کی‌روش: تیم من به آرامش نیاز دارد, به جای گذشته به کره‌جنوبی فکر کنیم

سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: ایران به آرامش نیاز دارد و به جای پرداختن به گذشته باید به کره‌جنوبی فکر کنیم.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، کارلوس ‌کی‌روش در کنفرانس مطبوعاتی تیم ملی فوتبال ایران که برای انجام دیدار برابر کره جنوبی انجام شد،گفت: برای صعود به جام جهانی راه و روشی داریم که آن را مشخص کردیم، این مسابقات یک ماراتن است و دوی سرعتی نیز هشت مبارزه در آن وجود دارد، چیزی که برای ما مهم و هدف نهایی است قرار گرفتن بین تیم‌های اول و دوم گروه است.

ما این کار را با جمع‌آوری امتیازها باید انجام دهیم، ارزش سه امتیاز بازی برابر لبنان مثل امتیاز برابر کره است و چیزی که مهم است این است که ما امتیازات را جمع‌آوری کنیم.

وی افزود: پس در درجه اول سختی این مسابقات برای تمامی تیم‌ها خواهد بود. برای شما مثالی می‌زنم در گروه ما یکی از بهترین تیم‌ها یا بگویم شاید بهترین تیم در رده آخر گروه قرار دارد و همین ثابت می‌کند مسابقات تا چه اندازه سخت است و برای افراد سخت‌کوش ساخته شده است.

یک مثال دیگر؛ تیم استرالیا را می‌توانم بزنم، مسئله دوم هم بازی ما برابر کره جنوبی است که خیلی مهم خواهد بود، چیزی که مهم‌تر از این بازی است این نکته است که ما با دیدار برابر کره کارمان به پایان نمی‌رسد و بعد از این مسابقه 12امتیاز در پیش خواهیم داشت. برداشت من از این بازی این است که خیلی مهم است، مسلماً آن چیزی که در توان داریم به کار می‌گیریم تا سه امتیاز مهم این دیدار را به دست بیاوریم، باز هم تکرار می‌کنم این ماراتن به اینجا ختم نمی‌شود و بعد از بازی با کره هم کار ادامه دارد.

سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به خبرنگار فارس، در مورد اینکه ما خوب گل نمی‌زنیم، خیلی راحت گل می‌خوریم و اینکه مهدی رحمتی با وجود تلاش فراوان برای تیم ملی این روزها در خروج‌های خود اشتباه می‌کند گفت: فوتبال ورزشی است که با احساس انجام می‌شود، اشتباهات بستگی به نوع تفکر افراد دارد، سال قبل ویکتور والدز اشتباه بزرگی کرد و باعث شد بارسلونا مسابقه را از دست بدهد اما این دلیلی نیست که او را کنار بگذارند و می‌بینید که او الان بازی می‌کند. در تیم من همه با هم می‌بریم و همه با هم می‌بازیم. اگر مشکلی هم وجود داشته باشد، باید با یکدیگر برطرف کنیم، با هم جشن می‌گیریم و با یکدیگر هم گریه می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: معمولاً در این سطح از بازی‌ها تمام تیم‌ها به یکدیگر نزدیک هستند، مطمئناً به اهدافمان می رسیم، گل می‌زنیم و نتایج لازمه را می‌گیریم. از نتیجه بازی قبلی برابر لبنان به هیچ وجه راضی نیستم اما واقعاً این ناعادلانه است که برد برابر ازبکستان را نمی‌بینیم و به آن اهمیت لازم داده نمی‌شود و این برمیگردد به اینکه برداشت درستی از مسابقات بین‌المللی نداریم، پس من دلیلی نمی‌بینم بخواهم هول شوم و با عجله تغییراتی را انجام دهم، چون تیمم نشان داده فوتبال خوبی را انجام می‌دهد.

 
 
کارلوس کی‌روش در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار فارس در مورد اینکه قبل از بازی با لبنان لیگ را به مدت زیادی تعطیل کردیم اما نتوانست نتیجه بگیریم و بار دیگر برای دیدار برابر کره لیگ را به مدت زیادی تعطیل کردیم که این مسئله باعث انتقاد مربیان لیگ برتری شده است، عنوان کرد: اول توقع من از رسانه‌ها این است که برداشت و آنالیز جدید انجام دهد و این صحت ندارد که ما لیگ را 20روز تعطیل کردیم، ثانیاً وقتی پارسال من به ایران آمدم اولویت فدراسیون فوتبال صعود به جام جهانی بود و برنامه‌ای دقیق و تعیین شده به آنها ارائه کردند. در مورد آن برنامه بحث شد و با آن موافقت صورت گرفت.

این برنامه‌ای که تعیین شده و اولویت ما است، اگر می‌خواهید برنامه را تغییر می‌دهیم و به جام جهانی نمی‌رویم اینجا تصمیم قطعی که گرفته شد صعود به جام جهانی بود.

