شورای اطلاع رسانی آمریکا اختلال در شبکه های فارسی‌زبان را محکوم کرد

به دنبال پارازیت‌اندازی شدید روز چهارشنبه، ۱۲ مهرماه بر روی امواج ماهواره‌ای رادیو فردا، شورای اطلاع‌رسانی آمریکا، ایران را در این زمینه مسئول شناخت و این اقدام را محکوم کرد.
 
شورای اطلاع رسانی دولت آمریکا، بی‌بی‌جی، روز چهارشنبه، ۱۲ مهرماه، اختلال در برنامه‌های رادیو فردا و شبکه تلویزیونی صدای آمریکا را تأیید کرد و با محکوم کردن ایران، ارسال پارازیت بر روی امواج ماهواره‌ای را نقض تعهدات بین‌المللی دانست. ایران در این خصوص هیچ اظهار نظری نکرده است.
 
بی‌بی‌جی که بر رادیو اروپای آزاد و صدای آمریکا نظارت می کند، می‌گوید احتمال دارد این اختلال ماهواره‌ای با اعتصاب بازاریان و اعتراض‌ها خیابانی روز چهارشنبه در تهران مرتبط باشد.
 
هم‌زمان با اعتراض‌های روز چهارشنبه در تهران، دریافت برنامه‌های ماهواره‌ای رادیو فردا و بخش فارسی صدای آمریکا به دلیل پارازیت شدید با مشکل روبرو شده است. مسئولان فنی رادیو فردا می‌گویند برنامه‌های رادیو روی موج کوتاه همچنان قابل دسترس است.
 
بی‌بی‌جی می‌گوید این پارازیت‌ها به حدی شدید بوده‌اند که دیگر بخش‌ها، از جمله بخش‌های گرجستان و ارمنستان را نیز با اختلال مواجه کرده‌اند.
 
گزارش‌ها حاکی است که دریافت شبکه بی‌بی‌سی فارسی نیز روز چهارشنبه با مشکل همراه بوده است.
 
پیشتر در جریان اعتراض‌های پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ دریافت امواج رادیوها و شبکه‌های تلویزیونی فارسی زبان در خارج از ایران به دلیل پارازیت شدید با مشکل روبرو شده بود، اختلالی که بعدها نیز در موارد مختلف تکرار شد.
 
شبکه بی‌بی‌سی، رادیو و تلویزیون خارجی فرانسه، «دویچه وله» آلمان، رادیوی جهانی هلند و صدای آمریکا، پیشتر در نشستی در لندن، پایتخت بریتانیا، از جمهوری اسلامی ایران، به دلیل ادامه ارسال پارازیت بر روی فرکانس‌های شان، انتقاد کرده بودند.
 
شورای اطلاع‌رسان دولت آمریکا زمستان سال ۹۰ نیز ارسال پارازیت توسط ایران را محکوم کرده بود.
 
شورای اطلاع‌رسانی دولت آمریکا یک نهاد مستقل و فدرال است که بر فعالیت‌ رسانه‌های دولتی آمریکا در داخل و خارج از این کشور نظارت می‌کند و وظیفه آن اطلاع‌رسانی، برقراری ارتباط و تشویق مخاطبان به مشارکت در مباحث مربوط به دفاع از دموکراسی و آزادی بیان در سراسر جهان است.

+84
رأی دهید
-17

geteven - انگلستان - انگلستان
آخر این شبکها چه نفع به ایران و ایرانی میرسونند جز اعصاب آدم را خرد می‌کنند و حتی بلد نیستند فرهنگ ایرانی را در بین مخاتب خود ترویج بدهند تا چه رسد به آزادی و آزادی سخن.همش دنبال پر کردن جیب خود هستند و با آنکه آاز دولتهای مربوطه حمایت میشوند باز هم دست گدایی برای پوشاندن منبع درامدشان هستند. اقلا ‌یک کم ازچینیها یاد بگیرید. حد اقل آزاده فکر کنید و آزاده زندگی کنید.
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 22:22
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.