مراسم عروسی سنتی کرمانچ 1

عروسی کرمانچ با آداب و سنن خاصی در منطقه شمال خراسان برگزار می شود.

+398
رأی دهید
-44

golagha - منچستر - انگلستان
مبارکه خوشبخت بشن انشاالاه . به امید روزی که همه جوانها بتونن یه مراسم ازدوج دل خوا داشته باشن
‌چهارشنبه 29 شهريور 1391 - 15:02
baran828 - تهران - ایران
الهی همه ی عروس و دومادا خوشبخت بشن .
‌چهارشنبه 29 شهريور 1391 - 15:10
sanazsarmad - کلن - آلمان
الان از همه اینها فقط یک تیکه پارچه کثیف سیاه مونده که باید بندازیمش رو سرمون، جدیدا که بیشتر گیر دادن کلا زن را از جامعه می خواهند سانسور کنند. از کجا به کجا رسیدیم! این پدرو مادر های ما ما را به کجا رسوندند!
‌چهارشنبه 29 شهريور 1391 - 15:28
فراوانی - قطر - قطر
طرف هرچی داره نداره باید بزاره پای این عروسی که تازه اگر شانس بیاره عروس خانم طلاق به سرش نزنه وگرنه ننه داماد نگون بخت سرویسه
‌چهارشنبه 29 شهريور 1391 - 15:48
Shadan Shirin Sokhan - هایدلبرگ - آلمان
(@) -- ماشا الله ، عجب عروسی‌ باحال و با خلوصی ؛ بدور از تجملات شهری !،، مخصوصا صحنه‌های شاباش را که نشان دادید !،، خیلی‌ باحاله !،، مخصوصا قوشمه زنی‌ که با نواختن آن گجشک‌ها و کلاغ‌ها هم به وجد میایند و روی درختان میرقصند !!،، و ناگفته نماند که فرش‌های دست باف ترکمن صحرا هم جلوه خاصی‌ به این بزم داده است !!،، از همه مهمتر خبری هم از گشت ضربت و گروه ضرب و شتم حزب الله نیز در آنجا نیست !، چون این نکبت‌های اسلامی با جشن و شادی ملت ایران مخالف هستند و دوست دارند که همیشه مردم ایران عزا داشته باشند!!،، به امید آزادی ایران .
‌چهارشنبه 29 شهريور 1391 - 15:53
reza_persian - تنسبرگ - نروژ
آرزوی خوشبختی و سعادت برای تمام جوانان مملکتم دارم.
‌چهارشنبه 29 شهريور 1391 - 16:19
sh.zaeem - ناتینگهام - انگلیس
چه فرش هایی .....
‌چهارشنبه 29 شهريور 1391 - 15:56
morid - بوشهر - ایران
رنگ به صورتشان نیست از بس تحریمهای امریکا بر اونها اثر کرده!!! اصلا خوشحال نیستند!!! نای رقصیدن ندارند!!!! این دختر و پسرهای شاد را از چین وارد کرده اند!!!! بابا همه اش فتو شاپه!!!؟؟؟ اصلا ساندیسخور و مزدورند!!!! (از توهمات میکرو نوکرهای امریکایی در این سایت)
‌چهارشنبه 29 شهريور 1391 - 17:00
mariwan - مریوان - کردستان
مراسم عروسی کردهای خراسان به‌ روش سنتی..............
‌چهارشنبه 29 شهريور 1391 - 17:06
gharibe UAE - ابوظبی - امارات
ماانسانها هستیم که دنیا رازیبا میکنیم چرا بعضی این زیبایی را از مردم میگیرند
‌چهارشنبه 29 شهريور 1391 - 17:11
ali1111 - تهران - ایران
بسیار زیبا (به کوری چشم رژیم)...
‌چهارشنبه 29 شهريور 1391 - 17:30
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
مراسم سنتی و لباس سنتی و نگه داری فرهنگ و آداب و رسوم یکی از بزرگترین خدماتی هست که مادران با آموزش آن به فرزندانشان به میهن شون ارائه میدهند.
‌چهارشنبه 29 شهريور 1391 - 18:32
بهدین - نشویل - آمریکا
کرمانجها کردهایی هستند کە در زمان صفویان برای مقابلە با ازبکها بە خراسان کوچاندە شدند.
