مهاجرت یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر ایرانی به آمریکا در سال ۹۰

اظهارات محسن کرمی، معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال ایران.

                                                             مهاجرت یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر ایرانی به آمریکا در سال ۹۰ 
                                    اظهارات محسن کرمی، معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال ایران

به گزارش پارسینه، معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال اخیرا در مصاحبه‌ای گفته است: کشور امریکا اولین گرینه ایرانی ها برای مهاجرت در دو سال گذشته بوده است و بعد از آن دو کشور امارت و انگلستان در رتبه های بعدی قرار دارد.

بنا بر گزارش ایلنا، آقای کرمی در نشست خبری خود با بیان اینکه بیشترین مهاجرت‌ها به کشور ایالات متحده آمریکا با فراوانی یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در سال ۹۰ صورت گرفته است اظهار کرد‌: پس از این کشور کشورهای متحد عربی به ویژه امارات با ۸۰۰ هزار مهاجر در رتبه دوم قرار دارد.

وی با بیان اینکه دو کشور انگلستان و کانادا با ۴۱۰ هزار مهاجر در رتبه سوم قراردارد گفت ‌: کشورهای آلمان، فرانسه، سوئد، استرالیا، ترکیه، هلند، مالزی، هند و بلژیک در رتبه‌های بعدی مهاجرت قراردارد‌. ‌

