طبیعت شمال را به دندان بکشید

شمال ایران جایی است که تا دلتان بخواهد می توانید غذاهای خوش طعم و متفاوت بخورید. طعم غالب غذاهای شمالی ترش و شیرین است و البته سبزیجات شمال از همه جای ایران خوش بوتر و تازه ترند. بنابراین تا می توانید در شمال سبزی بخورید!
 

مازندران


اگر به مازندران می روید، حتما می دانید که مازندرانی ها فسنجان معروفی دارند. فسنجان با گوشت مرغابی و انواع پرندگانی که شکم شان با دانه های انار ترش جنگلی و سبزی های معطر پر شده است، از غذاهای رسمی سنتی مازنی اند.

 

مازندرانی ها یک غذای مجلسی دیگر هم به نام خورش مرغ و آلو دارند که باید هر طور شده طعم ترش و لذیذ آن را بچشید. در این خورش به جز مرغ و آلو از زرشک و رب هم استفاده می شود و با برنج معطر ایرانی بسیار خوش طعم خواهد بود.

اما از همه اینها گذشته، نمی شود تا شمال بروید و ماهی دریایی نخورید. بنابراین، سعی کنید هر طور شده خودتان را به یکی از رستوران های خوب شهر محل اقامتتان برسانید و ماهی شکم پر مازندرانی ها را بخورید.

 

اگر گذارتان به بابل بیفتد هم، شامی بابلی منتظر شماست. نمونه این شامی را هیچ جای دیگر ایران پیدا نخواهید کرد. در این شامی از سیب زمینی، تخم مرغ، سبزیجات محلی و آرد نخودچی استفاده می شود و طعم و عطر بسیار متفاوتی دارد که حتما می پسندید.

 

بورانی کدو حلوایی و بورانی بادمجان کبابی، ماست دلالی و نازخاتون که ترکیبی از بادمجان کبابی و سبزی معطر و آب غوره است، از چاشنی های سفره های مازندرانی هاست.

مربای بهارنارنج و مربای تمشک هم خوراکی های هیجان انگیزی هستند که می توانید سر سفره صبحانه مازندرانی ها بخورید.

 


گلستان


معروف ترین غذاهای گلستان، هل آش، گوجه آش و ماش آش هستند. چوروک نان سنتی این منطقه است و می توانید این خوراک های خوشمزه را در هر کجایی از این استان میل کنید.

نان روغنی قاتلمه را اما فقط در گرگان و شاید در مناطق سنتی این شهر بتوانید پیدا کنید. در این نان از آرد، تخم مرغ، نمک، روغن استفاده شده و نان سنگین و حجیمی است.

خوراک ساک هم یکی از معروف ترین غذاهای گرگانی است که قدمت زیادی دارد و در واقع جایگاهی شبیه به قرمه سبزی در غذاهای ایرانی دارد. ساک را با گوشت گوسفند، نخود، اسفناج، سیر و آب نارنج درست می کنند و با برنج می خورند.

  
گیلان  


در گیلان بدون شک اولین انتخابتان باید کباب ترش گیلانی باشد. کباب ترش را با خواباندن گوشت در رب انار و ماست و ادویه درست می کنند و با برنج دودی می خورند. اما اگر خواستید به جز کباب ترش چیزی را امتحان کنید، پیشنهاد ما به شما شیش انداز، باقلاقاتوق، میرزاقاسمی و کوکوی اشپل (تخم ماهی) است.  به خصوص اگر این غذاها با ماست و دلار سرو شوند یا زیتون پرورده رودباری!


باقلاقاتوق و میرزاقاسمی، غذاهای محبوبی هستند که اکثر ایرانی ها آن ها را امتحان کرده اند. در واقع این دو غذا تا حد زیادی به فرهنگ غذایی همه مردم راه پیدا کرده. اما درباره شیش انداز باید بگوییم که شیش انداز با مغر گردو و بادمجان آماده می شود و در آن از چاشنی رب انار استفاده می کنند.

کوکوی اشپل هم مثل همه کوکوهای ایرانی، از ترکیب یک ماده اصلی با تخم مرغ تهیه می شود که در این مورد، تخم ماهی با تخم مرغ مخلوط و سرخ می شود و ترکیب متفاوتی را به وجود می آورد.

