مهلت ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی نهمین دوره مجلس پایان یافت

مهلت قانونی ثبت نام دواطلبان نمایندگی نهمین دوره مجلس شورای اسلامی که از روز شنبه سوم دی ماه سال جاری در ۲۰۷ حوزه انتخابیه در ایران آغاز شده بود، در ساعت۱۷ روز جمعه نهم دی ماه خاتمه یافت.
 
به گزارش خبرگزاری مهر،  مصطفی محمد نجار، وزیر کشور ایران، روز جمعه در جریان بازدید از ستاد انتخابات کشور گفت، بیش از پنج هزار نامزد نمایندگی برای شرکت در نهمین دوره انتخابات مجلس نام نویسی کرده اند.
 
مصطفی محمد نجار  گفته است:آخرین آمار از سراسر کشور تا ساعت ۱۷:۵۳ دقیقه  روز جمعه حکایت از ثبت نام پنج هزار و ۲۸۳ نفر دارد که از این میان ۳۹۰ نفر را بانوان شامل می شوند.
 
وزیر کشور ایران می گوید، استان تهران با یک هزار و ۶ دواطلب بیشترین ثبت نام کننده برای انتخابات مجلس نهم را داشته است.
 
به گفته وی استان بوشهر با ۳۷ نفر و خراسان شمالی با ۳۸ نفر کمترین مراجعه کنندگان برای ثبت نام در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را داشته اند.
 
وزیر کشور ایران می گوید، آمار نهایی ثبت نام کنندگان نهمین دوره مجلس روز شنبه منتشر خواهد شد.
 
در سال ۱۳۸۶ در انتخابات مجلس هشتم،  ۷ هزار و ۵۹۷  داوطلب نمایندگی مجلس برای شرکت درانتخابات مجلس هشتم ثبت نام کردند که براساس گزارش رسانه های ایران،  سه هزار نفر  از این داوطلبان انتخابات مجلس رد صلاحیت شدند.


 
ثبت نام خواهر احمدی نژاد


 پروین احمدی نژاد، خواهر محمود احمدی نژاد نامزد انتخابات مجلس نهم شد 


در همین حال، گزارش ها حاکی از ثبت نام  گسترده اصولگرایان طرفدار آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران، و همچنین  طرفداران محمود احمدی نژاد، رییس جمهور ایران، برای انتخابات مجلس نهم است.
 
به گزارش خبرگزاری مهر، پروین احمدی نژاد، خواهر محمود احمدی نژاد با حضور در ستاد انتخابات برای شرکت در انتخابات ثبت نام کرده است.
 
پروین احمدی نژاد، که هم اکنون عضو شورای شهر تهران است، می گوید،  از حوزه انتخابیه گرمسار داوطلب نمایندگی در انتخابات مجلس نهم شده است.
 
علی لاریجانی، رییس مجلس هشتم ، نیز روز جمعه از حوزه انتخابیه قم ثبت نام کرده است.
 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، روز پنجشنبه شماری از چهرهای اصولگرای مجلس هشتم از جمله :محمدرضا باهنر، سیدشهاب‌الدین صدر، حسن غفوری‌فرد، محمداسماعیل کوثری، پرویز سروری، اسدالله بادامچیان، امیدوار رضایی، علی مطهری، و علیرضا زاکانی ثبت نام کرده اند.
 
در حالی که  طرفداران آیت الله خامنه ای و دولت محمود احمدی نژاد دواطلب انتخابات مجلس نهم شده اند،  که اصلاح طلبان و مخالفان اعلام کرده اند در این انتخابات شرکت نخواهند کرد.
 
محمد خاتمی، رییس جمهور سابق ایران، ماه گذشته گفته بود، شرکت در این انتخابات «بی معنا است»
 
محمد خاتمی سال گذشته سه پیش شرط برای حضور اصلاح طلبان در انتخابات مجلس نهم مطرح کرده بود. وی خواهان «آزادی زندانیان سیاسی، پایبندی همگان به قانون اساسی و فراهم شدن امکان برگزاری انتخابات سالم و آزاد» شده بود.
 
