قیمت ها در تهران مثل مریلند آمریکاست

انتخاب: در این سند ویکی لیکس آمده است: به گفته ی چندین ایران در دبی، شمال تهران توسعه و پپشرفت زیادی در طول سه سال گذشته کرده و و قیمت املاک سه برابر شده است.

قسمت شمال شرقی تهران، مخصوصا منطقه شمیران گران ترین قسمت شهر است که قیمت خانه های آن قابل مقایسه با "بتسدا" در مریلند امریکا است.

استان های ایران هم افزایش قیمت خانه و املاک را تجربه کرده اند اما قیمتشان از تهران ، کمتر است. همه ی منابع ادعا کردند: کسانی که درآمدی متوسط دارند، توانایی خرید خانه ندارند.

املاک در تهران در کل به سه قسمت "منطقه شمالی ثروتمند، مرکز با ساکنانی با درآمد متوسط و قسمت جنوبی"، تقسیم می شوند.

به گفنه ی یک ساختمان ساز تهرانی، یک مدیر شرکت و چندین متقاضی ویزا، در حال حاضر، گران ترین املاک در قسمت شمال شهر و در منطقه ی 1 یعنی شمیران قرار گرفته است.

در کل، منطقه 1 تا 4 در قسمت شمال شرقی(شمیران و سه و منطقه ی اطرافش) مکان بسیار خوبی محسوب می شود و قیمت ها به شدت افزایش داشته است.

به گفته ی یک متقاضی ویزا، ظاهرا، این قسمت از شهر، هوایی تمیز تر دارد که باد در آن الودگی هوا را به سمت شرق سوق می دهد.

شمیران در شمال، و تقریبا در شمال شرقی تهران قرار گرفته است که چندین محله ی گران قیمت را در خود جای داده است که شامل الهیه، فرمانیه و محمودیه می شود.

این مناطق، شیک ترین و ثروتمندنشین ترین قسمت تهران است و و در چند سال گذشته پیشرفت و توسعه زیادی داشته است.

الهیه، مکانی است که جدیدترین ساختمان ها، مغازه هایی که وسائل گران قیمت می فروشند و کافی شاپ های به روز در آن وجود دارد و بسیاری از مردم ثروتمند ، در انجا حضور می یابند.

"کلاب هاس" های سفارتخانه های المان، سوئیس بلژیک و چندین سفارت دیگر در خیابان فرشته وجود دارد.

در سند وی کی لیکس آمده است: یک منبع ایرانی ما می گوید: همه ی افراد، این قسمت از شهر را نمی پسندند، چراکه برخی اوقات خیابان ها در شب های تابستان به خاطر ترافیک قفل می شود و جو اجتماعی این مناطق نسبتا مملو از "افاده" "تکبر" و از خودراضی بودن" مردم این منطقه است!

یک متقاضی ویزا اخیرآً گفته است که یک اپارتمان دو خوابه در الهیه به 600 تا 800 هزار دلار می رسد. حتی اجاره در شمیران چالش آفرین است. وی افزود: شما برای پیدا کردن اپارتمان باید اشنا داشته باشد.

در ادامه این سند ویکی لیکس آمده است: اجاره ی یک اپارتمان ساده دو خوابه از متری 1500 دلار شروع می شود و بر اساس امکانات رفاهی ساختمان به قیمت های خیلی گران تر هم می رسد.

با حرکت به سمت مطقه 2تا 4 قیمت ها حدود 30 درصد کاهش پیدا می کند، یعنی نزدیک به 200 تا 300 دلار.

منطقه دو، محله های ثروتمندنشینی چون سعادت آباد و شهرک غرب مدرن و گیشا را در خود جای داده است. در گیشا، برج میلاد چهارمین برج بلند دنیا واقع شده است و مکانی است که جوانان ثروتمند دور یکدیگر جمع می شوند.

همچنین مناطق ثروتمدنشین دیگری هم در منطقه 3 و 4 وجود دارد، مانند ونک،جردن و پاسداران که زمانی بسیار گران قیمت بودند اما امروز، کمتر شیک هستند.

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه خبری تحلیلی انتخاب، املاک به طور متوسط در ونک حدود متری 210 دلار به فروش می رسد و یک آپارتمان دو خوابه خوب در این مناطق نزدیک به 350 تا 540 هزار دلار فروخته می شود.

یکی دیگر از متقاضیان ویزا گفت: منطقه ی 5، 6و 7 قیمتی نزدیک به قیمت مناطق 2 تا 4 دارند و این مناطق در حال پیشرفت سریعی هستند.

وقتی که از قسمت شمال شرقی تهران دور می شوید، قیمت املاک کاهش بیشتری پیدا می کند. قسمت های غربی تهران متری 200 دلار است و قسمت های جنوبی تهران متری 150 دلار است.

املاک در استان های دیگر ایران

املاک شیک در شهرهای بزرگ خارج از تهران خیلی ارزان تر هستند.

