سایت هاشمی رفسنجانی مسدود شد

سایت هاشمی رفسنجانی مسدود شد

به گفته رئیس دفتر آقای هاشمی رفسنجانی چند روز پیش گروهی به نام "نظارت تارنما" خواهان پالایش این سایت شده بودند

محمد هاشمی، برادر اکبر هاشمی رفسنجانی خبر مسدود شدن سایت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران را تایید کرد.

آقای محمد هاشمی، مسئول دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت و گو با خبرگزاری کار ایران، ایلنا روز جمعه نهم دیماه گفت: "در حدود ساعت هفت شب پنج شنبه شب، از شرکتی که خدمات مربوط به سایت آیت الله هاشمی رفسنجانی را ارائه می کند تماس گرفتند و اعلام کردند که به آن ها دستور داده شده است تا سرویس دهی به این سایت را قطع کنند."


آقای محمد هاشمی گفت که چند روز پیش گروهی "منتسب به گروه نظارت تارنما" پیغامی برای سایت فرستاد که " در آن از مدیریت سایت درخواست شده بود که سایت را پالایش کند و مصادیق پالایش را حذف خطبه های آخرین نماز جمعه آیت الله رفسنجانی اعلام کرده بودند."

به گفته آقای هاشمی، بی توجهی مدیریت سایت به این درخواست "غیرقانونی و تعجب آور" منجر به از دسترس خارج شدن این سایت شد.

آقای هاشمی رفسنجانی در آخرین خطبه نماز جمعه تهران بعد از اعتراضات انتخابات ریاست جمهوری در باره به خطر افتادن مشروعیت حکومت جمهوری اسلامی هشدار داده و پیشنهاداتی نظیر آزادی زندانیان سیاسی و دلجویی از خانواده آنها را برای آرام کردن فضای کشور بعد از انتخابات ریاست جمهوری را مطرح کرده بود.

سخنان آقای هاشمی در این نماز جمعه، انتقاد برخی از محافظه کاران و شماری از اصولگرایان را به دنبال داشت. احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان از جمله محافظه کاران پرنفوذی بود که ناخشنودی خود را پنهان نکرد و حتی همنوا با محمود احمدی نژاد، آقای هاشمی رفسنجانی را مسئول ناآرامی های بعد از انتخابات معرفی کرد.

مسئول دفتر آقای هاشمی رفسنجانی در ادامه افزود که هنوز مشخص نیست چنین دستوری از سوی کدام مرجع به شرکت خدمات دهنده سایت داد شده است، روز شنبه این موضوع را پی گیری می کنیم تا معلوم شود که این دستور از سوی کدام مرجع و به چه منظوری صادر شده است.

برخی از منابع خبری، فیلترینگ این سایت را مرتبط با مواضع آقای هاشمی رفسنجانی درباره انتخابات اخیر مجلس می دانند.

این در حالیست که در اواخر سال گذشته مهدی صرامی، معاون مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفته بود: "پایگاه اطلاع رسانی آقای هاشمی رفسنجانی تاکنون در سامانه ثبت پایگاه اینترنتی ایرانی به ثبت نرسیده و لذا مطابق آئین نامه ساماندهی پایگاههای اینترنتی فاقد هویت محسوب می شود و فاقد مجوز قانونی است."

این برای دومین بار است که سایت یک رئیس جمهور سابق ایران فیلتر می شود.

در آبانماه سال گذشته وبسایت شخصی محمد خاتمی اعلام کرد که کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، سایت (https://www.khatami.ir) را مشمول ماده ۳۲ قانون جرایم رایانه ای تشخیص داده و اعلام کرده بود که از این از ارائه خدمات میزبانی به این سایت در داخل ایران جلوگیری خواهد شد.

پیش از آن نیز اعلام شده بود که پایگاه اینترنتی محمد خاتمی به دستور کمیته "فیلترینگ" مسدود شده است.

رئیس کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه دادستان کل کشور است و برخی اعضای آن عبارتند از : وزیر و نماینده وزارتخانه های آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات، دادگستری، علوم، اطلاعات، فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، رئیس سازمان صدا و سیما و فرمانده نیروهای انتظامی.

تاکنون پایگاه های اطلاع رسانی چند نفر از مراجع تقلید شیعه در ایران فیلتر شده است که شامل سایت های آیت الله یوسف صانعی و آیت الله بیان زنجانی می شد.

