چرا آقایان حلقه‌های ازدواج شان را دست نمی‌کنند؟

حلقه ازدواج به عنوان نشانه‌ تاهل، با خود تعهدی سنگین را نیز همراه دارد. اما همانطور که اشاره شد حلقه ازدواج تنها یک نشانه است و تعهد باید در اعتقاد هر یک از زوجین شکل بگیرد.
به عقیده بسیاری از مردم حلقه ازدواج، بزرگ‌ترین سمبل برای نشان دادن علاقه به یک شخص دیگر است. وقتی دو نفر بخواهند زندگی و سرنوشت خویش را به هم پیوند بزنند،‌با هم پیمان می‌بندند و حلقه ازدواج را با هم رد و بدل می‌کنند. این حلقه به نماد و نشانه عشق جاوید آنها به یکدیگر تبدیل می‌شود.

با این وجود کم کم این حالت رواج پیدا کرده است که با گذشت مدتی از ازدواج دو نفر، دیگر حلقه‌های ازدواج‌شان را دست نمی‌کنند. و بیشتر آقایان هستند که از دست کردن حلقه ازدواج اجتناب می‌کنند و البته به دلایل بسیار متفاوت که با هم تعدادی از این دلایل را بررسی می‌کنیم.

1 - به دلیل نوع شغل
بسیاری از آقایان در مشاغل سخت و پر خطر فعالیت می‌کنند که نمی‌توانند آن را با همراه داشتن جواهر و زینت آلات به خوبی انجام دهند. مکانیک‌های اتومبیل، کارگران ساختمانی، یا خلبانان نظامی از جمله کسانی هستند که همراه داشتن حلقه ازدواج برایشان تقریباً میسر نمی‌باشد زیرا ممکن است حلقه‌شان در حین کار به ابزار مختلف کارشان گیر کند و اتفاقی ناخوشایند بیفتد.

2 - به علت سلامتی
ممکن است باور نکنید اما مردان بسیاری به مواد سازنده حلقه حساسیت دارند به طوری که با دست کردن آن احساس آرامش ندارند. یکی دیگر از دلایل اجتناب از دست کردن حلقه، ورم روماتیسمی مفاصل است که در این بیماری،‌مفاصل انگشتان دچار ورم می‌شوند و استفاده از حلقه انگشتری را بسیار دشوار می‌کند.

3 - آقایان بسیار فراموش‌کار هستند
این دلیل ممکن است چندان قانع کننده به نظر نرسد، ‌اما برخی از مردها به دلیل فراموشکاری، ترجیح می‌دهند که حلقه ازدواج‌شان را دست نکنند. بسیاری از آقایان هم اصلا به دلیل فراموشکاری، به یاد نمی‌آورند که باید حلقه خود را دست کنند یا هراس دارند که جایی مجبور شوند آن را از دست خارج کنند، آن وقت آن را گم کنند. صرف نظر از دلایل آن، بسیاری از آنها به دلیل قیمت بالای حلقه‌ها از گم شدن آن هراس دارند.

4 - آقایان عموماً از زیورآلات خوششان نمی‌آید
بازهم شاید این دلیل هم چندان موجه به نظر نرسد‌ اما بعضی از مردها اصلا با زینت آلات مختلف مثل انگشتر و گردن بند و ... راحت نیستند. و برخی مشخصا با انگشتر در انگشت‌شان احساس خوب و راحتی ندارند.

5 - به علت شهرتی که دارند
بسیاری شخصیت‌های معروف مثل بازیگران، سیاستمداران، خواننده‌ها و ... ترجیح می‌دهند حلقه ازدواج همراه نداشته باشند زیرا مردم بیشتر از خود آنها در جریان مناسبت‌های زندگی‌شان هستند. بنا بر این ترجیح می‌دهند خود را مجرد نشان دهند تا زمانی که این ماجرا به صورت فراگیر لو برود.

6 - مخالف عقایدشان است
برخی فرقه‌های مسیحیت مخالف حلقه ازدواج هستند. برای پیروان این فرقه دست کردن حلقه ازدواج نوعی گناه محسوب می‌شود. برای پیروان دین اسلام هم استفاده از حلقه طلا برای مردها مشکل شرعی به وجود می‌آورد.

7 - مردان بی وفا هستند
خیانت،‌ جنبه‌ای تأسف بار از ازدواج است. گرچه مردان بدون تردید همسران خود را دوست دارند،‌ برخی مردان بدشان نمی‌آید که سر همسر خویش را کلاه بگذارند. برخی مردان حلقه دست نمی‌کنند چون می‌خواهند وقتی با زن دیگری هستند، آن زن با دیدن حلقه ازدواج آنها احساس ناراحتی نداشته باشد و یا با حلقه ای که در دست دارند مجرم به نظر می‌رسند.

با وجود این که اکثرا مردان هستند که حلقه ازدواج‌شان را دست نمی‌کنند اما این هرگز دلیل بر این نیست که این مردان،‌ نسبت به همسران خود مردانی بی‌وفا هستند. باید حتما در مورد علت مسئله دقت کنید و دلیل واقعی آن را پیدا کنید.
 