به گفته ی یک متقاضی ویزا از استان های دیگر، در طول 10 تا 15 سال گذشته، استان های ایران افزایش قیمت تدریجی را تجربه کرده اند اما قیمت در طول دو سال گذشته، افزایش بیشتری داشته اند.

این افراد که اطلاعاتی در این خصوص به ما ارائه دادند دیدگاه ها تهرانی ها را به ما گفتند که خرید املاک مثل بیمه می ماند.

وی افزود: ثروتمدان در حال خرید آپارتمان یا زمین هستند تا ساختمان بسازند و اجازه دهند.

ایرانیان متقاضی ویزا، وضعیت خانه در شهرهای دیگر ایران را به شرح زیر توصیف کردند:

اصفهان:

در طول 15 سال گذشته، قیمت ها 3 برابر شده است اما اوج افزایش قیمت در سال 2007 اتفاق افتاد که قیمت ها حدود 30 درصد افزایش پیدا کرد.

خانه ی خوب در حاشیه ی زاینده رود، و در جنوب درواز شیراز متری 200 دلار است اما در شمال اصفهان قیمت ها ارزانتر است.

شیراز:

در طول دو سال گذشته، قیمت ها دو برابر شده است. اپارتمان هزار متری نزدیک به متری 150 دلار است و می تواند ان را نزدیک به 500 دلار در ماه اجاره کرد.

مشهد:

قیمت خانه در این شهر متری 200 دلار است و مناطق گران قیمت آن، بلوار سجاد و احمد اباد نام دارد. اپارتمان یکی از مناقضیان ویزا که چهار سال پیش 100 هزار دلار بود اکنون 400 هزار دلار است.

تبریز:

قیمت ها در این شهر در طول 10 سال گذشته 50 برابر شده است. ده سال پیش، زمین تقریبا در تبریز مجانی بود. پنج سال پیش قیمت ها مخصوصا در شمال تبریز، افزایش پیدا کرد،

کرمان:

قیمت خانه ها در این منطقه یک چهارم قیمت املاک در تهران است.

کرمانشاه:

قیمت املاک در این شهر یک پنجم تهران است. قیمت ها در طول چند سال گذشته افزایش سریعی داشته است، مخصوصا در سال 2007 که 30 درصد افزایش داشت.

یک اپارتمان در سال 2006 ، 220 دلار در ماه اجاره داده می شد اما قیمتش تا پایان سال 2007 به 300 دلار رسید.

اهواز:

قیمت ها حدود یک ششم قیمت تهران است. منابع ما گزارش داده اند قیمت ها در طول سه سال گذشته، 3 برابر شده است.


توضیح سند: منابع ساختمان ساز ما در ایران و متقاضیان ویزا نظرات خود را در میان گذاشتند..

اظهارات این افراد، چالشی را که مردم عادی در مقابل گروهی ثرومند با آن مواجه هستند، را نمایش می دهد.

افزایش شدید خانه ها در شهر در طول سه سال گذشته نشان دهنده ی افزایش ثروت است که تا حدودی مربوط به قیمت بالای نفت است.

بعلاوه، سرمایه گذاری ایرانیان در خانه های گران قیمت، در دبی و در خلیج فارس نشان دهنده ی این است که این پدیده محدود به شهرهای ایران نیست.

