اوباما قانون تشدید تحریم های ایران را امضا کرد

اوباما می گوید با همه بخش های قانون بودجه دفاعی موافق نیست

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا قانون جدید بودجه دفاعی ایالات متحده را امضا کرده که شامل تشدید تحریم های ایران، از جمله مجازات شرکت ها و موسسه های طرف معامله با بانک مرکزی این کشور است.

این قانون دسترسی شرکت های خارجی طرف معامله با بانک مرکزی ایران را به نظام مالی ایالات متحده منع می کند.

قانون بودجه دفاعی آمریکا که در نیمه دسامبر در مجالس نمایندگان و سنا به تصویب رسید، شامل متمم هایی مانند تشدید تحریم های مالی ایران است که گنجانده شدن آن در این قانون جنجال برانگیز بود.

اجازه بازداشت نامحدود مظنونان به تروریسم و تعلیق بخشی از کمک نظامی آمریکا به پاکستان از جمله آنهاست.

آقای اوباما هنگام امضای این قانون بر نگرانی خود از بخش هایی از این قانون از جمله متمم مربوط به بازداشت مظنونان به تروریسم تاکید کرد.

آقای اوباما گفت: "در حقیقت پشتیبانی من از این قانون به معنی موافقت با همه موارد مطرح شده در آن نیست."

آقای اوباما که در تعطیلات به سر می برد، قانون بودجه دفاعی را در هاوایی امضا کرد.

کاخ سفید پیش تر نگرانی خود را از تبعات تحریم بانک مرکزی ایران به اطلاع نمایندگان کنگره رسانده بود.

دولت باراک اوباما نگران اعمال فشار بر بعضی از متحدان آمریکا و وارد شدن شوک به بازار جهانی نفت بود.

اما نمایندگان کنگره با در نظر گرفتن تمهیداتی سعی کردند نگرانی کاخ سفید را کاهش دهند.

