بازی دوستانه هفته آینده تیم ملی بلژیک و پرتغال به جای بروکسل در لیریا برگزار خواهد شد

تیم ملی فوتبال بلژیک خود را برای حضور در جام ملت‌های اروپا در فرانسه آماده می کندبا توافق دو تیم پرتغال و بلژیک بازی دوستانه دو تیم که قرار بود هفته آینده در بروکسل برگزار شود، در همان تاریخ ولی در شهر لیریای پرتغال انجام خواهد شد.
 
پیش از این فدراسیون فوتبال بلژیک در بیانیه‌ای گفته بود که مقامات امنیتی شهر بروکسل به "دلایل امنیتی و پیشگیرانه" خواستار به تعویق افتادن زمان بازی دوستانه هفته آینده دو تیم در شهر بروکسل شده‌اند.
روز گذشته هم تیم ملی بلژیک بلافاصله پس از انفجارهای بروکسل تمرینات خود را لغو کرده بود.
 
ونسان کمپانی، کاپیتان تیم ملی بلژیک هم گفته او از حملات دیروز بروکسل "وحشت زده و منزجر" شده است.
 
او در تویتر خود نوشته است: "امیدوارم که بروکسل در شان خود واکنش نشان دهد. همه ما دل شکسته و ناراحت هستیم اما باید با تمام قدرت مقابل تنفر و مبلغان آن ایستادگی کنیم."
 
اما بازی دوستانه هلند و فرانسه که برای روز جمعه این هفته در فاصله ۱۷۳ کیلومتری بروکسل و در آمستردام برنامه‌ریزی شده بود، طبق برنامه برگزار خواهد شد.
یوفا: بازی پشت درهای بسته مد نظر ما نیست
در فاصله دو ماه مانده به رقابت‌های جام ملت‌های اروپا در فرانسه حملات روزسه‌شنبه به بروکسل باعث افزایش نگرانی در مورد تامین امنیت این رقابت‌ها شده است.
 
روز گذشته پس از انفجارهای بروکسل جیان‌کارلو آبته، یکی ازمقامات اتحادیه فوتبال اروپا، یوفا گفته بود در صورت عدم اطمینان از برقراری امنیت برای بازی‌های یورو ۲۰۱۶ ممکن است این مسابقات پشت درهای بسته برگزار شود.
 
یوفا اما امروز با انتشار بیانیه‌ای با رد احتمال برگزاری بازی‌های پشت درهای بسته گفت: "ما اطمینان داریم همه موارد امنیتی برای برگزاری امن مسابقات یورو اعمال خواهد شد و به همین دلیل هیچ برنامه‌ای برای برگزاری مسابقات در پشت درهای بسته نداریم. هرچند ما برای تامین امنیت بازیکنان، هواداران روی سناریوهای مختلف که روی شرایط بحرانی متمرکز هستند، کار می کنیم."
 
جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۶ قرار است با حضور ۲۴ تیم، از ۱۰ ژوئن (۲۱ خرداد) تا ۱۰ ژوئیه (۲۰ تیر) در ۱۰ شهر فرانسه برگزار خواهد شد.
+4
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.