+98
رأی دهید
-144

majid63 - پاريس - فرانسه
آخرش باید برگردیم !و این کشور را از اینها (آخوندها) پس بگیریم.
یکشنبه 5 شهريور 1391 - 18:17
nightman - تهران - ایران
خوش به حالشون راحت شدن
یکشنبه 5 شهريور 1391 - 18:21
مصدق السلطنه - لندن - انگلیس
دلیل: 1- اقتصاد خراب امریکا 2- گران شدن خانه و ملک در ایران 3- ثروت و پول زیاد در ایران.... 4- خفقان و نبود امنیت کافی و ازادی در ایران... خوب چی بهتر از این برای امریکا تا پولها و مغزها را با دادن یک گرین کارت جذب کنه؟؟ شرایط هم که داشتن از پانصد هزار دلار ببالا...
یکشنبه 5 شهريور 1391 - 18:34
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
بس که مردم تو کشور خودشون آرامش دارند, به گورپدر همتون که ملت را از میهن شون فراری دادید
یکشنبه 5 شهريور 1391 - 18:48
be_pa_khaste - هارلم - هلند
ایران بعد از افغانستان دومین کشور است که مردمش آمار بیشترین مهاجر را دارند
یکشنبه 5 شهريور 1391 - 18:53
tito_tito - تهران - ایران
پ ن پ بمانند اینجا تمرین اقتصاد مقاومتی کنند و در طرح های مختلف جداسازی دانشجویان،شرکت در مراسم دستگیری گشت ارشاد و همچنین در دلار بازی و دلال بازی مسولین نظام نقش فریب خورده و طعمه را بازی کنند احسنت بر انها من هم اگر میتوانستم میرفتم.
یکشنبه 5 شهريور 1391 - 18:54
alborzi - کرج - ایران
من چرا اینجا موندم !!!!؟
یکشنبه 5 شهريور 1391 - 19:26
nimaaa - نیویورک - امریکا
دلیل اصلی این مهاجرتها به خاطر استبداد دینی هست که در ایران وجود داره
یکشنبه 5 شهريور 1391 - 19:44
kaperu - نوشهر - ایران
خدایا به داد ما هم برس
یکشنبه 5 شهريور 1391 - 19:51
ضدسرخابي - سانتا انا - امریکا
خوش امدن
یکشنبه 5 شهريور 1391 - 20:41
ehsan.de - آلمان - آلمان
بابا منفی ندید به اینگونه اخبار تا توی پربیننده ترین ها بذارن خبر رو . این خبر یعنی اوضاع مملکت باعث فرار جوونها میشه .
یکشنبه 5 شهريور 1391 - 20:46
Kaperu - نوشهر - ایران
خوش به حالشون. خدایا به داد ما هم رسیدگی کن.
یکشنبه 5 شهريور 1391 - 20:56
yas abi - ببرسل - لز
عجب آمار احمقانه و غلطی. ۱.۴۰۰.۰۰۰ نفر در سال ۹۰ یعنی‌ روزی متوسط ۴۰۰۰ نفر از ایران به آمریکا رفته اند. اگر هواپیما بطور متوسط ۲۰۰ مسافر جا بگیرد هر روز ۲۰ هواپیما از ایران مسافرانی برده اند که (غیر مستقیم)به آمریکا رفته اند و برنگشتند! به عبارت دیگه، روزی ۲۰ هواپیما مسافر خارجی‌ برای آمریکا داشته و چند تا هم برای انگلیس ،.. و همه خالی‌ برگشته! در حالی‌ که تقریبا تعداد رفت و برگشت مسافران نزدیک بوده. شاید هم ۱.۴۰۰.۰۰۰ نفر هم از آمریکا به ایران مهاجرت کرده‌اند..
یکشنبه 5 شهريور 1391 - 21:07
irane aziz - وین - اتریش
tito.tito - تهران - ایران احسنت بر شما که حرف حق رو زدی
یکشنبه 5 شهريور 1391 - 21:09
yas abi - ببرسل - لز
یعنی‌ جمعا حداقل ۳.۰۰۰.۰۰۰ نفر به خارج رفتند و مقیم شدند (مهاجر) یعنی‌ روزی ۹،۰۰۰ مسافر به خارج رفته و همهٔ هواپیماها خالی‌ برگشتند! پیدا کنید پرتغال فروش را.
یکشنبه 5 شهريور 1391 - 21:11
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
یعنی یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از ازادترین و امنترین کشور دنیا که مدیریت جهانی هم میکنه فرار کردند!!! یعنی قید یارانه و گوشت مرغ با قیمت عادلانه دولتی و نماز دشمن شکن جمعه و .. رو زدند!!!
یکشنبه 5 شهريور 1391 - 21:15
rastgu - دوسلدورف - آلمان
