تصاویر شبیه سازی شده از ستون های کاخ آپادانا

کاخ آپادانای تخت‌جمشید از قدیمی‌ترین کاخ‌های تخت جمشید است. این کاخ که به فرمان داریوش بزرگ بنا شده‌است، برای برگزاری جشن‌های نوروزی و پذیرش نمایندگان کشورهای وابسته به حضور پادشاه استفاده می‌شده‌است.

اندرونی تخت‌جمشید است. این کاخ مشتمل است بر یک تالار چهارگوش مرکزی با ۳۶ستون و سه ایوان، در جهت‌های شمال، شرق و غرب (هر یک با ۱۲ ستون) و چهار برج در چهار گوشه بیرونی تالار و یک رشته اتاق نگهبانی که در جنوب آن قرار دارند. بنای کاخ آپادانا به دست داریوش بزرگ آغاز شد و در زمان خشایارشا به تکمیل گردید. سطح این کاخ حدود به سه متر از کف حیاط آپادانا و کف دروازه همه کشورها بلندتر ساخته شده‌است.

منبع : وبلاگ سرزمین جاوید

 

+433
رأی دهید
-53

baran828 - تهران - ایران
چه خوب شد که نیستن و خفت وخواریمونو نمیبینن .بیکاری و اعتیاد و مردم داغونو و افسرده و اختلاسو ...
شنبه 1 مهر 1391 - 11:23
reza5381 - تهران - ایران
نباید دچار توهم بشیم این متعلق به هزار سال پیش بوده واقعیت اینه که امروز هیچی نیستیم ولی به همه از بالا نگاه میکنیم ما هنوز تو توهم تاریخ هستیم واقعا تاسف باره
شنبه 1 مهر 1391 - 12:20
reza5381 - تهران - ایران
نباید دچار توهم بشیم این متعلق به هزار سال پیش بوده واقعیت اینه که امروز هیچی نیستیم ولی به همه از بالا نگاه میکنیم ما هنوز تو توهم تاریخ هستیم واقعا تاسف باره
شنبه 1 مهر 1391 - 12:22
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
چه سود به گذشته یی اندیشید که دیگر وجود خارجی‌ ندارد!!! اخلاقیات و منش ایرانی‌ را به گورستان فرستاد همان فرهنگ جزیره‌ العرب که ۴۴۴ چنگولی به آن چسبیده اید!!!!!
شنبه 1 مهر 1391 - 12:23
gorgnama - تهران - ایران
دیگه چیزی از ایران باقی نمونده از 1400ساله پیش تا امروز توسط بیگانه داره به ف... میره.لعنت به عرب و عربزاده!
شنبه 1 مهر 1391 - 13:40
brother - لندن - انگلیس
کوروش بیدار شو و نوادگانت را ببین که رفتن امریکا و اروپا و مزدوری و کاسه لیسی دشمنانت را می کنند و بر ضد ایران اب به اسیاب دشمن میریزند
شنبه 1 مهر 1391 - 14:34
aln2012 - لندن - انگلستان
توهم نیست ، شما ، اصالت و غرورت از دست دادی . اتفاقاً ایرانی‌‌ها از هر لحاظ از مردمان دیگر کشورها سر هستن ، چه با سوادش چه بی‌ سوادش
شنبه 1 مهر 1391 - 15:03
nerse - اهواز - ایران
با اندیشیدن به گذشته تفاوتمون رو با عربهایی که دختر زنده بگور می کردن. سوسمار می خوردن و فرق بین .. با .. نمی دونستن رو متوجه میشیم. چرا نباید به گذشته فکر کنیم؟ به زمانی که اجداد ما تمدن و فرهنگ رو در دنیا به وجود آوردن و اون رو به کمال رسوند. با نگاه به گذشته اجازه نمی دیم هر بلایی که هر بیگانه پرست بخواد سر ما در بیاره. ما هویت داریم و باید بهش افتخار کنیم. ممنون از ادمین سایت که این گونه مطالب رو می زاره
شنبه 1 مهر 1391 - 16:00
shohreh777 - تهران - ایران
هر کی درست میکنه خوب درست کنه چون بچه های ما از آپادانا فقط همینا میرسه بهشون که ببینن . عید اونجا بودم اول گذاشتن خوب خراب شده حالا که خراب شده دارن از ویرانه هاش محافظت میکنن !!
شنبه 1 مهر 1391 - 16:14
odin - انتورپن - بلژيك
امیدوار بودم که البوم شما از البوم من تکمیلتر باشه و عکسهای بیشتری دانلود کنم. اما حالا که اپادانا رو منتشر کردین منهم البوم خودم رو میفرستم که اگر دوست داشتین با مردم در اشتراک بذارین.
شنبه 1 مهر 1391 - 16:28
borzoopersia - بیرمنگهام - انگلستان
کوروش بیدار شو که هنوز بعضی به اصطلاح ایرانی ها حتی در انگلیس هم تازی پرستی میکنند و ماله کش عربها شدند. عربها همانهائیکه تاج و تخت ایرانیان-فرهنگ ایرانیان-آئین ایرانیان -کشور ایرانیان زبان ایرانیان و عزت ایرانیان را از آنها گرفتند و فرزندان مرز و بومت را یا به دار کشیدند یا شکنجه کردند و یا آواره کردند. کوروش بیدار شو که در ایرانت نمیتوان از ایرانی بودن دم زد و باید از اسلامی بودن سخن گفت. کوروش بیدار شو که پیروان سلمان فارسی همان بزرگترین خائن به میهن حتی نفس هایشان هم بوی خیانت میدهد. کوروش بیدار شو که در ایرانت ایرانی بودن جرم است.
