قدیانی خطاب به آیت‌الله خامنه‌ای: از قدرت دست بکشید

ابوالفضل قدیانی، عضو زندانی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، بار دیگر به زندان محکوم شد

ابوالفضل قدیانی، عضو زندانی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، در نامه‌ای وضعیت کشور را «حاکمیت استبداد» دانسته و خطاب به آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، گفته است که «علاج کار نظام این است که از قدرت دست بکشید».

آقای قدیانی این نامه را در شرایطی در زندان اوین نوشته که بار دیگر با اتهام آنچه «توهین به رهبر» خوانده شده، به زندان محکوم شده است. او باید چهارم آذر پس از گذراندن محکومیت یک سال زندان آزاد می‌شد.
 
این زندانی سیاسی در این نامه که متن آن در تارنمای کلمه منتشر شده، گفته است که رهبر ایران «با استفاده از قدرت مطلق ولی فقیه بانگ مخالف را خفه کرده» و افزوده است: درصدر جرائم رهبری، اعمال استبداد در کشور است.
 
او با اشاره به آیت‌الله خامنه‌ای نوشته است: اگر ایشان مسئولیت جنایاتی همچون شلیک گلوله جنگی در معابر عمومی به شهروندان معترض حاضر در یک راهپیمایی مسالمت‌آمیز و آنچه از شکنجه و تجاوز بر سر پیر و جوان این مردم در کهریزک و یا سایر بازداشتگاه‌های پیدا و پنهان امنیتی و انتظامی آورده است، منتسب به فعل ماموران خویش سازد، استبداد جرمی است که او خود مباشرتا مرتکب شده است و به هیچ روی قابل انکار نیست.
 
در تظاهرات اعتراض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری دوره گذشته چندین نفر از معترضان کشته و شمار زیادی از فعالان سیاسی و مدنی ازجمله اعضای سازمان مجاهدین انقلاب و روزنامه‌نگاران بازداشت و زندانی شدند.
 
در جریان حادثه در بازداشتگاه کهریزک  که شمار زیادی از بازداشت‌شدگان معترض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری خرداد ۸۸ به آن منتقل شدند، دست‌کم چهار نفر از بازداشت‌شدگان کشته شدند.
 
ابوالفضل قدیانی در بخشی از نامه خود با اشاره به اختلاس سه هزار میلیارد دلاری در سیستم بانکی کشور، نوشته است: علت بزرگترین فساد مالی در دولت و مجلس مطلوب آقای خامنه‌ای طبق گزارش دستگاه قضایی منتسب به او را باید در استبداد مقام رهبری جست‌وجو کرد.
 
او گفته است که «بی‌کاری، تورم، تحریم‌های گسترده، سایه شوم جنگ و تحریم کشتیرانی دستاورد حکمرانی مستبدانه در ایران است».
 
آقای قدیانی خواستار آزادی میرحسین موسوی و مهدی کروبی شده و گفته است: این کم‌ترین خواسته‌ای است که از رهبری داریم.
 
میرحسین موسوی، آخرین نخست‌وزیر ایران و مهدی کروبی، دبیرکل حزب اعتماد ملی و رئیس مجلس ششم، از رقیبان اصلاح‌طلب محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری دوره گذشته بودند که از بهمن سال ۸۹ در حصر خانگی قرار گرفته‌اند.
 
ابوالفضل قدیانی با بیان این که «انقلاب اسلامی در آستانه فروپاشی قرار گرفته» خطاب به آیت‌الله خامنه‌ای گفته است: تغییر ساختار ریاستی به پارلمانی راه علاج کشور نیست بلکه علاج کار در آن است که جنابعالی از قدرت دست بکشید.
 
آیت‌الله خامنه‌ای مهرماه سال جاری از احتمال تغییر ساختار نظام ایران از ریاستی به پارلمانی سخن گفته بود.
 
ابوالفضل قدیانی ازجمله زندانیان سیاسی است که انتخابات مجلس نهم را تحریم کرده است. او دی ماه ۸۸ در جریان بازداشت‌های گروهی پس از تظاهرات روز عاشورا، به اتهام توهین به محمود احمدی‌نژاد زندانی شد.
 
در آستانه انتخابات مجلس نهم برخی از زندانیان سیاسی ازجمله مهدی خزعلی، فرزند یکی از اعضای مجلس خبرگان، احمدرضا احمدپور، روحانی منتقد، محمد نوری‌زاد، مستندساز، با نوشتن نامه به رهبر ایران از شرایط موجود در کشور به‌طور بی‌سابقه‌ای انتقاد کرده‌اند.