+181
رأی دهید
-62

samuk66 - لندن - انگلستان
این اوباما دشمن ایران و ایرانی‌ هست، فقط تحریم می‌کنه که ایران بدبخت شه.ژرژ بوش خیلی از این آدم دروغ گوی بهتر بود.
شنبه 10 دي 1390 - 22:04
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
مرسی‌، کاچی بعض هیچی‌. دولت اوباما یکی‌ از بی‌ لیاقت‌ترین دولت‌های آمریکا پس‌از استقلال آمریکا تا بحال!( از دولت آیت الله جیمی کارتر هم چیزی ننویسم بهتره، ماجرا‌ را همه می‌دانند!) به امید سر نگونی هر چه سریع تر ه حکومت جهل و جنایت ولایت تازیان در ایران.آمین
شنبه 10 دي 1390 - 23:53
hashamdar - تهران - ایران
مبارکه، عجب بده یه امری یه کار تقریبا مفید اوباما انجام داد
یکشنبه 11 دي 1390 - 02:20
ali1111 - تهران - ایران
این حلقه تحریم همینطور تنگ تر و تنگ تر میشود ولی‌ با سیاست و پله به پله...غرب احتیاجی به ایران ندارد.حالا جمهوری اسلامی همینطور تهدید کند، تا حالا چکار انجام داده؟ دائماً به ضرر خودش گام برداشته، تا به حال چه ضرری توانسته به غرب بزند؟!!! باز هم بازنده جمهوری اسلامی و برنده آنهایی که باعث شدند بالاترین افتخار این کشور دور زدن تحریمها باشد. قیمت و وضعیت ارز باز گوی کنندهٔ تمام این حقایق است. غرب دنبال ریال ما است یا ما به دنبال...
یکشنبه 11 دي 1390 - 00:49
akhond kosh2012 - بیرمنگهام - انگلستان
تنها تحریمی که می‌تونه آخوندا رو به زمین بزنه و تو نابودی رژیم مثمر ثمر باشه ، تحریم خرید نفته ایرانه.به امید نابودی هر چه زودتره این رژیم منحوس.
یکشنبه 11 دي 1390 - 03:59
Sadat Sayed - هرات - افغانستان
تشکر و امیدوارم که منجر به فروپاشی دولت طالبانی شود.
یکشنبه 11 دي 1390 - 04:22
سهیل ایرانی - اصفهان - ایران
شمارش معکوس سقوط رژیم آخوندی شروع شد. 97،98،99،100...
یکشنبه 11 دي 1390 - 04:49
سهیل ایرانی - اصفهان - ایران
واقعا اوباما آدم باهوشیه؛ طرح دفاعی را امضا نکرد تا قیمت نفت تشدید نشه و درست در زمان کریسمس امضاش کرد تا تو هیاهوی و شادی سال نوی میلادی این خبر اثر کمتری روی بازار نفت بزاره.
یکشنبه 11 دي 1390 - 05:14
سهیل ایرانی - اصفهان - ایران
از امروز تا شش ماه آینده چین و روسیه فرصت دارن بین دو عدد 14000 میلیارد دلار و 300 میلیارد دلار یکی را انتخاب کنن.(فکر کنم عدد بزرگتر را انتخاب کنن)
یکشنبه 11 دي 1390 - 05:28
سهیل ایرانی - اصفهان - ایران
تحریم نفت و بانک مرکزی = پول کمتری تو جیب ارازل و اوباش رژیم میره و این هشت‌پای جمهوری اسلامی بازوهاش برای سرکوب ضعیفتر میشه. تو این 33 سال که مردم عادی سهمی از نفت نداشتن.
یکشنبه 11 دي 1390 - 05:35
m.noor - شارجه - امارات
با درود.با تبریک سال نو میلادی به دوستانی‌ که امروز رو گرامی‌ میدارن .امیدوارم هرچه زودتر کمر ولایت و ذوب در ولایت شکسته بشه تا دنیا دست از سر کچل ملت ایران بردارند.امین.م.ن
یکشنبه 11 دي 1390 - 05:52
بهروز كياني - تهران - ایران
اگر جامعه جهانی نفت ایران رو تحریم کنن ککشونم نمی گزه! تولید نفت مازاد عربستان به تنهایی، دو برابر کل تولید نفت ایرانه! به این خاطرم لنگ و تشت روسی تو تنگه هرمز راه انداختن که آی می بندیم آی می بندیم! فشار اصلی فقط بر مردم ایرانه ولی حاضریم این بها رو برای رفتن این حکومت جانی بپردازیم.
یکشنبه 11 دي 1390 - 06:15
IRANI AZAD-1361 - اصفهان - ایران
چه فایده ای برای مردم جزء ضرر داره چون اینها تا تحریم میشن عقدشون رو تو دل ملت خالی میکنن و گرانی پشت گرانی. خودشون که با پول نفت و گاز حالا حالاها زیر سرشون گرم و نرمه و به این راحتی ها پدرشون اونجور که باید در بیاد نمیاد.
یکشنبه 11 دي 1390 - 09:39
AFGPersian - مالمو - سوئد
فکر کردید با این کارتون به دولت ضربه میزنید. نمیدونید مردم بیچاره چقد باید تاوان پس بدن. همین الان هم کمر مردم رو زیر فشار تحریم ها خم کردید دیگه چی میخوایید؟.
یکشنبه 11 دي 1390 - 10:42
shahram407 - تهران - ایران
دو نکته:. اولا که ما سی ساله تحریم هستیم. دوما تحریم یک معنای دیگه ای هم داره: و ان اینکه احتمالا قضیه حمله نظامی. منتفی هست!!! و به همین بسنده کرده !!. ((ایران+رژیم اشغالگر+امریکا = بیسوات!!)) دماغت سوخت!!! کنف شدی!!!. ضایع شدی حسابی! انگار مانور افتابه لگن های چهل سال پیش کار خودشوکرد؟؟!! نه؟؟!! غلام؟؟؟!!
یکشنبه 11 دي 1390 - 10:53
danial nabi - استكهلم - سوئد
اینقدر از این امضا‌های مسخره بکن تا آخر سرطان بگیری.