کی‌روش در ادامه در به پاسخ سؤالی که چرا تعطیلات لیگ برتر همیشه 20روزه است و آیا این موضوع به تیم‌های لیگ برتری ضربه نمی‌زند؟ افزود: ما باید قبول کنیم فیفا دی در تمام فوتبال جهان وجود دارد. به همین دلیل اکثر مسابقات در 10 و 12 روز و در کشورهای مختلف تعطیل است و اردوهای تیم ملی پنج روز قبل از این مسابقات شروع می‌شود. ما اگر به این مسائل بین‌المللی بیشتر توجه کنیم قطعاً کار خود را راحت‌تر رو به جلو می‌بریم و هیچ وقت هم دچار مشکلات نخواهیم شد.

وی افزود: در دو مسابقه آینده خود، دو فیفا دی وجود دارد پس طبیعی خواهد بود که ما بهترین استفاده را از زمان داشته باشیم. البته فراموش نکنید ما می‌خواهیم به جام جهانی برویم.

سرمربی تیم ملی گفت: شما به تقویم لیگ‌های اروپایی توجه کنید، آنها در روزهای شنبه و یکشنبه بازی‌های لیگ‌شان دنبال می‌شود اما در ایران در اکثر اوقات پنجشنبه و جمعه این اتفاق می‌افتد. حتی من به فدراسیون پیشنهادهایی دادم که بازی‌های لیگ ایران را آخر هفته یعنی چهارشنبه و پنجشنبه برگزار کنند، دو روز زودتر و یا دیرتر اتفاق خاصی نمی‌افتد و هیچ مسئله خارق‌العاده‌ای نیست. این مسئله را به افرادی می‌گویم که در مورد مسئله‌های فیفا ادعا دارند که بیشتر اطلاعات کسب کنند. من دنبال توجیه کردن نیستم اما اگر لازم باشد به صورت کتبی خیلی از حرفهایم را به شما اعلام می‌کنم.

کی‌روش ادامه داد: من به فدراسیونی‌ها گفتم که باید همه به هم بیشتر کمک کنیم تا تیم ملی به موفقیت برسد. ما در حال حاضر تمرینات خود را با قدرت رو به جلو می‌بریم و در اواسط اردو یک بازی دوستانه را انجام خواهیم داد و اگر شد به برنامه‌های ما گنجانده می‌شود. نتیجه این است که سخت کار می‌کنیم و باید از این مسئله درک درستی داشته باشیم که می‌خواهیم به جام جهانی برویم.

وی افزود:‌ متأسفانه خیلی‌ها در مسئله‌ها درک درست ندارند. ما باید سخت کار کنیم و تشکر می‌کنم برخی اوقات سؤالهای خوبی از من می‌شود.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به سؤالی که علی‌رغم گذشت مدت‌ها حضور در تیم ملی هنوز به ترکیب ایده‌آل نرسیده و دست به تغییرات زیاد می‌زند، نیز گفت: به نظر من بخشی از نقطه‌نظرات اشتباه است، اول باید من را توجیه کنید که حرفهای شما درباره بازی با لبنان است یا ازبکستان؟ من به نظرات شما احترام می‌گذارم اما با برخی از آنها موافق نیستم. دوست ندارم هیچ مسئله‌ای را توجیه کنم و یا به دنبال بهانه باشم، من مربی نیستم که با این طریق دنبال برخی رفتارها باشم.

وی افزود: ولی واقعیت ماجرا این است که ما قبل از بازی با لبنان و ازبکستان مشکلاتی داشتیم که شاید شما آنها را در جریان نباشید. قبل از بازی با لبنان هفت بازیکن خود را در اختیار نداشتیم، یا مصدوم بودند یا به خاطر مشکلات اداری اجازه کمک به ما را نداشتند، شما توقع دارید در این شرایط من چه کاری انجام دهم؟ حتماً دوست دارید با چهار بازیکن دیگر وارد زمین بشوم؟ تنها طریقی که می‌توانستم این موضوع را نشان دهم تا دوباره به ترکیب قبلی‌ام ادامه دهم همین بود، هفت بازیکنم نبودند و باید با چهار بازیکن بازی می‌کردم.

کی‌روش ادامه داد: مسأله دوم این است که برخی از مسائل ناعادلانه و شاید بهانه‌گیرانه باشد. شما باید قبول کنید بچه‌های ما تلاش کردند و حتی جنگجو نیز بودند اما کاملاً قبول دارم که خوب نبودیم، ناعادلانه است که شما بگویید حریفان مقابل ما تمام تلاش خود را و حتی شاید بیشتر انجام ندادند. بازیکنان من جنگیدند، تلاش کردند اما متأسفانه فقط علی‌رغم اینکه فرصت هم داشتیم به نتیجه نرسیدیم.

سرمربی تیم ملی ادامه داد: وقتی که من وارد ایران شدم دو راه برای تیم ملی پیش روی ما بود، اول اینکه در بازی‌های رسمی احتیاج به برد داشتیم و سپس باید در برخی از اردوهای تیم ملی جوان‌ها را به اردو دعوت می‌کردم و بازیکن تولید می‌کردم تا فوتبال ایران توسعه پیدا کند. من قبول دارم باید به بازیکنان جوان فرصت داد. اما در همه شرایط نمی‌توان این موضوع را در دستور کار خود قرار داد، مخصوصاً در شرایطی که ما باید به جام جهانی برویم. این مسائل را باید قبلاً به فکر آن بودیم، کی‌روش خاطرنشان الان برای ما سخت‌ کار کردن و رفتن به جام جهانی در اولویت است. من فکر می‌کنم در کنفرانسی که امروز برگزار شد بیشتر همه دوست دارند در مورد گذشته حرف بزنیم اما بهتر است ما بیشتر به آینده و دو هفته‌ای که پیش رو داریم فکر کنیم چون بازی ما مقابل کره بسیار حساس است.

