نماینده مجلس ایران: در صورت شکست مذاکرات، اورانیوم ۶۰ درصدی تولید می کنیم

ایران در حال حاضر غنی‌سازی اورانیوم را در سطوح ۳.۵ و ۲۰ درصد دنبال می‌کند

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی می‌گوید اگر مذاکرات هسته‌ای به نتیجه نرسد، ایران غنی‌سازی اورانیوم را تا ۶۰ درصد ادامه می‌دهد تا برای «زیر دریایی و کشتی‌های قاره‌پیما» سوخت تهیه کند.
 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، منصور حقیقت‌پور، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، روز سه‌شنبه، ۱۱ مهرماه، غنی سازی ۵۰ درصدی را برای «تامین سوخت زیردریایی و کشتی‌های قاره‌پیما» دانست، اما در ادامه افزود: «اکنون برای تامین سوخت کشتی‌ها به غنی‌سازی ۶۰ درصد نیاز است که اگر کشورهای غربی آن را به ما ندهند، جوانان مان تولید خواهند کرد.»
 
وی افزود: «در حال حاضر بحث غربی‌ها بر روی پنج و یا ۲۰ درصد غنی‌سازی ایران است که اگر این پرونده را تا یک سال آینده معطل نگه دارند، مطمئن باشند که شرایط علمی کشور پیشرفت خواهد کرد و ممکن است ما به غنی‌سازی ۵۰ درصد نیز برسیم.»
 
هم اکنون غنی سازی اورانیوم در ایران در سطح ۳.۵ درصد و ۲۰ درصد دنبال می‌شود و غرب و اسرائیل نگرانند که جمهوری اسلامی به دنبال غنی‌سازی بالاتر و دستیابی به سلاح اتمی باشد. دستیابی به بمب اتمی نیازمند اورانیوم با غنای ۹۰ درصد است.
 
در همین زمینه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل با بیان این که برنامه اتمی ایران «۷۰ درصد از مراحل لازم برای ساخت بمب را طی کرده است»،‌ رسیدن این روند به ۹۰ درصد را خط قرمز ایران دانست.
 
اواخر شهریورماه نیز نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی که به نمایندگی ۵+۱ با ایران‌ گفت‌و‌گو می‌کند، خواستار تعطیلی سایت فردو شد. ایران گفته است که «غیر ممکن است» این خواسته را بپذیرد.
 
ایران می‌گوید اورانیوم ۳.۵ درصدی را در سایت‌های هسته‌ای خود مورد استفاده قرار می‌دهد و اورانیوم ۲۰ درصدی را برای مصارف پزشکی احتیاج دارد.
 
تأکید ایران بر «صلح‌آمیز» بودن و بعد پزشکی فعالیت‌های هسته‌ای‌اش در حالی مطرح می‌شود که اطلاع‌رسانی‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی و حمایت‌ها از این برنامه به طور عمده از سوی نهاد‌های نظامی و امنیتی مطرح می‌شود و به ندرت دیده شده است اظهار نظر در این خصوص در سطوح پزشکی صورت بگیرد.
 
در حال حاضر کشورهای غربی در تلاشند تا با اعمال فشار و تحریم، ایران را به پاسخگویی در خصوص برنامه‌ هسته‌ای‌اش وادارند.
 
ایران در مقابل می‌گوید تحریم‌ها مانع از پیگیری برنامه هسته‌ای ایران نمی‌شود و دستیابی به انرژی هسته‌ای را «حق» خود می‌داند.

