رئیس جمهوری آمریکا از رقیب انتخاباتی خود خواست صادق باشد

آقای اوباما گفت: زمانی که به روی صحنه مناظره رفتم با مرد سر زنده ای روبرو شدم که ادعا می کرد میت رامنی است

یک روز پس از اولین مناظره انتخاباتی ریاست جمهوری، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی خود در شهر دنور ایالت کلورادو از میت رامنی، رقیب جمهوری خواهش خواست تا درباره سیاست های خود "صادق" باشد.

آقای اوباما که برای حدود ۱۲ هزار نفر صحبت می کرد گفت: "زمانی که به روی صحنه مناظره رفتم با مرد سر زنده ای روبرو شدم که ادعا می کرد میت رامنی است."

آقای اوباما گفت: "اما او نمی توانست میت رامنی باشد چون میت رامنی واقعی از سال گذشته در سراسر کشور سفر می کند و قول می دهد که ۵ تریلیون دلار از مالیات به نفع ثروتمندان خواهد کاست. مردی که من دیشب با او مواجه شدم گفت که چیزی در این باره نمی داند."

کسانی که داده های آماری را بررسی می کنند می گویند که پیشنهاد آقای رامنی برای کاهش ۲۰ درصدی مالیات، از بین برد مالیات املاک و مالیات حداقل جایگزین، طی یک دهه درآمدهای دولت را ۵ تریلیون دلار کاهش می دهد.

آقای رامنی مکررا کاهش ۵ تریلیون دلاری مالیت را در مناظره چهارشنبه شب تکذیب کرد.

بنا به نظرسنجی نیلسون تی وی نزدیک به ۴۰ میلیون نفر مناظره چهارشنبه شب بین دو رقیب انتخابات ریاست جمهوری را تماشا کردند.

به گفته رئیس جمهوری آمریکا، ممکن است آقای رامنی بتواند از بیان دقیق سیاستهای خود طفره برود، اما اگر می خواهد رئیس جمهور شود باید حقیقت را به مردم آمریکا بگوید.

او گفت: "حقیقت این است که آقای رامنی نمی تواند ۵ تریلیون دلار از مالیات را کاهش دهد بدون آنکه با کسر درآمد مواجه شود یا بدون آنکه آن را از طبقه متوسط جامعه بگیرد. این یک حساب ساده است. اما ما توان آن را نداریم که این مسیر را دوباره طی کنیم."

راین ویلیامز، سخنگوی کارزا تبلیغاتی آقای رامنی حملات آقای اوباما را تکذیب کرد.

او گفت: "در حالی که امروز آقای اوباما سعی می کرد اوضاع را جمع و جور کند، از رکورد خود دفاع نکرد و تصویری هم درباره آینده ارائه نداد."

کارزا انتخاباتی آقای اوباما گفته است که قبل از ششم نوامبر (روز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا) در استراتژی آقای اوباما "تغییراتی" ایجاد خواهد شد.

براساس بررسی موسسه نظر سنجی آی چی اس او اس، برای اولین بار برداشت مثبت رای دهندگان از آقای رامنی از پنجاه درصد بیشتر است.

بنا به این نظر سنجی ۵۱ درصد از رای دهندگان از آقای رامنی و ۵۶ درصد از آنها از آقای اوباما برداشت مثبتی دارند.

+79
رأی دهید
-29

samuk66 - لندن - انگلستان
اره صادق باشه ، مثل تو(اوباما) دروغ گوی نباشه.
جمعه 14 مهر 1391 - 02:32
samuk66 - لندن - انگلستان
فقط ایرانی‌‌های وطن فروش خارج از کشور و پولدارای داخل کشور این اوباما رو دوست دارن!!!!
جمعه 14 مهر 1391 - 02:46
یا علی مدد - منچستر - انگلستان
یا 51 درصد درست است یا 56 درصد ؟! چون جمع این دو می شود 107 درصد !! و ما بیش از 100 درصد نداریم چون درصد یعنی از 100 !! آیا در ترجمه خبر اشتباه نشده است ؟!
جمعه 14 مهر 1391 - 04:39
hamid1970 - ارواین - امریکا
فقط اوباما
جمعه 14 مهر 1391 - 05:04
حمله نظامی - رشت - ایران
اوبامای بیکفایت برو،هرچند میدانم که تو انتخاب شده هستی و این دوره هم رییس جمهوری
جمعه 14 مهر 1391 - 09:35
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
یاده مصاحبهٔ احمدی‌نژاد ۸ سال پیش افتادم که تو تلویزیون گفت دولت باید اقتصاد رو درست کنه!! شرم بر پدرش با این بچه زاییدنش! خوب شد مرد پدرش و نموند ببینه پسرش چیکار کردش با زندگیه ۷۰-۸۰ میلیون نفر!
جمعه 14 مهر 1391 - 09:57
kobalt - تهران - ایران
منظورش صادق لاریجانیه؟
جمعه 14 مهر 1391 - 16:09
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.