شهروندان ایرانی ربوده شده در سوریه

عصر ایران : نام و تصویر شماری از شهروندان ایرانی ربوده شده در سوریه توسط شرکت مپنا پیمانکار ایرانی ساخت نیروگاه در اختیار عصر ایران قرار گرفت.

این شهروندان ایرانی با تخصص های صنعتی - فنی در ناآرامی های کنونی سوریه به دست گروه های ناشناس ربوده شده و همچنان اطلاعی از آنها در دست نیست.

براساس این گزارش، نام و مشخصات پرسنل پیمانکار مپنا شاغل در نیروگاه جندر که روز 29 آذر ماه در سوریه ربوده شدند به این شرح است:

سجاد امیریان مهندس برق و سرپرست گروه تست تجهیزات برقی (شاغل در شرکت پارسیان پست پیمانکار فرعی نیروگاه)

احمد سهرابی کرت‌آباد تکنسین برق و سرپرست کارگاه (شاغل در شرکت فناوران صنعت گستر زاگرس -  پیمانکار فرعی شرکت پارسیان‌پست).

حسن حسنی تکنسین برق و نصاب تجهیزات برقی (شاغل در شرکت فناوران صنعت گسترزاگرس - پیمانکار فرعی شرکت پارسیان‌پست)

مجید قنبری بیدرونی تکنسین برق و نصاب تجهیزات تست تجهیزات برقی (شاغل در شرکت فناوران صنعت‌گستر زاگرس - پیمانکار فرعی شرکت پارسیان‌پست)

کیومرث قبادی تکنسین برق و نصاب تجهیزات برقی (شاغل در شرکت فناوران صنعت گستر زاگرس - پیمانکار فرعی شرکت پارسیان‌پست)

عبدالخالق صحنه کارشناس HSE (شرکت توسعه 2 مپنا)

پژمان بویری مهندس برق و سرپرست کارگاه احداث پست نیروگاه (شرکت پارسیان‌پست)

 

 

 

 

از سمت راست :حسن حسنی-آلان (آشپز و اهل سوریه ای)-مجید قنبری-سجاد امیریان-احد سهرابی-کیومرث قبادی
 

 

