آقای حیاتی، کاش با همکارانتان دسته جمعی پناهنده می شدید و اعصاب ملت را راحت می کردید!

صداوسیما به جای پرداختن به مشکلات هر روزه مردم و گرانی کمرشکن کالاها ومصاحبه با مسئولان دولتی و واخواهی از آنها در این باره، به موضوع پراهمیت فقرمردم فرانسه و اسپانیا واعتراضات مردم گرسنه، مظلوم و همیشه در صحنه اروپا پرداخت.

آقای حیاتی، کاش با همکارانتان دسته جمعی پناهنده می شدید و اعصاب ملت را راحت می کردید!

انتشار خبر پناهنده شدن یکی از فلیمبرداران خبر صداسیما به آمریکا، این امیدواری را در افکار عمومی به وجود آورده که دیگر اعضای خبری رسانه ملی نیز با پیروی از همکار خود و خروج از کشور، به تحمیل هر روزه بار روانی سنگین به اعصاب مردم ایران پایان دهند.
 

به گزارش خبرنگار «بازتاب»؛ در چند سال اخیر بویژه این روزها، اخبار صداوسیما به جای آن که در جهت کسب اعتماد مردم حرکت کند، گاه رسما به ابزار شکنجه روانی مردم تبدیل شده است.
 
مجری هایی که به جهت سوابق کاری جزو میراث فرهنگی محسوب می شوند، با کت شلوارهای چندصدهزار تومانی خود در دکورهای چند ده میلیون تومانی تکیه زده و با زل زدن به دوربین، گاه تنها چیزی که بر زبان نمی آورند، خبر و حقیقت است.

           آقای حیاتی، کاش با همکارانتان دسته جمعی پناهنده می شدید و اعصاب ملت را راحت می کردید!
 
در دو روز گذشته که اخبار واقعی جامعه ایران، عبور وحشتناک دلار از مرز سه هزار تومان و سه هزار تومان و قفل شدن فعالیت های اقتصادی و تبادلات مالی در کشور بود، در خبرهای صداوسیما رپرتاژ آگهی از مرکز مبادلات ارزی و راضی بودن مردم پخش گردید.

همچنین صداوسیما به جای پرداختن به مشکلات هر روزه مردم و گرانی کمرشکن کالاها ومصاحبه با مسئولان دولتی و واخواهی از آنها در این باره، به موضوع پراهمیت فقرمردم فرانسه و اسپانیا واعتراضات مردم گرسنه، مظلوم و همیشه در صحنه اروپا پرداخت.
 
اختصاص دادن چند بخش اول از خبر صداوسیما به موضوع اهانت یک فیلم آماتوری در آمریکا به پیامبر(ص) با وجود گذشت چند هفته، به دستور العمل ثابت اخبار صداوسیما تبدیل شده است و مشخص نیست این رویه در کنار سانسور مشکلات هموطنان، چه تاثیری حتی در اعتقادات قشر متدین کشورمان بر جای می گذارد!
 
در این میان تنها چیزی که اهمیت ندارد، واقعیات، حقایق و مشکلات مردم است. ظاهرا حتی رادیو تلویزیون اسرائیل نیز امکان دست زدن دولت رژیم صهیونیستی به یک حماقت بزرگ و حمله به ایران را جدی تر از صداوسیمای ایران گرفته و درباره عواقب منفی آن مطالب بسیار بیشتری پخش می کند.
 
برای جناب حیاتی و همکاران محترمش در واحد مرکزی خبر، ظاهرا شیرین کاری برای روسا و خبرسازی به جای انعکاس اخبار واقعی و شاد کردن دل مسئولان به جای نشان دادن مشکلات مردم، تاثیر مثبت تری در فیش های حقوقی آنها می گذارد؛ اما آیا این دوستان نمی دانند که هرچیز در جهان حدی دارد؟ و اگر سعید الصحاف وزیر اطلاع رسانی دولت عراق هم از شیوه خالی بندی و دروغگویی با تمام توان استفاده می کرد، این موضوع تنها برای چند روز جواب داد و نمی توان رسانه ملی 75 میلیون نفر را برای چند سال مداوم با این شیوه اداره کرد.
 
اکنون مسوولان امنیتی کشور نیز باید عملکرد صداوسیما در جلب اعتماد مردم را بررسی کنند تا ببینند اگر وضعیت بسیار بحرانی تر از شرایط موجود شد، آیا صداوسیما در چند درصد مردم می تواند جلب اطمینان کند؟
 
از این رو بسیاری از مردم آرزو می کنند کاش آن فیلمبردار صداوسیما تک خوری نمی کرد و به جای آن که تنهایی پناهنده شود، جمعی از دوستان واحد مرکزی خبر و اخبار سیما و به ویژه باشگاه خبرنگاران جوان را به همراه خود می برد تا اعصاب ملت ایران دست کم در زمان تماشای خبر راحت شود و کمی از حقایق و واقعیات را لابلای اخبار صداوسیما مشاهده کنند.

