ایران بابت حملات یازده سپتامبر به پرداخت غرامت محکوم شد

جمهوری اسلامی ایران و چند گروه اسلامگرا به پرداخت شش میلیارد دلار غرامت به بازماندگان قربانیان حملات یازدهم سپتامبر محکوم شدند. برای دادگاه مسلم شده که ایران در برنامه‌ریزی برای حملات از القاعده پشتیبانی کرده است.


جورج دنیلز، قاضی دادگاهی در نیویورک، در حکمی نمادین جمهوری اسلامی ایران، طالبان، حزب الله لبنان و شبکه تروریستی القاعده را به پرداخت ۶ میلیارد و ۴۸ میلیون دلار غرامت محکوم کرد. با وجود این‌که جمهوری اسلامی هر گونه دخالت در حملات تروریستی یازدهم سپتامبر ۲۰۱۱ را رد می‌کند، دادگاه مزبور به این نتیجه رسیده که ایران در برنامه‌ریزی حملات از القاعده پشتیبانی کرده است.

یک دادگاه محلی در نیویورک نیز دسامبر ۲۰۱۱ جمهوری اسلامی و گروه‌های اسلام‌گرای یادشده را در حملات یازدهم سپتامبر مجرم شناخته بود.

 
در کنار تشکیلات، از برخی افراد نیز به‌عنوان مسئول در حملات نام برده شد. اسامه بن لادن، رهبر کشته‌شده‌ی القاعده، و علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، از جمله این افراد هستند.

خسارت ۶ میلیارد دلاری برای گروهی از خانواده‌ها در نظر گرفته شده که به‌عنوان بازماندگان قربانیان حملات یازدهم سپتامبر به دادگاه شکایت برده بودند. این شکایت تنها یکی از شکایاتی است که در زمینه حملات به مراجع قضایی ایالات متحده تسلیم شده است.

شبکه تروریستی القاعده و رهبر پیشین آن، اسامه بن لادن، مسئولیت حملات تروریستی سال ۲۰۱۱ را بر عهده گرفتند. در این حملات هواپیماهای مسافربری به برج‌های دو قولوی مرکز تجارت جهانی در نیویورک و همچنین ساختمان وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در واشنگتن کوبیده شدند.

هواپیمای چهارمی هم که قرار بود حمله مشابهی انجام دهد، در پنسیلولنیا سقوط کرد. حدود ۳ هزار نفر قربانی این حملات شدند.

