یلدا قربانی تزریق اشتباه واکسن

خبرگزاری مهر : یلدا کوچولو هنوز چهار ماهه بود که دست نامهربان روزگار و اشتباه در روند درمانش تلخی و درد و رنج را به بدن نحیفش هدیه کرد و اکنون با گذشت چهار سال یک چشم خود را از دست داده و در شرایط نامناسب جسمی قرار دارد.


به گزارش خبرنگار مهر، هنوز چهار سالش تمام نشده که به ناچار یک چشمش را تخلیه کردند و بدن نحیفش را غده ها و دمل های عفونی آزار می دهند.


یلدا نونهالی چهار ساله است که همراه با پدر و مادر و برادر کوچکش در یکی از روستاهای دور افتاده شهرستان نیکشهر زندگی می کنند. طاها برادر کوچک یلدا نیز از بیماری عفونت ریه رنج می برد.

 

 

چنل بهاالدینی پدر یلدا و طاها در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: ما اهل روستای زبرینگ شهرستان نیک شهر سیستان بلوچستان هستیم.

  

 

وی افزود: یلدا که اکنون چهارساله است از چهارماهگی بدلیل تزریق واکسن اشتباهی با مشکل عفونی شدن بدنش مواجه شد.


وی گفت: ابتدا زیر بغل هایش آبسه کرد که بعد از مدتی با انجام عمل جراحی بهتر شد.


پدر یلدا بیان داشت: با گذشت مدت کوتاهی تاول های عفونی در لگن، کمر، صورت، سر و زیر دو چشمش رشد کرد.

 

 

وی گفت: یلدا از دوسالگی چشم هایش آبسه کرد و به حدی رسید که به اجبار چشم چپش را تخلیه کردند و در حال حاضر یکی از چشم هایش بینایی دارد که آن هم گوشت اضافه در آورده و زمانی که می خوابد چشمش باز است و بسته نمی شود.


وی ادامه داد: چشم یلدا قبلا بینایی داشت اما به دلیل عفونت بارها به پزشکان اعلام کردم که ممکن است دخترم چشمش را از دست بدهد اما در جواب می گفتند با دارو مداوا می شود البته کمی چشمش به دلیل اینکه گوشتی دور آن را احاطه کرده بود، بیرون زده بود و متاسفانه دخترم یک چشمش را از دست داد.


وی افزود: هنوز چشم دوم یلدا که عفونت دارد عمل نشده و منتظر هستیم زودتر این عمل انجام شود زیرا یکی دیگر از پزشکان گفته است که بعد از عمل چشم، غده های دیگر را عمل می کند.

  

 

 

 


بهاالدینی اظهار داشت: بر اساس گفته پزشکان عفونتی از چشم چپ وارد مغز و اعصاب شده و تشکیل غده داده بود که پس از انجام عمل جراحی غده ها برداشته شد.


وی افزود: غده دیگری در پشت گوش یلدا درآمده و یکی دیگر نیز روی همان قسمتی که قبلا عمل کرده بود مجددا ظاهر شده است.


وی گفت: یلدا کوچولو برای راه رفتن هم مشکل دارد و براحتی نمی تواند راه برود.

 

پدر یلدا کوچولو بیان داشت: از دوسالگی دخترم تحت پوشش بهزیستی قرار گرفته اما تاکنون هیچ کمک قابل توجهی نشده است.


وی از هزینه های زیاد درمان فرزندش  نگران است زیرا شغلش کشاورزی است و در آمد زیادی ندارد که آن هم به دلیل خشکسالی های مداوم چند ساله در منطقه بر مشکلات آنان افزوده و حتی برای امرار معاش با مشکل رو برو هستند.


بهاالدینی ادامه داد: حداکثر در آمد ماهیانه ام 300 هزار تومان است که به هیچ عنوان جوابگوی نیازهای زندگی نیست و برای هزینه های درمان فرزندم تاکنون مبالغ زیادی وام بانکی گرفته و از اقوام و آشنایان قرض کرده ام.

