بازگشت آرامش

بازگشت آرامش

یک پیرمرد بازنشسته خانه ی جدیدی در نزدیکی یک دبیرستان خرید. یکی دو هفته ی اول همه چیز به خوبی و خوشی گذشت تا این که مدرسه ها باز شد. در اولین روز مدرسه پس از تعطیلی کلاس ها 3 تا پسر بچه در خیابان راه افتادند و در حالی که بلند بلند با هم حرف می زدند هر چیزی که در خیابان افتاده بود شوت می کردند و سروصدای عجیبی به راه انداختند. این کار هر روز تکرار می شد و آسایش پیرمرد مختل شده بود.

این بود که پیرمرد تصمیم گرفت کاری بکند. روز بعد که مدرسه تعطیل شد دنبال بچه ها رفت و آنها را صدا کرد و به آنها گفت : بچه ها! شما خیلی بامزه هستید از این که می بینم اینقدر بانشاط هستید خوشحالم من هم که به سن شما بودم همین کار را می کردم. حالا می خواهم لطفی در حق من بکنید من روزی 1000 تومن به شما می دهم که بیایید اینجا و همین کار را بکنید بچه ها خوشحال شدند و به کارشان ادامه دادند. تا آن که چند روز بعد پیرمرد به آنها گفت: ببینید بچه ها متاسفانه در محاسبه حقوق بازنشستگی من اشتباه شده و من نمی توانم روزی 100 تومن بیشتر بهتون بدم. از نظر شما اشکالی نداره؟

 بچه ها با تعجب و ناراحتی گفتند: صد تومن!؟ اگه فکر می کنی به خاطر 100 تومن حاضریم این همه بطری و نوشابه و چیزهای دیگر را شوت کنیم کور خوندی ما نیستیم!
 
از آن پس پیرمرد با آرامش در خانه جدیدش به زندگی ادامه داد.

+209
رأی دهید
-41

کشور فقط ایران - تهرات - ایران
ممنون واقعا بیمزه بود!
جمعه 4 فروردين 1391 - 17:46
OnLine. - تهران - ايران
جالب بود.اینم خودش یه جور سیاست دیگه.
جمعه 4 فروردين 1391 - 22:52
Peymanss - دبی - امارات
لاأقل اکه از لطیفه خندم نکرفت ازنظر کشور فقط ایران تهران ایران خیلی خندیدم غیر منتظره بود
شنبه 5 فروردين 1391 - 06:58
**elham** - اصفهان - ایران
واسه آن که واقعا خنده دار بود،،،کلی‌ خندیدم peymanss کاملا موافقم بات عزیز
شنبه 5 فروردين 1391 - 13:25
shahab46 - هانوفر - المان
نقاشی زیبایی است
دوشنبه 7 فروردين 1391 - 03:24
sogol.shiraz - شیراز - ایران
بدک نبود!
‌سه شنبه 8 فروردين 1391 - 08:43
نظر شما چیست؟