بازتاب امروز

+437
رأی دهید
-20

مسیح پسر مریم - تهران - ایران
نه اینکه رسانه های غربی و اروپایی دائما به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و برنامه هسته ای ما نمی پردازند بجای مشکلات اقتصادی خودشان...خودتی آقا جان
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 12:54
walla chi begam - تهران - ایران
مگه کسی تلویزیون ایران رو نگاه می کنه؟ تصور کنین دشمن تلویزیون های خارجی رو راه نمی انداخت و دشمن اینترنت و vpn اختراع نمی کرد و.... اون موقع باید یه رشته دانشگاهی به نام "چگونه از میان جفنگیات صدا و سیما واقعیت رو کشف کنیم" بوجود میومد تا بشه فهمید دشمن تو دنیا و ایران چه کار داره می کنه... دم دشمن گرم
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 12:49
Khodekhodeshe - انتورپ - بلژیک
حیاتی حیا کن تریبون رو رها کن
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 13:11
mjan53 - مشهد - ایران
امثال آقای حیاتی فقط گوینده اند هرخبری (درست یا غلط) دستشون بدن می خونند دست اونا نیست که چی بخونن چی نخونن
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 13:13
مهرتابان - تهران - ایران
بعد از سال 88 خیلی از انسانهای باشرف از بدنه صدا و سیمای خودفروخته جدا شدن نمونش ملک مطیعی،فرشید منافی،حسینی،....و خیلی افراد دیگه که من اسمشون رو نمیدونم ولی دیگه اخبار نمیگن یا برنامه اجرا نمیکنن البته به قول دوستانم،(مگه کسی هم تلویزیون ایران نگاه میکنه؟!)تلویزیون ایران هوش بیننده هاش رو زیر 70 در نظر گرفته.
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 13:26
right things - بروکسل - بلژیک
مسیح - پسر مریم : پروفسور مغز فندقی تلوزیون ‌های اروپایی اول اخبار خودشون رو میگن نه اخبار خارجی‌ رو :-) تو رو خدا اسمت هم عوض کن نه به شعورت می‌خوره نه به ...:-)
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 13:30
seiied - یزد - ایران
آقای بابان واحمدی و افشار عاقبیت بخیر شدند ولی این حیاتی نه
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 13:37
massoudoslo - اسلو - نروژ
پیش خودم هستید ای امت فیقلادون الله ا فجاء ! همه اتان به عنوان پناهنده به اروپای ارواق و امریکا پناهنده خاهید شد !!! اروپا وقتی که آباد و خوش بود(!!) ما حالش را بردیم حالا شما میآید ولی دلنگران نباشید اینجا همیشه ساندیس فت و فراوان موجود است .
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 13:53
elinaz - مونترال - کانادا
مسیح پسر مریم - تهران - ایران. کشور‌های دیگه مردمش از بیکاری و فقر دست به فحشا نمی‌زنن شما‌ها چیزی از اروپا و آمریکا نمیدونید این جا کسی‌ از گرسنگی نمیمیره مگر کشور‌های بدبخت که بدون پاسپورت و قاچاقی‌ میان و هزار تا کثافت کاری می‌کنن و تو اروپا و این جا پر هستن آدم‌های انگل همه جا هستن نمیخوان کار کنانا...اینجا اگه کار کن باشی‌ پول و غذا و جا خوب و راحت داری اگه بخواهی ...تنبلی و مفت خوری کنی‌ هیچ
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 13:36
Sarbaze Iran - وین - اتریش
مسیح پسر مریم - تهران - ایران / اتفاقاً رسانه های غربی همه جور اخبار رو منتشر می کنن و سرشونو مثل امسال تو داخل برف نمی کنن،در ضمن اگه امثال تو ماهواره هارو جمع نکنن و خودت هم بشینی پای اون می بینی که رسانه های غربی همه چیز رو درج می کنن من موندم چرا این اسم رو برای خودت درست کردی -مسیح پسر مریم- خوب می گذاشتی مجتبی پسر رهبر بهت بیشتر میاد. خودتی آقا جان
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 14:19
nerse - اهواز - ایران
چنتا پاراگراف اولش عالی بود :)) اما جایی که گفته حیاتی واقعیت و بگه مگه حیاتی یا امثال حیاتی متن خبر و تهیه می کنن که حقیقت رو بگن. اون سیاستگذار (...) که این اخبار و تهیه می کنه و سردبیری که متن و تنظیم میکنه باید دلشون با مردم باشه و حقیقت رو بازگو کنن والا مجری که کارش خوندن خبر نه تهیه خبره. نهایت کار مثال حیاتی درخواست بازنشستگیه که اونم مطمئنن نمی ذارنشون و اجبارشون میکنن بمونن و این دروغا رو بخونن.