 

 

وی گفت: هزینه های درمان سرسام آور و از عهده من خارج است، دفعه قبل که یلدا را برای درمان به کرمان بردیم طبق دستور پزشک باید 30 عدد آمپول خریداری می کردم که قیمت هر کدام 300 هزار تومان بود.


وی افزود: خوشبختانه 20 عدد از آمپول ها را یک خیر و 10 عدد دیگر را خیری دیگری خریداری کردند.

 

 

پدر یلدا بیان داشت: دارای دو فرزند هستم که پسر کوچکم نیز دچار عفونت ریه شده و تحت درمان است. پدر یلدا که اکنون برای ادامه درمان فرزندش در تهران بسر می برد، گفت: تاکنون فرزندم را سه بار برای درمان به تهران آورده ام و هر دفعه هم 20 تا 38 روز بستری شده، پنج بار به مشهد مقدس رفتیم که در آنجا هم هر بار 10 تا 12 روز بستری شده، چهار بار کرمان و دوبار هم به کاشان برده ایم.


وی می گوید: 17 روز نیز در بیمارستان زاهدان بستری شده و مراجعه به بیمارستان های ایرانشهر نیز شمارش از دستمان خارج است.


بهاالدینی با شکرگزاری به درگان خداوند افزود: تاکنون هیچ نهاد دولتی و غیر دولتی به وی کمکی نکرده این در حالیست که وضعیت جسمانی یلدا کوچولو نیز مساعد نیست.

 

 

وی گفت: سازمان بهزیستی از سه سال پیش برای یلدا 70 درصد معلولیت تعیین کرده ولی تاکنون هیچگونه کمکی نکرده و کارت معلولیتش نیز صادر نشده است.


وی اظهار داشت: چندی پیش زمانی که در تهران با مشکل مالی رو به رو شدم برای درخواست کمک به نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی مراجعه کرده و مشکلم را برای وی تشریح کردم اما او هم بجز دو نامه برای بهزیستی تهران و زاهدان هیچ کمکی نکرد.


وی افزود: وقتی نامه را به بهزیستی تهران ارائه کردم تنها 20 هزار تومان به من کمک کردند که این مبلغ هم فقط کرایه تاکسی از بیمارستان تا بهزیستی و برگشت شد. وی گفت: هنوز به بهزیستی زاهدان مراجعه نکرده ام.


بهاالدینی در ارتباط با تزریق اشتباه گفت: واکسن در روستای زبرینگ تزریق شد و تاکنون شکایتی از شخص تزریق کننده واکسن نکرده ایم.


در همین رابطه مدیر کل بهزیستی سیستان و بلوچستان در تماس خبرنگار مهر با وی اظهار داشت: در حوزه اجتماعی نزدیک به هشت هزار خانوار در استان به طور مستقیم از بهزیستی مستمری دریافت می کنند و همین تعداد نیز در نوبت قرار دارند.

  

 

محمد رضا سراوانی گفت: با توجه به اینکه ضریب معلولیت در این استان بالا و سقف اعتبارات محدود است به همین دلیل عده ای پشت نوبت می مانند.


مدیر کل بهزیستی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه شخص مورد نظر تاکنون به این اداره مراجعه نکرده است، افزود: لازم است آقای بهاالدینی به بهزیستی مراجعه کند تا از نزدیک به مشکلش رسیدگی شود.


وی بیان داشت: با توجه به اینکه از دفتر رهبر معظم انقلاب نامه ای مبنی بر رسیدگی به روستای زبرینگ به ما رسیده، این روستا مورد توجه ویژه قرار گرفته است.


وی گفت: رسیدگی به وضعیت چنین خانواده هایی از اولویت های بهزیستی است و در همین راستا آماده ایم حتی هنگام عزیمت خانواده بهاالدینی به تهران یا شهرستان دیگری برای درمان یلدا مهمانسرا در اختیار آنان گذارده شود.

