قصاص مجازات قتل پدر در تصادف ساختگی

پسر جوان که متهم است در جریان یک تصادف ساختگی پدرش را به قتل رسانده است در دور دوم محاکمه اش به قصاص محکوم شد.


به گزارش خبرنگار مهر، در این پرونده سعید 32 ساله متهم است در تاریخ چهارم آبان ماه سال 88 پدر خود را در یک تصادف ساختگی در لواسان به قتل رسانده است.
 
او پس از محاکمه در شعبه 74 دادگاه کیفری به قصاص محکوم شده بود که حکم مجازاتش از سوی قضات دیوان عالی کشور نقض و پرونده برای رسیدگی دوباره به شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شده بود.
 
ششم شهریور ، جلسه دادگاه با حضور اولیای دم متهم با وکلای مدافعش در شعبه 113 دادگاه کیفری و به ریاست قاضی محمدسلطان همت‌یار برگزار شد.
 
در ابتدای جلسه دادگاه سیدرضایی، نماینده دادستان با تشریح کیفرخواست گفت: در این پرونده تنها دختر بزرگ مقتول تقاضای قصاص کرده و دیگر اولیای دم رضایت خود را اعلام کرده اند.
 
سپس دختر بزرگ مقتول در جایگاه حاضر شد و با طرح شکایتش گفت: مطمئن هستم سعید به طور عمدی پدرمان را به قتل رسانده است، به همین خاطر برای او تقاضای قصاص دارم و حاضر هستم سهم دیه دیگر اعضای خانواده‌ام را پرداخت کنم.
 
وکیل شاکی نیز در این باره اظهار داشت: براساس گزارش جدید کارشناسان تصادفات نقشه حادثه منطبق با معیارهای فنی متعارف کارشناسی تصادفات نمی باشد و این مورد از شمول حوادث معمولی در رانندگی خارج می باشد. این گزارش نشان‌دهنده عمدی بودن تصادف است.
 
رئیس دادگاه با تفهیم اتهام قتل عمدی به سعید از او خواست به دفاع از خود بپردازد که پسر جوان اظهار داشت: شب حادثه به همراه برادر و پدرم راهی لواسان شدیم، صبح در حال جابجا کردن خودروی فلیزر بودم که نمی دانم چه شد که چرخ جلو روی پدرم رفت سریع او را به سمت بیمارستان انتقال دادیم که امدادگران اورژانس در میان راه اعلام کردند او فوت شده است. من علاقه زیادی به پدرم داشتم و قتل او هیچ سودی برای من نداشت.
 
وکیل متهم نیز در پایان خواستار بررسی صحنه تصادف از سوی تیم کارشناسی 5 نفره شد.
 
قضات دادگاه پس از آخرین دفاعیات متهم ختم رسیدگی به این پرونده را اعلام کرده و برای صدور رأی وارد شور شده و با اکثریت رای پسر جوان را به قصاص محکوم کردند.
 

+40
رأی دهید
-73

*Fanoos* - ايران - ايران
من علاقه زیادی به پدرم داشتم و قتل او هیچ سودی برای من نداشت. تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها !!!!
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 11:33
Dionysos - پارسی - فرانسه
این خواهر چطوری می تونه اسم خودش رو خواهر بگذاره؟! وقتی سایر فرزندان مقتول رضایت دادند چرا حکم قصاص به خاطر این یک نفر صادر شد؟ قوانین توحش اسلام بهتر از این نمی شه! خواهر به برادر، پسر به پدر رحم نمی کنه. هیچ فرقی بین پسره و خواهرش نیست. هر دو نفرشون با قانونگذارهای جمهوری اسقاطی آدمکشند!
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 15:02
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
عجب خواهر سنگدلی است, این همه سال از شهادت برادرم میگذره ولی همیشه یه گوشه ذهنم جای داره. روزی نیست که با اندوه از دست دادنش دست و پنجه نرم نکنم .
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 19:03
sarah1 - نیویورک - امریکا
شوهر خواهر زرنگ بوده اگه پسره بمیره سهم ارثش می رسه به اونا
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 19:35
*Fanoos* - ايران - ايران
Royan - رویان جان از شنیدن شهادت داداش بزرگوارتان متاثر شدم واقعا غم از دست دادن عزیزان خیلی سخت و دردناک خدا به شما و خانواده محترمتان صبر بده .خدا رحمتش کنه
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 22:33
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
*Fanoos* - ایران - ایران/ مرسی‌ فانوس جان خدا رفتگان همه را بیامرزد.
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 23:48
goleshab - اوگسبورگ - المان
عجب دلی‌ دارند بعضی‌‌ها ، (هم اون پسره که پدر خودشو کشت و هم خواهره که جان برادرشو می‌خواد ) خیلی‌ روزگار وحشتناکی‌ شده مگه نه ؟
جمعه 14 مهر 1391 - 14:40
korosh_oslo - اسکر - نروژ
به همهٔ کاربرانیکه عزیزی از دست داده‌اند ، تسلیت میگم.روح همشون شاد باشه.
جمعه 14 مهر 1391 - 17:48
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.