۶ درمان برای تیرگی زیربغل

ناحیه تیره شده زیر بغل را با جوش شیرین سفید کنید. شما می توانید بعد از گرفتن دوش، جوش شیرین را به زیر بغل بزنید و آن را به مدت ۱۰ دقیقه آنجا باقی بگذارید. فراموش نکنید که قبل از انجام این کار زیر بغل را کاملا خشک کنید.

آب لیمو، آب خیار و زردچوبه را مخلوط کرده تا به صورت یک خمیر یا چسب درآید. آن را به زیر بغل بزنید و ۲۰ دقیقه بر روی پوست بماند و سپس بشویید. این کار یکی از موثرترین درمان های روشن کردن تیرگی زیر بغل است.

با مخلوط کردن کمی آب لیمو و آب سیب یک روشن کننده طبیعی درست کنید. این روشن کننده را به پوست زیر بغل بزنید و ۲۰ دقیقه باقی بگذارید و سپس آن محدوده را با دقت بشویید.

هر روز سرکه سیب را به قسمت تیره شده بزنید . استفاده منظم از سرکه سیب پوست تیره شده را روشن می کند. هرگز برای شستن این سرکه از صابون استفاده نکنید. بعد از اینکه این سرکه ۱۵ دقیقه روی پوست بود آن را با آب بشویید.

از سیب زمینی و خیار برای روشن کردن پوست زیر بغل استفاده کنید. این دو سفید کننده های خوب طبیعی هستند. می توانید قطعات سیب زمینی یا خیار را بر روی نقاط تیره قرار دهید ویا به آرامی با قطعه ای از آنها،ناحیه تیره را مالش دهید. همچنین می توانید آب سیب زمینی و خیار را مخلوط کنید و ساده تر آن را به کار ببرید.

علاوه بر موارد ذکر شده می توانید نکات مفید در جهت اجتناب از تیره شدن زیربغل به کارببندید. از دئودرانت های (مام) حاوی الکل بپرهیزید. به طور مرتب پوست زیر بغل را اسکراب یا لایه برداری کنید. این کار سلول های مرده پوست را پاک می کند. لازم است که از یک پودر تالک ملایم بعد از هر حمام استفاده کنید.اگر پوست زیر بغل شما حساس است و و موجب خارش می شود،می توانید از پودر آنتی باکتریال استفاده کنید.

+19
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.