فروش سامانه ضدموشک پیشرفته به امارات متحده عربی

آمریکا مجوز فروش سامانه پیشرفته ضد موشک بالستیک Thaad را به امارات متحده عربی صادر کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، امارات عربی متحده در قراردادی به ارزش یک میلیارد و ۹۶۰ میلیون دلار این سامانه را از شرکت آمریکایی لاکهید مارتین خریداری می کند.

بر این اساس، لاکهید مارتین قرار است دو سامانه Thaad در اختیار امارات قرار دهد.

فروش این سامانه بخشی از طرح باراک اوباما برای ایجاد یک نظام دفاعی منطقه ای در خاورمیانه برای مقابله با افزایش توان موشکی ایران است.

امارات عربی متحده نخستین کشوری است که سامانه Thaad را از آمریکا خریداری می کند.

پیش از این نیز اعلام شد عربستان سعودی در قراردادی به ارزش ۳۰ میلیارد دلار، ۸۴ جنگنده اف ۱۵ از آمریکا خریداری می کند.

+189
رأی دهید
-41

Azadikhah - تكسل - هلند
بد جوری بوی جنگ میاد!
شنبه 10 دي 1390 - 05:32
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
حکومت ولی وقیح خوب داره برای فروش سلاح های آمریکایی توی منطقه خلیج فارس تبلیغ میکنه. ولی چه فایده داره!!! پورسانتش که تو جیب مردم ایران نمیره. فقط توی بانکهای اروپایی و آمریکایی جمع میشه و آخرش هم بلوکه.
شنبه 10 دي 1390 - 09:23
love-iran - چابهار - ایران
به حرف خود امریکا اسرائیل یکی از قوی ترین سامانه ضد موشک رو داره به اسم گنبد اهنی بعد همین چند هفته پیش چند تا موشک اشغالی به اسرائیل پرتاب کردن از 8 تا موشک فقط یکی رو تونست نابود کنه تازه موشک های به اون ضعیفی اینها همه اش الکی هست واسه پر کردن جیب خودشون یکی نیست به این عرب ها بگه هم رانندگی نمیتونید بکنید با کامیون اش میخرین الکی که چی بشه کل کشورشون اندازه یک شهر ایران نیست با چهار تا موشک با خاک یکی میشن میرن سامانه میخرن
شنبه 10 دي 1390 - 09:32
Ahmad1345 - گوتنبرگ - سوئد
آخوندهای ایران بیشتر از هر کشوری به آمریکا (شیطانه بزرگ-امام خمینی!)سود رساندند. پای آمریکا را به خلیج فارس باز کردند، نفت را به حراج گذاشتند، اسلحه آمریکا مثل سیل به سوی خاور میانه در راه است، اسرائیل قدرتمند تر شده است و و و . تنها کار ملاها شده عربده کشی‌ و مبارزه با بی‌حجابی!
شنبه 10 دي 1390 - 09:41
d_berlin - برلین - آلمان
اگر در این چند سال گذشته توجه کرده باشید. ایران تا امروز بقیر از دوستی با امریکا کار دیگری نکرده و این رو خود دولتمندان امریکا کاملا در جریان هستند. ببینید در این چند سال گذشته امریکا چقدر تجهیزات نظامی به این عربهای احمق فروخته که حتی یک کدام از این تجهیزات را خود این بیسوادهاشونم نمیتوانند استفاده کنند که باز دوباره بر میگرده به امریکا. ایران و امریکا دوستهای خوبی بودن و همیشه خواهند ماند. امریکا توانست با کمک ایرن خودشو از وظعیت بد اقتصادی نجات بده و همیشه مدیون ایران خواهد بود. این رو من به همه قل میدم که این عربهای ملخ خور هیچ عددی در مقابل ایران نبودن و نخواهند بود فقط مثل همون شترهاشون دارن خوب به امریکا سواری میدن. خود امریکا هم نمیگذارد کسی به ایران نزدیک شود. ایران آنقدر منافع زیرزمینی داره که میتونه دنیا را تغذیه کنه و این رو خوب همه میدانند و در این سی یکی دو سالی که این رژیم سر کار بوده دنیا خوب از کنار ایران استفاده کرده. هم از منافع ایران و هم از مغزهای ایران. درود به خاک پاک ایران و درود به همه ایرانیان.
شنبه 10 دي 1390 - 09:14
bahane88 - استراسبورگ - فرانسه
سینه چاکان آمریکا ،تحویل بگیرند ؟اینم از آغاتون و سرورتون!!!
شنبه 10 دي 1390 - 11:21
kammrann - برس - سوئد
اون وقت میگن ایران نباید بمب اتم داشته باشه ایران باید هر چه زودتر بمب اتم درست کن تا این ..... پا برهنه برای ما گنده بازی در نیارن،مرگ.....سوسمار خور،اسلام باید از ایران بره،اسلام برای .... ملخ خور خوب نه ایرانیه متمدن
شنبه 10 دي 1390 - 16:22
akhond kosh2012 - بیرمنگهام - انگلستان
خاک بر سر این آخوندا .مقصر اینها هستن که با جنگ طلبی شون. منطقه رو به آشوب کشوندن. اعراب منطقه هم برای امنیتشون رو آوردن به خرید تسلیحات از غرب.
شنبه 10 دي 1390 - 16:57
oghab - هلسينكي - فنلاند
امریکا این السوسمارها را سوراخ گیر اورده
شنبه 10 دي 1390 - 20:47
mmaziyar - تهران - ایران
مورچه چیه که کله پاچش باشه این امارات توشون خودشون کشته و بیرونشون همه را...
یکشنبه 11 دي 1390 - 07:20
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.