+155
رأی دهید
-47

kurosh_alman - فرانکفورت - آلمان
حقتونه... ایران در حال حاضر ۱۰۰‌ها نفر تصمیم میگیرند و عمل میکنند. هماشون هم تحت نظر اون خامنه‌ای کثافته اشغال هستش و اون جنتی مردنی و مصباح یزدی عنتر و احمدی نژاده دزد و سران سپاه دزدترز دزد حـ... و برادران یبس لا هیجنا نی‌...
جمعه 9 دي 1390 - 14:53
majid63 - پاريس - فرانسه
همین خانواده کوسه بودند خامنه‌ای را رهبر کردند حالا بخور دم نزن!
جمعه 9 دي 1390 - 14:57
Rya-m - رشت - ایران
سال روز حماسه 9 دی به همه تبریک میگم
جمعه 9 دي 1390 - 14:59
dara20 - تهران - ايران
به درک امیدوارم که جلوی ادامه حیات این آخوند بی‌ شرافت جنایتکار و دزد را بگیرند. مرگ آنهم با تحمل اعمال شاقّه سزای این جانور خونخوار است. ۶ سال ادامه بی‌ هدف و ویرانگر جنگ کثیف با عراق را مردم مدیون همین زباله متحرک هستند. اعدامهای فله یی دهه ۶۰ نیز کار مشترک این شیاد و خامنه‌ای و خمینی گور به گور بود.
جمعه 9 دي 1390 - 15:33
morgan123 - واشینگتن - امریکا
آخوند بدون ریش مثل آفتابه بدون دسته است! و برعکسش!!!
جمعه 9 دي 1390 - 15:41
selen - گنت - بلژیک
امیدوارم سا یت‌ زندگیشان هر چه ز و دتر مسدود شود البته تمام دست اندر کاران دست امام راحل زیر سر یکا یکشان
جمعه 9 دي 1390 - 16:01
bkherebati - پونا - هندوستان
پ نه پ فکر کردی تو تافته جدا بافته ای صبر کن تازه اولشه هنوز چوب اصلی را نیاو وردن از این دوستان که جنابعالی سوار خر مراد کردید و بجان این ملت بی پناه انداختید خیلی کارها مانده که با شما بکنند...روزی که ان گردن کلوفت به دختر شما بان صورت ناسزا گمت که در اکثر کانالها نشان دادن من گفتم اگر جای اقای رفسنجانی بودم امشب یا اون مرتیکه را می کشتم یا خودم را ولی دیدم در شما رگی وجود ندارد که چنین کار بکنید...
جمعه 9 دي 1390 - 16:08
koorosh55 - شیراز - ایران
تاریخ ایران شخصیتی به دورویی و نفاق هاشمی بخود ندیده است . همین اقا چند وقت قبل میخواست دانشگاه ازاد رو با 250 میلیارد دلار ارزش بالا بکشه . موقعی که منافعش اقتضا کنه حزب اللهی دو اتیشه است و طرفدار ولایت و هر وقت حس کنه منافعش در خطره فوری طرفدار اپوزیسیون میشه . خدا شر این مایه فساد رو از سر ایرانیان کم کنه
جمعه 9 دي 1390 - 16:21
koorosh55 - شیراز - ایران
تاریخ ایران شخصیتی به دورویی و نفاق هاشمی بخود ندیده است . همین اقا چند وقت قبل میخواست دانشگاه ازاد رو با 250 میلیارد دلار ارزش بالا بکشه . موقعی که منافعش اقتضا کنه حزب اللهی دو اتیشه است و طرفدار ولایت و هر وقت حس کنه منافعش در خطره فوری طرفدار اپوزیسیون میشه . خدا شر این مایه فساد رو از سر ایرانیان کم کنه
جمعه 9 دي 1390 - 16:21
greentree - تهران - ایران
رفسنجانی‌ : تمامی‌ زندگی تو با دروغ ،شکنجه،کشتار و اوباشی همراه بود ،همانند سران مافیای مکزیک هستی‌ که در این راه پیر شده‌ای ،امیدوارم در بد از مرگت در دنیایی پر از شرّ و خشونت باشی‌ ،هزاران نفر از مردم ایران به دست تو نابود شدند
جمعه 9 دي 1390 - 16:45
Amir_Hamedi - لندن - انگلستان
خوب چه بهتر . بالاخره یک مقدار باید صابون ولایت فقیه به این آقا هم میخورد
جمعه 9 دي 1390 - 16:48
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