+182
رأی دهید
-97

Sadat Sayed - هرات - افغانستان
هاهاها از نظر موضوعات اجتماعی, حقوق بشر, آزادی بیان و... غیره هم با هم خیلی وجه تشابه دارند.
دوشنبه 12 دي 1390 - 06:29
زینب - قم - ایران
زبل خان . میگم خیلی آرزوی امریکا نشینی داری و میگی کارگرای مک دونالد پول پارو میکنند بچه خوبی باشی میبرمت بالا شهر شمرون یک دور بزنی بعد بیا بگو رفتم مریلند امریکا باشه ؟؟؟
دوشنبه 12 دي 1390 - 06:33
hamishe-iran - سیدنی - استرالیا
خاک تو سرم ! آپارتمان ما تو خیابان فرشته 300 متر 4 خوابه سال 2004 شد 320 میلیون یعنی الان چند شده قیمتش؟؟؟ چه سودی برده اون که خریدش . تاره مشتری هم واسش چقدر سخت پیدا شد
دوشنبه 12 دي 1390 - 07:35
پریستوک - تهران - ایران
من تو کار املاک نیستم و قیمت ندارم ولی این قیمت ها احتمالاً مربوط به 10 سال پیشه
دوشنبه 12 دي 1390 - 07:44
benetton - لندن - بریتانیا
خدا وکیلی هیچ جا مثل تهرون خودمون نمی‌شه.به قول گلنار تو فیلم دختر لر :تیرون،تیرون که میگن همین جاست؟
دوشنبه 12 دي 1390 - 07:56
massoudoslo - اسلو - نروژ
زینب .غم .تهران . عزیز جان شما میخاید از قم بلند شید یه شخصی که تو امریکا زندگی میکنه رو ببرید شمال یه شهر دیگه اونم نه شهر خودتون قم ، دور بزنه !!!؟ عزیز جان فقط با دور زدن و دیدن یه شهر کسی که مرینلندی یا تهرانی نمیشی !!. ولی اگه لطف کنی و راهنما بشی و دور زدن تو قم رو به من تعارف کنی من نه نمیگم تا بعدش من هم اسلو دعوتت کنم :)
دوشنبه 12 دي 1390 - 08:32
adsi - شانگهای - چین
من تو سفری که یک ماه پیش به ایران داشتم خواستم یه آپارتمان بخرم که متاسفانه دیدم پولی که دارم برای 10 متر آپارتمان هم نمیشه.تو شانگهای سال 98 آپارتمان خریدم 110 هزار دلار الان بعد از 13 سال شده 150 هزار دلار و البته مالکیت نداره.قیمتها تو تهران نسبت به 10 سال پیش خیلی بیشتر از 20 برابر شده و الان با 400هزار دلار میشه یه آپارتمان تو الهیه فقط رهن و اجاره کرد نه که بخری!!!
دوشنبه 12 دي 1390 - 08:47
Artosh - تهران - ایران
hamishe-iran - سیدنی - استرالیا/ Oh... پس واقعاْ از کفتون رفته. این قیمت ها هم مال خیلی وقت پیش هست. الان مناطق غربی مثل پونک به متری ۳-۴ میلیون رسیده. دیگه وای به حال فرمانیه و ........
دوشنبه 12 دي 1390 - 09:19
love-iran - چابهار - ایران
Sadat Sayed - هرات - افغانستان. باز تو پارهنه تروریست پیدات شد عموت بن لادن چطوره ؟
دوشنبه 12 دي 1390 - 09:28
ali1111 - تهران - ایران
باید آدم یک جورهای مشگل داشته باشه که با این قیمت تو شهری که کوچکترین امنیت اجتماعی، اقتصادی،..ندارد این همه سرمایه گذاری کند؟!! جایی که تو خیابون ۱۵ متری شش برج بیست طبقه زدند! خیابون میبینی‌ میخواهی‌ بالا بیاری. فاضلاب ندارد، آب آشامیدنی میکروبی است، زلزله خیز است و هر روز ممکنه بمب دشمن یا خودی بیاد تو اتاق خوابت. یک سری عقده‌ای هم دائم بالا پائین میکنند که به ترافیک اضافه میشود.(واا چقدر بد گفتم؟!!!)
دوشنبه 12 دي 1390 - 09:33
koorosh55 - شیراز - ایران
تو شیراز اپارتمان 1000 متری 150 هزار دلاره؟ یعنی کلا 220 میلیون؟ بابا گمونم طرف رمان علمی تخیلی نوشته . متری 1.5 تا دو میلیونه قیمتش . اجاره اش هم نه 750000 تومن بلکه دو میلیون تومنه . کلا گزارش بی محتوایی بود
دوشنبه 12 دي 1390 - 09:43
دلشكسته - تهران - ايران
Sadat Sayed - هرات - افغانستان هر کی میگه پنیر تو سرتو بذار بمیر! بهتره به جای مسخره کردن ایران و ایرانی سر تو یقه خودتون بکنی و ببینی تو کشور خودت چه خبره؟ خوب؟
دوشنبه 12 دي 1390 - 10:45
دلشكسته - تهران - ايران
همه محله های منطقه دو خیلی گرون نیست.مثل ستارخان و طرشت و صادقیه شمالی و بخشی از پونک که جز منطقه دو محسوب میشه.گیشا هم با اینکه جز محله های منطقه دو هست چندان گرون نیست
دوشنبه 12 دي 1390 - 11:17
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
