مهر 1391 - 10:47
Ramtinel - بخارست - رومانی
عجب یه مدم وایرلس در خانه اسیب میرسونه مخصوصا برای مرد ها بد این دکل ها اسیب نداره ؟ بابا شما ها گاو چرون هم نیستین چه برسه وزیر بهداشت !
جمعه 14 مهر 1391 - 11:00
davood63 - تهران - ایران
تا کی‌ مردم را احمق حساب می‌کنید یکی‌ از قانون شهرداری حد ی برای آنهاست که باید حفظ بشه
جمعه 14 مهر 1391 - 11:07
amooojoghdeshakhdar - ونیز - ایتالیا
صرف نظر از صحت خبر تا اونجا که من میدونم موبایل اشعه نداره ....قدیمها بش میگفتن امواج
جمعه 14 مهر 1391 - 11:21
perser68 - فلوریدا - امریکا
یکی‌ باید این خانم رو درمان کنه!
جمعه 14 مهر 1391 - 12:36
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران
این وزیر بهداشت چه بینی فتوژنیکی داره
جمعه 14 مهر 1391 - 12:54
jimwilson2020 - لاسوگاس - آمریکا
تا کی می خواین همین طور حرف بی پایه بزنین بله ضرر این امواج ۱۰۰ در صد ثابت نشده اما بر اساس نمونه های اماری باعث تغییراتی در انسان می شوند . البته اینکه چرا تا به حال این امر ثابت نشده دلایل مختلف داره. . antikaselis - اصفهان - ایران فرکانس ماکروویو همچین هم کم نیست این انتن ها در حوزه فرکانس ماکروویو کار می کنن حدود ۲ گیگا هرتز یکم فک کن اگه ضرر نداره پس چرا مایکرو ویو در داره عزیز . جرات داری با در باز استفاده کن . 
جمعه 14 مهر 1391 - 13:22
دل سوخته - اریزونا - امریکا
لعنت به پدر ( گرچه تموم مسئولین پدر مشخصی ندارن ) ادم دروغگو . بی شرف ...تو که مثلا دکتری واقعیت رو بگو اشعه از هر چیزی میگذره و باعث شکست مولکولی میشه فقط اشعه از طلا نمیتونه رد بشه و منعکسش میکنه . فقط شدت و حجم اشعه مشخص میکنه که چقدر موجب تخریب میشه . این موضوع رو هر انسانی که چهار کلاس سواد داشته باشه میدونه مثلا بلا نسبت شما دکتر هستی
جمعه 14 مهر 1391 - 14:23
vudvudak - لس آنجلس - امریکا
jimwilson2020 - لاسوگاس - آمریکا. حق با شماست،ضرر این امواج ثابت نشده،ولی اصل ماجرا برمیگرده به پارازیت های ماهواره ای که وزیر محترم سعی کرده با مغلطه بازی از زیر اصل ماجرا فرار کنه
جمعه 14 مهر 1391 - 22:16
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.