حتماً زیر این آمار اکثریتشان کسانی هستند که از زندگی در ایران ناراضی هستند و فرار میکنند و حالا نگوییم فرار مغزها که نمیدانیم چه گروه شغلی و تخصصی هستند. هرچه هست نشاندهنده ورشکستگی خود رژیم ملاها است که اینهمه ناراضی تولید میکند. البته از طرف دیگر از خدایشان هست که ناراضیان درون ایران همه از ایران بروند بیرون و کسی را به عنوان مخالف در ایران نداشته باشند که موی دماغشان بشوند و مخالف یا معترض داشته باشند. سیاست خود خمینی ملعون بود که من روزنامه کیهان که سخنرانی اش است را دارم که میگوید راه مرزها را باز بگذارید هرکی از حکومت اسلامی خوشش نمی آید برود بیرون. تا کشور و مردم را به هر طریقی که میخواهند فرم بدهند. اما سران رژیم احمقتر از آنند که بدانند برای ایرانیهای مهاجر کلی سرمایه ایران خرج شده تا مثلاً دیپلمی یا لیسانس یا دکتری در ایران بگیرند و بجای اینکه ایران از این سرمایه ها سود ببرد حالا کشورهای غربی دیگر خیلی راحت با اقامت دادن به این مهاجرها از نیروی کاری شان سود میبرند بدون اینکه قبلاً یک دلار هم خرج کرده باشند. ارزش کار و مالیات مهاجرها هم خرج ساختن کشور خودشان میشود.
یکشنبه 5 شهريور 1391 - 21:53
Cyrusiii - لیدز - انگلستان
majid آره به همین خیال باش. تو ایران تو را آدم حساب نمی‌کنن.
یکشنبه 5 شهريور 1391 - 21:26
tito_tito - تهران - ایران
irane aziz - وین - اتریش. ممنونم از لطفت دوست خوبم
یکشنبه 5 شهريور 1391 - 22:15
Fariborz Tabriz - تبریز - ایران
این آمار اشکال داره بابا !!!!
یکشنبه 5 شهريور 1391 - 22:29
klopatra7 - دوسلدورف - آلمان
امکان نداره این آمار درست باشه اصلا منطقی نیست.
یکشنبه 5 شهريور 1391 - 22:32
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
yas abi - ببرسل - لز. جناب اسلامی رژیمی‌ تو برای چه در خارج هستی‌؟؟؟ مهاجر معمولی‌ جاسوس نیست تو هستی‌ آمار نساز!! اگر این تعداد صحیح باشد میتواند شامل ایرانیان ساکن اروپا هم باشد!!! دستمال یزدی برای دین و ملایت پهن نکن!!
یکشنبه 5 شهريور 1391 - 22:20
golly47 - فرانکفورت - المان
همه ایرانی‌‌های واقعی با یست برای راحت نفس کشیدن مملکت را ترک کنند آدم فقط یکبار بدنیا میاید و یکبار زندگی‌ می‌کند پس با یست از زنگیش لذت ببرد نه اینکه زندگیش برای لذت بردن دیگران باشد آخوند را کسی‌ نمیتواند نابود کند بجز خودشان
یکشنبه 5 شهريور 1391 - 22:09
nangbarvelayat - دالاس - آمریکا
این آمار اشتباه نیست، این سایت اون رو اشتباه چاپ کرده. اصل خبر اینه که کّل ایرانیان مقیم آمریکا از روز نخست تا حالا یک میلیون و چهارصد هزار نفر هست. نه فقط تو دو سال گذشته. باز همین عدد هم جای سوال داره، طبق گزارش اداره آمار آمریکا ایرانیان بین ۴۵۰،۰۰۰ تا ۷۵۰،۰۰۰ نفر در آمریکا هستن.
یکشنبه 5 شهريور 1391 - 22:48
mountainman - استکهلم - سوئد
تو یه سال ممکن نیست ولی جمعیت کل ایرانیان ثبت شده در امریکا و سی تیزن رو من حدود سه چهار میلیون شنیدم. و تو اروپا هم حدود یک میلیون قانونی و حدود پانصد هزار نفر هم غیر قانونی . تو استرالیا و نیوزلند هم حدود بیست تا سی هزار نفر. فکر کنم تو اینترنت گزارش رو پیدا میکنید
دوشنبه 6 شهريور 1391 - 00:57
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
از میوه‌های اسلامِ نابِ محمدیست که همه را فراری میدهد! می‌گویند که زمانِ شاه ، که کافر بود!!! همه دنیا تشنه آمدن به ایران و دیدنِ زیبا ای‌هایش بودند! اما اسلام باعث شد که اسمِ ایران به لکه ننگی در دنیا تبدیل شود!
یکشنبه 5 شهريور 1391 - 23:51
paksan - آمریکا - آمریکا
این آمار اشکال داره ولی نظرات شماها از همه خنده دارتره .. طرف مثل اینکه زیاد خورده می گه روزی انقدر هواپیما رفتند و خالی برگشتن ، نوشته خارج نشینه ولی معلمومه که اصلا خبر نداره که همه ملت با ترکیش و قطر و الامارات از ایران خارج می شن بعد با پروازهای اروپایی یا از ترکیه می یان انگلیس یا آلمان بعدش با پروازهای آمریکایی یونایتد وغیره می ره آمریکا .. پرتقال فروش خودتی که ندونسته آمار و ارقام می دی و بسیجی وار نشون می دی همخانواده کردان هستی ...
