اصرار به قصاص پدر در قتل مادر مهربان

اصرار به قصاص پدر در قتل مادر مهربان

ایران : پسر یک مرد که در اقدامی هولناک همسرش را به قتل رسانده است خواستار قصاص -اعدام- وی شد.
این مرد در صحنه جنایت اقدام به خودزنی کرده بود که با انتقال به بیمارستان از مرگ نجات یافت.
 ساعت 10 صبح سوم دی ماه سال گذشته ساکنان مجتمع 8 واحدی در کوی جوانمردان پیروزی تهران شاهد فریادهای کمک‌خواهی همسر یکی از همسایه‌ها به نام پروانه بودند. دقایقی بعد فریادهای وی آرام گرفت و همسایه‌ها که می‌دانستند هر از گاهی بین آنان مشاجره و درگیری اتفاق می‌افتد ماجرا را به برادرزن 39 ساله اطلاع دادند.
 در ادامه برادر پروانه که نگران حال خواهرش بود به مقابل خانه آنان رفت و هرچه زنگ زد کسی در را برایش باز نکرد. وی که خبری از خواهرش نداشت آنجا را ترک کرد و ساعتی بعد دایی وی آمد و با شکستن در وارد خانه شد و با صحنه هولناکی روبه‌رو شد. خواهرزاده‌اش در اتاق پذیرایی غرق در خون روی زمین افتاده بود و همسرش بهروز نیز در کف آشپزخانه و در حالی که خونریزی داشت در آستانه مرگ قرار داشت.
 با اطلاع این حادثه هولناک به اورژانس و پلیس 110، پروانه و همسرش برای مداوا به بیمارستان بوعلی انتقال داده شدند که پروانه به دلیل شدت جراحات و خونریزی شدید به کام مرگ تلخ فرورفت و همسرش نیز در بخش مراقبت‌های ویژه با مرگ دست‌وپنجه نرم می‌کرد.
 بر این اساس با دستور بازپرس جنایی تیمی از کارآگاهان مأموریت یافت تا ماجرای مرگ مرموز زن 39 ساله را رسیدگی کند. آنان در تجسس‌های میدانی خود دریافتند که قربانی و همسرش با یکدیگر اختلاف شدید داشتند و پروانه چندین بار از سوی همسرش مورد ضرب‌وشتم قرار گرفته بود و چندین‌بار نیز شکایت کرده بود.
 با گذشت چند روز که بهروز وضعیت بهتری پیدا کرد تحت بازجویی قرار گرفت و ادعا کرد که بین وی و پروانه مدت‌ها است که اختلاف و درگیری وجود داشته و روز جنایت به دلیل مشاجره لفظی شدید کنترل عصبی خود را از دست داده و ابتدا همسرش را با چاقو به قتل رسانده و با خودزنی قصد داشته خودکشی کند.
 یکی از همسایه‌ها که از نزدیک با این خانواده ارتباط داشت نیز به کارآگاهان گفت: پروانه و بهروز 20 سال پیش با یکدیگر ازدواج کرده بودند و یک دختر 10 ساله و پسری 17 ساله داشتند و شواهد نشان می‌داد که بهروز 2 همسر موقت دارد و همین مسأله باعث اختلاف بین آنان شده بود.
 جلسه دادگاه
ساعت 10 صبح روز گذشته جلسه رسیدگی به پرونده عامل جنایت در خیابان پیروزی در شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران با حضور قاضی و 4 مستشار و خانواده قربانی برگزار شد. در ابتدای جلسه دادگاه معاون دادستان با خواندن کیفرخواست از قاضی دادگاه تقاضای اشد مجازات برای عامل جنایت کرد. در ادامه خانواده قربانی با حضور در جایگاه از رفتارهای خشن و نامناسب بهروز نسبت به دخترشان گفتند و تقاضای قصاص کردند.
 پسر 17 ساله قربانی نیز با حضور در جایگاه به قاضی گفت: پدرم همیشه با مادرم رفتاری بد داشت و مدام وی را زیر باد کتک می‌گرفت. وی در خانه تریاک می‌کشید و به زور ما را برای زندگی به شهر پرند برد و آنجا فهمیدم وی با زن دیگری که در پرند زندگی می‌کند ارتباط دارد. وی در ادامه افزود: پدرم چندین‌بار مرا از خانه بیرون انداخته بود و هیچ علاقه‌ای به ما نداشت و زندگی‌مان را تیره و تار کرده بود بنابراین از شما می‌خواهم پدرم را قصاص کنید.
 در ادامه رئیس دادگاه از بهروز خواست تا به دفاع از خود بپردازد که مرد جنایتکار پس از حضور در جایگاه گفت: من از کار خود پشیمان هستم و اگر جای اولیای دم بودم گذشت نمی‌کردم. آنها می‌توانند مرا قصاص کنند اما می‌خواهم مرا ببخشند. من با همه مشکلاتی که با پروانه داشتم ولی عاشق وی بودم. وی درباره روز جنایت افزود: روز حادثه برای طلاق توافقی به دادگاه خانواده رفته بودیم. وقتی به خانه برگشتیم وسایلم را جمع کردم تا برای همیشه از خانه بروم اما وی حرفی به من زد که بسیار عصبانی شدم و به آشپزخانه رفتم و کابینت را باز کردم تا سیگار بردارم که چشمم به اتر افتاد. مقداری از اتر را روی حوله ریختم و جلوی صورت پروانه گرفتم. وی بی‌حال شد و با چاقو به جانش افتادم. سپس به آشپزخانه رفتم و با خوردن 50 قرص خواب خودم را با چاقو زدم و پس از 7 روز در بیمارستان به هوش آمدم.
 مرد همسرکش در ادامه اظهاراتش گفت: من اتر را به صورت اتفاقی در خیابان پیدا کرده بودم و وقتی آن را به خانه آوردم داخل کابینت گذاشتم و تصمیم گرفتم اگر روزی مجبور به قتل شدم از آن استفاده کنم.
 پس از آخرین دفاعیات مرد جنایتکار، قاضی همت‌یار پایان رسیدگی به این پرونده را اعلام کرد و برای صدور حکم به همراه 4 قاضی مستشار وارد شور شدند.

