کرمانشاه، شهر خوراکی و فرهنگ!

شهری که افسانه‌ها می‌گویند طهمورث دیو بند آن را ساخت، شهری که تاریخ، سندش را به نام بهرام پادشاه ساسانی زده، دیار عشاق، شهر شیرین و فرهاد، خطه معبد آناهیتا، غارحاجی، قلعه هژیر، حمام پاچمن، مقبره کیکاووس، پل خسروی، حوض سنگی هرسین، پل کهنه، طاق‌بستان، تپه جغاگاودانه و ... حتما خیلی خوش سلیقه اید که کرمانشاه را برای سفرتان انتخاب کرده‌اید.
 

بوی خوش دنده کباب
 

کرمانشاه بوی تاریخ می‌دهد، بوی اسطوره و حماسه اما طاق بستانش خودش یک دنیاست بخصوص وقتی با بوی کباب دنده و دود خوش بوی چربی‌های کباب شده روی ذغال پرمی شود. حتی آنها که تا به حال به کرمانشاه نرفته‌اند هم خوب می‌دانند معروف‌ترین غذای این شهر کباب دنده است. گوشتی خوش ظاهر که شبیه شیشلیک است، اما آنها که طعمش را چشیده اند می‌گویند داستان طعم شیشلیک با کباب دنده خیلی فرق دارد.

پس اگر در کرمانشاه هستید قبل از خوردن هر غذایی، کباب دنده یا دنده کباب را امتحان کنید و یادتان باشد بهترین کبابی‌ها را انتخاب کنید تا توی ذوقتان نخورد.

 

مردم محلی می‌گویند رستوران‌های طاق بستان کباب دنده‌هایشان حرف ندارد، اما نگویید که خودتان یا بچه‌هایتان کباب دنده دوست ندارید، چون باید در یکی از رستوران‌های طاق بستان در محوطه دل‌انگیز آنها بنشینید و غذاهای دیگری بخورید.

کرمانشاهی‌ها غذاهای محلی زیاد دارند از خورشت خلال بادام که با گوشت گوساله و پیاز و زعفران و زرشک تهیه می‌شود تا ترخینه و پرشت و خمارآشی که بیشتر وقتی مریض می‌شوند می‌پزند؛ هرچند بعید است در طاق بستان بتوانید این غذاها را پیدا کنید.

البته اگر خیلی هوس خوردن چنگال کرده‌اید و کسی برایتان تعریف کرده که کرمانشاهی‌ها نان ساجی را در روغن حیوانی سرخ می‌کنند و بعدا رویش شکر می‌پاشند و به آن چنگال می‌گویند یا دلتان سیب پلو که برنج مخلوط شده با شوید و سیب زمینی است می‌خواهد باز هم بعید است در رستوران‌ها آنها را پیدا کنید. پس اگر فامیلی در کرمانشاه دارید از او بخواهید برایتان از این غذاها بپزد تا آن وقت با تمام وجود حس کنید به کرمانشاه آمده اید.

 


سوغات شیرین


اما سوغات کرمانشاه را می‌توانید خیلی راحت تر از غذاهای محلی پیدا کنید، چون کافی است بدانید باید دنبال نان برنجی، نان خرمایی، کاک و نان شکری بگردید و آن وقت به بهترین مکان‌ها برای خریدشان بروید یعنی به بازار کرمانشاه، چهار راه اجاق و چهارراه جوانشیر.

 

کوکوی پاغازه


کوکوی پاغازه هم یکی از خوراک های سنتی این شهر است که آن را با گیاه پاغازه درست می کنند. فصل بهار که می شود اگر در بازار میوه و تره بار شهر کرمانشاه بروید. انواع مختلفی از تره بارهای بهاری به فروش می رسد. یکی از این تره ها را پاغازه می نامند. پاغازه یک گیاه دارویی محسوب می شود. و در غذاهایی مثل برانی و سبزی پلو و کوکو مصرف خوراکی هم داردو برای کسانی که بیماری گوارشی مانند ناراحتی های معده و روده ای دارند بسیار مفید می باشد.پاغازه خرد شده و سیر و پیاز رنده شده و آرد و نمک و زردچوبه را با هم مخلوط می کنید تخم مرغ را اضافه کنید و به هم بزنید. در ماهی تابه روغن بریزید و مایه را در ماهی تابه ریخته و در ظرف را ببندید و حرارت را کم کرده و دو طرف کوکو را سرخ کنید.