شنبه 1 مهر 1391 - 19:23
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
nerse - اهواز - ایران/ با نظر شما کاملا موافق هستم ما باید به گذشته خود نگاه کنیم و با اتکا؛ به اصالت و چندین هزارساله امان فرزندان خود را تربیت بکنیم این ما هستیم که باید افتخار ات گذشته را زنده کنیم نه اینکه از ترس و یا بی همتی از خود بیگانه و بی هویت بشویم . ایرانیان همه بمانند فرزندان نجیب و اصیل زاده ای هستند که ظواهر اصیل زادگی آنها دزدیده شده و در پی از بین بردن مدارک آن هم هستند ولی هیچکس نمی تواند این خون را تغییر دهد ما ایرانی هستیم و به تاریخ و تفاوت فرهنگی خود با عربها افتخار میکنیم و سه دهه اسارت شاید ما را به بی راهه کشده باشد ولی باعث تغییر فرهنگ ما نخواهد شد .
شنبه 1 مهر 1391 - 20:34
mohammadmousavi1979 - تهران - ایران
ما از اسب افتادیم. از اصلمـــــون نیوفتادیم. به امید سرافرازی مجدد ایران زمین!
شنبه 1 مهر 1391 - 21:17
mlowes - واشنگتن - آمریکا
در ضمن حد آقل ۱۱ نفر میهن فروش و بسیجی‌ بی‌ مغز از این سایت دیدن میکنند.
شنبه 1 مهر 1391 - 21:24
sarbaz007 - المان - المان
ننگ بر هر چی‌ عرب بیاد
شنبه 1 مهر 1391 - 22:55
آرمان دانا - تهران - ایران
nerse - اهواز - ایران: واقعا اهوازی هستی؟ من تابحال اهواز نیومدم ولی راسته که میگن عربها حتی تو اهواز هم اقلیت محض هستن چه برسه به خوزستان؟
شنبه 1 مهر 1391 - 23:07
م تهرانی - دورتموند - آلمان
borzoopersia - بیرمنگهام - انگلستان برزو جان دم شما گرم ولی این 7000 تومانی ها هیچ بویی از غیرت و شرف و آبرو نبردن خیلی بیبته تر از این حرفها هستن که بخوان معنی وطن وناموس و میهن رو بفهمند
یکشنبه 2 مهر 1391 - 04:47
mahdinagash - مشهد - ایران
دوستان منم بارها سوال برام پیش امده که جدا چرا ما ایرانیها از هویت خودمون دور شدیم وبه سمت همون فرهنگ ودین اسلام اومدیم سوالی که از دوستان داشتم اینه که شما اولا همه اونهایی که مسیحی یا یهودی هستند همین حرفهای ما رو میزنند مثلا یک مسیحی هندی یا هر ملیت دیگه میگه چون عیسی از مصر یا نمیدونیم از فلسطین بوده پس بدرد من نمیخوره . دوستانی که از دین برگشتند به بهونه این که ما ایرانی هستیم ونباید دین عربها رو داشتیم واقعا راه ارتباطی شما با خدا چیه نکنه از خدا هم برگشتید که بحثی نیست . من نظرم اینه که یک ایرانی هستم اما مسلمان و معتقد به خدا ورسول الله و ائمه اطهارهستم اما امازاده و کلی خرافات و اسلام طالبانی و این دکان دستگاهی که اخوندهای بیسواد درست کردن رو قبول ندارم و علت اینه که افرادی از دین برگشتند دلیلش همین اخوندهایی هست که به نام دین خون مردم رو می مکند و جای تاج عمامه گذاشتند و دارند حکومت میکنند .
یکشنبه 2 مهر 1391 - 15:03
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران
فعلا که از کاخ آپادانا خبری نیست و همگی در انتظار ظهور آقا هستیم!
یکشنبه 2 مهر 1391 - 20:44
shahramareia - تهران - ایران
این گذشته پرافتخار را ببینیم شاید رگ غیرتمون که خوابیده بیدار بشه و دوباره پرافتخار بشیم انشالله
دوشنبه 3 مهر 1391 - 10:00
antikaselis - اصفهان - ایران
چه خوب شد که نیستند و نمیبینند که عده ای کامنت میگذارند و دست به دامن امریکا برای حمله به این سرزمین میشوند.چه خوب شد که نیستند و نمیبینند که اشخاصی مثل جیمز باند کامنت میگذارند و آرزوی تجاوز به ناموس ایرانی را میکنند.
‌سه شنبه 4 مهر 1391 - 20:18
persianboy65 - شوشتر - ایران
کوروش آسوده نخواب در بستر برخیز و بنگر که خاک ما بی تو گشته خاکستر
‌سه شنبه 4 مهر 1391 - 21:53
نظر شما چیست؟