خانه سینما منحل شد

نسیم:  احمد نجفی، عضو شورای عالی سینما خبر داد؛ شورای عالی سینما با رأی حداکثری تصمیم به انحلال 'خانه سینما' گرفت

وی گفت: اعلام رسمی این انحلال با موافقت وزیر ارشاد در همین هفته اجرا می‌شود.

نجفی افزود: صنوف مختلف زیر نظر سازمان سینمایی فعالیت می‌کنند.

-در جلسه امروز حتی مشخص شد که برخی جملات اساسنامه را با اختیار خود و بدون هیچگونه هماهنگی و رضایت و تنفیذ وزارت ارشاد و شورای فرهنگ عمومی تغییر داده‌اند.

-پس از اعلام رسمی غیرقانونی بودن خانه سینما بلافاصله دست بکار شدیم تا صنوف سینمایی را زیر حمایت قرار داده و با جدا کردن آنان از خانه سینما، مانع از ضایعات بیشتر شویم.

-برای تمام این اصناف جای مشخصی درنظر گرفته‌ایم و زیر نظر سازمان سینمایی فعالیت خواهند کرد. این صنوف یاید خودشان را جزوی از سازمان بدانند تا انشقاقی دوباره ایجاد نشود.

-اینها خیال می‌کنند با تهدید و عدم حمایت از جشنواره می‌توانند فعالیت‌های غیرقانونی را توجیه کنند اما مطمئنا این راه عجیب و غریب آنان با تصمیم امروز شورای عالی سینما به بن بست می‌رسد.

-عدم توانایی مدیریت خانه سینما خیلی زمان پیش مشخص شده و به دفعات به آنان گوشزده کرده‌ایم. اما توجه نمی‌کنند و همین کارهای سیاسی‌شان از بیرون از کشور نیز به ما ضربه زده است.

-خانه سینما تا به الان هدفی جز اختلاف‌اندازی، حربه‌افکنی و دعواهای سیاسی‌ نبوده‌اند.

-زیر بار این اقدامات و حرف‌های خانه سینمایی نخواهیم رفت. خیلی سعی کردیم هیئت مدیر خانه سینما را متوجه کنیم اما به روال غیرقانونی بودنشان ادامه دادند که نهایتا تصمیم به انحلال خانه سینما گرفتیم.

-خانه سینما باید متوجه باشد که با قطعیت یافتن این حکم، صنوف را بی‌خود و بی‌جهت درگیر نکنند چون همه با تدارک لایحه نظام سینمایی همه مورد حمایت جدی سازمان قرار می‌گیرند.
 

+158
رأی دهید
-60

avesta_afshin - تهران - ایران
خوب شد منحل شد بودن یا نبودنش فرقی برای فیلم سازها نداشت و هیچ وقت هم نخواهد داشت خانه سینما در بین هنرمندان به اسم Abandoned cottage معروفه !! .
شنبه 10 دي 1390 - 23:24
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
از الان کار تئاتر میوفته دسته بمب سکسی‌ هنر ایران جنتی و کار سینما هم به گردن پروانه معصومی که با تبع ۴۲ درجه رفته بود دیدار علی‌ گدای شیره‌ای و خوشحال هم بود زیر ه سقفی داره نفس می‌کشه که از بوی تعفن بسجی‌های فاشیست و رهبر الدنگ حالت خیلی‌ رمانتیکی به خودش گرفته بود ه ! و ایرج قادری، مسعود کیمیایی سعید راد خائن که از صدقه سر شاه مهربان ایران به ۱ نان و نوایی رسیده بودند! ننگ بر خائنان.امین
یکشنبه 11 دي 1390 - 00:04
Nima13591111 - تهران - ايران
خانه سینما یک تشکل مستقل بود و به وزارت ارشاد اسلامی وابسته نبود برای همین منحل کردنش. آقای نجفی هم دنبال کسب موقعیت میگردد و آدم منصف و با وجدانی نیست.
یکشنبه 11 دي 1390 - 04:48
saman-tehrani - تهران - ایران
Iran israeil usa. شما یکبا کامنتتونو بخون اگه بخواهیم توهین ها و فحش هارو از توش حذف کینم قکر نمیکنم 4 کلمه هم از توش در بیاد ! ما که چیزی نفهمیدیم . مهم نیست بحث راجع به چی هست موافق هستیند یا مخالف ولی دفعه بعد یک کم با فرهنگ تر نظرتونو بنویسید مردم عادی متوجه بشن
یکشنبه 11 دي 1390 - 06:49
miminana - لندن - انگلستان
اشکال نداره پایگاه‌های بسیج همه کمبود هارو جبران میکنند
یکشنبه 11 دي 1390 - 19:17
assassin - ایران - ایران
درود بر سکولاریسم
‌چهارشنبه 14 دي 1390 - 18:54
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.