 

آش عباسعلی


از همه این ها معروف تر، آش عباسعلی کرمانشاه است که یکی از خوشمزه ترین، مقوی ترین، اصیل ترین و البته گران قیمت ترین غداهای کرمانشاهی به حساب می آید.

راز این آش اصیل در کشدار بودن آن است. و وجه تسمیه آن به زمان رضا شاه بر می گردد که سعی داشته مناسک و مراسم مذهبی خیلی نمود نداشته باشد اما یکی از مردم کرمانشاه برای رونق گرفتن مساجد در ماه مبارک رمضان، این آش را درست کرده و هنگام افطار بین مردم توزیع می کرد. به این ترتیب، نام او روی این آش ماندگار شد. در این آش از گوشت، نخود، لوبیا، عدس، پوره گندم، سبزیجات معطر، روغن کرمانشاهی و ادویه جات استفاده می شود که مزه ای منحصر به فرد به آن می دهد.

+215
رأی دهید
-51

baran828 - تهران - ایران
این آشو با همون سبزیهاشون که میخورین عطری داره که نگو و نپرس .نون برنجیشونم که عالیه . زنده باد کرمانشاهیای گل و شهر قشنگشون .
شنبه 8 مهر 1391 - 10:58
zagros_finland - هلسینکی - فنلاند
هر بژی کرماشان و منالی کرماشان
شنبه 8 مهر 1391 - 11:39
rasan - لندن - انگلیس
کرماشان شاری شیرینم . شاری جوان و کورد نشینم . پیم خوشه دایم بتبینم . **کرمانشاه شهر شیرینم شهر زیبا و کرد نشینم . دوست دارم همیشه ببینمت** .
شنبه 8 مهر 1391 - 11:50
kejhal - اربیل - عراق
من عاشق نان برنجی شونم
شنبه 8 مهر 1391 - 12:04
esmah - کلن - آلمان
دنده کباب واقعاً یه چیز دیگه است.اما این پا غازه خیلی‌ خیلی‌ بد بو هست، ما وقتی‌ میرفتیم خونه مادر بزرگم بعضی‌ وقتها درست میکرد و من تا چندین ساعت جرأت رفتن تو خونه رو نداشتم :)
شنبه 8 مهر 1391 - 12:05
kejhal - اربیل - عراق
آش عباسعلی همون ترخینه ((ته رخینه )) نیست ؟؟؟. اگه خودش باشه که خیییییلیییی خوشمزه است مخصوصا با اون ادویه مخصوصش
شنبه 8 مهر 1391 - 12:21
avae gorbat - کلن - آلمان
esmah-کلن-آلمان دوست عزیز اون که خیلی بدبو هست پاغازه نیست اون اسمش هست پیچک که واقعا بدبو اما پر از خاصیت .
شنبه 8 مهر 1391 - 13:56
من نه منم - قشم - ایران
چقدر دلم از این غذاها خواست، ولی اصلا دلم نمیخواد برم کرمانشاه. چون اینقدر شهر افت کرده و اینقدر سطح فرهنگ مردم به خاطر بی پولی و بیکاری و اعتیاد و.. پائین اومده که نگو. علاوه بر این شهر پر شده از این خر مذهب هایی که ساخته مستقیم دست ج ا اند، ظاهرا ج ا سیاستهای خاصی رو در زمینه مذهب مردم تو کرمانشاه دنبال میکنه.
شنبه 8 مهر 1391 - 12:39
zari goli - کرمانشاه - ایران
kejhal- اربیل- عراق: عزیزم آش عباسعلی کلا با ترخینه متفاوته... مرسی rasan- لندن- انگلیس بابت شعر قشنگت
شنبه 8 مهر 1391 - 15:53
mehrgan_irani - بیرمینگهام - انگلستان
kejhal - اربیل - عراق شما ازاسمت معلومه خودت کردی پس لطفا ادا در نیار که نمی دونی ترخینه چیه !!!. دلم برای شهرم تنگ شده
شنبه 8 مهر 1391 - 16:46
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