انتخابات مجلس نهم قرار است روز دوازدهم اسفندماه سال جاری برگزار شود و نخستین رای گیری در جمهوری اسلامی پس از نا آرامی های گسترده و اعتراض ها به نتیجه انتخابات دهم ریاست جمهوری است.
 
در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸، هواداران میرحسین موسوی و مهدی کروبی، نامزدهای انتخابات، حکومت جمهوری اسلامی را به «تقلب گسترده و مهندسی آرا» به نفع محمود احمدی نژاد متهم کردند.
 
اعتراض مخالفان با سرکوب وسیع نیروهای امنیتی و انتظامی روبرو شد و در جریان تیراندازی نیروهای بسیج و سپاه به سوی معترضان، بیش از ۷۰ نفر کشته شدند. هزاران نفر نیز در جریان این سرکوب ها، بازداشت و روانه زندان شدند.

+125
رأی دهید
-21

akhond kosh2012 - بیرمنگهام - انگلستان
قیافه‌هاشون حال آدمو بهم میزنه.یه مشت آشغال مملکتو دارن میچا پند.
شنبه 10 دي 1390 - 03:34
sama128 - شیراز - ایران
دیگر یه انتخابات غیر عادلانه و فرمایشی و سرکاری اینقدر فیش و افاده و ادا اصول نداره . بی عدالتی نبود آزادی بیان نبود احزاب مستقل و آزاد نبود رسانه های مستقل و آزاد تناقض در تمامی سخنان چه دینی و چه سیاسی نون به نرخ روز خوردن در تمامی مسائل دینی و سیاسی . با بیت المال حال کردن در حد فضا سفر خارج و داخل کار و کاسبی میلیاردی با بیت المال یا همان وسیله عشق و حال . چه مملکتی دزدی تا بی نهایت بی عدالتی که سر به فلک فاصله طبقاتی میلیاردی اعتیاد تا بی نهایت بی کاری که نگو و نپرس فساد اداری و جنسی که نگو و نپرس یکی نیست بگه 8 دوره قبلی چه گهی خوردید که می خواهید توی دوره نهم بخورید .
شنبه 10 دي 1390 - 05:07
sama128 - شیراز - ایران
همین مونده بود که پروین احمدی نژاد هم کاندید بشه واقعا مردم ایران کمی فکر کردید که چقدر بدبخت شدیم خدایش چقدر بیچاره شدیم که یه مشت چلغوز باید بیایند و بر ما حکومت کنند یک مشت چلغوز بی سواد و بی پرستیژ و نادان و نفهم . افسوس و 100000000000000000 افسوس از این اوضاع و احوال . انتخابات فرمایشی - عدالت و آزادی فرمایشی - دزدی آشکار و فراوان - فساد در نهایت آسمان - بدبختی و بیچارگی در نهایت این بود سزای مردم ایران - واقعا که
شنبه 10 دي 1390 - 10:56
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
خاک بر سر اون ایرانی که به فکر مملکت و ملتش باشه و دوباره به این بنجلها رأی بده و کشور را بیشتر به قهقراء هدایت کنه.
شنبه 10 دي 1390 - 11:37
faghat khoda - شمال - lنگلستان
با عرض پوزش و به دلیل حجم عظیم حیوانات،طویله بزرگ از ثبت نام دیگر حیوانات معذور است.!!!!!!!!!
شنبه 10 دي 1390 - 12:32
sama128 - شیراز - ایران
خوبه فک و فامیل احمدی نژاد سواد و شخصیت و پرستیژ که ندارند حداقل دماغ کت و کلفتی دارند که آدمو یاد کارتون مورچه و مورچه خوار میندازه . خاک تو سر مجلسی که تو بشنی نماینده اون داداش چلغوزت چه گلی به سر مردم زد که تو مامان میمون می خواهی بزنی . تا دیروز تاید گیرت نمی آمد که تو لگن لباس احمدی فشارو بشوری الان می خواهی نماینده مجلس بشی . بوزینه ها خدا رو شکر هر روز از تعداد حیوانات باغ وحش کم میشه به جای تعداد حیوانات داخل دولت و مجلس زیاد میشه خودش یه باغ وحشه دیگه
شنبه 10 دي 1390 - 13:03
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.