کانادا مهاجران ایرانی سرمایه گذار را تحریم کرد

«سی بی سی»، تلویزیون دولتی کانادا روز جمعه ۳۰ دی گزارش داد که دولت فدرال به زودی برای پرونده ایرانیانی که قصد اخذ روادید مهاجرت به کانادا از مسیر سرمایه گذاری در این کشور را داشته اند، تصمیم جدیدی اخذ خواهد کرد.

کانادا ماه نوامبر سال گذشته تحریم های اقتصادی بر ایران اعمال کرد و در تلاش به منظور اعمال فشار بر حکومت ایران، کلیه تبادلات بازرگانی با برخی از نهادها و بانک های دولتی این کشور را به حالت تعلیق در آورد.

تحریم های گسترده اقتصادی و سیاسی کانادا علیه ایران سبب شده است که سرنوشت پرونده درخواست مهاجرت ایرانیانی که قصد داشتند با انتقال سرمایه و احتمالاً راه اندازی یک کسب و کار به این کشور کوچ کنند، در هاله ای از ابهام قرار گیرد و ظاهراً تا تصمیم نهایی مقامات اداره مهاجرت و شهروندی دولت فدرال، رسیدگی به این پرونده ها به حالت تعلیق درآمده اند.

این شبکه تلویزیونی به نقل از یک منبع دولتی گزارش داد که جیسون کنی، وزیر مهاجرت و شهروندی دولت فدرال کانادا روز جمعه برای مقامات این وزارتخانه یک حکم اجرایی صادر خواهد کرد. براساس این حکم که «باید به طور جدی و با سخت گیری اجرا شود»، تحریم های اقتصادی باید به هنگام رسیدگی به پرونده درخواست مهاجران ایرانی تبار در نظر گرفته شوند.

براساس قوانین اداره مهاجرت کانادا، یک متقاضی مهاجرت باید ۸۰۰ هزار دلار در اقتصاد این کشور سرمایه گذاری کند.

بنا به گزارش این شبکه، ایرانیانی که از طریق سرمایه گذاری به کانادا مهاجرت کرده اند، طی پنج سال گذشته ۳۵۰ میلیون دلار به اقتصاد این کشور کمک کرده اند.منابع دولت فدرال به تلویزیون دولتی کانادا گفته اند این تحریم ها در کلیه مواردی که متقاضی قصد دارد برای تکمیل مراحل اداری پرونده مهاجرت از ایران پول به این کشور ارسال کند، اعمال خواهند شد، اما ایرانیانی که مبالغ مورد نظر برای پرونده مهاجرت خود را به کشورهای دیگر ارسال کرده اند می توانند برای برنامه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند.

با وجودی که هنوز مقامات دولت فدرال در اتاوا از اظهارنظر رسمی در این مورد خودداری کرده اند، اما بانک های کانادا از سردرگمی در مورد چگونگی برخورد با شهروندان ایرانی خواهان اخذ روادید اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور خبر داده اند.

نیکولاس سالرنو، معاون شرکت «سرمایه گذاری آرتون» در مونترال که حدود چهل درصد پرونده های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری این شهر را در اختیار دارد، به خبرنگار «سی بی سی» گفته است «من خبر دارم که بسیاری از بانک ها در انتظار دریافت پاسخ برای پرسش هایشان هستند و می خواهند برای ایرانیان مهاجر سرمایه گذاری کنند اما به دلیل عدم موضع گیری قاطع وزارت مهاجرت و شهروندی در این مورد در شرایط دشواری قرار دارند».

ایرانی تباران چهارمین گروه بزرگ مهاجرانی هستند که در کانادا سرمایه گذاری می کنند. آن ها همچنین دومین گروه بزرگ سرمایه گذار در استان کبک هستند.

در سال ۲۰۱۰ استان کبک به پرونده ۱۶۰۰ متقاضی ایرانی دریافت روادید اقامت از مسیر سرمایه گذاری در این استان رسیدگی کرد.

