عاملین قتل عام خانوادگی قزوین اعدام شدند

دو مرد جوان که به اتهام قتل چهار عضو یک خانواده به اعدام در ملاعام محکوم شده بودند بامداد دیروز در خیابان نواب جنوبی شهر قزوین به دار مجازات آویخته شدند.
 

به گزارش جام جم آنلاین، متهمین که دو مرد به نام های «علی» و «محمد» بودند اسفند سال گذشته چهار عضو یک خانواده را با همدستی یکدیگر به قتل رسانده بودند.

با کشف اجساد قربانیان، متهمین تحت تعقیب قرار گرفتند و پس از مدتی از سوی پلیس آگاهی استان قزوین دستگیر شدند.

در پی این موضوع آنها با اعتراف به قتل دو کودک و پدر آنها و همچنین عمه خانواده و پس از بازسازی صحنه جنایت ها روانه زندان شدند.

متهمان اوایل فروردین امسال در شعبه دوم دادگاه کیفری استان قزوین محاکمه شدند.

قاضی دادگاه و چهار قاضی مستشار متهم نخست به نام «علی» را به اتهام مشارکت و مباشرت در قتل ها به دو بار قصاص نفس در ملاعام و به خاطر معاونت در قتل عمدی به 15 سال حبس، مشارکت در دفن اجساد به یک سال حبس، مباشرت در سرقت اموال به دو سال حبس و رد مال به 74 ضربه شلاق محکوم کرد.

دیگر متهم نیز به نام «محمد» به اتهام مشارکت و مباشرت در سه فقره قتل به سه بار قصاص در ملاعام و مشارکت در دفن اجساد به یک سال حبس محکوم شد.

احکام صادره از سوی قضات دیوان عالی کشور مورد تایید قرار گرفت و به واحد اجرای احکام استان قزوین ارسال شد.

این دو مرد قاتل بامداد امروز پنجشنبه در مقابل دیدگان هزاران شهروند قروینی در خیابان نواب جنوبی جنب حمام یاقوت به دار مجازات آویخته شدند و پرونده زندگی آنها مهر باطل خورد.

شرح ماجرا

رسیدگی به این پرونده اوایل اسفند سال گذشته با شکایت مردی مبنی بر گم شدن خواهرش در دستور کار ماموران اداره آگاهی استان قزوین قرار گرفت.

کشف جسد زن سوخته

با تشکیل پرونده ای در این ارتباط جستجوهای پلیسی برای پیدا کردن زن جوان آغاز شد تا اینکه چند روز بعد ماموران جسد سوخته زنی را در روستایی حوالی منطقه «مینودر» کشف کردند.

با انتقال جسد به پزشکی قانونی کارآگاهان جنایی برادر زن گمشده را به پزشکی قانونی احضار کردند که وی هویت مقتول را تایید کرد.

کشف دومین جسد سوخته

دو هفته بعد از این حادثه جسد سوخته مردی در بیابان های منطقه «مینودر» قزوین کشف شد.

به این ترتیب روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله تازه ای شد. این در حالی بود که ماموران در کنار جسد شناسنامه نیمه سوخته ای را پیدا کردند که نشان می داد نام او «داود» است.

با انتقال جسد به پزشکی قانونی و شناسایی خانواده مقتول در تحقیق از این خانواده معلوم شد فرزندشان «داود» زنده بود و برای ترک اعتیاد در یکی از کمپ ها بستری بود.

ماموران با بررسی این موضوع و صحت گفته های آنها تحقیقات ویژه ای را آغاز کردند.

قاتل قصد بردن جسد را داشت

در مرحله بعدی تحقیقات مشخص شد مردی به نام «علی» با حضور در پزشکی قانونی  قصد داشته جسد سوخته مرد جوان را تحویل گرفته و با خود ببرد که پزشکان قانونی مانع از کار او شده و مرد غریبه متواری شد.

با اطلاعات به دست آمده تحقیقات برای دستگیری این مرد آغاز شد و ماموران مخفیگاه او را شناسایی و وی را دستگیر کردند.

متهم با انتقال به پلیس آگاهی قزوین مورد بازجویی  قرار گرفت و به تناقض گویی پرداخت.

ماموران برای مشخص شدن هویت جسد سوخته به بررسی پرونده مردان گمشده پرداختند تا اینکه مشخص شد جسد متعلق به مردی به نام «رضا» بوده که جسد خواهرش چند هفته پیش از سوی پلیس کشف شده و خانواده او ماجرای گم شدن وی به همراه دو فرزند خردسالش را در یکی از کلانتری ها گزارش دادند.

با مشخص شدن هویت جسد سوخته متهم بازداشت شده به نام «علی» مجددا مورد بازجویی قرار گرفت. این بار متهم که راهی جز بیان حقیقت نداشت اعتراف کرد که چهار عضو خانواده را به قتل رسانده است.

نخستین جنایت چگونه کلید خورد

«علی» متهم درباره انگیزه اش درباره این قتل ها گفت: با خانواده «رضا» (مقتول) دوست بودم و رفت و آمد خانوادگی داشتم. از چندی قبل نامه های تهدید آمیزی به دستم می رسید که فرستنده می خواست همسرم را طلاق دهم و در غیر این صورت فیلم و عکس های خانوادگی ما را در شهر و اینترنت پخش می کند.

عامل جنایت افزود: نگارنده ناشناس در نامه های بعدی از من 20 میلیون تومان پول خواست.

متهم به قتل یادآور شد: در ادامه متوجه شدم نامه ها را دوستم «رضا» و خواهرش برای من می فرستند و با این کار قصد اخاذی و نابودی زندگی من را دارند بنابراین به سراغ آنها رفته و خواستم که دست از این کار بردارند اما به حرف های من توجهی نکردند.