زینب‌جان‌تو‌همون‌قم‌داشته‌باش‌که‌مشتری‌توش‌زیاده‌.تو‌شمال‌تهران‌و‌امریکا‌کسی‌تحویلت‌. نمیگیره٫
دوشنبه 12 دي 1390 - 11:28
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
پس ما هم ابر قدرت شدیم!!! البته در گرانی خانه های آنچنانی که در کنارش فقر و فحشا و بیکاری و ... بیداد میکنه. نابود باد حکومت ضد مردمی ولی وقیح. مرگ بر خامنه ای و مزدورانش
دوشنبه 12 دي 1390 - 12:52
M uk - منچستر - انگليس
طهران یعنی اخر عشق و حال و صفا از شمال تا جنوب شرق تا غرب ارزومه کل اش قدم بزنم !!!
دوشنبه 12 دي 1390 - 13:29
morgan123 - واشینگتن - امریکا
زینب - قم - ایران -خوش بحال تو که میتونی هر وقت دلت خواست سوار اتوبوس بشی و از قم بری شمال تهران را ببینی قدر موقعیت خودت را بدون!!! ها ها ها لطفا باز هم کامنت بگذار .
دوشنبه 12 دي 1390 - 13:48
alirreza - استکهلم - سوئد
من ۶ ماه پیش ایران بودم ، قیمت خانه سر به فلک رسیده ، مثلا تجریش متری ۶ میلیون بود . یا قسمتهای جنوب تهران ( جودیه یا نازی آباد ) ۱،۵ تا ۲ میلیون بود. یه چیز جالبم از یه بنگاه در شنیدم که تو برج میلاد میتونی‌ زمین بخری متری ۴۰۰ میلیون . آخرم هیچی‌ نخریدم :(
دوشنبه 12 دي 1390 - 15:19
زینب - قم - ایران
masodoslo. نگرفتی! این زبل نیست واسه خودش خیلی زبله دیگه باورش شده که به علی آباد خرابه هم میگن شهر! موضوع سر اینه که طرف اصلا معلوم نیست کجا هست یک امریکا بسته به ناف خودش. مثل من که میگم قم هستم اسمم زینبه . آخه اسم و محل زندگی تو این سایت یعنی عقیده . در ضمن اسلو هم شد جا تو هم خودتو الاف کردی ؟؟؟
دوشنبه 12 دي 1390 - 16:32
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
زینب - قم - ایران. به به! یک عقده ای عقب مونده دیگه به جمع ساندیس خوران سگ علی عظمی اضافه شد! نه آبجی کماندو! اون موقع که تو به سیب زمینی میگفتی دیب دمینی ما تو خیابون الهیه خونه داشتیم و فروختیم آمدیم آمریکا. شما آبجی بسیجیها حالا باید اون ورها بچرخید تا شاید یک نفر ... ...! شاید هم بالاخره این ساندیس ها بهتون اثر کنه و یک ذره مختون سر جاش بیاد و اینقدر .... نگید! همه شما مزدوران دارید از حسادت خارج نشینان دق میارید. خیلی خوبه! بیشتر دق بیارید! بیچاره یک مک دونالد یک دلاری هم به خوابت نمیاد سق بزنی! در ضمن در مقاله مربوط به فرود اف -5 جواب مهملاتت رو دادم. بخون حال کن!
دوشنبه 12 دي 1390 - 17:00
ensanam arezoost - خارگ - ایران
ali1111 - تهران - ایران، چند مورد دیگه رو نگفتی عزیز، کاملا باهات موافقم...
دوشنبه 12 دي 1390 - 17:23
الیکا - پاریس - فرانسه
آدم تو مملکت خودش نتونه خونه بخره وبعدتواروپا با سی هزاریورو وحتی وام آپارتمان بخره، مردم به جه امیدی زندگی کنند توایران؟ توکشورخودت باشی وهیچی نداشته باشی . بایدبمیری
دوشنبه 12 دي 1390 - 19:48
benetton - لندن - بریتانیا
دوستان عزیز خوب جواب پسر عموی بن لادن رو دادید،مرسی‌.
دوشنبه 12 دي 1390 - 20:48
ali1111 - تهران - ایران
م آوک - منچستر - انگلیس . من اگر جایی را انقدر دوست داشتم معطل نمیکردم به هر طریق میرفتم جایی که واقعاً با روحیه‌ام جور دربیاد. الان با مترو خیلی‌ راحت میتوانی‌ از تجریش در شمال شهر به مقصد میدان شوش(آخر حال و صفا به قول خودت) خیلی‌ سریع طی‌ کنی‌ و از غرب، میدان انقلاب به سمت شرق میدان امام حسین جهت آخر عشق و حال...احتیاجی به قدم زدن هم زیاد نداری.
دوشنبه 12 دي 1390 - 21:20
morgan123 - واشینگتن - امریکا
زینب - قم - ایران - خیلی جالبه توی یکی از مطالب سایت در جواب تو کامنتی گذاشته بودم به این مضمون که شک دارم تو زن باشی چون از کلمات و نثرت معلومه که کاملا! مونث نیستی ولی چرا دوست داری دختر باشی لابد از چیزهایی خبر داری که ما نمیدونیم!! آقازینب ببخشید زینب خانم!.
‌سه شنبه 13 دي 1390 - 02:11
زینب - قم - ایران