+99
رأی دهید
-103

omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
چگونه ؟! وقتی‌ دیگر وجود ندارید !! چگونه میتوانید این کار را انجام دهید؟ شما اول اون " چیز "‌هایی‌ رو که محمود به خوردتان داد را قرت بدهید بد حرف بزنید چون صدیتان نامفهوم است! مرگ بر نمایندهِ بی‌ خاصیّتِ " چیز " خور!
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 01:46
time-to-say-goodbye - تورنتو - کانادا
عقده‌ای‌های بد بخت انقدر تولید کنید تا جون از همه جا تون در بیاد....
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 01:57
rochele - میامی - امریکا
چه دل خجسته ای دارند اینا
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 03:02
yyazdan - زوریخ - سوئیس
به اونجا نمیرسه
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 03:21
compatriot - تورنتو - کانادا
تو اورانیوم ۵۱ درصدی تولید کن ببین آمریکا چطوری خشتکتو میکشه تو سرت، بی‌عقل! میخواهی تولید کنی‌، تولید کن حالا چرا جار میزانی‌!.
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 03:26
بهروزرضازاده - سیدنی - استرالیا
خدوا کیلی مملکت گیر چه زبون نفهمایی افتاده جالبه که همه رو هم به جز خودشون احمق فرض میکنند. ننگ بر شما باد
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 04:43
dook - دبي - امارات
عکس خیلی جالبی است مثل دو گاو که سر از آخور در آورده باشن برای خوردن علف
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 05:27
shytoon - وادوز - لیچتن اشتین
زرشگ... زرزر میکنی‌ ، همین که زاییدی بزرگ کن.
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 07:34
antikaselis - اصفهان - ایران
میتوانیم و درست میکنیم.غنی سازی 20 درصد که چیزی نیست.برای امثال نقی الله دانشجوی دکترا که با خواندن دروس ریاضی خود زرد میکنند ممکن است چیز سخت و غیر قابل فهم باشد.
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 07:45
naderan - یوتوبوری - سوید
شما ایران را بقبرستان تبدیل نکنید. رها نمیکنید.مردم بلند بشید تا رهایی راهی نیست
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 07:59
golden ari - ایران - تهران
تو دست به همون اورانیوم ۲۰% بزن، آمریکا و اسرائیل چنان بزننتون که عمامه آقات پرت شه عربستان.
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 09:21
geteven - انگلستان - انگلستان
احسنت،دوره آقا بالا سر گذشته و ما باید همپای کشورهای صاحب اتمی پیش برویم بدون استفاده برای بمب اتم. یادتان باشد که ما راا را دارن دور میزنند و تمام مرزها باید در ‌یک زمان با حملات ابر قدرتها از طرف ۱۵ کشور همسایه ایران امدگی داشته باشند. و سر زمینهای پدری راا پس بگیرید.تمام کشورهایی که اخرشان به ستان ختم میشود. بحرین،یمن،قطر،دوبی،آمان، هر کشوری مثل عربستان سعودی که شیعه نشین هست هر کشور مسولمان یا غیر مسلمان که می‌خواهد قسمتیی از ایران بزرگ باشد. تهرانجلس،کرمان آمریکا، و هر شعر و ییالتی مثل لوفه لوشاته و قره آماده باشند که برای استقلال خود اقدام کنند.
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 08:54
SIA2012 - تهران - ایران
اینها میخواهند قدرت بگیرند نه به خاطر ایران بلکه به خاطر رواج عزاداری و سنت حجری و درجا زدن . نه امریکا و نه هیچ کشوردیگه و حتی خود مردم ایران هم اینجوری قدرت نمیخواهند. اگر غیر از این بود مردم ایران تا پای جان بابت قدرتمند شدن و اتمی شدن ایستادگی میکردند .
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 10:20
یا علی مدد - منچستر - انگلستان
جهت اطلاع و آگاهی کاربران محترم و هموطنان عزیزی که به این سایت آزاد مراجعه می کنند : جهت مزید اطلاع شما عرض شود که تعدادی مزدور بیگانه پرست و عوامل بیگانه بصورت گروهی ولی هدفمند و با حضور ثابت به بهانه های مختلف مانند مگس بر روی زخم بر علیه ایران کامنتهای مغرضانه می نویسند! پر واضح است که آنها از مراکز خاصی هدایت و توسط مجاهدین خلق و سلطنت طلبها تقویت می شوند و بیخدایانی هم اخیرا به آنها اضافه شده اند. آیا آمار آنها را دارید و حواستان به آنها هست ؟جهت استحضار شما تعدادی از آنها در همینجا هم هستند! کار آنها حمله به افراد مستقل و وطن پرست نیز می باشد و سعی دارند کشور ایران را به بهانه مخالفت با حکومت فعلی ایران ویران کنند و اطلاعات نادرست برای اسرائیل و آمریکا مخابره می کنند تا آنها در ارزیابی دچار اشتباه و به ایران حمله کنند لطفا مواظب آنها باشید . ارادتمند شما هموطن عزیز
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 10:53
ariya777 - تهران - تهران
اورانیوم بخوره تو سرتون شما اقتصاد درست کن اورانیوم پیشکش . بیشعورا. ملت زیر بار تحریمها کمرشون شکسته بعد این احمقها هنوز به فکر غنی سازیه اورانیومن !!!
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 11:37
ali1111 - تهران - ایران
شما اول برید اقتصاد و وضعیت اعتبار ریال را درست کنید، اورانیوم طلبتون.
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 12:05
reza_exe - بروکسل - بلژیک
گیرم که تونستی که 100 سال دیگه هم نمی تونی. مگه کره شمالی که ساخت و داره چه پهنی شد که توی تاپاله میخوای بشی؟
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 13:40
mohammad.avaz - تهران - ایران
خدا می‌دونه اگه اینها واقعا بمب اتم دارن یا نه؟ولی‌ اگه داشته باشند حتما مثل هیتلر دنیا را فتح میکنند.
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 19:35
arsamius - شارلروا - بلژیک
بجای بالا بوردن درصد اورانیوم یه فککری بجای بالا بردن درصد ریال باشید ؛البته می‌دونم بیشتر به فکر دینار هستید
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 23:57
mash meti - تهران - تهران
آخه نماینده محترم مجلس .آخه برادر محترم آخه عزیز آخه گوسفنده نادون آخه بیشعور الان همه دنیا رو مازوم کرده ابله چرا گ. زیادی میخوری آخه.بابا عجب گرفتاری شدیم ازدست این بیسوادای ابله. ای خدا الان اونام اینو دس میگیرن یه تحریم بدتروبدتر واسمون میزارن. .............................................................. ببخشید نمیشد اینارو تایپ کنم
شنبه 15 مهر 1391 - 09:32
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.