تصویربردار شبکه خبر از بازگشت به ایران نگران بود

حسن گلخن بان با هیات همراه محمود احمدی نژاد به نیویورک سفر کرده بود

وکیل حسن گلخن بان، تصویربردار شبکه خبر که پس از بازگشت هیات همراه محمود احمدی نژاد از نیویورک، به ایران برنگشت می گوید موکلش نگران امنیت خود در این کشور بوده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، پال اودوایر، وکیل آقای گلخن بان گفته است که او نگران سلامتی و امنیت خود پس از بازگشت به ایران بود و به همین دلیل تصمیم گرفت در آمریکا باقی بماند.

به گفته آقای اودوایر، اعضای هیات همراه رئیس جمهوری ایران که برای شرکت در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده بود، از آقای گلخن بان خواسته بودند دست به اعمالی بزند و با مخالفت او مواجه شده بودند.

پال اودوایر در مصاحبه با آسوشیتد پرس گفت: "زمانی که او اینجا بود، اعضای هیات خواسته هایی را مطرح کرده بودند که او نمی خواست انجام دهد. او به طور مشخص از تبعات این عدم فرمانبرداری پس از بازگشت به ایران بسیار نگران بود."

اشاره ای به خواسته های مورد مخالفت آقای گلخن بان نشده است.

به گفته آقای اودوایر،همسر و دو فرزند آقای گلخن بان ایران را ترک کرده اند و او درخواست پناهندگی خود را تسلیم سازمان خدمات شهروندی و مهاجرت آمریکا کرده است.

حسن گلخن بان که ۴۶ سال سن دارد، از تصویربرداران با سابقه سازمان صدا و سیما است و در شبکه خبر مشغول به کار بوده است.