+102
رأی دهید
-182

hossein-87 - تهران - ایران
کنتور نداره عمو. بباف.هر کوری دیگه میدونه اینا نقشه آمریکا بود برای داشتن بهانه برای حمله به عراق. خودشون دادگاه میزارن، خودشون هم متهم میکنن، رای هم میدن. پس فرق شما با دادگاه های ایران چیه ؟! همین دادگاه های کشکی رای به خروج منافقین از لیست تروریست ها داد.دیگه کلا ماهیتشون مشخصه.
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 21:15
Shirdel - لندن - انگلیس
الان ایران باید این غرامت را به بنیاد شهید امریکا بدهد؟
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 21:24
antikaselis - اصفهان - ایران
امریکا در حیطه ی تروریسم دست همه ی لات ها و اراذل را از پشت بسته.این سخنان زیبنده ی آن ملحدان زندیقی است که از حال روز کشور خودشان هم خبر ندارند.چقدر بدبخت هستند مردم امریکا که آزادی بیانشان در هجمه ی خبری امپراتوری رسانه ای گم میشود.بدبختها گمان میکنند آزادی بیان دارند.آزادی بیان این نیست که خبری در روزنامه ای چاپ شود و بعد در طوفانی از اخبار گم شود.
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 21:23
oghab - هلسينكي - فنلاند
واقعا جالبه .خودشون قتل می کنندخودشونم مجرم پیدا میکنند .خودشون دادستان میشنوقاضی .واخرش هم رای .وقتی سیاست شماکثافت هارامی بینیم .ازاحمدی نزاد.حمایت میکنیم.
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 21:35
alwaystruth - تهران - ایران
القاعده رو که علی القاعده خود آمریکایی ها ساختنش! ایران این وسط چی کارست؟
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 22:02
delmorde - یوتوبوری - سوئد
آمریکا اگر واقعا راست می گوید که خامنه ای دست داشته و مجرم است. خب، این آقا در بانگهای غربی خود و خانواده اش میلیاردها دلار پول دارند پولها یشان را بلوکه کند چرا باید جرم این مردک را ملت ایران پرداخت کند. مردم ایران که بارها با اعتراضات و تظاهرات به دنیا نشان داد خامنه ای حکومتش قانونی نیست و بزور اسلحه حاکم است مانند قذاقی و صدام. غرامت را از حسابها او و خانواده اش بردارد. تا برای دیگرسران دیکتاتور در دنیا درس عبرتی باشد.
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 22:02
geteven - انگلستان - انگلستان
اخر این جورج دنیلز،قاضیه دادگاه و همه مسلمانان و همه قربانیان این حادثه و خانوادهشان و کشورهای اسلامی و خود آمریکا قربانی گروههای سهونیستی هستند که خارج از اطلاعات امنیتی و طبق تقویت کشور اسراییل عمل می‌کنند. برای مثال بیشتر افرادی که شدیدا اسلام پرستی می‌کنند و بوسیله شنبت یا موساد انتخاب و تعلیمات نظامی می‌بینند و بدوون آنکه بفهمند که بوسیله شنبت یا موساد برای اهداف سهونیستی تعلیم می‌بینند برای اهدافی مثل این حادثه انتخاب میشوند. حالا برو باقله بار کن. سهونیستها با اطلاع از روان شناسی این افراد بدون درک خود این افراد برای مقاصد شوم خود استفاده می‌کنند. انشاالله به کمک روح خود این قربانیان این مساله هم روشن شده.تازه یکی از افرادی که کمک کرده برای منحرف کردن هواپیما و جان خود را از دست داده در هواپیمایی که در پنسیلوانیا سقوت کرد ایرانی بوده و چگونه این قاضی چنین تسمیمی میگیرد. برای هر سازمانی نباید سلسله یهودی از بالا تاااا پائین وصل باشد یعنی اینکه بین رئیس و زیر دستش باید اول مثلا مسهی و دومی یهودی باشد تاااا از سازماندهی سهونیستها خبر دار شد.
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 22:07
porharfi - آرنم - هلند
جورج بـــوش رییس جمهور وقت آمریکا . هم! یه جورایی انگاری دست و. دخالت داشته !/ . از حمله ها خبر داشته!!؟؟>.
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 22:28
skyblue - خوزستان - ایران
این از کشوری که دم از آزادی و دموکراسی می زند گروهک منفور مجاهدین را از لیست در می اورد ان وقت به ایران تهمت ترورسیتی می زند.
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 22:40
siah76 - لوس انجلس - امريكا
آمریکا هر غلطی که پکنه حقشه چون زورشو داره و البته سوادشو ...مثل یه قلدر گردن کلفت که کلش کار میکنه ...همه مجبورن باج بدن...نوش جونت عمو سام........
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 23:14
amirradix - اصفهان - ایران
بشین تا ایران بده
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 23:17
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
امریکا تا تمام خسارتهای اقتصادی را که طی این چند سال برای مبارزه با اسلامیست ها خرج کرده از ملت ایران نگیره ول نمی کنه. این روزها هر کی توی امریکا آبجیش یه کاره شد ملت ایران باید خسارت بدن و امریکا از بدهکاری هایش از زمان شاه به ایران کم میکند و سودش را هم نمی دهدو
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 23:24
sefead - لندن - انگلستان
آقایون لطفا موضوع رو خیلی‌ کشششش ندهید، دشمن در کمین است!!
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 23:36
hossein-87 - تهران - ایران
Shirdel - لندن - انگلیس - مردم از خنده. دمت گرم..
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 23:46
hemed - سن ديگو - امريكا
بهونه ساختن که از پولهأی خرج از کشور که تو بنخأی آمریکایی و ارپأی هست، استاپ‌ کنن و حسابشنو ببندن، دیدن پوله مفته