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 14:20
جنبش هميشه سبز ايران - گرگان - ایران
مسیح پسر مریم چرا خودت رو به .. زدی و سرت رو مثل کبک کردی زیر برف.داری وضعییت داغون ای مملکت رو میبینی و بعد با وقاحت تمام میای این دری وریها رو میگی.برو بدبخت که حتی تو وضع اسفناک از حمایت کورکورانت دست برنمیداری.
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 14:28
monjiiran - وین - اتریش
مسیح پسر مریم برو سخنرانی آیت‌الله وحید رو گوش کن اسمت رو عوض کن تو که از اروپا و غرب هیچی‌ نمی‌دونی چی‌ میپرونی واسه خودت ریشه شما هم در حل کنده شدن هست دست و پا نزنید
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 14:47
jasem dubai - دبی - امارات
انشالله توهمین سال تلویزیون ایران برنامه های عادیش را قطع کنه و اقای حیاتی بیا جلو دربین و بگه انالله و انا اله راجعون ملت شهید پرور ایران امروز سید علی خا.............بعدش کریه. ((((((همه مخالفای دروغو ظلم بگین امین)))))))
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 15:40
nightman - تهران - ایران
اقای بابان هم گوینده بود؛فرشید منافی هم گوینده بود؛سید محمد حسینی هم همینطور ولی هیچ کدوم اینا وجدانشون دیگه طاقت اینهمه فریبکاریو نیاورد و رفتن کنار؛نمیدونم حیاتی و دوستانش واقعا شرمشون نمیشه اینهمه دروغ و سانسور تحویل مردم میدن!خوبه حالا خودشون اعلام میکنند که اکثر مردم ایران ماهواره نگاه میکنند و نصف جمعیت به اینترنت وصل هستند؛پس با چه رویی انقدر مردم رو فریب میدن!!
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 15:33
hossein-87 - تهران - ایران
نویسنده این متن خیلی فهمیده بوده که نمیفهمه بین حیاتی و صدا سیما یه فرقی هست! حیاتی یه گوینده س ! مگه جاهای دیگه گوینده خبر رو تعیین میکنه که به این ننه مرده گیر دادین! تحریم رو مغز بعضیا داره اثر میزاره.
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 15:23
joubin2006 - سن آنتونیو - امریکا
مسیح پسر مریم- امیدوارم همون مسیح پسر مریم بزنه توی کمرت که دیگه نتونی از جات بلند بشی.
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 17:06
shahram1 - دیترویت - آمریکا
میگن یه بابایی سرشو کرده بود تو جوب آب و داشت آب میخورد یکی رسید بهش گفت مردک مگه شعور نداری آب جوب کثیفه مریض میشی طرف سرشو بلند کرد پرسید شعور چیه؟اون بنده خدا هم گفت هیچی بابا راحت باش آبتو بخور حالا شده حکایت امسال مسیح پسر مریم هر خبری که درباره ایران باشه و وضعیت خراب ایران برمیگرده یه چیز دیگه میگه دوستان گرامی فکر کنم به همچین کسایی باید گفت شما کار خودتو بکن و اصلا جوابشونو نداد
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 17:37
siya41 - تهران - ایران
مسیح پسر مریم - تهران - ایران هیچ میدونی بااین نظراتت ممکنه ازتیمارستان سراغت بیان اما ترابه همان ولایتی که میپرستی اسمتو عوض کن.دیگه صبر همه سر اومده خودم کمکت میکنم یه اسم مناسب حالت برات پیداکنم اما نه ازدوستان خواهش میکنم یه اسم خیلی خوب بهش پیشنهاد کنین.
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 17:32
kobalt - تهران - ایران
پس از پناهندگی-پارسال بهار دسته جمعی رفته بودیم سفارت......................
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 18:08
مسیح پسر مریم - تهران - ایران
جنبش همیشه سبز ایران - گرگان - ایران میشه لطف کنی بگی وضعییت داغون ای مملکت چیه و توضیحش بدی.
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 18:25
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
شما ها هم زورتون به خر نمی رسه پالونش را میگیرید , حیاتی و امثال او مجری هستند پول میگیرند که متن بخوانند , ضامن این نیست که متی صحیح باشه یا غلط , دروغ باشه یا راست در این مورد قسمنامه که امضا؛ نکرده رئیس جمهورتون قسم نامه امضا؛ کرده رهبر و نماینده گان مجلس هستند که قانون اساسی را فراموش زیر پا گذاشتند خر آنها هستند پالون را رها کنید.
