انسان های بزرگ

روزی روبرت دوونسنزو گلف باز بزرگ آرژانتینی، پس از بردن مسابقه و دریافت چک قهرمانی لبخند بر لب مقابل دوربین خبرنگاران وارد رختکن می شود تا آماده رفتن شود.

پس از ساعتی، او داخل پارکینگ تک و تنها به طرف ماشینش می رفت که زنی به وی نزدیک می شود. زن پیروزیش را تبریک می گوید و سپس عاجزانه می افزاید که پسرش به خاطر ابتلا به بیماری سخت مشرف به مرگ است و او قادر به پرداخت حق ویزیت دکتر و هزینه بالای بیمارستان نیست.

دو ونسنزو تحت تاثیر حرفهای زن قرار گرفت و چک مسابقه را امضا نمود و در حالی که آن را در دست زن می فشرد گفت: برای فرزندتان سلامتی و روزهای خوشی را آرزو می کنم.

یک هفته پس از این واقعه دوونسنزو در یک باشگاه روستایی مشغول صرف ناهار بود که یکی از مدیران عالی رتبه انجمن گلف بازان به میز او نزدیک می شود و می گوید: هفته گذشته چند نفر از بچه های مسئول پارکینگ به من اطلاع دادند که شما در آنجا پس از بردن مسابقه با زنی صحبت کرده اید. می خواستم به اطلاعتان برسانم که آن زن یک کلاهبردار است. او نه تنها بچه مریض و مشرف به مرگ ندارد، بلکه ازدواج هم نکرده. او شما را فریب داده، دوست عزیر!

دو ونسزو می پرسد: منظورتان این است که مریضی یا مرگ هیچ بچه ای در میان نبوده است؟
بله کاملا همینطور است.

دو ونسزو می گوید: در این هفته، این بهترین خبری است که شنیدم.

+257
رأی دهید
-25

greentree - تهران - ایران
آفرین بر تمامی‌ انسان‌های بزرگ .این جهان را شما انسانهای بزرگ و پر تلاش زیبا کردید
یکشنبه 14 اسفند 1390 - 16:53
Newton_the best - هانوفر - المان
نوشته روی سنگ قبر یک دانشمند بزرگ: انسانهای بزرگ واقعا بزرگند!
یکشنبه 14 اسفند 1390 - 17:17
اینترنت ندیده - کرمان - ایران
اینو گفته که اونجاش نسوزه ولی کلا مثبت اندیشی خوبه گرچه ما این داستان رو از همین سایت در مورد یک تنیس باز هم شنیده بودیم حالا بماند
یکشنبه 14 اسفند 1390 - 17:54
shahab46 - هانوفر - المان
Newton_the best - هانوفر - المان- دوست عزیز می‌شه بگی‌ کدام دانشمند بزرگ؟ اینترنت ندیده - کرمان - ایران -خودت داری میگی‌ مثبت اندیشی‌ خوبه ولی‌ اینجوری در مورد این یارو صحبت میکنی‌؟اگه خوبه چرا سعی نمیکنی‌ مثبت اندیش باشی‌؟
دوشنبه 15 اسفند 1390 - 09:36
mjrad - تبریز - ایران
درود بر چنین انسانهای بزرگی . درود
دوشنبه 15 اسفند 1390 - 21:05
Arash آرش - لندن - بریتانیا
واقعا زیبا و دوست داشتنی بود. مرسی. همانطور که هر شخص مستبدی با عمل غلط و بخصوص غارت و دزدی و جنایت علیه دیگران، خودش رو از انسانیت خودش تهی میکنه، هر عمل نیکوکارانه قبل از اینکه منفعتش به طرف دریافت کننده برسه، خود اون انسان رو انسانی بهتر و خداگونه تری کرده. درود بر انسانهای بزرگ بویژه آزادیخواهان جهان و میهن عزیزمون که بزرگترین انسانهای جهان هستند
‌سه شنبه 16 اسفند 1390 - 01:18
نظر شما چیست؟