سال 2007 کرمانشاه بودم واقعا از دیدن شهر متاثر شدم یعنی در تمام این سالها مردم عقب نگه داشته شدند و هیچ تغییر چندانی داده نشده تنها جائی که تغییر کرده بود طاق بستان بود ولی شهرک دامنه طاق بستان( مسکن ) آنقدر شلوغ و وحشتناک شده بود که باورم نمیشد .. بیچاره کرمانشاه تمام زمان جنگ زیر بمب و موشک بود ولی بعد از جنگ تا حالا رسیدگی چندانی نشده چند وقت پیش هم یه عکس دیدیم که مشغول مته گذاشتن در منطقه اثار باستانی طاق بستان بودنند
شنبه 8 مهر 1391 - 18:50
Negah* - فرانکفورت - المان
rasan - لندن - انگلیس. کرماشان شاری شیرینم . شاری جوان و کورد نشینم . پیم خوشه دایم بتبینم . **کرمانشاه شهر شیرینم شهر زیبا و کرد نشینم . دوست دارم همیشه ببینمت** . *احسنت *منهم حرفهای شما را تکرار می‌کنم.
شنبه 8 مهر 1391 - 20:53
hajar - سلیمانیه - کردستان عراق
چُــوَگــــَم. نوگلٍ باخی و همراز ِ وَهاری چَوَگَم # گل نورسیده ای و همراز بهاری چشم من. روشنای ِ دل ِ اِی عاشق ِ زاری چَوَگَم # روشنایی دل این عاشق زاری چشم من. دَس نَکیشِم وَ تو اَر خار ِ تو تا دیده بــِچو # دست نمیکشم از تو اگر خار تو در دیده رود. مِ قَسَه ی نَیرم اگر چَوِم دراری چَوَگَم # من حرفی ندارم اگه چشمم رو از کاسه در بیاری چشم من. همونطور که مشخصه قافیه یعنی چُــوّگـــّم در معنی لغوی چشم من میشه و کنایه از یار و دلبر هستش. درود برکرمانشاهیان دلیر
شنبه 8 مهر 1391 - 20:24
hajar - سلیمانیه - کردستان عراق
قطعه ای از منظومه ی طنز کرانشینی شامی:. یه ی هه فته مینیت مانگ بچوده سه ر:. یک هفته به سر ماه. ژنِ صاحیو مال ده س نیه ته که مه ر:. زن صـاحبخانه دست به کمر. وه ژسـتی ته مـام تیته پشت ده ر:. و قیافه گرفته بـه پشت در می آید. له وه ر پای هه لسم چو ئاغاو نه و که ر:. چون ارباب و نوکر برپا می ایستم. وه ژنه م ئووشم ده م که سه ماوه ر:. به زنم می گویم سماور را آتش کن. خوه م ده وم ئه رای میوه و شیرینی: . خودم برای خرید میوه و شیرینی می روم. چه بکه م له ده س کرانشینی: . از دست کرایه نشینی چه بکنم. داد وه هر که س به م حه قم نیه سینی: . از هر کس داد می خواهم حقم را نمی گیرد. من خیلی درکرمانشاه زندگی کردم شهربسیارزیبا وخوبی است وقتی کرمانشاه هستم اصلااحساس غریبی نمیکنم
شنبه 8 مهر 1391 - 20:32
Shadan Shirin Sokhan - هایدلبرگ - آلمان
( ? ) -- شنیدن در کرمانشاه ملخ هم به مورچه می‌گوید پهلوان !!،، آیا این صحت دارد ؟
یکشنبه 9 مهر 1391 - 01:11
LAURA - تورونتو - کانادا
ای جان از کرمانشاه نگو که عاشق و دیوانه روغن حیوانییه کرمانشاهم خوش به حال اونهایی که اونجا هستند و نوش جان می کنند. البته اگه اصل باشه . متاسفانه هیچکس رو هم اونجا ندارم که برام پست کنه .خوش به شکمتون کرمانشاهیها
یکشنبه 9 مهر 1391 - 02:09
goleshab - اوگسبورگ - المان
ههههههههههههههم روغن کرمانشاهی ، هههههههههههم نان برنجی .
یکشنبه 9 مهر 1391 - 21:28
maysam_golpesar2007 - کرمانشاه - ایران
اگر اصفهان نصف جهان است/ نصف دیگرش کرمانشاهان است
یکشنبه 9 مهر 1391 - 21:44
*Fanoos* - ايران - ايران
نون برنجیه کرمانشاه رو عشق.
یکشنبه 9 مهر 1391 - 23:06
zan kermanshah - کلن - آلمان
آلمان /کلن.خوم کرماشانی فارسی نیزانم و زوان کردی دردت وگیانم.17 سال میشه که کرمانشاه رو ندیدم دلم برای طاق بستان تنگ شده
جمعه 14 مهر 1391 - 15:42
نظر شما چیست؟