‌چهارشنبه 29 شهريور 1391 - 19:59
brother - لندن - انگلیس
morid - بوشهر - ایران ها ها ، افرین خوب گفتی
‌پنجشنبه 30 شهريور 1391 - 00:01
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
morid - بوشهر - ایران - brother - لندن - انگلیس. مزدوران نوکر عرب و آخوند! چرا تو پای خودتان شلیک میکنید؟ به این میگن فرار رو به جلو! اتفاقا شما عقب مونده های بسیجی و نوکران عرب ببینید که بعد از 1400 سال اسلام نتوانست رسومات زیبای ایرانیان را از آنها بگیرد. اربابان پفیوز تو چقدر زور زدند تا عید نوروز را با اعیاد نکبت بار اسلامی جایگزین کنند ولی نتوانستند. چقدر زور زدند تا خفت و نکبتی به نام چادر را به زن ایرانی بچسبانند اما نتوانستند! چون فرهنگ ایرانی بسیار بالاتر از تمام سلسله پر از کینه و نفرت و جنایت اسلامی بوده. حتی مغولها تحت تاثیر فرهنگ ایرانی رو به شعر و کمالات و حکمت آوردند. پس بیخودی خودتان رو ضایع نکنید ماکرو ساندیس خورهای رژیم!
‌پنجشنبه 30 شهريور 1391 - 02:49
bayat300 - همدان - ایران
کرمانج با کرد خیلی فرق دارد اینها اصلا خودشان را کرد حساب نمی کنند و با افتخار می گویند کورمانجم و اگر بگویی کرد هستی خیلی ناراحت می شوند از طرز لباس و شکل و قیافه و رقص و ...مشخص است با برادران کرد غرب کشور تفاوت دارند
‌پنجشنبه 30 شهريور 1391 - 12:41
Shadan Shirin Sokhan - هایدلبرگ - آلمان
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا. -----درود بر تو هموطن عزیز !، با کامنتت این دو تا ( morid - بوشهر - ایران - brother - لندن - انگلیس ) مزدوران رژیم آخوندی را حسابی‌ قهوه‌‌‌ای کردی !، ایول
‌پنجشنبه 30 شهريور 1391 - 13:32
danial nabi - استكهلم - سوئد
زبلخان - لوس آنجلس - آمریکا خیلی‌ میسوزی از اینکه عرب رسومشون رو به خورد ایرانیها دادند، چرا از رسوم لختی و بی‌ دینی آمریکا که زمان شاه خائن به خوردمان دادند حرف نمیزنی، که فرهنگ ما ر را داشتند عوض میکردند، امسال تو بی‌ فرهنگند که اجنبی را به ایرانی‌ ترجیح میدهی‌، زهی خیال باطل، ارزوتان را با خود به قبر خواهید برد.
‌پنجشنبه 30 شهريور 1391 - 13:35
morid - بوشهر - ایران
خدا جونم شکرت. wow چقدر من حال این زبل خانو میگیرم!!! من میگم میکرو نوکر های امریکا !!! فوری خودشو تابلو میکنه!!!؟؟ بابا میکرو نوکر گفتم!! نه تو که .. هم نیستی!! میکرو نوکر یعنی عربستان،انگلیس،ترکیه....!! هر وخت گفتند خاک انداز!! خودتو وسط بینداز!!
‌پنجشنبه 30 شهريور 1391 - 14:51
مانش رومشکانی - کرماشان - ایران
bayat300-همدان ایران.متاسفم از اینکه بعضی از هموطنان آذری مثل شما میخواهند حرف و اندیشۀ ترکیه ای های نژادپرست را در مقابل کردها بکار ببرند در حالی که من و شما و همین کردهای کرمانج که شما میخواهید کرد نباشند هموطنیم و نه ترکیه ای هایی که برای اعمال سیاستهای نژادپرستانه خود با کردها در هرکجای دنیا ضدیت دارند و حتی با کلمه کرد و کردستان آلرژی دارند.شما پان ترک یا ناسیونالیست ترک هستی باش اما نژادپرست یا دشمن بقیه انسانها نباش
‌پنجشنبه 30 شهريور 1391 - 14:22
ali1111 - تهران - ایران
زبلخان - لوس آنجلس - آمریکا. دوست عزیز این دانیال نبیّ اصلا دست خودش نیست، ساندیس خونش به زیر۰.۰۳ می‌افته، شروع به بهانه گیری میکنه، گلوکز به مغزش نمیرسه...گهگاهی هم غش میکنه...تقصیر این سفارتشون است که توزیع ساندیس را به مشترکین و سیاهی لشکر‌ها کم کرده.
