قوه‌قضائیه: بازدید احمدی‌نژاد از اوین تابع ضوابط ویژه‌ ا‌ست

قوه قضائیه می‌گوید هرگونه بازدید افراد از زندان اوین تابع مقررات خاص است. محمود احمدی‌نژاد قصد دارد از زندان اوین بازدید کند. علی‌اکبر جوانفکر مشاور مطبوعاتی احمدی‌نژاد به تازگی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است.


محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران قصد دارد از زندان اوین بازدید کند. به گزارش شبکه ایران وابسته به ارگان مطبوعاتی ایران، هدف از این بازدید، "آگاهی محمود احمدی‌نژاد از وضعیت زندان‌ها، بررسی راهکارهای عملی جهت تعامل و همکاری بهتر قوای مجریه و قضائیه جهت بهبود وضعیت زندان ها، آگاهی از مشکلات زندانیان بویژه زندانیان مالی و دیه و..." عنوان شده است.
 
خبرگزاری ایلنا پنجشنبه ۱۳ مهر گزارش داده است محمود احمدی‌نژاد قصد دارد در این برنامه از همه بندها و بخش‌های زندان اوین بازدید کند. بنا بر این گزارش وزیر دادگستری و برخی از مسئولان قضایی نیز محمود احمدی‌نژاد را در این بازدید همراهی خواهند کرد.
 
با این حال مدیر کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضائیه درباره انتشار خبر بازدید آقای احمدی‌‌نژاد از زندان اوین اعلام کرده است: «هرگونه بازدید افراد و اشخاص از زندان اوین تابع مقررات و ضوابط خاص است. هنوز از سوی نهاد ریاست جمهوری برای این بازدید هماهنگی‌های لازم انجام نشده است.»
 
انتقال مشاور مطبوعاتی احمدی‌نژاد به زندان اوین
 
اعلام بازدید آقای احمدی‌نژاد از زندان اوین پس از ان صورت می‌گیرد که علی‌اکبر جوانفکر مدیرعامل خبرگزاری ایرنا و مشاور مطبوعاتی احمدی‌نژاد، چهارشنبه (۵ مهر، ۲۶ سپتامبر) بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. جوانفکر در حالی بازداشت شد که احمدی‌نژاد برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به سر می‌برد.
 
در روزهای اخیر همچنین مهدی رحمانیان مدیر مسئول روزنامه شرق نیز به خاطر چاپ کاریکاتور در این روزنامه به زندان اوین منتقل شده بود.
 
در سال‌های قبل نمایندگان مجلس ششم و هفتم خواستار بازدید از زندان اوین شده بودند که به آن‌ها اجازه بازدید از بندهای امنیتی این زندان داده نشده بود. بند ۲۰۹ زندان اوین زیرنظر سپاه پاسداران یکی از نقاط ممنوعه برای بازدید کنندگان است. بند ۳۵۰ زندان اوین زیرنظر سازمان زندان‌ها اداره می‌شود و بسیاری دیگر اززندانیان سیاسی آن‌جا نگهداری می‌شوند. بازداشتگاه ۲۴۰ زندان اوین را نیز وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران تحت کنترل دارد.

+31
رأی دهید
-56

amir-amir - تورنتو - كانادا
امیدوارم که این محل روزى جایگاه ابدى مقامات فلک زده جمهورى اسلامى شود
جمعه 14 مهر 1391 - 01:05
compatriot - تورنتو - کانادا
داره میره تیر خلاص آخر را به خودش بزنه. انشالله که همانجا ماندگار شه.
جمعه 14 مهر 1391 - 01:53
kitaro - تهران - ایران
احتمالا میخواد واسه جوانفکر یه سوهان توی کیک ببره!!!.
جمعه 14 مهر 1391 - 08:26
bita tehrani - ونکوور - کانادا
اوین تنها دانشگاهی که ا.ن جرات کرد در چند سال اخیر از آن بازدید کند !
جمعه 14 مهر 1391 - 09:16
goleshab - اوگسبورگ - المان
بعد از این مدت چرا الان به فکر بازدید افتاده ؟ یه خبری هست !
جمعه 14 مهر 1391 - 14:22
دل سوخته - اریزونا - امریکا
این بی شرف بی ناموس تا حالا یادش نبوده که بازداشتگاه اوین هم وجود داره تا یکی از نزدیکانش ( جوانفکر ) انداختن اوین حالا میخواد جهت بررسی و تعامل تشریف نجس شو ببره چکار کنه . خیلی کثیف و پست هستی
جمعه 14 مهر 1391 - 14:29
iirani - تهران - ایران
برای تمرین هم شده یه سر بزنه خوبه
شنبه 15 مهر 1391 - 19:53
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.