 

 

مدیر کل کمیته امداد سیستان و بلوچستان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر، بیان داشت: اگر تا به حال کمکی به این خانواده در زمینه درمان کودک نشده باشد، در حد یک نوبت می توانیم کمک کنیم.


محسن مسعودیان راد گفت: به دلیل اینکه این افراد بیمه روستایی دارند تمامی هزینه هایشان به عهده خدمات درمانی است و امداد بابت مددجویان روستایی یک ریال هم اعتبار از دولت و یا مرکز خاصی دریافت نمی کند.


وی افزود: با توجه به اینکه تاکنون خدمات زیادی در روستای زبرینگ انجام شده است بعید می دانم این خانواده از این خدمات استفاده نکرده باشند، در صورت بررسی حاضر به همکاری در حد توان خواهیم بود.


به هرحال عزیزانی که قصد کمک به این خانواده برای درمان یلدا کوچولو را دارند می توانند کمک های نقدی خود را به طور مستقیم  به کارت بانک صادرات شماره 6037691149788275 به نام چنل بهاالدینی پدر یلدا و یا شماره حساب 0312590035005 بانک صادارت به نام وی واریز کنند.


روستای زبرینگ از توابع دهستان کوتیج در بخش فنوج شهرستان نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان واقع شده و فاصله آن تا نیکشهر سه ساعت و نیم است.