+264
رأی دهید
-56

bita tehrani - ونکوور - کانادا
یک خبر خوب دیگر.بالاخره مستر هارپر از خواب بیدار شد.کاش اونهای که قبلاً اومدن هم یک غربال حسابی بکنه اشغالهای حکومتی را بریزد بیرون. برگردن همون جایی‌ که خون جووناشو واسه یه پارتی رفتن تو شیشه کردن و اینجا بچه‌های خودشون تو نایت کلاب‌ها و مهمونیها خبرش میرسه خودشونو خفه می‌کنن .
شنبه 1 بهمن 1390 - 00:42
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
اگه تمام کشورهای اروپایی و امریکایی اینکار را میکردن, تعداد این دزدها کمتر میشد و حساب کار دستشون می اومد.
شنبه 1 بهمن 1390 - 01:05
united states of iran - واشنگتن - آمریکا
شماها اول اون دزد بیشرف اختلاس کن(محمود رضا خاوری)را از خاکتون اخراجش کنید بعد به فکر این تصمیم بیفتید،البته فکر هم نکنم بخواهید اخراجش کنید چون پولش خیلی برای شماها مفیدتره اونم پولهای میلیونها ایرانی.
شنبه 1 بهمن 1390 - 01:25
compatriot - تورنتو - کانادا
منهم با نظر دیگران موافقم اینجا شده ایرانستان با اون روسریهاشون. کارشون هم شده فضولی تو زندگی‌ مردم و جادو جنبل کاری و پاشوندن زندگی‌ جوانها. لعنتیهای دزد!
شنبه 1 بهمن 1390 - 02:15
بابک خرم دین - تهران - ایران
این خبر بسیار عالی است . این نشان میدهد که پرونده این رژیم جنایتکار برای جهانیان بسته شده است و آخوندها بزودیی رفتنی هستند و کانادا نمیخواهد به افرادی شهروندی دهد و چندماه بعد مجبور به استرداد این مجرمین به حکومت اینده ایران باشد.
شنبه 1 بهمن 1390 - 02:31
greentree - تهران - ایران
این خبر خیلی‌ خوبی‌ هست ،اوباش‌های درباری رو بعد از عوض شدن این حکومت باید به ایران بر گردونند تا هم پول‌هاشون رو بر گردونند هم محاکمه بشند ،
شنبه 1 بهمن 1390 - 05:24
H M B - خرم آباد - ایران
دیگه پولم بدیم رامون نمیدن؟
شنبه 1 بهمن 1390 - 05:27
haghighatgo - برلین - آلمان
این بار کانادائی مو زرد چشم آبی عصبانی شده و اشک تمساح برای ایران ها نمی ریزه و حالا حقیقت رو می گه: . آخر چرا پول ارزن و جو ایکه که گماشتمون نفرت الله خون خوارمنه ای باید بریزه تو آخور چند میلیون رو می دزدید و میارید با خودتون به کانادا....؟؟. ما طویله شلوع شده دوست نداریم ها !! . ما اصلا هرکسی که بخواد با گماشته های سی و چند ساله مون تو ایران در بیفته ذوست نداریم ها!!
شنبه 1 بهمن 1390 - 09:28
hamedo131 - منچستر - انگلستان
چه عجب! مگه اینکه این کانادایها ۱ کاری بکنن. آخه کدوم آدم معمولی‌ میتون تو ایران از طریقه سرمای گذاری بره کانادا یا هر کشور مهاجر پذیر دیگه‌ای؟! فقط اقازادهان که از این پولا دارن. کاش انگلیس هم این کارو میکرد. اینجا هم پر از این عربهای ایرانی‌ نماست!
شنبه 1 بهمن 1390 - 10:47
danial nabi - استكهلم - سوئد
آخه این تبعید کده هم جأیه برایه سرمای گذاری؟ ایران بهترین نقطه امروز جهان برای سرمایه گذاریه، ایرانی‌‌ها هم پولهشون رو از این به اصطلاح مملکت خارج و در ایران عزیز خودمون کار کنند تا تو دهنی محکمی به این تازه به دوران رسیده‌ها باشد.
شنبه 1 بهمن 1390 - 11:15
compatriot - تورنتو - کانادا