+149
رأی دهید
-162

دنیای وحشی - تهران - ایران
به این دلیل است که میخواهند هم از توبره بخورند و هم از آخور.
جمعه 9 دي 1390 - 12:25
miminana - لندن - انگلستان
خوشم میاد آخرش راستشو گفت،بقیه بهونه بود فقط آخری درست بود
جمعه 9 دي 1390 - 14:16
asir@.P - پاریس - فرانسه
با این که اعتقادی به این قید و بندهایِ نمادین ندارم و وفاداری رو از اخلاق و رفتارِ انسان میدونم ولی دنبالِ دلیلش گشتم و با امیدواری به دلایلِ 1 تا 5 فکر کردم ولی آخرش معلوم شد دلیلِ 7 بوده....گاهی، امیدواریِ زیاد روح و روان را به افسردگی میکشه ..
جمعه 9 دي 1390 - 14:35
خلیج همیشه فارس - انگلیس - انگلیس
دنیای وحشی - تهران - ایران . حالا از نظر تو خانمها توبره هستند یا آخور ؟؟ با پوزش از تمام بانوان محترم که نور چشمان بشریت هستند . ولی این شخص نه احترامی برای بانوان و نه برای مردها قایل هست . دیدگاه اینگونه افراد در گفته هاشون مشخص هست. درود بر تمامی زنان و مردان و پاینده خلیج همیشه فارس
جمعه 9 دي 1390 - 15:33
saasaan - شيراز - ايران
دنیای وحشی - تهران - ایران. سلام، منظورت از توبره چیه؟ آخور چیه؟ شما خودت توی توبره‌ای یا آخور؟
جمعه 9 دي 1390 - 15:57
Royan - بوخوم - آلمان
شوهر من که موقع خرید حلقه مخالف خریدن حلقه برای خودش بود می گفت من اصلا حلقه نمیخواهم خلاصه با هزار زور و دردسر خریدم که ای بابا بلاخره باید یه حلقه ای ردو بدل بشه خریدیم بعد هم دستش نکرد, یه 4- 5 افتاد اینور انور منهم فروختمش.
جمعه 9 دي 1390 - 19:10
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
حالا کی توبره هست و کی آغل؟
جمعه 9 دي 1390 - 20:04
karaji - گتنبرگ - سوئد
شاید به این دلیل که مادر زنشون حلقه رو انتخاب کرده !!
جمعه 9 دي 1390 - 22:56
دايانا - لندن - بریتانیا
دنیای وحشی باهات موافقم
جمعه 9 دي 1390 - 23:58
bita tehrani - ونکوور - کانادا
به نظر من خیلی‌ قشنگه که آقایون حلقه دستشون باشه،ولی‌ تعهد قلبی به همسر قشنگ تر و مهمتر از یک حلقه فلزی است. دم همه اونایی که هر دو را دارند،گرم!!
شنبه 10 دي 1390 - 02:27
AntiIslam - اسلو - نروژ
ضمنا یادم رفت بگم این نویسنده خانم فکر کنم داغ زیادی از مردها داره ، و بنظر میرسه که شوهرش حالشو گرفته و یا با خانم دیگری دیده . چقدر بده آدم نظر شخصی خودشو به دیگران تحمیل کنه. (منظورم نویسنده این متن بی خود.) که با این ۷ نظر بچگونه مردها را می خواد محکوم کنه. عزیزم برو مطالعه کن.
شنبه 10 دي 1390 - 02:36
chatoli - تهران - ایران
دنیای وحشی - تهران - ایران. با تشکر از شما که خانم ها رو در حد توبره و آخور پایین آوردید
شنبه 10 دي 1390 - 03:38
sattar57 - خوزستان - ايران
همه اون 6 مورد رو گفتی که آخری رو بگی ها
شنبه 10 دي 1390 - 05:13
felora - تهران - ایران
karaji - گتنبرگ - از کی تا حالا مادرزنها برای دامادحلقه انتخاب میکنن؟!!! من اولین باره که میشنوم :)) اما توی ایران بعضی از مادرشوهرها" سرویس طلا ویا جواهر عروس و به انتخاب خودشون میخرن وموقع عقدبه عروس کادومیدن که خیلی هم اشتباهه وشنیدم که چه دعواهاشده ..
شنبه 10 دي 1390 - 06:48
saasaan - شيراز - ايران
بیتا تهرانی‌ - ونکوور - کانادا. سلام، حرف قشنگی‌ زدید، البته به نظر من دربارهٔ همهٔ آدم‌ها باید باشه، هم زن هم مرد. درود بر شما.
شنبه 10 دي 1390 - 08:40
bi del - دهوك - عراق
1 مردى به من گفت: حلقه دستم نمیکنم چون از تقلید کردن خوشم نمیاد.. راست و دروغش گردن خودش...
شنبه 10 دي 1390 - 09:26
felora - تهران - ایران
دنیای وحشی - تهران - ایران_ گاهی اوقات فرق" بین دوتا ادم از زمین تا اسمونه ..... شماهم اظهار نظر کردی و مثال زدی وبا اینکه اینهمه ضرب المثل توی فرهنگ ایرانی هست !!!! و همینطور bita tehrani - ونکوور - کانادا- بیتا جون هم اظهار نظر کرد ......... افرین بیتای نازنین
شنبه 10 دي 1390 - 11:27
PARVANE1 - برنموث - انگلستان
چتلی - تهران - ایران راستش من متوجه نشدم که شما چی‌ گفتی‌، چون انگار دو پهلو بود.
شنبه 10 دي 1390 - 11:44
bita tehrani - ونکوور - کانادا
saasaan/ممنون از لطفت.حق با شماست.منظور من هم مردان و هم زنان بودند.منتهی زنان بیشتر به در دست داشتن حلقه ازدواج اهمیت میدهند و فکر کنم دلیل نوشتن این مقاله‌ها هم همین باشه.درود بر تو felora نازنین،مرسی‌ از لطفت.
شنبه 10 دي 1390 - 17:50
shahab46 - هانوفر - المان
دنیای وحشی - تهران - ایران از پایگاه بسیج ضد مردمی داری می‌نویسی درسته زدم به هدف، ....
‌چهارشنبه 14 دي 1390 - 09:08
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.