+320
رأی دهید
-138

greentree - تهران - ایران
ایرانی‌‌های عزیز که وضع مالیشون خوبه کمک کنند ،شماره حساب و آدرس این خانواده هم بدید که ما بفهمیم چه طور کمک کنیم ...شبیه همین اتفاق ۳ سال پیش برای من افتاد دستیار دکتر که می‌خواست آمپول بزنه اصلا آمپول زدن بلد نبود و تمام دست من را کبود کرد ،،
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 11:30
iSam - لندن - انگلستان
والا تو هر کشور درست و حسابی بود تا الآن شلوار اون کسی که باعث این بدبختی بود رو کنده بودند و کلی پول و سو و .. ازش میگرفتند و خلاصه بیچاره اش میکردند ولی در مملکت اسلامی ...
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 11:35
greentree - تهران - ایران
لعنت به اون کسی‌ که برای پول وارد هر شغلی‌ می‌شه در حالی‌ که هیچ اطلاعاتی‌ از اون حرفه نداره ،این هم همین رژیم مًد کرد در جامعه و یک عده از مردم ایران هم مثل همین رژیم حقه باز و بی‌ رحم هستند فکر میکنند برای پول باید هر ظلمی را بکنند
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 11:33
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
امیدوارم بشه این بچه رو نجات داد ولی‌ سوال اینجاست که چرا باید وضع مردم به جایی‌ برسه که برای درمان و مشکلات دیگه از همه مردم تقاضای کمک کنن!!! بجای ساخت ضریح طلا برای اماکن مقدس و .. چرا نباید مردم بیمه باشند!!! اینجا بچه‌ها از پرداخت هرگونه هزینه درمانی معافند و نیازی به درخواست کمک از دیگران نیستند.
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 11:44
antikaselis - اصفهان - ایران
دوستان لطفا به این خبر رای مثبت بدهند تا در صدر قرار بگیره
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 11:54
vahid_ - گلاسگو - انگلستان
اول تو روح رضا خان و خاندان به عرضه پهلوی ..بعدشم تو روح خمینی و خاندان مرتجع آخوندی ...
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 12:12
نوادا - تهران - ایران
جیگرم کباب شد! این دیگه به چه امیدی می تونه....
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 12:15
داریوش یاس - تهران - ایران
دیروز تو شبکه دروغ خبر با چه هیجانی اعلام کرد که کشور آمریکا قرار است از نظام بهداشت و سلامت ایران اسلامی الگوبرداری کند. ای تففف تو روح هر چی مجری دروغگوئه .
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 12:25
*Fanoos* - ايران - ايران
ای خدا:):(. اصلا نمیدونم چی بگم. فقط امیدوارم خدا کمکشون کنه و شفاش بده:):(. خیلی ناراحت کننده و رقت بار است. کوچولوی عزیزم. الهی بمیرم برات .... آخه تو چه گناهی داری؟ قلبم درد گرفته. کوچولوی عزیزم.... چکار میتونم برات بکنم ... چکار .... بمیرم برات که از نوزادی روز خوش ندیدی......بمیرم برات....چقدر داری زجر میکشی. کاشکی میشد خوب بشی. همه زخمات خوب بشن کاشکی.... دعا کردم ولی بعید میدونم حرف من ارزشی پیش خدا داشته باشه....عزیز دلم چکار کنم برات...
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 12:39
altair - رشت - ایران
چقدر تاسف بار. :(
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 12:50
nahal-alman - هامبورگ - آلمان
همیشه بدبختی برای آدمهای بدبخته ،پول میاد روی پول و بدبختی میاد روی بدبختی .
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 13:05
مونا تهران - تهران - ایران
greentree - تهران - ایران ،واقعا چه تشابهی بین این حادثه واتفاقی که برای شما افتاده وجود دارد!!!!!!!!!!!!!!
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 13:45
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
حالا چرا همون دکتر بی پدر و همون دستیار که این اشتباه را کردند کمکش نمی کنند؟ لعنت به روح بابای اون دکتری بکنن که روزانه بین یک تا دو ساعت وقتش را صرف کمک به بی بضاعتان نکنه. آخه این چه دکترهایی هستند که ما داریم. اینا قسم یاد می کنن که به همنوعشون در هر پوست و رنگی، از کمک کردن دریغ نکنند. آخه نامردی که فقط واسه پول توی این شغل و حرفه می روی یه ذره انسانیت هم باید داشته باشی یا نه؟ همه چیز که پول نیست. من بودم هر روز یه مقدار از وقتم را صرف همین فقرای جامعه ام می کردم. ما هم تا آنجایی که می تونیم باید از هر جایی که هستیم کمک کنیم. کما اینکه هر وقت من زنگ می زنم به خانواده ام که کمک کنند، به من میگن؛ حواست را جمع کن که اینهم شده یه بازار واسه شارلاتانهای اینجا و هر کسی راستش را نمی گه. ما که می کنیم اما اونها هم خود دانند که چه کار می کنند.