+44
رأی دهید
-101

بی خیال - کرمان - ایران
مردکه احمق توی این شرائط اقتصادی برای چی زنبازی می کنی
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 12:11
alavi2000ca - استکهلم - سوئد
همسر موقت در شأن همین جور آدمهاست! اگرچه مجرم‌هایی‌ مثل او هم درواقع قربانی شرایط بد محیط تربیتی و فقر اقتصادی و فرهنگی‌ هستند. متاسفانه جمهوری اسلامی نه تنها این مشکلات را کاهش نداده بلکه روز به روز به این مشکلات افزوده و آنها را به اوج رسانده! بجای رسیدگی به دردهای جامعه درگیر توهماتی چون مدیریت جهانی‌ و فلسطین و .. شده اند. تفو بر سران حکومت آخوندی و نادانان و ساندیس خورهای که آنرا سر پا نگاه می‌دارند. البته دیگه آخر خطه باید گورشون رو گم کنن!
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 12:32
مستانه شرق - هایدلبرگ - آلمان
تمام این گرفتاریها و بدبختیها زیر سر این دین وحشیان و دستوراتشه منجمله صیغه شدن و صیغه کردن و از این کوفت و زهرماریها ........
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 12:49
gharibe UAE - ابوظبی - امارات
مستانه شرق - هایدلبرگ - آلمان آقای محترم این چه ربطی به دین داره؟ تو از کجا میدونی که این قاتل هم مثل تو اعتقادی به دینو مذهب نداشته باشه خودش شخصی هوسباز بوده الانم چوبشو میخوره
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 13:19
Caroline - تهران - ایران
جاى أون مرد بودم یک بار دیگه خودکشى میکردم.... زندگى چند زن و بچه رو خراب کرده ..... حالا بخشش میخواد
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 15:05
coco - تورنتو - کانادا
"""مرد همسرکش در ادامه اظهاراتش گفت: من اتر را به صورت اتفاقی در خیابان پیدا کرده بودم """ - -و بطور اتفاقی‌ هم در کابینت گذشتم و بطور اتفاقی‌ ریختم رو پنبه گذشتم زیر دماغِ زنم، بدم بطور اتفاقی‌ با چاقو افتادم به جونش. مرتیکه بی‌ همه چیز.. گاهی‌ به اعدام اعتقاد پیدا می‌کنم بخدا.
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 19:07
parviz1 - کترینگ - انگلستان
اره ببخشنش تا بره پای منقل و وافور و خانم بازی.میگم با این کارهایی که میکرده نکنه طرف مولاست.یا نوحه خوان .اینکه یا پای منقل بوده یا داشته خانم بازی میکرده !!!! لابد پول یامفت ملایی یا پای منبری و حقوق مزدوری و ساندیس خوری داشته دیگه.آی‌ توف به ذات هرچی‌ خانم باز که نه‌‌ بفکر زن و بچه هستن و نه از انسانیت بویی بردن،
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 20:04
ekman - شیراز - ‫ایران
من که گیج شدم،مگر داروی اتر قرص آسپرین است که انسان آزادانه از داروخانه خریداری نماید و یا اینکه در خیابان پیدا نماید،این دارو معمولاً در اتاق عمل و در اختیار تیم بیهوشی می‌باشد.
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 23:21
paydar22 - لاهه - هلند
مردتیک فلان فلان شده اتر پیدا کردم ناسلامتی به تو میکن مرد اخه زن بدبخت 100 تا حرف بی ربت هم بزنه یا کلان هم زنانی که ازدواج کردن زمانی که مردشون خانه میان غرغر کنند مکه چی میشه یک روز ما خودمون جای اونها بزاریم به خدا تا شب دیوانه میشیم مخصوصن اگر بخواهیم غذا دورست کنیم تاز با یک قربونت برم خسته نباشید خانوم نه اینک رام میشه بلکه ساکت هم میشه تاز جناب الی جای برای ..نگذاشتی حالا خوبه تا پای چوبه دار هر ثانی بکی .. خوردام غلت کردام
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 11:39
goleshab - اوگسبورگ - المان
قصاص حقشه ، طلب بخشش داره که دوباره بره دنبال کثافت کاری هاش مرتیکهٔ الدنگ عوضی‌ .
‌چهارشنبه 12 مهر 1391 - 20:45
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.