+256
رأی دهید
-41

salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
از این رهبر کثیف تر و از این نظام جمهوری اسلامی فاسد تر ، دنیا به خودش ندیده، واقعا که روی همه ی دیکتاتور‌ها رو سفید کردن. آقای قدیانی من دست شما رو می‌بوسم
شنبه 10 دي 1390 - 03:45
Azadikhah - تكسل - هلند
ین تحقیر و خفت ملی که ایران در صحنه بین المللی دچار آن شده است و به عنوان مثال کشتی های ما جرات برافراشتن پرچم ایران را نداشته و هر روز در آبهای بین المللی پرچم عاریتی یکی از کشورهای ذره ای را بالا می برند، دستاورد حکمرانی مستبدانه در ایران است، حال اگر آقای خامنه ای سرخوش از ساخت ناوشکن جنگی به دنبال دزدان دریایی در خلیج عدن است، اینها جز هدر دادن منابع ملی چه منفعتی برای ملتی دارد که حتی حق ندارد بداند درصد بیکاری اش واقعا چقدر است؟ و یا در زیر بار تورم چند درصدی کمر خم می کند؟. نامه‌ای شجاعانه و سراسر افشاگرانه، درود بر قدیانی عزیز که اینگونه از زندان تاج و تخت سلطنت دیکتاتور رو به فضاحت کشیده.
شنبه 10 دي 1390 - 04:25
massoudoslo - اسلو - نروژ
شخصیت و کار و حرف این اقا برام جالب هستش و قابل احترام ! این مرد با ۶۶ سال سن بخاطر عقیده و اصرار روی اصلی که بهش معتقده تو زندان افتاده ! آفرین
شنبه 10 دي 1390 - 07:08
ari jojeh - تهران - ایران
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا. تو هم که هر روز دست بوسی!
شنبه 10 دي 1390 - 08:32
bahane88 - استراسبورگ - فرانسه
"قدیانی خواستار آزادی میرحسین موسوی و مهدی کروبی شده" اول خودت بیرون بیا بعد برای اون دوتا نکبت سینه چاکی کن :-)
شنبه 10 دي 1390 - 11:05
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی؟ بابا اینها که همشون از عقب و جلو ج. ا میخوردن، اینارو چیکار دارید؟ اینا دیگه به سگ گله شون هم رحم نکردن!
شنبه 10 دي 1390 - 12:02
faghat khoda - شمال - lنگلستان
درود بر شرف این مرد که با وجود بیماری در زندان این رژیم کثیف،دوباره حاضر شد پای عقیده و وجدان خود بایستد. به امید آزادی همه ی زندانیان سیاسی،و باشه که ایرانی‌ آزاد داشته باشیم.
شنبه 10 دي 1390 - 12:25
avesta_afshin - تهران - ایران
بیمار روانی عقب مونده رهبر معظم انقلاب اسلامی ولایت وقیح لطفا از قدرت دست بکشید !!!. خیلی محترمانه
شنبه 10 دي 1390 - 12:54
OMID1390 - تهران - ایران
من ماهیت قضیه رو قبول دارم واین که نباید این مشکلات تو کشور باشه ولی به نظرم دموکراسی نسبی هست هر حکومتی غیر این حکومت هم بیاد باز مشکلاتی از نوع دیگر گریبان این کشور رو میگیره وانسان حریص که مسئول میشه به دنبال منافع شخصی خودش میره نه به دنبال رفع مشکل مردم،این قضیه در همه ی کشورها هست اما شدت وضعف داره،خسته نباشید دوستان.
شنبه 10 دي 1390 - 15:54
pahlave - پاوه - ایران
ولایت قبیح داره نفسهای آخرشو می کشه و به زودی این رژیم استبدادی سقوط خواهد کرد.سرنوشت ولی قبیح به مراتب بدتر از قذافی و غیره خواهد بود
شنبه 10 دي 1390 - 17:33
hamtarane - سیدنی - استرالیا
OMID1390 - تهران - ایران. دوست عزیز، تقصیر نداری، احتمالا توی همین حکومت بدنیا آمدی و تا حالا هم جای دیگه زندگی نکردی و هنوز هم صابون اینها درست و حسابی به تنت نخورده، البته درست میگی هر کشوری از این مشکلات داره، اما نه کشوری که با اینهمه درآمد نفت، کشور ثروتمندی مثل ایران که وضع مردم اونجوری هست..شما به یک عده که راحت زندگی میکنند نگاه نکن؛ به این فکر کن که با اونهمه پول نفت، چرا هنوز باید سر چهار راه ها، یک عالمه بچه مشغول گدایی باشند؟؟؟ بقیه اش را کاری نداریم.
شنبه 10 دي 1390 - 22:55
hamtarane - سیدنی - استرالیا
آقای قدیانی، یاسین به گوش خر میخونی، اینها امکان نداره با زبون خوش از قدرت کنار برن، چون میدونند که سنوشتشون بهرحال مرگ و نابودی هست
شنبه 10 دي 1390 - 22:56
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
ari jojeh - تهران - ایران دستی‌ رو که چنین قلم و چنین جسارتی داره باید بوسید
شنبه 10 دي 1390 - 23:45
gol andam - ژنو - سویس
اینها که حرف حساب حالیشون نیست ،،،بسکه پرو هستن ،،باید گوششون رو بکشن مثله سگه بندازنشون بیرون
یکشنبه 11 دي 1390 - 11:08
OMID1390 - تهران - ایران
hamtarane-سیدنی-استرالیا.بانظرت موافقم دوست گرامی،موفق وپیروزباشی.
یکشنبه 11 دي 1390 - 17:26
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.