+159
رأی دهید
-24

فراوانی - قطر - قطر
آقا نامردی کردی در استان گلستان مگر فقط فارسها زندگی میکنند بخش اعظم مردم انجا را ترکمنها تشکیل میدهند وغذاهای خوشمزه هم زیاد دارند ولی شما اصلا اشاره نکردی حیف بعد میگیم تمام ایران سراس من است اینجوری ایران سرای شماست که بخشی از یک ملت را حذف کنید صد حیف
یکشنبه 9 مهر 1391 - 13:15
*Fanoos* - ايران - ايران
پس همگی پیش به سوی مازنداران دی:
یکشنبه 9 مهر 1391 - 13:41
shabparast - ایران - شمال
خویبه دیگه هرچی غذا هست به اسم شهرهای بزرک معروف میشه .اخه گرگانی میدونه ساک یا اش ماش چیه؟ ؟(((((((((((( عجب مملکتی داریم اه قاتلمه چی ربطی به اونجه داره . اون شامی هم همه جا درست میکنن 500ساله
یکشنبه 9 مهر 1391 - 13:49
Shadan Shirin Sokhan - هایدلبرگ - آلمان
( ! ) -- وای اشرف ؛ دلم غش رفت !!!
یکشنبه 9 مهر 1391 - 15:21
felora - تهران - ایران
غذاهای دریای کاسپین را عشق است !!! متنوع ، لذیذ، سالم ، سرشار از پروتئین و آنتی اکسیدان ، سیر ترشی (باقلوای شمالی !) هم بخورید وبزنید به دریا .....
یکشنبه 9 مهر 1391 - 17:03
felora - تهران - ایران
شادان جون کجایی که نارنج کنار ماهی را دریابی !!!! برنج دودی و فستجون مرغابی و همه چی باب مِیل ، فقط جای ترش تره خالیه! که دیگه به عهده خودته،،،
یکشنبه 9 مهر 1391 - 17:13
mahshahr - ونکوور - کانادا
این خبر خوشایند شکم گنده هاست
یکشنبه 9 مهر 1391 - 18:33
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
وای من عاشق شمال ایرانم , عاشق غذاهای این منطقه هستم ,عاشق بوی دریا و خاکش هستم هر جا که لب دریا رفتم صفای شمال ایران را نداشته / چند روز پیش دوستم یه خورشت درست کرده بود با آلو سیاه و ناردون و کرن بری و کشمش و مرغ که کلی ترش و خوشمزه بود و من تا حالا نخورده بودم پرسیدم اسمش چیه گفت نمیدونم مامانم درست میکرد منهم امروز من درآوردی درستش کردم, اسمشو گذاشتیم خورشت لواشک فکر کنم همین خورشت مرغ و آلو بود. خلاصه خیلی خوشمزه بود منکه خوشم آمد. فسنجون که عشقه نگو میمیرم براش یک کم که سرد میشه خالی خالی با قاشق نوش جان کن وای نگو........ متاسفانه رب انار ندارم وگرنه همین امروز واسه ناهار درست میکردم.
یکشنبه 9 مهر 1391 - 20:29
*Fanoos* - ايران - ايران
Royan -رویان جان به احتمال زیاد اسم خروشتی که دوستتان درست کرده بود مرغ ترش میتونه باشه نوش جانت رویان جان من امیدارم شما دوست عزیز به آرزویت برسی و واسه یکبارم که شده به شهر شمال کشور سفر کنی . رویان جان من رب انار دارم بخدا کاشکی میشد همین الان برای شما پستش کنم تا شما غذای محبوبت یعنی فسنجون رو درست میکردی.
یکشنبه 9 مهر 1391 - 22:59
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
*Fanoos* - ایران - ایران/ وای فانوس جان حیف که فاصله زیاده هیچ رب اناری مثل رب انار خانگی نمی شه من اصلا از رب انار های اینجا خوشم نیمیاد ترشی آن بسیار زیاد است و مطمئنا رب انار خالص نیست ترشی آن مثل ترشی جوهر لیمو است.
دوشنبه 10 مهر 1391 - 06:10
Shadan Shirin Sokhan - هایدلبرگ - آلمان
felora - تهران - ایران. ---فلورا جان اینجوری دیگه نمیشه !؟،، حسابی‌ دهنم را آب انداختی !!،، ایندفعه دیگه باید درست کنی‌ و سر یک سفره بشنیم و بخوریم !!،، البته من زنگ میزنم به فانوس جان و باران جان هم میگم که بیایند و همه با هم بشینیم سر یک سفره و صفا کنیم !،، البته شراب ناب شیراز را هم من میارم !
دوشنبه 10 مهر 1391 - 09:03
*Fanoos* - ايران - ايران
Royan آفرین رویان جان هیچی رب انار خانگی نمیشه //Shadan Shirin Sokhan. ممنونم شادان جان از اینکه ما روهم به مهمونی فلورا جان دعوت کردی من که با کمال میل میام از خدام در کنار دوستان گلی مثل شماها باشم و صفا کنیم.
دوشنبه 10 مهر 1391 - 12:52
felora - تهران - ایران
Shadan Shirin Sokhan - چرا که نه !؟ میز شاهانه میچینم برای همه دوستان با وفا وبا صفا .. شراب شیراز و مستی وراستی .... ....
دوشنبه 10 مهر 1391 - 18:36
felora - تهران - ایران
الهام جون ،،،‌ منتظرتم عزیزم فقط، شما هم زحمت بکش و از اون گردوهای تازه شهمیرزاد بیار که فصلشه وخیلی هم میچسبه !
دوشنبه 10 مهر 1391 - 18:41
*Fanoos* - ايران - ايران
felora. چَشم فلورا جونم رو چِشمم لواشک هم میارم به همراه آلو
دوشنبه 10 مهر 1391 - 23:26
aminor - مشهد - ایران
من چند روز پیش شمال بودم خداییش فقط میشه گفت که بهشت روی زمینه ! شمالی ها قدر طبیعتتون رو بدونید ! پیشنهاد می کنم یک بار نمک آبرود چالوس رو برید کاملا به حرف من پی می برین !
‌سه شنبه 11 مهر 1391 - 09:56
نظر شما چیست؟