زبل خان . خیلی جوش میزنی . هه هه هه هه هه هه هه هه هه هه هه هه هه هه هه هه ما که هم خارجشو میریم هم تو ایران صاحب همه چیز هستیم حتی اختیار شما و همه چیزتون هم زیر نظر ما اداره میشه خدا رو شکر توپ هم داغونمون نمیکنه . خبر نداری مشتری های فرست کلاس پروازها کی ها هستند !!! آخه مسیرت به اونورها نمیخوره . شما حواست به نودلت باشه ته نگیره
‌سه شنبه 13 دي 1390 - 02:34
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
زینب - قم - ایران. در ضمن زینب کماندوی عزیز! دوستان خوب من morgan123 - واشینگتن - امریکا و persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس و massoudoslo - اسلو - نروژ قبل از اینکه من از خجالت شما بسیجیها در بیام جوابت رو دادن. حالا برو حسابی خجالت بکش! نه راستی بقول رضا مارمولک در فیلم مارمولک ننویس .. برو آب بکش!
‌سه شنبه 13 دي 1390 - 02:36
زینب - قم - ایران
morgan123. د آخه از بس اتوبوس سوار شدی به غیر از اتوبوس به هیچ وسیله دیگه ای نمیتونی فکر کنی. از جای خوب حادثه بنده از یک طرف نوه یک روحانی عالیقدر هستم و از طرف دیگه اقتصاد ایران یک جورای زیر نظر شوهر خاله ام اداره میشه. بد نیست بدونی من بدون کنکور رقتم دانشگاه. دایی هام بیزنس های آنجنانی دارند که تو خواب نمیبینی حالا به نظرت من دیونه ام که با اتوبوس برم بیام ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ولی خیلی دوست دارم واسه تقریح هم که شده یکبار سوار بشم اوضاع احوال هم وطنانی مثل شما را درک کنم
‌سه شنبه 13 دي 1390 - 02:41
morgan123 - واشینگتن - امریکا
زینب - قم - ایران - اتوبوس که ایرادی نداره ضمنا اتوبوس سوار شدن از لیدی بوی بودن بهتره اینطور فکر نمیکنی؟! لطفا باز هم با ما باش!!!.
‌سه شنبه 13 دي 1390 - 03:04
massoudoslo - اسلو - نروژ
زینت .قم.ایران / دلت میاد !؟ یعنی اسلو از قم تو هم بهتر نیست !!؟ تابستون هاش رو ندیدی زینب!! یعنی همون بهشتی که آدما خودشون رو شهید میکنن که برن اونجا من تو اسلو درش زندگی میکنم و نقطه چین و ملس و بلینک ! اینو خب اومدی که محل زندگی تو این سایت یعنی عقیده . اره گل خو شگل اینطوریه که میگی اونم بخاطر اینه که این غربی ها بسکه کارشون درسته :) در ضمن من از زبل خان خو شم میاد چون ادمه روشنی هستش و حرفاش حقند، هرچند رک و گاها مثل خودت بی رو در وایس. چرا نه!؟ زینب یعنی خدای خودت خفه ات کنه اگه پسری بجای یه دختر کامنت میزاری :):)
‌سه شنبه 13 دي 1390 - 05:05
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
زینب - قم - ایران. آره ارواح باباتون! همه چیز ما توی دست شماست! بپا سر نخوره تو دستت آبجی! احتیاج نیست توپ در کنند که! از اون هواپیمای مشغول مانور که با مخ بدون چرخ اومد زمین معلومه همه چیز آمریکا دست شماست و توپ هم داغونتون نمیکنه! حرف مفت زدن که کاری نداره! تو خواب آمریکا رو له میکنید ولی تو بیداری التماس میکنید کاری بهتون نداشته باشه! از همین دیروز که اوباما فرمان تحریم بانک مرکزی ایران رو امضا کرد دلار از 1800 تومان زد بالا! بدن خمینی شیاد که میگفت آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند صد بار تو گور لرزید! سگ علی عظمی هم از پای منقل ندا میده.. حیدر مشلحی (و - زیر اطلاعات پامنقلی تون) و اون هم جواب میده ... نه ارباب هنوژ دشتگیر نشدیم! شوراخ شما هنوژ امن حژرت آقا... بزودی ارباب نشئه شما رو هم مثل صدام و قذافی از توی سوراخ میکشن بیرون. اون موقع دیگه کسی برای .... شما آبجی سیبیلو های .... بسیجی هم نمیاد دنبالتون. حالا برو خنده هیستریک هه هه بزن!
‌سه شنبه 13 دي 1390 - 04:59
time-to-say-goodbye - تورنتو - کانادا
خیلی‌ دلم می‌خواد قیافه این-------زینب قوم-------- رو ببینم حتی اینجا از مدل نوشته هاشم می‌شه فهمید که خیلی‌ طفلک دهاتیه، جالبه که اینجا بیشتر نقش گشت ارشاد اینترنتی‌ رو داره، منتها فرقش اینه که دستش به کسی‌ نمیرسه فقط فّک میزانه .
