روسیه هم در فکر محدود کردن گوگل

ساخت موتور های جستجوی متعدد یکی از راهکرد های روسیه است ، که دیروز مهمترین مرورگر خود با نام Yandex را به جهان معرفی کرد.

           روسیه هم در فکر محدود کردن گوگل


به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات باشگاه خبرنگاران ؛ روسیه از جمله کشور های پیشرو در زمینه ی فناوری اطلاعات و امنیت شبکه است ، بسیاری از ویروس ها و برنامه های مخرب برای اولین بار در این کشور شناسایی شده اند و راه مقابله با آنها معرفی شده است.

یکی از معروف ترین شرکت های سازنده ی آنتی ویروس ( کسپراسکای ) متعلق به کشور روسیه است ، این شرکت در تشخیص انواع ویروس ها و معرفی راهکرد برای جلوگیری از نفوذ آنها در سیستم های رایانه ای پیشرو است.
 

حال کشور روسیه با اتکا به تجربه ی چندین و چند ساله ی خود در زمینه ی حفاظت از اطلاعات و با کمک شرکت کسپراسکای مرورگر جدید خود با نام Yandex را به جهانیان معرفی کرد.

                                                     روسیه هم در فکر محدود کردن گوگل
 

Yandex نام یک موتور جستجوگر روسی نیز است که در سال 1993 برای اولین بار بار گذاری شد و تا کنون توانسته است حدود 60 درصد از کاربران کشور های روسی زبان را به سمت خود جذب کند.
 

این موتور جستجو از 5 زبان زنده ی دنیا پشتیبانی می کند و دارای سرویس های مختلفی از قبیل جستجوی عکس ، پست مجازی و سرویس جستجوی فیلم می باشد.
 

سازندگان و اداره کنندگان این مرورگر معتقدند روزانه 25 میلیون کاربر از صفحه ی اول این موتور جستجو بازدید می کنند.
 

تمام این آمار مثبت باعث شده است که متخصصان این شرکت را مجاب کند که مرورگر این موتور جستجو را نیز روانه ی بازار کنند ، مرورگری مانند مرورگر های فایرفاکس ، اینترنت اکسپلورر و کروم با این تفاوت که دارای ضریب امنیت بالاتری می باشد.
 

یکی از اهداف اصلی طراحی مرورگر Yandex توسط روسیه بی نیاز کردن کاربران خود از استفاده از مرورگر هایی مانند کروم است.

بسیاری از متخصصان بر این عقیده اند که مرورگر کروم در ضبط اطلاعات کاربران به نفع سیاست های غرب تبدیل به یک ابزار برای جاسوسی شده است و ارزش های اصلی خود را از دست داده و تبدیل به یک تهدید امنیتی گشته است.

حال برای فرار از دزدی اطلاعات تنها راه موجود طراحی ابزاری جدید با همان کارایی ولی با ضریب امنیت بالاتر است ، روسیه با طراحی این مرورگر نشان داد به این فناوری دست پیدا کرده است

+42
رأی دهید
-23

اینترنت ندیده - کرمان - ایران
عددی نیست در مقابل گوگل بزرگ
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 21:54
golden ari - ایران - تهران
من رفتم و امتحانش کردم، بد نیست عین گوگل کروم کار میکنه، سرعت سرچش هم خوبه، شاید ازش استفاده کنم، اطلاعات مارو یک عمر آمریکا دزدید حالا بذار یک زره اش گیر روسیه بیاد.
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 23:27
kobalt - تهران - ایران
رو مردم خلخال حساب کن روزی 200میلیون دلار از گوگل جلویی.
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 07:14
siya41 - تهران - ایران
kobalt - تهران - ایران.دیکه خودفروشی نکن.راسته که میگن ایرانیها حافظه تاریخی ضعیفی دارن.فکر نکنم تاکنون بیشترازروسیه به ماخیانت کرده باشه .اونقدر هم حس ناسیونالیستی شهر خودتو به رخ نکش یه کم حس وطن پرستی خودتو تقویت کن.خیلی برای خودم متاسفم که هم.طنی مثل شماها دارم
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 14:16
Davidoff - خارکوف - اوکراین
کلا یاندکس خیلی خوبه! من از تمامی سرویسهاش استفاده می کنم. هم از جستجوگر و ایمیل اش و هم از دیگر محصولاتش! جالب تر اینکه یاندکس مپ (نقشه) از گوگل مپ خیلی بهتر و سریع تر و با جزئیات بیشتر است. حتی از یاندکس نویگاتور که هم از (جی پی اس) استفاده می کنه و هم از (گلوناس) استفاده می کنم در موبایلم که خیلی با کیفیت و کلا رایگان می باشد. در کل حداقل برای کشورهای روس زبان ایده آل است.
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 15:37
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.