‌پنجشنبه 30 شهريور 1391 - 16:44
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
morid - بوشهر - ایران. هنوز هیچ بسیجی ساندیس خوری از مادر زاییده نشده که حال زبل خان رو بگیر! من ایران که بودم چند تا از شما بسیجی ها رو که تو کار من ... کردن به حد مرگ زدم و ناقص کردم. اینجا هم که هستم حالتون رو میگیرم. از کی تا حالا میکرو نوکرهای "وب سایت" یعنی عربستان و ترکیه و غیره؟! مگه عربستان و ترکیه اینجا جزو کاربران وب سایت هستند؟! چرا اینقدر هذیان میگی ...؟! تو مثل اینکه خودت هم نوشته های خودت رو نمی فهمی و انکار میکنی! میکرو و ماکرو نوکر و ساندیس خور کسی نیست بجز شما مزدوران رژیم که نوکری آخوند بی مقدار و بی وطن را میکنید. نوکری تنها کاریست که شما مزدوران عرب زاده بی وطن میکنید.
‌پنجشنبه 30 شهريور 1391 - 17:17
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
danial nabi - استکهلم - سوئد. اتفاقا بر عکس! تو مزدور عرب زاده بی وطن هنوز نفهمیدی که ... نکبت بار و عرب بی فرهنگ 1400 سال زور زیادی زدند که رسوم خودشان را به ایران و ایرانی بچپانند و هرگز نتوانستند. بجز مشتی عرب زاده بی وطن که... نکبت بار را سر لوحه زندگی خودشان قرار دادند اکثریت مردم ایران این آیین نکبت بار را استفراق کرده اند! کدام یک از اقوام ایرانی کرد و لر و بلوچ و آذری و غیره رسومات خود را کنار گذاشتند که تو ماله کش رژیم اینقدر ذوق زده ای؟! کجای لباسها و رقصها در عکسهای بالا شباهت به لباسها و رسومات مشمئز کننده اسلامی دارد دلقک بسیجی؟! شماها مثل اینکه... هم هستید و حتی تصویر به این واضحی را هم نمیتوانید هضم کنید! بزودی ریشه این آیین نکبت بار را از ایران خواهیم زد. این تو و امثال تو هستید که آرزوهای مهملتان را به گور خواهید برد.
‌پنجشنبه 30 شهريور 1391 - 17:23
bahman_hw - مشهد - ایران
یک رسم دیگه هم دارن . تموم مهمونها بسته به نسبت فامیلیشون دست به جیب میشن و به عروس و داماد پول میدن . اغلب اوقات خرج عروسی که در میاد یک هیچ یک چیزی هم برای عروس و داماد میمونه .
‌پنجشنبه 30 شهريور 1391 - 20:29
Shadan Shirin Sokhan - هایدلبرگ - آلمان
( ! ) -- یک اطلاعیه مهم !!!!،،،،،،قابل توجه ساندیس خورهای مزدور رژیم استفراغی ؛ به علت کسری بودجه و تحریم‌های کمر شکن تا اطلاع ثانوی از پخش ساندیس معذوریم !!!،، فعلا انگشت سبابه تان را میک بزنید که اوضاع پس است !، بیچاره و بدبخت شدیم !!!،،، بس که تنبانمان را گرو گذاشتیم و برای شما مفت خورها ساندیس خریدیم همه چیزمان بر باد رفت و مسکین و بیچاره شدیم !!، و به مراجع تقلید گفته ایم که فتوا دهند که هر کسی‌ که جریمه و خلاف رانندگی را نپردازد از لحاظ شرعی و اسلامی گناه کرده است و محارب با خدا و رسول خدا شناخته خواهد شد !!!،، برادران کذب الله ؛ امید داریم شاید با این فتوا کمی‌ دوباره پول به خزانه دولت بیاید و بتوانیم برای شما دوباره ساندیس بخریم !!!،،، و من التوفیق !
‌پنجشنبه 30 شهريور 1391 - 20:19
بهدین - نشویل - آمریکا
Bayat جان کرمانجی لهجە است و نە نژاد.
‌پنجشنبه 30 شهريور 1391 - 23:11
Shadan Shirin Sokhan - هایدلبرگ - آلمان
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا. -----زبل خان دمت گرم ، خیلی‌ باحالی‌ ! عجب رویی کم کردی از این
جمعه 31 شهريور 1391 - 05:48
PARVANE1 - برنموث - انگلستان
به کوری هرچه ساندیس خور بی‌ وطن.
جمعه 31 شهريور 1391 - 20:39
نظر شما چیست؟