سرمربی تیم ملی در مورد رضا قوچان‌نژاد نیز گفت: بالاخره خوشبختانه پس از مدتها توانستیم مدارک لازم را جمع‌آوری کنیم و رضا قوچان‌نژاد در بازی با کره با ما خواهد بود. ما بازی دوستانه خود را چون در جریان این موضوع نبودیم که آیا قوچان‌نژاد می‌تواند ما را همراهی کند یا خیر و یا مصدومانی مثل تیموریان و دژاگه همراه ما خواهند بود یا خیر کنسل کردیم. تا بازیکنان را به بازی حساس مقابل کره برسانیم ما در دستور کاری خود در مرحله اول اردو چهار روز تمرین داریم. سپس بعد از روز شنبه 28بازیکن به 24نفر تغییر خواهند کرد و سپس کارهای خود را دنبال می‌کنیم.

کی‌روش در خصوص عملکرد ضعیف کریم انصاری‌فرد و قاضی نیز خاطرنشان کرد: در حال حاضر در حال آماده کردن امید نمازی برای حضور در ترکیب تیم ملی هستم. (البته این موضوع به شوخی اعلام شد) من باید به تیمم آرامش و اعتماد به نفس بدهم تا با یک نتیجه خوب مقابل تیم کره ظاهر شویم، بالاخره همه دوست دارند به تیم ملی کمک کنند امیدوارم مشکل این بازیکنان نیز برای گل‌زنی حل شود. بهترین مسئله در فوتبال این است که عملکرد دفاعی خوبی داشته باشیم و گل بزنیم تا بتوانیم پیروز شویم. اهمیت ندارد چه کسی در تیم گل می زند و مهم گلزنی برای تیم است.

کارلوس کی‌روش در مورد صعود تیم ملی نوجوانان ایران به جام جهانی فوتبال نوجوانان، گفت: هر کاری انجام می‌دهیم تا بتوانیم تیم فوتبال نوجوانان را آماده کنیم. این تیم برای آینده فوتبال ایران تلاش می‌کند و صعودش به جام جهانی مورد تقدیر خواهد بود.

وی افزود:  چیزی که مهم است و وقتی در مورد تیم ملی زیر 16 ساله‌ها صحبت می‌کنیم این است که این تیم در آینده و در جام جهانی 2022 قطر برای ایران بازی خواهد کرد نباید 8 سال آینده را مشغول جشن گرفتن باشیم و برای صعود به جام جهانی 2022 از همین حالا باید این بازیکنان و تیم را آماده کنیم تا بتوانند عملکرد خوبی داشته باشند اما اگر زمان حضور در جام جهانی 2022 فرا برسد و کارلوس کی‌روش دیگری را به ایران بیاوریم و آن موقع این بازیکنان بازی ملی نداشته باشند هیچ فایده‌ای ندارد.

کی‌روش تأکید کرد: توصیه من این است که از همین حالا باید با این بازیکنان شروع به کار کرد تا در آینده به رشد برسند. تنها راه درست برای جشن گرفتن این است که از همین حالا برای آماده کردن این تیم استارت بزنیم و اگر این کار انجام نشود هم زمان، سرمایه و پولمان را از دست داده‌ایم.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سؤال که ایرانی‌ها همیشه مقابل تیم‌های قوی‌تر بهتر عمل می‌کنند و آیا این مسئله ممکن است در بازی با کره به نفع ما تمام شود، تصریح کرد: من مطمئن هستم و هیچ شکی راجع‌به این مسئله ندارم. بازی کره بسیار نزدیک و سخت خواهد بود در بازی با کره فضای بیشتری برای ارائه تاکتیک‌هایمان خواهیم داشت برعکس بازی با لبنان که آنها 90 دقیقه ساکن بازی کردند و منتظر یک اشتباه ما بودند تا به گل برسند.

وی افزود: متأسفم نتوانستید بازی برابر لبنان را کامل ببنید در نیمه اول آن مسابقه حدود 15 بار لبنانی‌ها جریان بازی را متوقف کردند و حداقل داور باید 20 دقیقه وقت اضافه می‌گرفت مطمئناً دیدار ما برابر کره متفاوت خواهد بود آنها حرفه‌ای‌تر هستند و بازتر بازی می‌کنند می‌توانیم موقعیت‌های بیشتری را ایجاد کنیم و ما خیلی خوب آماده می‌شویم و کاملاً هوشیار هستیم من مطمئنم و ایمان دارم که بازی خوبی خواهیم کرد و می‌توانیم نتیجه خوبی به دست بیاوریم.
 

+56
رأی دهید
-53

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.