‌سه شنبه 13 دي 1390 - 06:54
ali1111 - تهران - ایران
زینب - قم - ایران. هر چند یکبار یک عده که خود عقیده‌ای هم به این رژیم ندارند با ‌ای دی ‌های مختلف کامنت‌هایی‌ میگذرند که صدای یک عده را در بیاورند..حالا یا به اسم زینب خانوم یا مرد خشمگین(قدیم تر ها) یا هر چی‌...بالاخره هر کسی‌ میتواند کامنت بگذرد.
‌سه شنبه 13 دي 1390 - 14:11
زینب - قم - ایران
masodsolo. میدونی من خیلی وقته تو این سایت سرک میکشم ولی کامنت نمی زاشتم . با روحیه و برخورد کامنت گذارها کاملا آشنا هستم نقطه ضعف هاشون هم میدونم . اینم دیدم که هر کی یک حرف مخالف زایقه شون زد با شلوغ بازی و زیر سوال بردن بعضی چیزها کاری کردند که اونها بی خیال بشن. آخه میگن از سگ هار و دیوار شکسته و زن ... حذر کن. حالا من اومدم با همون غالبی که اونا فکر میکنن نباید باشم دیگه میدونن ساندیس واسه من توهین به حساب نمیاد و واسه 2 کلمه حرف حساب نمیزنیم به جاده خاکی . با این تفاوت که من مثل بقیه بیدی نیستم که با این حرفها جا بزنم چون منم یک جورایی جنس خودشونم ولی یک کم منصف تر . هدفم اینه که این سایت تبدیل نشه به محلی فقط برای توهین به آدمهای بزرگ چون جوونهای کم سن وسال تر مخصوصا از ایران میان و اینها رو میخونن وقبح اهانت به این بزرگان از بین میره. پس تا وقتی که بعضی بزرگتر از دهانشون حرف بزنن منم سعی میکنم ادبشون کنم درست مثل خودشون بی پروا و بی منطق . همین
‌سه شنبه 13 دي 1390 - 14:18
massoudoslo - اسلو - نروژ
زینب .قم .ایران / میفهمم عزیز چی میگی . ما ایرانی ها الان چند نسله که دیگه حرف هم رو نمیفهمیم و نمیتونیم حرف درست بزنیم و اونم بخاطر اینه که خیلی تحقیر شدیم ! مییونمون تک و توکی هستند که حرف حساب میزنن و از ما بهترنونند ولی خب همینه که هستیم و شدیم . عزیز هر شکلی که دوست داری اینجا کامنت خاهی گذاشت و اگه کسی مثل من اینجا دری وری نوشت و حرص خوردی متاسفانه این از نا آگاهی من و امثال من خاهد بود و شما هم اگه خاستید لطف کنید حق رو فدای غفلت من نکنید و همونطور که romano میگه بیشتر از این ملت رو تحقیر نکنیم .به من حمله کن ولی به حقم نه !
‌سه شنبه 13 دي 1390 - 17:19
ehsanusa - تهران - ایران
میگن تو ایران دولت ساعتی 7 هزار تومان میده به اونایی که در طرفداری از نظام کامنت میذارن. میخواستم سوال کنم از اونایی که سنگ حکومت رو به سینه میزنن که درسته یا نه؟ و اگه درسته ساعتی 7 هزار تومان ارزشش رو داره؟ که اینقدر آدم خودشو ذلیل کنه؟
‌سه شنبه 13 دي 1390 - 17:19
NASA astronaut - دوبی - امارات
love-iran,benettonدلشکسته جان دوستان عزیز از کی‌ تاحالا بن لادن افغانی شده ما نمیدونستیم!!!این افغانیها هم درد ما هستن چون اونها هم مثل ما از دست عربایه ... به این روز افتادن.بعد در مورد موضوع نظر بدین لطفا.به نظر من قیمتا خیلی‌ بالا تر از این هست معلوم نیست این آمار مال کیه
‌سه شنبه 13 دي 1390 - 18:06
NASA astronaut - دوبی - امارات
راستی‌ اینو یادم رفت بگم : من از برادر افغانی معذرت می‌خوام.فکر نکنین همهٔ ایرانیها اینجورین ،فقط ساندیس خورا اینجورین که اونها هم اقلیتن
‌سه شنبه 13 دي 1390 - 18:12
mortimer - اصفهان - ایران
زینب:"از طرف دیگه اقتصاد ایران یک جورای زیر نظر شوهر خاله ام اداره میشه"...پس فامیلی هوشنگید!
‌سه شنبه 13 دي 1390 - 19:22
*پسر شجاع* - تهران - ایران
بابا این آمارش قدیمی هست ..تو جنوب تهران هم دیگه آپارتمان متری کمتر از1000 دلار پیدا نمیشه ..چه برسه به مناطق دیگه ..مثلا تو منطقه 8 که خونه پدرم هست آپارتمان متری 2000 - 3000 دلار هست ...ولی با اینهمه گرونی بازار ساختمان جزو پر رونق ترین بازارها در تهران هست..و خرید فروش زیادی میشه..
‌سه شنبه 13 دي 1390 - 22:56
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