+191
رأی دهید
-36

danial nabi - استكهلم - سوئد
آخه از و خواستند لخت شود و بندری برقصد که ایشون از این کار سر باز زدند، برای همین آنجا پناهنده شد و خانواده‌اش راز زودتر فراری داد، به این میگن یک خائن به تمام معنا.
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 08:48
اشکبوس - دبی - امارات
این هم پس از این همه .. خوری تو ایران حالا دنبال اینه که با این بهونه امریکا زندگی کنه و حالشو ببره .الکی سیاسیش نکنید .
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 09:03
kimia9000 - تهران - ایران
برای همین بوده که از قبل خانه خودش رو تو ایران فروخته و زن و بچه هم فرستاده خارج! یعنی ما باور کنیم که این اقا بدون برنامه ریزی قبلی و یکباره تو نیویورک بخاطر سرپیچی از فرمان طالب اقامت و مهاجرت به امریکا شده؟ آدم رند رو رها کنی از هر موقعیتی و در هر کجا که باشه سوء استفاده اش رو می کنه!
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 09:05
alborzi - کرج - ایران
از پرسنل صدا و سیما انتظاری غیر از خالی بندی هم نداشتیم !
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 09:48
klopatra7 - دوسلدورف - آلمان
برای همین هم خونه زندگیش رو از قبل فروخته بود و زن وبچه روفرستاده بود چون میدونست قراره در شهر بهش پیشنهاد شه
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 09:57
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
این خبرنگار بدبخت در جریان نیست که سر لشکر فیروز آبادی چه فرموده اند وگرنه چنین کاری نمیکرد!!! سرلشکر فیروزآبادی: تا زمانی که مردم آمریکا از حقوق دمکراتیک خود محرومند با آمریکا مذاکره نمی کنیم. من نمی‌دونم چرا مردم ایران نمیخوان بفهمن که کهریزک و اوین بهتر از آمریکاست!!! در ضمن به فرموده مقام عظمای وقاحت خامنه‌ای کهریزک هم استاندارد شده و دیگه جوون‌های بازداشتی از سرماخوردگی‌ نمیمیرند. روح همه قربانیان رژیم جنایتکار ولی‌ وقیح شاد باد
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 10:21
be_pa_khaste - هارلم - هلند
البته هرچند کار خوبی‌ کردی که ابرو واسه جمهوری اسلامی نذاشتی .اما خوب این حرفت کاملا دروغه چطور شد تو امدی قابل تو خونودت رفتن یه کشور دیگه .معلم می‌شه از قبل برنامه ریزی کردی.اما کلا دامت گرم
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 10:30
بت شکن - مونترال - کانادا
این هم حقّه ایی برای توجیه اخذ پناهندگی است! هر کودنی میداند که افرادی که تا این مرحله نفوذ میکنند که همراه رئیس جمهور باشند تمام لحظات زندگی‌شان زیر ذره‌بین نگاه و شنود سپاه و اطلاعات هست، این آقا چطور خانه‌اش و زندگی‌‌ش را فروخته و خانواده اش را نیز از ایران خارج کرده که اطلاعات و سپاه خبر نداشته اند؟؟ یک ورزشکار که اصلا در حلقه سیاست نیست قبل از خارج شدن از ایران تمام زندگیش را به گرو میگیرند تا مطمئن شوند که برمیگردد، حالا صدابردار مخصوص رئیس جمهور به همان راحتی‌ خاوری جیم؟؟؟!!!
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 10:58
hossein-87 - تهران - ایران
مثلا چه کاری؟! آخه این آقا کی بوده و چه کاره بوده که کسی بخواد ازش خواسته هایی داشته باشه؟!! جان امواتتون جو الکی ندین به قضیه.
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 11:40
Freedom1 - لندن - انکلستان
اخه این هم کیس تو دادی بره اقامت ....اجب وکیل باهوشی بوده.
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 11:44
agha_ehsan - تهران - ایران
آره جون عمه ات. شرط پناهندگی اینه که بگی جونم تو ایران تو خطره
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 11:53
martin1350 - تهران - ایران
. نان به نرخ روز خوردن کارتونه . یه روز اون سفراشون امروزم تو. درود بر تو که به بی آبرویی سازمانت مهر تایید زدی.
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 12:59
asir@.P - پاریس - فرانسه
در عجبم که کاربران این سایت اینقدر باهوش هستند و این نتیجه گیری های ناب رو دارن ولی این دولت ابله آمریکا از درکش عاجزه!!اکثرشون هم پرونده خودشون سیاسی تره و هیچوقت در اینباره دروغی سر هم نکردن!
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 13:04
hamtarane - سیدنی - استرالیا
زمانی که أمریکا بود با خواستهای هیت مخالفت کرده بود؟ این که قبلش خانواده اش را فرستاده یوده. اینم داره کیس رفیوجیش را می سازه حرف مفته. البته کار خوبی کرده که مانده ولی بقیه اش درغه
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 13:15
ghafas - مشهد - ایران
خائن عوضی امیدوارم آمریکا مستردش کنه به سفارت .آدم کلاشی که مثل خود ضرغامی و بقیه همکاراش تو صدا و سیما یه شارلاتان تمام عیاره رفته چریده و پول بلیط و ویزاش رو دولت داده شیک گشته و شیک خورده وقبلا خونواده اش رو فرستاده از مملکت بیرون اموالش رو فروخته و دلار کرده و بعد فکر یه دلیل برای پناهندگیش بوده .خوب احمق گیرم تو ماموریت هم مشکلی امنیتی داشتی چه جورا بود که قبلش اهل و عیال پریدند ؟ اگه هم از قبل مشکل با اینا داشتی چه جوراست که تو رو بردند ماموریت ؟
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 15:19
ukguy4u - لندن - بریتانیا
خوب کرده هر کس که قدمی در رسوا کردن نظام منحوس اسلامی برداره کارش درسته.
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 21:16
((ارتش يه نفره)) - لیدز - انگلستان
اخ چه حالی میده بهت جواب نمیدادن...، ادم چَفت فکر کردی اونجا برات ریختن؟ اصلا کاری با سیاست و مملکت و حکومت ندارم،حدّاقل یه زندگیه خوبی داشتی اینو مطمئن باش که پشیمون میشی و میفهمی که صدای دوهول از دور خوش است حاج اقا.
‌پنجشنبه 13 مهر 1391 - 01:30
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.