دوشنبه 6 شهريور 1391 - 03:44
brother - لندن - انگلیس
همه از طرف جمهوری اسلامی برای تحصیل فرستاده شدند و نقش مخالفین سبز را بازی خواهند کرد مخالفین قدیم کارتون تمام است
دوشنبه 6 شهريور 1391 - 04:17
derafshe kavyani - بیرمنگام - انگلستان
یاس آبی -چیه حقیقت تلخه؟ باور اینکه اون اربابای حـ... اخوندت ایران به یک ویرانه تبدیل کردن و باعث مهاجرت مردم از کشور و زادگاهشون شدن سخته؟ولی‌ نگران نباش چون به امید خدا زیاد طول نمی‌کشه که این رژیم و نوچه هاش به زباله دانی‌ تاریخ بپیونده.
دوشنبه 6 شهريور 1391 - 04:17
yashainiran - ایران - ایران
golly47 - فرانکفورت - المان. دوست عزیز قربان دهنت! حرف درست را تو زدی. خدا شاهده من و دوستانم که در ایران و شهرخودمان که هستیم چندین نفر تحصیل کرده نخبه می باشیم که از بهترین دانشگاه های کشور فارغ التحصیل شده و دارای ایده های نو و جدید می باشیم ولی به علت سرکار آمدن افراد بیسواد و نالایق به عنوان مدیر، در سازمانی که خدمت می کنیم به گوشه رانده شده و قادر به فعالیت نیستیم (یعنی مغضوب هستیم) و هرورزه 80 درصد انرژیمان را صرف خنثی کردن توطئه های این و آن می کنیم. خود قضاوت کنید آیا با این وضعیت می توان در ایران ماند؟؟؟؟
دوشنبه 6 شهريور 1391 - 07:56
khoda boze - تبریز - ایران
فرار بی مغزها
دوشنبه 6 شهريور 1391 - 10:36
golly47 - فرانکفورت - المان
yashainiran - ایران - ایران - ( برای کسی‌ بمیر که برات طبّ کند ) دوستان دانشجو و تحصیل کرده عزیز بیشتر مردم ایران حسین ۱۴۰۰ ساله پیش را بخاطر ترس از گرسنگی و مردن و تظاهر و غیره ترجیح میدهند به فرزند و کشور آینده و رفاه و پیشرفت بنابر این مثل این میماند که برای الاغ و خر و گاو بجای اصطبل یک اتاق مبله بخواهید درست کنید متاسفانه عربها بکمک غربی‌ها ایران را تسخیر کردند شاید پس از نابودی تمامی ثروت ایران دست از سر ما بردارند
دوشنبه 6 شهريور 1391 - 11:26
universe123 - لندن - بریتانیا
اگه این خبر صحت داشته باشه شاید نصفش جاسوس خود رژیم باشه! در ضمن، خبر خوبی برای خانمها نیست چونکه بین بالانس زن و مرد اختلاف شدیدی پیدا میشه. منظورم جمعیت مردها میاد پائین. در نتیجه، تاثیر منفی بر زاد و ولد خواهد گذاشت و خانمها به سختی خواهند توانست یک شریک زندگی پیدا کنند.
دوشنبه 6 شهريور 1391 - 18:46
Shadan Shirin Sokhan - هایدلبرگ - آلمان
brother - لندن - انگلیس. ---کامنت خودت را بخوان و به کامنت بقیه کاربران هم توجه کن ؛ خودت خواهی‌ فهمید که چقدر بیسواد هستی‌ !!،، آنقدر بدبخت و منفور هستی‌ که هیچ کسی‌ را هم نداری که کمکت کنند و طریقه نوشتن صحیح را یادت بدهند که کامنت‌هایت قابل درک و خواندن باشد !!،، خوب توجه کرده ‌ام که همه پی‌ برده اند که خیلی‌ بیسوادی و سطح اجتماعی ات هم در سطح ساندیس خورهای پا منبری حاج آقا پشمکیان ، و حجت الاسلام پشکلیان و آیت الله گله دار است !!!،، به نظر من آدم بمیرد بهتر از آن است که مورد نفرت و انزجار مردم قرار بگیرد !!، بلند شو برو برای یک لحظه بیطرفانه خوب خودتو توی آئینه نگاه کن ؛ قطعا خودت هم از خودت به خاطر اینکه نان مزدوری آخوندهای نژاد عرب را می‌خوری ، بدت میاید !!!،، سعی‌ کن نان شرافت و انسانیتت را بخوری ، نه نان ذلّت و خواری را !!،، سعی‌ کن یک انسان آزاده خواه باشی‌ تا یک جیره خار ؛ آنهم جیره خواری آخوند‌هایی‌ که هیچ عرق ملی‌ و ایرانی ندارند و از نژاد اعراب هستند !!!
‌سه شنبه 7 شهريور 1391 - 08:40
نظر شما چیست؟