احمدی نژاد: اقدام وزیر ارشاد در توقیف روزنامه شرق اشتباه بود

روزنامه شرق به دلیل انتشار این طرح توقیف شد

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران گفته است که توقیف روزنامه شرق پیش از اثبات اتهامی که به این روزنامه وارد شد و اصرار وزیر ارشاد مبنی بر توقیف این روزنامه، اقدامی 'اشتباه' بوده است.

آقای احمدی نژاد در جریان یک نشست خبری در تهران گفته که اقدام وزیر ارشاد مبنی بر اصرار بر توقیف روزنامه شرق در هیات نظارت بر مطبوعات را اشتباه می داند.

او به بازداشت علی اکبر جوانفکر مشاور رسانه های خود هم اشاره کرده و گفته است که در ایران هیچ کس به رهبر توهین نمی کند. اتهام آقای جوانفکر توهین به رهبر ایران آیت الله علی خامنه ای است.

وزارت ارشاد ایران یکی از اعضای هیات نظارت بر مطبوعات است. رئیس جمهور ایران گفته که توقیف روزنامه شرق توسط هیات نظارت را هم اشتباه می داند چرا که هنوز اتهام این روزنامه اثبات نشده است.

او گفته که رئیس جمهور حق دخالت در تصمیم هیات نظارت را ندارد اما در عین حال یادآوری کرده که توقیف روزنامه شرق در زمان حضور او در نیویورک برای سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل روی داده است.

هیات نظارت بر مطبوعات در ایران روزنامه شرق را روز چهارشنبه (پنجم مهرماه) به دلیل انتشار یک کاریکاتور توقیف و برای مهدی رحمانیان، مدیر مسئول این روزنامه قرار بازداشت صادر کرد. کاریکاتوریست این روزنامه هم تحت بازجویی قرار گرفته است.

انتشار کاریکاتوری در روزنامه شرق، که در آن صفی از افراد در حال بستن چشم یکدیگر هستند، انتقاد برخی مقامات حکومت ایران را برانگیخت.

به گفته آنها این کاریکاتور یادآور سربازان ایرانی است که در دوران جنگ ایران و عراق پیشانی‎‌بندهایی با شعارهای مذهبی می‌بستند و به همین دلیل این کاریکاتور توهین به آنان تلقی می شود.

روزنامه شرق دوم شهریور ۱۳۸۲ انتشار خود را در تهران آغاز کرد. این روزنامه تاکنون چهار بار توقیف شده است و گروه های مختلفی از روزنامه نگاران آن را منتشر کرده اند.

+40
رأی دهید
-15

alborzi - کرج - ایران
اصلا وجود خود تو بزرگترین اشتباس !
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 11:09
alavi2000ca - استکهلم - سوئد
سخنان احمدی نژاد کاملا نشان دهنده رسیدن جنگ گرگ‌ها به مراحل نهایی‌ بود آنوقت شما از بین اونهمه تهدیدات و عصبانیت احمدی نژاد در کنفرانس خبری همین تیتر را اینجا می‌گذارید؟ او علنا به خامنه‌ای گفت که اگر نمی‌‌خواهید استعفا میدهم. همه‌شان دارند همدیگر را پاره میکنند. شاید باید خدا رو شکر کنیم که نگذاشتند موسوی رئیس جمهور شود و احمدی نژاد را تحمیل کردند و او حکومتشان را بر باد داد!
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 11:07
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
چه کاریکاتور با معنایی!!! مثل همیشه توقیف روزنامه‌ها به دلیل انتشار حقایق.
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 11:30
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.