تلویزیون سوریه: خالد مشعل مقاومت را به قدرت فروخت

خالد مشعل در کنار رجب طیب اردوغان ۳۰ سپتامبر

تلویزیون دولتی سوریه به شدت به خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی گروه فلسطینی حماس تاخت و او را «مقاوم آواره» توصیف و به «ناسپاسی» متهم کرد.
 
خالد مشعل همپیمان نظام بشار اسد رئیس جمهور سوریه و دشمنی با اسرائیل محور پیمان آنها بود. مشعل اما پس از بالا گرفتن درگیری‌ها میان نیروهای دولتی و معترضان مسلح، سوریه را ترک کرد.
 
گوینده تلویزیون دولتی سوریه در برنامه‌ای که سه شنبه ۱۱ مهر پخش شد گفت: «سوریه از عملکرد پیشین خود پشیمان نیست زیرا انتظار وفاداری، قدردانی یا سپاسگزاری نداشت؛ بلکه آنچه انجام داد وظیفه ملی و میهنی‌اش بود در برابر مقاومی آواره که برای او و دوستانش امکانان لازم را به منظور ادامه مقاومتشان فراهم آورد.»
 
او همچنین افزود: «سوریه خوشحال است زیرا کسی ترکش گفت که مقاومت را در مقابل قدرت فروخت. آنچه برای شما جایگاهی در نزد مردم فلسطین به وجود آورد، انتخاب مقاومت از سوی شما بود و نه هویت اخوانی (اخوان المسلمین) شما. روزی خواهید فهمید آن کس که در گورستان‌ها بخوابد، کابوس خواهد دید و روزی به خاطر خواهیم آورد که تصویر شما در کنفرانس (کنگره حزب عدالت و توسعه حاکم در ترکیه) اردوغان همچون سنگ‌های گورستان بود که یکی بر دیگری تکیه دارد و هر کدامشان نیازمند تکیه گاهی است.»
 
خالد مشعل به همراه محمد مرسی رئیس جمهور مصر و مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق و شماری دیگر از مسئولان کشورهای مختلف، در کنگره حزب عدالت و توسعه که یکشنبه برگزار شده بود، شرکت کردند.
 
تلویزیون دولتی سوریه در اشاره به خالد مشعل ادامه داد: «ننگ بر آن چیزی که پشت تریبون حزب اردوغان به عنوان شریکی در ستاد انتخاباتی اردوغان گفت آن هم پس از ان که دوستی‌هایش با همسایگان خود از ارمنستان گفته تا ایران، عراق، سوریه و یونان را به صفر رساند.»
 
گوینده سوری خاطرنشان کرد: «اردوغان متوسل به کمک گروهی طبل زن شده است که مرسی و مشعل را در بر می‌گیرد و این تاییدی بود بر آنچه که روزنامه‌های ترکیه از کاهش محبوبیت اردوغان از ۵۳ درصد تا ۲۷ درصد نوشته‌اند.»
 
برپایه پرونده‌های سازمان ملل متحد، سوریه از حدود نیم میلیون فلسطینی و فرزندانشان که در جریان جنگ ۱۹۴۸ از فلسطین فرار کرده‌اند، میزبانی می‌کند.
 
تلویزیونی دولتی سوریه خطاب به مشعل اظهار داشت: «روزی را به یاد بیاور که آواره شده بودی؛ آن هنگام که همگان به تو گفتند در صورت ورود به فرودگاه‌هایشان، تو را به دلیل توافقنامه‌هایمان، مجبور به دستگیری و تحویل به اسرائیل هستیم، رحمت شام به تو رسید. اکنون گشودن در‌هایشان برای تو را تنها می‌توان این گونه تفسیر کرد که دیگر تحت پیگرد اشغالگران نیستی و خطری برای امنیتش تشکیل نمی‌دهی.»
 
گوینده تلویزیون افزود: «در ضمن، تا زمانی که تو در حالتی عاطفی و رمانتیک نسبت به آنچه رنج‌های مردم سوریه می‌نامی قرار داری، چرا عاطفه تو در مقابله مردم فلسطین تحریک نمی‌شود. تو به چند دستگی فلسطینی و عنیمت‌ها و دستاوردهای ناشی از آن عادت کردی. به همین دلیل درباره مردم فلسطین از تو نمی‌پرسیم، مردمی که از سال ۱۹۴۸ سرزمینش در اشغال است. از بیت‌المقدس هم نمی‌پرسیم زیرا آن را از یاد برده‌اید. از کرانه باختری هم سئوالی از تو نمی‌کنیم. بلکه از رنج‌های مردم در محاصره نوار غزه از تو پرسش می‌کنیم.»
 
او ادامه داد: «چگونه در مقابل ادامه محاصره غزه از سوی مصر سکوت می‌کنی؟ آیا وعده‌هایی که به تو برای در دست گرفتن ریاست تشکیلات خودگران فلسطینی در صورت سازش با اشغالگران و دولت آمریکا داده‌اند، تو را ساکت کرده‌اند و عاطفه تو را نیز خاموش کرده‌اند.»