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 13:47
suhail - دبی - امارات
بازهم بیاییدخرج ضریح وبارگاه وگنبد کنید؛فقط چهارده ملیاردتومان خرج ضریح امام حسین شده!
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 13:57
gharibe UAE - ابوظبی - امارات
احمدی جان یکی از همراهانت را در سفر معنوی به آمریکای جهانخوار نمیبردی تا بشود چند نفر امسال این عزیز را درمان کرد آرزوم اینکه روزی ببینم که آخوند یه کاسه دستشه داره گدایی میکنه و مردم هم به جای پول ..... توش بریزن
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 14:08
be_pa_khaste - هارلم - هلند
گرینتری من کاملا با شما موافق هستم حرف قشنگی زدید.اما واقعا جیگر آدم میسوزه این عکسا رو می‌بینه
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 14:00
emad11 - ری - ایران
ارزوی سلامتی برای این کوچولوی عزیز دارم . ولی سوال اینجاست چرا شماها که خودتونو وطن پرست اونور اب حساب میکنید میگردید تو هر سوراخی یه مشکلو بزرگ کنید و باز تابش بدین
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 14:09
farnazflora - سایبر - مالزی
دوستان عزیز به جای تحلیلهای سیاسی،عقیدتی،اجتماعی و ... هر چقدر در توان دارید کمک کنید حتی 10000 تومان
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 14:15
bahram-e-gur - لایبرت ویل - آمریکا
این بچه را پزشکان متخصص اسلامی که با سهمیه رزمندگان و بچه شهید وارد دانشگاه شده اند به این روز انداخته اند. چون اصرار بر این بود که متخصص باید مؤمن باشد تا دانشمند! این رنج‌ها نتیجه انتخاب احمقانه مردم ایران در شورش ۵۷ بود و دسیسه انگلیس و آمریکا.
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 14:55
ghafas - مشهد - ایران
حتی یه دلار حتی هزار تومان ..
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 14:59
jasem dubai - دبی - امارات
براش از خدا ارزوی سلامتی دارم
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 15:23
alavi2000ca - استکهلم - سوئد
واقعا دردآور است. شرم بر خامنه‌ای و مزدورانش که بویی از انسانیت نبرده اند و هزاران کودک و بزرگ به دلیل بی‌ کفایتی و توحش آنان در رنج هستند. کشوری که میتواند با توجه به امکاناتش یکی‌ از مرفه‌ترین مردم دنیا را داشته باشد در چه وضعیتی گرفتار شده!
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 15:24
Ghooloo - آبادان - ایران
واقعا متأسفم برای خودمان که حتی فرهنگ مثبت و منفی‌ دادن هم بلد نیستیم!! خوب چرا منفی‌ میدید؟ موضوع مهمه، دوست دارید دیگران هم ببینند، بخوانند و آگاه بشوند، مثبت بدید تا موضوع در سطر خبرها بماند. بابایی که منفی‌ میدی، داری به کی‌ و چی‌ منفی‌ میدی؟ به رهبر؟ بهزیستی؟ بچه که در اثر اشتباه یه گاگول اینجور شده؟ مثبت بده که شاید ۴ نفر بیشتر این خبر را بخوانند و شاید کمکی‌ کنند. واقعاً که
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 15:50
طالب حق - تهران - ایران
ظاهرا هر چی سنگه مال پایه لنگه . لااقل اگه توی یه کشور دیگه بود بیشتر به درمانش امیدوار میشدیم . نمیگم پزشک های ما نسبت به پزشک های کشورهای دیگر مخصوصا کشورهای پیشرفته تو سطح پایین تری هستن ولی به نظرم توی چنین کشورهایی انسانیت جامعه پزشکان و قوانین حمایت از بیماران واقعا توی سطح بالاتریه . خدایا به خاطر اون یه چشم معصومی که هنوز ازش نگرفتی ، سلامتیشو بهش برگردون .
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 18:05
nima.azad - اصفهان - ایران
به خاطر خدا هر کس که میتونه کمکش کنه، از موقعی که دیدم دارم گریه می کنم...افسوس
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 18:52
alireza.ch - نوشاتل - سوییس
vahid_ - گلاسگو - انگلستان. مسعود رجوی و مارکسیست کمونیست ها رو یادت نره من از طرف تو در روح آنها هم ...
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 20:10
Shadan Shirin Sokhan - هایدلبرگ - آلمان