danial nabi - استکهلم - سوئد- تو باید یا اهل شوش دانیال باشی‌ یا یه پاسدار دزفولی که با پول دزدی همون مردم تو سوئد داری خوش میگذرانی و به ریش این ملت میخندی بهتر نیست اون پولهای دزدی را برداری ببری ایران برای سرمایه گذار ی تا تو دهنی محکمی باشد به این استکبار! خود .. هم میدانی که چه بسر ایران آوردید?
شنبه 1 بهمن 1390 - 12:22
golly47 - فرانکفورت - المان
کلاغ قهر کرد ز باغم یه گردو به اتفاقم ((بهتر ))
شنبه 1 بهمن 1390 - 12:45
ali1111 - تهران - ایران
حامدو۱۳۱ - منچستر - انگلستان. کاملا موافقم، همشون برای روز مبادا جا رزرو کردند.
شنبه 1 بهمن 1390 - 14:52
porharfi - آرنم - هلند
پول ها را در ایران میدزدند در این بازار "" تـــــــــحریــم"" !! در کانادا به ریــــــش ِ. تـــــــــــحریم کننده ها !" میخندند!!..
شنبه 1 بهمن 1390 - 14:58
amooojoghdeshakhdar - ونیز - ایتالیا
danial nabi - استکهلم - سوئد : من خیلی عجیب میدونم شما و هم تیپ هات چطور ایران رو بهترین جا میدونین،آقا رو بهترین کس میدونین،هر چی که تو اینجاس بهترین میدونین.. اما تو سوئد یا هلند یا کانادا .. زندگی میکنین،جریان چیه ؟؟؟؟..............میشه یه نمور توضیح بدی روشن شیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شنبه 1 بهمن 1390 - 15:48
golly47 - فرانکفورت - المان
amooojoghdeshakhdar- ونیز - ایتالیا - اینها کسانی هستند که هم از توبره میخورند هم از آخور دقیقا مثل آخوند
یکشنبه 2 بهمن 1390 - 05:10
amir amir - تهران - تهران
این تحریم دودش بیشتر تو چشم امثال منی میره که تو ایران هستیمو میخواستیم مهاجرت کنیم.من زنیو میشناسم که با ما اقدام کرده بود برای مهاجرت و کل سرمایش که یه خونه بودو فروخت و وقتی این تحریم انجام شدش افسردگی گرفته . کارش به بیمارستان کشیده. پس شمایی که اون سر دنیاینو ازین جهنم خلاص شدین اینقدر راحت اضحار نظر نکنین لطفا
یکشنبه 2 بهمن 1390 - 09:58
mobareze khamoosh - پردیس - ایران
بازم تحریمِ من و تو و در کمالِ شگفتی، خوش حالی‌ِ منو تو....،باز تنگ تر کردنِ حلقه بسته به گلوی منو تو و باز، باز خنده‌ی بی‌ دلیلِ منو تو
یکشنبه 2 بهمن 1390 - 13:37
bita tehrani - ونکوور - کانادا
امیر amir/متاسفم دوست گرامی،بدبختی اینجاست که همیشه خشک و تر با هم میسوزند.ولی‌ چیزی که من گفتم واقعیت کانادا است،خیلی‌ از حکومتی‌ها با پولی‌ که متعلق با مردم است(همان بیت المال قدیم) اینجا میان و پز ماشین و دم و دستگاه و پولشون را به دانشجوی ایرانی‌ که داره درس می‌خونه و کار میکنه میدن.خانومی از دوستانم میگفت با یکی‌ از این‌ها با آن قیافه‌های از آدم به دورشان حرفش شده،و طرف گفته بیا بنزمو ببین که خوب بسوزی!! شما برو تحقیق کن،دان تان ونکوور و بریتیش پراپرتیز را این حکومتی‌ها به گند کشیدند.همه اونجا با سرمایه ملّت آپارتمان و خانه‌های میلیونی خریدند واسه روز مبادا.
یکشنبه 2 بهمن 1390 - 20:30
ghafas - مشهد - ایران
mobareze khamoosh - پردیس - ایران. راست گفتی هموطن راست گفتی ..هیج کس به فکر من و تو نیست حتی آنهایی که از ما هستند
یکشنبه 2 بهمن 1390 - 21:50
نظر شما چیست؟