متهم درباره ارتکاب نخستین جنایت گفت: وقتی زن جوان حاضر به تحویل دادن عکس و فیلم ها نشد ماجرا را با دوستم «محمد» در میان گذاشتم و خواستم در کشتن او با من همدست شود.روز حادثه آن زن را به  بهانه دادن پول در قبال عکس ها به حوالی روستا کشاندم. در همین موقع وقتی او به محل قرارمان آمد «محمد» او را با طناب خفه کرد و دو نفری جسد را سوزاندیم.

متهم به قتل با اشاره به سه جنایت دیگر، گفت: رضا را نیز با همان ترفند به منطقه «مینودر» کشاندیم و من و همدستم او را با طناب خفه کردیم. پس از سوزاندن جسد وی کپی شناسنامه برادر معتادم را کنار او قرار دادیم تا پلیس گمان برد جسد متعلق به یک معتاد است.

وی افزود: همان روز وقتی به شهر بازگشتیم دختر 13 سال و پسر شش ساله «رضا» بی قراری می کردند بنابراین آنها را به بهانه دیدار با پدرشان به خود بردیم. با انتقال آنها به بیابان هر دو بچه را خفه کردیم و در درون چاهی انداختیم.

در پی اعتراف این متهم، ماموران عازم محل فوق شدند و اجساد دو قربانی کوچک را از درون چاه بیرون آوردند.

در مرحله بعدی تحقیقات دیگر همدست عامل جنایت نیز در یکی از محله های شهر دستگیر و به همدستی با او در ارتکاب جنایت ها اعتراف کرد.
 

+122
رأی دهید
-73

salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
همون بهتره که اعدام شدن ، من یکی‌ که موافق اعدام هستم.درسته که مقتول زنده نمی‌شه ، اما قاتلین سفاک بیرحم هم نباید که صاف صاف راه برن و زنده باشن و بخورن و بخوابن، حتا تو زندان.برن به درک
جمعه 9 دي 1390 - 02:59
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
همون بهتره که اعدام شدن ، من یکی‌ که موافق اعدام هستم.درسته که مقتول زنده نمی‌شه ، اما قاتلین سفاک بیرحم هم نباید که صاف صاف راه برن و زنده باشن و بخورن و بخوابن، حتا تو زندان.برن به درک
جمعه 9 دي 1390 - 02:59
hossein87 - ایران - ایران
لعنت به همتون. یه مشت روانی و بی ناموس. یکی نیست بگه عکس زن تو دست دوستت چیکار میکرد! یه مشت روانی شرشون کم شد.
جمعه 9 دي 1390 - 05:56
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
چیکار می‌کنه این نظام مقدس!!! جامعه‌ای ساخته مملو از جنایت، دروغ،خیانت،فقر، فحشا،.. تو مملکتی که مدیرانش از پله‌های ترقی‌!!! با دزدی و جنایت بالا میروند چه انتظاری می‌شه از افراد بیسواد و پایین جامعه داشت!!! کار هر بز نیست خرمن کوفتن، گاو نر می‌خواهد و مرد کهن.
جمعه 9 دي 1390 - 09:15
gol andam - ژنو - سویس
مهم نیست کی مقصر است. باور کن مهم این است که یادمان باشد عمرمان کوتاه است !. در پایان زندگی خواهیم گفت : کاش فقط چند لحظه بیشتر فرصت داشتیم تا خوب بهم نگاه کنیم و همه ناگفته‌های مهر آمیز یک عمر را در چند ثانیه بگوییم . . پس نازنین بیا آشتی کنیم با مهر . . دیگه طاقت این همه خبره بدو ندارم، قلبم ۱۰۰۰ پاره شده ،،امروز دلم گرفته بود ،،،با این مطلب اشک ریختم ،،،برای همهٔ هم وطن هام ،،،
جمعه 9 دي 1390 - 10:23
dkdk - اسلیس - دانمارک
این نامردها باید اعدام میشدند.آخه بیشرف و بی‌ وجدانها چرا ۲ کودک بیگناه را کشتید؟
جمعه 9 دي 1390 - 10:47
faghat khoda - شمال - lنگلستان
متهمین دو مرد به نام‌های علی‌ و محمد............کار عجیبی‌ نکردند ،فقط از اعتقاد و مذهب شون الگو برداری کردند .
جمعه 9 دي 1390 - 11:36
man-malaysia - كوالالامپور - مالزي
پول های نفت ومردم صرف ترویج شیعه گری وصدور انقلاب میشود غافل از اینک نظام پوشالی خمینی از درون در حال فرو پاشیست
جمعه 9 دي 1390 - 12:41
oghab - هلسينكي - فنلاند
قوه قضایی تشکر تشکر
جمعه 9 دي 1390 - 16:55
korosh_oslo - اسکر - نروژ
این ادامها نباید اعدام بشم باید تکه تکه شون کرد که از یه بچهٔ ۱۰ ساله هم نمیگذرم. جالب اینها که رفته ازدواج هم کرده کثافت.
شنبه 10 دي 1390 - 00:21
shahrooz93 - دبی - امارات
چه وحشتناک؟ خوب اگر آن‌ها عکس همسر تو را دارند برو و از طریق قانونی اقدام کن نه این که خودت بری و چهار عضور یک خانواده رو بکشی. faghat khoda - شمال - lنگلستان. کدوم مذهب؟ کسی که این کار غیرقابل تصوری را انجام میده دین داره به نظرت؟
شنبه 10 دي 1390 - 07:33
iranianukusername - قزوین - ایران
من از ماجرا خبر دارم یکیشون بیگناه بود اما صداش به گوش کسی نرسید...
‌چهارشنبه 14 دي 1390 - 09:40
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.