( !! )-- به این بچه بگویید ؛ حکومت شما میلیاردها پولها و سرمایه ملی‌ شما را مجانی‌ میفرستد برای کذب الله لبنان و فلسطین و سوریه و عراق !، و پول‌های شما صرف خرید سلاح و مهمات میشود برای آنها , و شما درمانده‌های ایرانی سهمی از درآمد نفتی‌ کشور خود ندارید !، این فلسفه و مرام نامه ی مکتب جمهوری اسلامی است !،، و از طرفی‌ تعداد بسیار زیادی از دولتمردان نظام اسلامی ، برای اینکه از زیر بار مالیات فرار کنند و از طرفی‌ بتوانند از معافیت‌های گمرگی نیز برخوردار باشند ؛ هر کدامشان یک موسسه خیریه ایجاد کرده و به ثبت رسانده اند !!، و تنها کاری که در این موسسه انجام نمیدهند کمک‌های خیریه به نیازمندان و مریضها است !!!،،، ولی‌ از همه ی امکانات دولتی به نفع موسسه خودشان استفاده میکنند !!!،،، آخوندها و اسلامیون شارلاتان‌هایی‌ هستند که در حقه بازی رو دست ندارند !!!
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 20:30
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
vahid_ - گلاسگو - انگلستان /مطمئنی که زمان شاه واکسن هاتو زدی ؟ اون موقع مجانی‌ بود تو کوچه‌ها و تو مدارس دنبال بچه‌ها میکردند که واکسن بزند کجا قایم شده بودی که واکسن آتو نزدی/alireza.ch - نوشاتل - سوییس/ با شما مو افق هستم
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 22:25
Dara va sara - پرت - استرالیا
bahram-e-gur...suhail - - درود بر شما..
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 02:44
rochele - میامی - امریکا
ای بابا خیلی ناراحت شدم آخه چه واکسنی بوده ؟ عجب عوارض وحشتناکی داشته ؟. خدا کمکشون کنه و صبر بده خیلی سخته آدم پاره تنش جلوش ذره ذره آب بشه
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 03:00
hana257 - تهران - ایران
ننگ بر خمهوری اسلامی. بچه های نوچه های این حکومت خرج ماهیانه کفش و لباسشون میلیونی هست البته از پول نفت و یک عده انسان هم این جوری. قربون عدلت ای خدا.
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 08:07
yashainiran - ایران - ایران
*Fanoos* - ایران - ایران. داشتن دل پاک که شما دارید برای خدا کافیه. خدا دعاهایتان را برآورده می کند این هم به اضافه قبلی ها. احساس همدردی برای سایر انسانهای دردمند از فطرت انسانهای با وجدان است. اگر این بچه در فلسطین یا سوریه بود در تلویزیون بارها و بارها نشانش می دادند و پولهای هنگفتی هم داده می شد.
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 08:15
پسرى از نژاد پارس - ملبورن - استرالیا
من فکر مى کنم بعضى ها فرق بین مثبت دادن ومنفى دادن به یک خبر را نمى دانند.این خبر تقاضاى کمک به یک هم وطن مى باشد.پس باید در راس تمامى اخبار قرار گیرد تا افراد بیشترى انرا بخوانند ودر صورت توان کمک کنند.پس لطفا به اینگونه خبرها راى مثبت دهید فارغ از دین واعتقاد خودتان.
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 09:27
patio - دبی - امارات
جیگرم کباب شد
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 12:00
Azadikhah - تكسل - هلند
بشکنه دستی‌ که این بلا رو سر یلدا آورد. به امید بهبودی یلدا کوچولو
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 14:34
hussein.khawari - کابل - افغانستان
من نمی تونم کمک مالی کنم ولی میتونم دستم رو بگیرم بالا و بگم خدایا هر چه زودتر خوب بشه
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 18:32
*Fanoos* - ايران - ايران
yashainiran قربان شما استاد عزیز نظر لطفتونه . دوست عزیز در مورد پاراگراف آخر که عنوان کردید بخدا صد در صد موافقم و من نیز مجددا تکرار میکنم چون حرف دل من رو زدید ""اگر این بچه در فلسطین یا سوریه بود در تلویزیون بارها و بارها نشانش می دادند و پولهای هنگفتی هم داده می شد.+++++++++++"". کاشکی کامنت شما دوستان عزیز هم رای مثبت و منفی داشت تا میشد بیشتر مورد تحسین قرار داد
جمعه 14 مهر 1391 - 00:22
vahid_ - گلاسگو - انگلستان
Royan - کالیفرنیا - آمریکا. من واکسن کیف کشی ..لیف کشی نزدم اون وقت .
جمعه 14 مهر 1391 - 15:52
sodaii - دهلران - ایران
الهی بمیرم برات ... الهی بسرش بیاد هرکی اون کار رو کرده ... انشالله که هر چه زودتر باز شاد و سرحال به جمع خانواده اش برگرده ...
‌چهارشنبه 19 مهر 1391 - 09:15
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.