یکشنبه 11 دي 1390 - 17:07
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
شهرام۴۰۷ - تهران - ایران تو که از وقتی دنیا آمدی تحریم مغزی بودی. خوشحالم میبینم وحشت از فروپاشی حکومت اشغال گر ولیه سفاک و آدم خور وقیح ارتجاعی و افکنده شدن آن به زباله دان تاریخ داره همتون را مثل موریانه میخور ه. به امیده آن روز که چندان هم دیر نیست.امین
یکشنبه 11 دي 1390 - 20:12
morgan123 - واشینگتن - امریکا
shahram407 - تهران - ایران -تحریمها را دست کم نگیر نتیجه آن این بار با گذشته فرق میکنه حکومت پوشالی که از آن دفاع میکنی نفسهای آخرشو میکشه از حالا دنبال سوراخ موش باش منظورم ماجرای قذافیه حالیته چی میگم دیگه ها ها ها
یکشنبه 11 دي 1390 - 23:40
Royan - بوخوم - آلمان
ایرانی‌ آزاد-۱۳۶۱ - اصفهان - ایران/ به خاطر همین مردم صداشون در میاد،وگرنه همینطوری اگه پیش بره آخوندا یه ۲۰ سال دیگه هستند.
دوشنبه 12 دي 1390 - 00:21
shahram407 - تهران - ایران
((ایران+رژیم اشغالگر+امریکا=بیسوات!!)) و مورگان123 واشینگتن-امریکا-. تا باشه انشالله وحشت از دشمنان نادانی مثل امریکا و رژیم اشغالگر !!!. فعلا دنبال غذا تو .... امریکا و اروپا بگردین تا بختتون باز شه!!. در ضمن خیلی ها گفتن امسال دیگه اخرش از قبیل: منافقین سالهای شصت،. سلنت طلبان دهه هفتاد؛ صدامیان، امریکای ها و اخیرا هم ((مورگان 123 و ایران+ رژیم اشغالگر+ امریکا= بیسوات!!!) در دهه نود!!!! از قدیم گفتن: ارزو. بر جوانان عیب نیست!!!!!
دوشنبه 12 دي 1390 - 07:44
IRANI AZAD-1361 - اصفهان - ایران
Royan - بوخوم - آلمان-حرف شما درست ولی دو بار در سال 78 و 88 مردم مخالفتشون را با این نظام ابراز کردن ولی اینقدر این رژیم ببخشید حروم زاه اس که به مردم خودش رحم نمیکنه و با سیاست خفقان مردمشو سرکوب میکنه از ورود خبرنگاران به ایران و تهیه گزارش حتی یک نفر هم جلوگیری میکنه قطع اینترنت و قطع موبایل و شب و روز فیلتر کردن سایت ها و جمع آوری و پارازیت انداختن روی ماهواره ها و نیرو از لبنان و فلسطین آوردن برای کشتن مردم و تبلیغ های سطحی به نفع خودشون که از رسانه هاشون مخصوصا صدا و سیما پخش میکنن و البته یه سری از مردم هستن که هنوز نفهم تشریف دارن و هیچی از کثافت کاری های رژیم رو یا نمیخوان ببینن یا خودشونو به نفهمی میزنن و الکی دفاع میکنن از این وضع و جمهوری اسلامی هم تونسته در نفهم تربیت کردن یه سری از مردم موفق بشه........... شما ببین وقتی مردم میان کسی رو که از درون خودشون هست رو انتخاب میکنن و بعد خودشون قبولش ندارن و ردش میکنن انوقت مردم میان با اشد سرکوب مواجه میشن حالا فکرشو بکن مردم بیان از کسی که درون نظام نبوده رو حمایت کنن چی میشه.
دوشنبه 12 دي 1390 - 08:37
shahram407 - تهران - ایران
آب که سر بالا بره.... ابوالعطا میخونه!!!!! طرف تو.... تو غار نشسته. و بجای برق داره از باطری ماشین های عهد ظاهرشاه و نمیدونم قرقره میرزا . استفاده میکنه و هنوز .... را با .... و.... بصورت پایاپای مبادله میکنن!!. برای ما داره از ارزوهای خودش میگه؟؟؟ هه هه هه جالبه بود!
دوشنبه 12 دي 1390 - 11:02
shahram407 - تهران - ایران
((ایران+رژیم اشغالگر+امریکا= بیسوات!!!)) تا کی کاسه لیسی اجانب ؟ تا کی. مواجب بگیری از اجنبی؟ بیا به سلک ادمیان؟ بیا و در اقیانوس وطن(البت اگه تا. الان نفروختیش) غرق شو! تا الان که جز پاچه خواری کاری نداشتی بیا این اخر عمری مسلمون شو. شاید خداوند قدری از بار سنگین گناهاتو رو ببخشه!!!. بخدا خوردن در وطن (حتی ساندیس) صد شرف داره به خوردن نجسی در . بلاد کفر!!! میدونم هنوز در باطن تاریکت کور سوی امیدی(هرچند داره خاموش میشه) وجود داره تا این شمع لرزان با یک فوت اجنبی به خاموشی نگراییده است. با روحی سالم و بدور از هرگونه پلشتی به اغوش مام وطن برگرد!!! و حداقل روحت رو نجات بده.هنوز کمی از سرشت انسانیت در خمیر مایه ابکی تو پیدا میشه. برگرد تا دیر نشده. برگرد!!
دوشنبه 12 دي 1390 - 11:31
PARVANE1 - برنموث - انگلستان
دانیال نبی - استکهلم - سوئد چه بی‌ مزه. یخ کنی‌.
دوشنبه 12 دي 1390 - 16:55
danial nabi - استكهلم - سوئد
پروانه۱ - برنموث - انگلستان. بامزه تر از اینم میشه که اینقدر امضا‌های در اذهان کاری و در واقع پوچ رو صادر میکنند و کک ایران هم نمیگزه، استرس باعث سرطان میشود، از ما گفتن بود
‌پنجشنبه 15 دي 1390 - 12:52
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.