درخواست استعفای دولت در تظاهرات خیابانی بحرینی‌ها

معترضان پرچم‌های بحرین به دست داشتند و شعارهای میهن‌دوستانه می‌دادند

هزاران تن از معترضان در بحرین جمعه ۳۰ دسامبر (۹ دی) به خیابان‌های شهر منامه آمدند و خواهان استعفای دولت این کشور شدند.

آنها می‌گویند که نیروهای امنیتی در جریان اعتراضات ماه‌های گذشته مخالفان را شکنجه و حقوق آنها را نقض کرده‌اند، اما دولت علیه آنها اقدام نکرده است.


راهپیمایان همچنین خواهان آزادی زندانیان سیاسی و برابری گروه های مختلف در این کشور شدند.

به گفته مخالفان دولت بحرین، پلیس برای متفرق کردن معترضان که عمدتا در محله های شیعه نشین راهپیمایی می‌کردند، از گاز اشک آور استفاده کرد.

در تصاویر تلویزیونی منتشر شده از راهپیمایی امروز منامه، معترضانی دیده می شوند که پرچم آمریکا را آتش می زنند و علیه حمایت دولت ایالات متحده از حاکمان سنی مذهب بحرین شعار می دهند.

اکثریت جامعه بحرین شیعیان هستند اما پادشاه بحرین و مقامات عالیرتبه سیاسی سنی مذهب هستند.

معترضان که عمدتا شیعیان هستند، می گویند که حکومت علیه آنها تبعیض قائل می شود و اجازه گرفتن سهم متناسب از قدرت سیاسی را به آنها نمی دهد.

یک کمیسیون ویژه تحقیق که توسط پادشاه بحرین مسئول بررسی اعتراضات ماه های گذشته این کشور شده بود، ماه گذشته نیروهای امنیتی را به سرکوب معترضان و بدرفتاری با بازداشت شدگان متهم کرد.

دولت بحرین دیروز اعلام کرده بود که پنج افسر پلیس را در رابطه با کشته شدن دو نفر از بازداشت شدگان محاکمه خواهد کرد.

دو نفر از این افسران پلیس متهم شده اند که بازداشت شدگان را آنقدر کتک زده اند که آنها جان باخته اند.

اتهام سه افسر دیگر، گزارش نکردن حادثه به مقامات مسئول است.

+68
رأی دهید
-15

romano - تهران - ایران
هه هه امروز تو دمشق برای بشار اسد 250 هزار نفر تظاهرات کردن که شامل طبقه اشراف هم می‌شه هه یعنی بای بای اسد سلام ولایت اونم چه ولایتی از یال و کوپالش نامه نگاری نورریزاد مونده و یکعده که باید با زور دوپینگ ساندیس بیان وسط معرکه و یک ملت مترصد چپه کردن و با عقده در سکوت فرو خفته سال 88 و تحریم بین المللی و تنگه هرمزی که زیاد هم اینروزها تنگ نیست و راحت گشاد می‌شه. هه هه آخ که چه آخوندی مردم بکشن اگه تو مصر و سوریه مردم از اسد و مبارک و دو سه تا اطرافیا متنفرن اینجا آخوند با عمامه به گردن به میدون شهر می‌برن (بعنوان انسان اینو برای مردم شریفم دوست ندارم اما چه می‌شه کرد که این دنیا دار مکافات خود ساخته ماست خود می کاریم خود برداشت میکنیم اعدام و جونگیری جوون تو میدون شهر و فقر آخوند کش خوبی می‌سازه) هه هه خدایا یا امام زمان یا حضرت عباس یا .. یا... خودتون یکاری بحال این ولایت نازنین بکنید نزارید بره بخدا حیفه‌ها دیگه ولایت اینطوری گیرتون نمی‌یادا از امشب برای نجات مقام عظمای ولایت دست به دعا بر می‌داریم شاید براشون گشایشی بشه. هه هه زرشک عجب.
شنبه 10 دي 1390 - 03:02
red.boy - تهران - ایران
این ها مردم بحرین نیستن. این ها فتنه گران و ارازل و اوباشن که با تحریک ج.ا به خیابان ها ریختن و تعدادشان انگشت شمار هست. تا زمانی که آمریکا و آل خلیفه و آل سعود هستن این ارازل هیچ غلطی نمیتوانند بکنند. مقصر ماموران امنیتی بحرین هست که از روز اول قاطع برخورد نکرد. هنوز هم دیر نیست در همان خیابان این ارازل اوباش را از موهایشان آویزان کنید. درود بر جنبش ضد دیکتاتوری سوریه.
شنبه 10 دي 1390 - 06:00
danial nabi - استكهلم - سوئد
رعد.بوی - تهران - ایران. تو یکی‌ خیلی‌ شوتی دیگه،هر .... امروز میدونه شاه‌های عربی‌ نوکر و دستنشانده آمریکا هستند،سرنگونی بحرین و عربستان مساویست با جارو شدن آمریکا یها از منطقه. گول شیطان رو نخوری بهتره.
شنبه 10 دي 1390 - 15:34
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.