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 23:55
dkdk - اسلیس - دانمارک
خوشبختانه کاربران فهیم زیادی اینجا هستند که آمریکا بیشرف را خوب شناختند.کثافت آمریکا خودش اقرار کرده که بنلادن تحت آموزاش آمریکا قرار داشته و بعد ریاست مجاهدین افغان در جنگ با روسیه را بر عهده داشته.خود کثافت آمریکا اون را تروریست بار آورد که به جون روسیه بندازه اما أ‌و مثل خوره افتاد به جون خودشون.حالا هم ایران را متّهم میکنه!!!! ای‌ توف به ذات نداشتتون.
جمعه 14 مهر 1391 - 00:03
ekman - شیراز - ‫ایران
delmorde - یوتوبوری - سوئد. واقعا با شما موافقم،و حتی اگر دستشان به پول‌های سران رژیم نرسد،دلیل نمی‌شود که ملت ایران اینگونه خسارت‌ها را بپردازند.
جمعه 14 مهر 1391 - 00:49
سيامك - وپرتال - المان
من همچنین خبرى را در هیچ جاى دیگر ندیدم و معتقدم از ان دسته از اخبار است که اهداف دیگرى را دنبال میکند. لطفا اگر دوستان در این سایت و یا دست اندر کاران این سایت از منبع این خبر اطلاعى دارند اعلام کنند. تا این لحظه به نظر میرسد که مبناى حقوقى این اقدام در صورت صحیح بودن خبررعایت نشده است و گرنه در انموقع به صورت مستقیم از طریق مجرا هاى حقوقى به ایران ابلاغ میشد و طبیعتا جمهورى اسلامى نیز موضعگیرى میکرد و احتمال به یقین ان را نیز محکوم میکرد ولى چنانچه گفته شد در صحت این خبر شک وجود دارد و من در هیچکدام از سایت هاى خبرى ایران نیز به همچنین خبرى بر خورد نکردم.
جمعه 14 مهر 1391 - 01:33
zemstan - لندن - انگلستان
شما دیگه آخره هر چی‌ پرو هستید ایران آقا عرضه این کارو داشت ما حالا وضعمون اینطوری نبود
جمعه 14 مهر 1391 - 01:55
parvaz 1 - پلیموس - انگلیس
کور از خدا چه طلب میکند ؟ ۲ چشم بینا !! آمریکا میدونه رژیم آخوندی جمهوری اسلامی داره سقوط میکنه ٬ پولهای دزدی آخوندها رو بالا میکشه که فردا حکومت جدید نتونه درخواست برگرداندن پولها را به ایران بده. خدا لعنتت بکند روباه مکار٬ خمینی شیاد و ای حکومت کثیف و ارازل و اوباش جمهوری استفراغی اسلام و سپاه نامردان اسلام
جمعه 14 مهر 1391 - 02:56
babak khoramdin - لیورپول - انگلستان
جالبه ۱۸ نفر از انهأی که بابت حملات برجها گرفتن عربستانی بودن حالا ایران باید غرامت بده آی‌ توف به ذاتتون
جمعه 14 مهر 1391 - 03:21
babak khoramdin - لیورپول - انگلستان
اینها میخوان بدهی‌های ایرانو ماست مالی کنن اون وقت هر دفعه به بها نه یی واسه ایران جریمه میبرن تا پولهای ایرانو که سالهاست بالا کشیدن کلا ندن
جمعه 14 مهر 1391 - 03:29
gallardo - لس انجلس - آمریکا
۲۰۰۱ نه ۲۰۱۱.
جمعه 14 مهر 1391 - 05:24
myjetli - تهران - ایران
یکی به این قاضی بگه تو باید بری دنبال چوپانی مرتیکه احمق
جمعه 14 مهر 1391 - 07:30
alirezainn - شیراز - ایران
حکمی نمادین! تو کی هستی که راچع به ایران حکم بدی؟ مرتیکه ی عوضی
جمعه 14 مهر 1391 - 07:15
hesam.n2 - تهران - ایران
باش,تا صبح دولتت بدمد. امریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند
جمعه 14 مهر 1391 - 08:22
danial nabi - استكهلم - سوئد
دلمرده - یوتوبوری - سوئد آمریکا ۳۳ ساله که پولی‌ معادل ۵۰۰ میلیارد دلار که شاه خائن در بانک‌های آنجا داشت را بلکه کرده، اینها نقششان همین بالا کشیدن این پولهای بلکه شده است، وگرنه قبل از اینکه آمریکا به افغانستان حمله کند، ایران با آنها چندین بر برخورد نظامی کرد، این دروغها را می‌گویند برای پایه ریزی، این روباهان را هنوز نشناختی که ه.. زاده اند، از ه.. زاده چه انتظاری جز ریا و دزدی و مال حرام خاریست.
جمعه 14 مهر 1391 - 07:58
bita tehrani - ونکوور - کانادا
جنابان متنفر از آمریکا.سیاست همون ا.ن آقا باعث شد که فروش تسلیحات آمریکا در چند سال گذشته در منطقه ۷ برابر بشود. مزدوران رژیم پخش و پلا در اروپا چه تابلو قربان صدقه میروند.
جمعه 14 مهر 1391 - 09:15
F-100 - شیراز - ایران
اینا میخوان پول اون 116 هواپیمای F16و سه ناو هواپیما بر که ایران خریداری کرده بود و تحویل ایران ندادند و پول های کلان ایران رو که توی اروپا و آمریکا بالا کشیدند رو ندند و میخوان ایران رو که الان طلبکار هست رو بدهکار خودشون بکنند....!!!
جمعه 14 مهر 1391 - 14:51
بت شکن - مونترال - کانادا
اون ۲۰ میلیارد دلاری که خانواده شاه بردند آمریکا گیر کی‌ آمد و کجا خرج شد؟ غیر از تو آمریکا؟؟، خسارت ایر باسی‌ که آمریکا بر فراز خلیج همیشگی‌ فارس به راکت بست و بیش از ۳۰۰ خانواده را عزادار کرد چی‌ شد؟، کی‌ داد، کی‌ گرفت؟ آیا پرتکل حقوق بشر آمریکا میگوید که برای چنین جنایاتی که خودشان "اشتباه" قلمداد کردند "جایزه و ترفیع درجه" هست که به فرمانده بی‌شرف ناوگان آمریکا تقدیم کردند؟؟
جمعه 14 مهر 1391 - 17:50
hamzehveronique - تهران - ایران
اون یارو رو بگیر و بعد شیش میلیون دلارشو بردار واسه خودت.
جمعه 14 مهر 1391 - 21:27
samavat - شیراز - ایران
وقتی که یازده سپتامبر 2001 سه هزار یهودی سر کار نرفتند همه چیز مشخصه.آمریکا داره خودشو مسخره میکنه.تازه پارسال که مموتی توی سازمان ملل خود آمریکا رو متهم کرد حتی انگلیسا هم اعتراض نکردن.
شنبه 15 مهر 1391 - 20:14
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.