زینب - قم - ایران. یکی باید شما بی ادبان اسلامی و عرب زادگان بی وطن را ادب کند! تو بسیجی سایبری خیلی بیسواد تر و لمپن تر از آنی هستی که بخواهی به بقیه کاربران وب سایت چیزی یاد بدی. دین و آیین شوم اسلام تنها چیزی که به افرادی مثل تو یاد نداده ادب و تربیت است. بقول خودت باید از سه چیز پرهیز کرد و یکی اش همان ..... است. بهمین دلیل هم باید از امثال شما زینب کماندوها دوری کرد. تو هم لمپنی هستی مانند بقیه تفاله های بجا مانده از نسل خمینی هندی زاده. دوران تو هم بسرعت رو به پایان است و آینده ایران از آن مردان و زنان فرهیخته آریایی خواهد بود نه امثال گشت ارشاد و بسیج و بقیه اراذل اسلامی! در ضمن من برای هرکسی مطابق با سطح شعور و سوادش کامنت میگذارم! با شما لمپنها هم مثل خودتان برخورد میکنم.
‌سه شنبه 13 دي 1390 - 22:15
cheraghe-rah - تهران - ایران
زبل خان. خیلی بازم خودتو جزو دیگران جا نکن تو یکی در حدی هستی که اصلا قابل جواب دادن نیستی. این شعارهای دل خوشکنکتون هم دیگه خیلی نخ نما شده برید فکرهای فندوقی تون رو بریزید رو هم یک شعار جدید یاد بگیرید بالا اوردیم از این حرفهای تکراری
‌چهارشنبه 14 دي 1390 - 04:03
دلشكسته - تهران - ايران
NASA astronaut - دوبی - امارات مگه من گفتم بن لادن افغان هست؟ این اقا در هر صفحه ای که باز میکنم یه متلکی نثار ایرانیها کرده.چشماتونو باز کنید بخونید ببینید کی اول توهین کرده بعد عذرخواهی کنید! خوب شد این ساندیس خور رو شماها یاد گرفتید تا ندونسته و چشم بسته به هر کسی که نظراتش به مذاقتون خوش نیاد بگید ساندیس خور.اگر دفاع از حیثیت کشورم و هموطنهام ساندیس خوریه.اره من ساندیس خورم.حالا میخوایی بگی چی؟
‌چهارشنبه 14 دي 1390 - 08:21
NASA astronaut - دوبی - امارات
دشکسته جان شما هم برید صفحه هایی رو که راجب افغانستانه رو باز کنید می‌بینید که ما هم کم به اینا توهین نکردیم بعدشم این بنده خدا هم که دروغ نگفته خب راست میگه،بهتر آدم کمی‌ انتقاد پذیر باشه چه از خارجی چه از هم وطن.شما هم حرف زشتی به ایشون زدی می‌تونستی مودبانه جوابشونو بدی
‌چهارشنبه 14 دي 1390 - 14:55
دلشكسته - تهران - ايران
NASA astronaut - دوبی - امارات میخوایی لینک بذارم ببین همین خواهر و برادرانت چه توهین هایی به ایرانیان کردند؟ من چند بار دندون رو جگر گذاشتم دیدم ایشون ول کن معامله نیست.تو تاپیک قیمت دلار به 1600 تومن رسید هم حرف مفت زد هیچی نگفتم.مگه ادم چندبار میتونه تحمل کنه ؟وقتی توهین از حد بگذره باید مثل خودشون جواب بدی فکر نکن ما زبون نداریم.به نظرتون اگر ما هم بریم تو سایتهای افغان و مثل خودشون (در اینجا ) درباره کشور و مردمشون نظر بدیم هیچی بهمون نمیگن؟ شما بهتره به جای غریبه پرستی که متاسفانه عادت خیلی از ایرانیان هست کمی وطن پرست باشی! مطمئن باش هر جایی ببینم غریبه ای راجع به کشورم و هموطنهام حرف مفت و گنده تر از دهنش میزنه.جوابشو بدتر از خودش میدم تا پاشو اندازه گلیمش دراز کنه.
‌چهارشنبه 14 دي 1390 - 15:43
دلشكسته - تهران - ايران
NASA astronaut - دوبی - امارات 1-من با انتقاد موافقم. اما اینم میدونم که انتقاد با متلک و تمسخر فرق داره.منظور ایشون مسخره کردن ایران بود.پس باید جوابی درخور متلکش می شنید.اگر میخوایید بدونید این برادران عزیزتون چه نظری درباره منه ایرانی و کشورم دارند یه سر به تاپیک(اولین تصاویر از کشته شدگان قتل عام خانوادگی تگزاس) بزنید و کامنت برادرت zufash_dk - سیلک بورگ - دانمارک رو بخونید که چه بی مقدمه به ایرانیها توهین کرده.نظر یک برادر دیگه تون (lucas71 - اوپسالا - سوئد) رو هم میتونید تو خبر(فاصله‌گرفتن مقامات ایران از تهدید بستن تنگه هرمز) بخونید. اگر بازم از این نمونه ها میخوایید یه سر به تالار پرنیان بزنید تا لینک همه شو تو پیام خصوصی براتون بفرستم.بعدش بیایید نظرتون رو برای منه ساندیس خور بگید!
‌چهارشنبه 14 دي 1390 - 17:02
دلشكسته - تهران - ايران