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 18:46
بت شکن - مونترال - کانادا
-mjan-53-مشهد-ایران-hossein-87-تهران-ایران: نمی‌دانم چرا خداوند این همه مغز کوچک شما را آک و بلا استفاده نگاه داشته که نمیتوانید یک لحظه آن را به کار گیرید. گوینده یک خبر هرچند هم که در نوشتن متن خبر اختیاری از خود نداشته باشد حد عقل در تشخیص متن خبر و بین ماندن و خبرهای دروغ را بخورد مردم دادن تا رفتن و عطایش ر به لقایش بخشیدن یک اختیاری دارند!!
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 19:51
javvan - تهران بزرگ - ایران
صدا سیما از پنتاگون بیشتر لایه امنیتی داره اخبار از نماینده وزارت اطلاعات بیرون میاد. بعدش هم شما ها هر کدوم یه گوشه دنیا نشستید بلاخره کسی که تو این مملکته باید زندگی کنه یا نه؟ شما ها انتظار دارید اینا که تو ایران هستند خودشون و خانوادشون را به کشتن بدهند و یک بهشت براتون درست کنند و بگن بفرمائید تشریف بیارین شما هم بشینید واسه خودتون حال کنید.خیلی از شما که الان اونطرف اب هستید وقتی اینجا بودید شغلی کثیف تر از امثال حیاتی داشتید و یا خانواده هاتون همین الان هنوز هم راس کار هستندهمینهائی که از ایران نظر میدهند و به رژیم بد و بیراه میگن خیلیهاشون در مشاغل حساسی مشغول کارند و دارند دو دوزه بازی میکنند راست میگین پا شین بیائین ایران شما برو جلو ما هم پشت سر شما هستیم والا حرف مفت زدن که کاری نداره.این همه که گردن کلفتی کردند الان کجان یا زیر خاک یا تو زندون برای شما رفتند ولی ما چکار کردین براشون رفتین نشستین ویسکی تون را میخورین دیگه از کروبی و میر حسین گنده تر که ما نیستیم هم شدن منفور مردم هم از زندگی ساقط شدن
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 22:01
ديگه وقتشه_1982 - ایران - ایران
بابا مسیح پسرمریم بچه گی کرد؛نفهمید یه حرفی زد شما ببخشید
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 22:58
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
مسیح پسر ... مریم ... - تهران - ایران. می بینم که همه دوستان از بالا تا پایین حسابی از خجالت تو نوکر ولایت وقیح در آمدند و واقعا رنگ... برازنده ات است! شماها اینقدر وقاحت دارید که حتی واقعیات مسلم را هم وارونه جلوه میدهید. مطبوعات و تلویزیونهای آزاد جهان اولا اخبار را به درستی و آنگونه که هست نشان میدهند و سانسوری در کارشان اعمال نمیشود. ثانیا اول اخبار کشور خودشان و مسائل و مشکلات خودشان را بازگو میکنند و سوم اینکه فرافکنی و دروغ پردازی نمیکنند. اگر آن فیلم محمد را تنها عده قلیلی دیده بودند با جو سازی و جنجالی که مسلمانان مخبط در دنیا براه انداختند همه مردم دنیا مشتاق دیدن این فیلم شدند و تا به حال صدها میلیون دانلود داشته! نتیجه ننه من غریبم بازیهای احمقانه اسلامی همین است. شما مسلمین اگر عقل داشتید که الان با یک میلیارد جمعیت خوب بود آقای دنیا باشید اما در حد ... جهان سومی هم نیستید!
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 20:39
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
shahram1 - دیترویت - آمریکا گٔل گفتی‌. بذارید این پسر مریم کارش رو بکنه چیکارش دارید. آبت رو بخور پسر مریم. نوش جان گوارای وجود
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 12:04
yousef_jafari - تهران - ایران
سلام توهم وقتی این جور می نویسی فیش حقوق خودت نگاه ببین چند برابر شده؟؟؟!!!!
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 14:36
baharmazaheri - عجمان - دبي
چاپلوس حیاتی ........... خمینی که به درک واصل شد زار زدی تو خیلی ادمفروشی احمق امروز هر ایرانی فامیل داره اروپا ما میبنم که دمکراسی کجاست فقر تو ایران بیداد میکنه نه تو اروپا گرسنه وجود نداره گدا ندیدم چرند نگو مسخره ...........
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 20:23
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.