+95
رأی دهید
-36

farhad85 - سیدنی - استرالیا
حقیقت را گفته، متأسفم برای خالد مشعل که اندیشه‌های عقب مانده اخوان المسلنین را برگزید. پول مردم ایران هم از گلویت پاین نرود که به آنها هم پشت کردی
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 08:26
با احترام - منچستر - انگلستان
ممکن است حرف مرا باور نکنید سنیها اولین دشمن شیعها هست اگر تاریخ را نگاه کنید می فهمید دولت کم عقل ما باید به تمام شیعها کمک کنند وبه افغانیهای شیعه اقامت بدهد فقط شیعه .این سنیها ابروی اسلام را بردند مثال طالبان.القاعده.زنده باد حزب الله و شیعه
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 10:16
be_pa_khaste - هارلم - هلند
این همونه که یه خیابون به اسمشه تو تهران .اینا جنسشون خیلی‌ کثیف
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 10:32
m.noor - شارجه - امارات
با درود. وای چقدر درد آور بوده .خوشم آمد.م.ن
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 10:50
perser68 - فلوریدا - امریکا
با احترام-منچستر-انگلستان. شیعه باش حالشو‌ ببر!!!چون مجبوری،مگه نه!؟اسلام مگه ابرو داره که بره!؟
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 11:32
oghab - هلسينكي - فنلاند
با احترام - منچستر - انگلستان. درود برشما . کاملا صحیح گفتی .دولتمردان نادان باید این بدانند ..
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 11:39
jahanara - لاهتی - فنلاند
با احترام - منچستر - انگلستان رژیم پوفیوز ایران میخواهد امپراطوری شیعه درست کنه و بخاطر همین حاضر به باج دادن به تمام دولت‌ها هست اما این آرزو را به گور خواهد برد رژیم تاپاله با حامیان عقب مانده خاک به سرتون و ننگ به خامنه‌ای علی‌ چلاق الاغ بزرگ آشغالا
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 11:44
greentree - تهران - ایران
موضوع شیعه‌ یا سنی نیست و خامنه‌ای هم فرقی‌ با طالبان نداره هر دوی اینها خونخوار و شیطان‌های اسلامی هستند که دست به هر جنایتی میزنند ،،،رهبر فلسطین هم بهترین انتخاب را کرده که به ترکیه دوست شده چرا که دولت ترکیه انسان تر از دولت ایرانه
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 11:47
jahanara - لاهتی - فنلاند
عقاب - هلسینکی - فنلاند عقب افتادها برید سهمیه ساندیستون تموم شد
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 11:49
kobalt - تهران - ایران
برودران آخه ما گفتیم رهبر مسلمین جهانیم حالا میگید خلاصه اش کنیم به150 میلیون شیعه تازه خیلیاشونم مثل علوی ها چهار امامی ها فاطمی واسمعیلی ودراویش رو اصلا مسلمون قبول نداریم.خوب ما میمونیم وحوضمون وسید خرس الله درنقش ماهی که.
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 12:19
reza.28 - لندن - انگلستان
همین ترکیه سره اون ۱۸میلیاردو ۵۰۰میلیون دلار که تو تریلی به همین لاشخوره فرستاده میشود گرفت آنقدر اقتصادو تو کشورش خوب درست کرده که همه مردمش راحت زندگی میکنن مگه یادتون رفته ترکیه رو، خدارو شکر که یکی از لاشخوری رژیم رفت
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 13:44
حسام_وطن پرست - کرج - ایران
فلوریدا_آمریکا_perser68. تو آبرو داری؟بدبخت وطن فروش؟ تو آبرو داری بی هویت؟...!اسما ایرانی هستی ولی رسما اسراییلی شیطان پرست هستی. شاهرگ تو و امثال تو رو باید زدو خونتون رو باید تو توالت های اسراییل ریخت. تا باهاشون محشور بشید.
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 14:26
Caroline - تهران - ایران
با احترام - منچستر - انگلستان. وحسام_وطن پرست - کرج - ایران برید از این دین ساختگى لذت ببرید.. براى همینه اینقدر عقب افتاده اید با اون رهبر جمعکرانى....
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 18:59
Iran e azad - هورتن - نروژ
این فلسطینی ها،روی ترکیه و حتی شغال و روباه رو هم تو زوزه کشیدن واسه پول و کمک ،و بعد گاز گرفتن استاد هستند. ملا‌ها ببینید. این همان برادر خالد مشعل ازیتن هست،که تو تهران مثل نیل آرمسترانگ از او استقبال کردید.سخنرانی‌ او در دانشگاه تهران و نماز جمعه یادم نمی‌رود. چقدر از پول نان سفره فقرا به این شغال دادید ؟ دیدید با سوریه که به او پناه داده بود چه کرد ؟.
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 02:14
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.