NASA astronaut - دوبی - امارات 2-درضمن یه نصیحت هم من به شما بکنم.وقتی درباره طرز فکر و روش زندگی کسی کوچکترین اطلاعی ندارید از روی خوندن یه نظر که صرفا به مذاق شما یک نفر خوش نمیاد سریع بهش برچسب ساندیس خور و فلان و بیسار نزنید.در اخر اینم در نظر بگیرید که اینجا سایت ایرانیان هست و خیلی وقاحت میخواد که بیگانه ای بیاد و درباره ما و کشورمون هر چی دلش میخواد بارمون کنه.به قول معروف در دیزی بازه.حیای گربه کجا رفته؟
‌چهارشنبه 14 دي 1390 - 17:03
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
زینب‌قم‌ـروحانی‌عالیقدر‌منزورت‌‌یه‌اخوند‌دزد‌ه‌و‌هتماً‌دائی‌شما‌هم‌که‌اقتصاد‌ایران‌دستشه‌یه‌دزد‌بیت‌المال‌‌وشوهر‌خاله‌هات‌هم‌یه‌مدل‌. دیگه‌‌میدوزدن‌که‌تو‌بهوجودشون‌افتخار‌میکنی٬انسانهایه‌شریفی‌مثل‌سربلند‌هستند‌که‌نون‌شرافتمندانه‌میخورن‌وسوار‌اتوبوس‌شدن‌. هم‌واساشون‌مهم‌نیست٬تو‌یه‌فکری‌به‌حال‌خودت‌بکن‌که‌ان‌نونی‌که‌میخوری‌بویه‌خون‌میده٫
‌چهارشنبه 14 دي 1390 - 16:51
NASA astronaut - دوبی - امارات
دلشکسته جان‌ای بابا نم که حرف بدی نزدم جوش آوردی،نه اشتباه نکن من نمی‌خوام به خاطره این آقا با شما دعوا کنم،فقط می‌خواستم چند تا توصیهٔ دوستان کنم.اول در مورد اون معذرت می‌خوام که گفتم ساندیس خور و همه رو جمع بستم.ولی‌ دوست من شما از روی احساسات قضاوت می‌کنید کمی‌ هم منطقی فکر کنید.اگر ما به اینا کاری نداشته باشیم آنوقت اونا هم با ما کاری ندران.اول ما شروع کردیم توی صفحه‌های قبلی بعضی‌ آدمای بی‌ جنبه امدن چیزیی‌ برای افغانی‌ها نوشتن که از فحشه خواهر‌مادر هم بدتر بود خوب اونا هم حقٔ دارن عصبی شدن امدن تو صفحه‌های مربوط به ایران دارن تلافی می‌کنن.دعوا از همین‌جا شروع شدقبل از اون هم صلح و صفا بود .بهشون حقٔ میدم اونا هم وظیفشون که از آبرو حیثیت شون دفاع کنن حالا سایت مال ایرانیا ،افغانیا ،امریکییا ،انگیلیسیا فرقی نمیکنه مجبور شدن جواب بدن ولی‌ خوب خدا وکیلی اول کرمو ما ریختیم واگر نه اونا هم نمیتونستن بیان متلک بنویسن.یه کم منطقی فکر کنید.بعد هم افغانی و ایرانی‌ با هم فرقی نمیکنن اینقدر وجه مشترک داریم که می‌تونم به جرأت این حرفو بزنم .
‌پنجشنبه 15 دي 1390 - 11:19
NASA astronaut - دوبی - امارات
بعد هم من وطن فروش و بیگانه پرست نیستم فقط همه رو آدم حساب می‌کنم(به غیر از عربستانیها که استثناً هنوز آدم نشدن)
‌پنجشنبه 15 دي 1390 - 11:23
دلشكسته - تهران - ايران
NASA astronaut - دوبی - امارات 1-من نگفتم شما وطن فروش هستید.اما نشون دادید که بیگانه پرست رو هستید! نمیدونم شما چند ساله تو این سایت هستید اما من سه سال و خرده ای هست که به این سایت میام و همواره شاهد توهین یک عده معلوم الحال بیگانه به کشور و مردمم بودم. اینم در نظر بگیرید که اگر ایرانیها گاهی متلکی نثار این جماعت میکنند سی ساله که از دست این خواهران و برادران شما اسیب دیده اند.دو ماه پیش 11 کارگر افغان دسته جمعی به یک پسربچه 16 ساله ایرانی تجاوز کردند و باعث مرگ اون طفل معصوم شدند. مدتی قبل در جاده ورامین چهار نفر از این برادران عزیز شما جلوی یک زن و شوهر ایرانی رو میگیرند و حین تجاوز به زن بیچاره ( البته جلوی چشم همسرش) از صحنه تجاوزشون با موبایل فیلم میگیرند و با بلوتوس کردن اقدام به پخش فیلم جنایتشون میکنند که منجر به دستگری شون میشه
‌پنجشنبه 15 دي 1390 - 15:08
دلشكسته - تهران - ايران
2- این دو نمونه از دست گلهای برادران شما در همین چند ماه اخیر هست.حالا حق بدید که اکثر مردم ایران با دیدن این جنایات دل خوشی از برادران عزیز شما ندارند. در اخر باید بگم دیدگاه من با شما فرق داره.من معتقدم حرمت هر امام زاده رو متولی اش نگه میداره. حساب ایران و مردمش از حکومت کثیفش جداست .پس هر جا ببینم بیگانه ای که اوضاع مملکت خودش نهایت فاجعه و بدبختیه دهان به تمسخر کشور و هموطنانم باز کنه حقش رو کف دستش میذارم.والسلام!
‌پنجشنبه 15 دي 1390 - 15:10
نظر شما چیست؟