چه خوب، می بینید هر کسی پاداش اعمالش را همینجا و یه جورایی میگیره! حالا بخور، آقای رفسنجانی! اون روزیکه این چلاق را انداختی توی کیسه این ملت نمی تونستی حدثم بزنی که دچار چه معضلاتی خواهی شد.
جمعه 9 دي 1390 - 18:29
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
چاه نکن بهر کسی اول خودت دوم کسی
جمعه 9 دي 1390 - 18:31
جنابعالی - بندرعباس - ایران
خدا باعث و بانیش رو نبخشه(جدیدم خوش امد بگید زود)
جمعه 9 دي 1390 - 18:54
gol andam - ژنو - سویس
خودشو فّک و فامیلش و دورو وری هاشو هر چی‌ عمامه به سر هست و مسدود کنید خیال همه رو راحت کنید ،،، خواهش می‌کنم ،،،،،
جمعه 9 دي 1390 - 20:03
supergamer - کاشان - ایران
.
جمعه 9 دي 1390 - 20:26
hamtarane - سیدنی - استرالیا
امیدوارم بزودی هر چی آیت الله و حجت السلام و از این جک و جونورها توی ایران هست، فیلتر بشن
جمعه 9 دي 1390 - 22:35
AntiIslam - اسلو - نروژ
امیدوارم که عمرش مسدود بشه
شنبه 10 دي 1390 - 00:28
zabon deraz - بروکسل - بلژیک
بالاخره آقا هم افتاد تو کوزه
شنبه 10 دي 1390 - 00:42
romano - تهران - ایران
Rya-m - رشت - ایران اگر منظورت برای بسیجیهاست که برادر تعداد حماسه‌های خودساخته این انقلاب تعدادشون از 365 تا گذشته می ترسم روز کم بیاریدا یکم برای حماسه سازی صرفه جو باشید تا انقلاب مهدی حالا حالاها باید حماسه بسازید البته خبر خوش که امروز برادر بشاد شاهد تظاهرات 250 هزارتایی در دمشق شد که یعنی بای بای پس وقت کمه زودتر ساکتو ببند که سهمیه ساندیس داره تموم می‌شه.
شنبه 10 دي 1390 - 02:52
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
گاهی پشت به زین گاهی زین به پشت. آقای رفسنجانی‌ امیدوارم فراموش نکرده‌اید. که با یک امضا ۱۰‌ها تن‌ از فرزندان این ملت را تیرباران می‌‌کردید. فراموش نخواهیم کرد که در سال ۳ انقلاب کثیف اسلامی با هواپیما شخصی‌ بر فراز گچساران فرمان دادید. تا قبل از نشست هواپیما همه زندانیان سیاسی اعدام شوند. و بخاطر چه؟ ذلت تا کی‌؟ دخترت را در خیابان آشکار فاحشه می‌‌گویند. در کنج خانه نشسته‌ای و حکم اعدامت در دست کسی‌ می‌‌باشد که تو به اوو تاج شاهی را دادی. این انتقام خون شیرزنان و شیرمردان ایران می‌‌باشد. اگر ذره‌ی از انسانیت و غرور و وجدان در شما باقی‌ می‌‌باشد . مصدق گونه به خیابان برو. شاید که نام ننگین رفسنجانی‌ تا حدی پاک شود و بتوانی‌ چند صباحی آسوده بخوابی و کشتار و خیانت به ایران و ایرانی‌ را فراموش کنید. نگا کن چه شغالهای پرورش داده‌ای.
جمعه 9 دي 1390 - 17:42
assassin - ایران - ایران
درود بر نظام ستم شاهی جمحوری اثلامی که اینترنتی به شکل شرت(زیرشلواری) مموتی برای مردمان ساده و نفهمش خلق کرد
شنبه 10 دي 1390 - 10:37
koorosh2500 - تهران - ايران
باز نزدیک انتخابات شد این کثافتها دعوای زرگری راه انداختند ،گور پدر همتون از صدر اسلام تا الان ،همه شون سرو ته یه کرباسن.****درود بر کورش کبیر و خاندان او***
شنبه 10 دي 1390 - 12:46
assassin - ایران - ایران
hamtarane - سیدنی - استرالیا. بعدش ساندیس خورا با وی پی انو فیلتر شکن میرن بازشون میکنن . نابود بشن بهتره
یکشنبه 11 دي 1390 - 21:27
ordak - بن - المان
نمیشد که راه نفس کشیدن اینو مسدود کنن؟شاید هنوز مجرای اصلی تنفس اینو پیدا نکردند چون سر و ته ش مثل همن....
دوشنبه 12 دي 1390 - 09:09
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.