+154
رأی دهید
-63

massoudoslo - اسلو - نروژ
مردم و انقلابیون سوریه از دست جنایت های سپاه و بسیجی و تروریست های ج .اسلامی در سوریه در این چند مدت اخیر به ستوه آمده اند و هیچ معلوم نیست که بر سر این ایرانیان چه خاهد آمد .
جمعه 9 دي 1390 - 04:24
mortimer - اصفهان - ایران
این چند تا الان تو جزایر قناری با شورت خالخالی دارن حموم آفتاب می گیرن!
جمعه 9 دي 1390 - 05:07
zahra50 - کپنهاگ - دانمارک
همه اینا از صافی های وزارت اطلاعات رد شدن و شهروند معمولی نیستند.
جمعه 9 دي 1390 - 05:25
ari jojeh - تهران - ایران
آقا قبول کردیم بابا، قبوله، اینا مهندسن، و اصلا جزو سپاه قدس نیستن و نبودن و تو کشتارهای تو سوریه هم دست نداشتن! قبول آقا مهندسن!
جمعه 9 دي 1390 - 06:34
ab shangooli - لندن - انگلند
زنده باد مردم سوریه ، اینا هماشون بسیجی‌ هستند ، شهادت برای بسیجی‌‌ها افتخار است.
جمعه 9 دي 1390 - 07:13
yasamangoleziba - تهران - ایران
توی عکس آخری چفیست که انداخته، عجب قیافهای بسیجی‌ دارند عکس آخر
جمعه 9 دي 1390 - 08:10
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
صبح شما بخیر دوستان. ساعت ۱۰ می‌‌باشد و هنوز خبری در امروز از ایران نداریم. نه اعدامی. نه اسید پاشی. نه تجاوز نه سرقت . در ایران انقلاب شده است؟
جمعه 9 دي 1390 - 08:13
golly47 - فرانکفورت - المان
برای عرب کار کردن همین‌ها را هم داره
جمعه 9 دي 1390 - 08:34
Dionysos - پارسی - فرانسه
عکس آخری با شال بسیج همه چیزو مشخص می کنه، برق رو ولش!!!
جمعه 9 دي 1390 - 10:10
majid63 - پاريس - فرانسه
کار کردن برای جمهوری اسلامی همینه ! حتما میگید مجبور بودیم ....
جمعه 9 دي 1390 - 10:40
m.noor - شارجه - امارات
با درود.عکس پایین بسیجیان ذوب در ولایت هستند اگر اینها آن کسایی بودن که دزدیدنشون بهترین کار ممکن رو کردن م.ن
جمعه 9 دي 1390 - 10:53
dkdk - اسلیس - دانمارک
از اینکه ربودن آنها کار مخا لفان دولت سوریه است شکی نیست مطمئنا آنها را به خاطر حمایت دولت ایران از سوریه ربودن.اما اگر شرف داشته باشند به آنها صدمه نمیزنند.
جمعه 9 دي 1390 - 10:56
hamtarane - سیدنی - استرالیا
این بنده های خدا هم قربانی سیاست های غلط حکومت اسلامی شدند، دعا میکنیم که به سلامتی به آغوش خانواده هاشون برگردند
جمعه 9 دي 1390 - 11:03
souroosh - ساری - ایران
خدا تا کی این همه ضلم از سوی اخوندها که دامنش همه را گرفته ! تا کی ؟
جمعه 9 دي 1390 - 12:41
souroosh - ساری - ایران
خدا تا کی این همه ضلم از سوی اخوندها که دامنش همه را گرفته ! تا کی ؟
جمعه 9 دي 1390 - 12:41
shirzan48 - بروكسل - بلژيك
انداختن چفیه دلیل بر بسیجی‌ بودن نیست ، چه ، تو اروپا هم همه رنگش هست و حتا نه در فروشگاه‌های مسلمونا بلکه با مارک Hmهم موجود است ، ضمناً اونا در کشور عربی‌ زندگی می‌کنن و این چیز اونجا برای غیر عرب هم استفاده می‌شه ، با این حل امیدوارم هموطنان ما را انقلابیون سوریه ندزدیده باشند ، اینطور بشه ممکنه آذر و شکنجه بشند و جانشان در خطر باشه ، هر چند دل خوشی‌ از ایران ندارند و حق هم دارند بیچاره‌ها و میخوان تلافی کمک‌های ایران را با این چیزا کنند.
جمعه 9 دي 1390 - 14:26
kurosh_alman - فرانکفورت - آلمان
عدم میمونه که آخه در این اوضاع بد سوریه اینها اونجا بجز سر کوبه ملت چه کار دیگه‌ای میتونستند داشته باشند. به هر حال اگر در سر کوب دست داشتند که به سزای خودشون میرسن اگر هم واقعا واسه معاش رفته بودند که ایشالا به آغوش خانواد ه شون بر خواهند گشت.
جمعه 9 دي 1390 - 14:47
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
صورت در مقابل صورت، دندان در مقابل دندان! اینها شهروند ایرانی‌ نیستند، بسیجیان فاشیست مزدور و آدم کش فرستاده شده از طرف حکومت جهل، جنون و سیاهی‌های ولایت آدم خور وقیح هستند که ماموریتشان سرکوب، شکنجه، تجاوز و کشتار مردم سوریه است . ننگ بر این حکومت جلاد ه تروریست.آمین
جمعه 9 دي 1390 - 15:34
morgan123 - واشینگتن - امریکا
اگر موقعیت اقتضا میکرد عکسهایی از همین اشخاص منتشر میکردند با کلاشنیکف و پیراهن یقه بسته! جدای اینکه اینها واقعا چکاره بودند.
جمعه 9 دي 1390 - 16:16
hamidla - هامبورگ - المان
این نوریزاده خیلی‌ زود قضاوت می‌کنه!
جمعه 9 دي 1390 - 18:17
golepesar - لندن - انگلستان
دوستان گرامی من هم مثل شما از این حکومت کثیف متنفرم و باور کنید ساندیس خور هم نیستم. من از نزدیک با این شرکت آشنا هستم و بهتون باید بگم که اینا بسیجی و سپاهی نیستن بلکه یه سری از آدم های عادی مثل بنده و شما . هستن که دارن کار میکنن واسه زندگیشون. اما متاسفانه به خاطر سیاست آشغال خامنه ای و دار و دستش این بلا سرشون اومده.
جمعه 9 دي 1390 - 23:32
saeid-banglor - کالمار - سوئد
خدا لعنت کنه انقلابیون وهابی سوریه والا امریکا هم مونده که به سوریه کمک کنه بمونه یا نمونه اخه از یه طرف اگر بمونه جبهه ایران تقویت میشه و اگر نمونه سریع یه دولت افراطی وهابی میاد سر کار بعد ممکنه تروریسم اسلامی تو منطقه بیشتر بشه .
شنبه 10 دي 1390 - 04:12
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
وقتی‌ خیلی‌ از کامنت‌ها رو می‌خونم میگم اگه شمشیر نادر و قساوت آقا ممد خان نبود این مردم بی‌ غیرت وطن فروش شعبون مسلک تا حالا ایران رو بار‌ها تکه تکه کرده بودن.کجایی‌ خاجه قاجار که از سر این خائن جماعت مناره بسازی.هموطن هامون رو ربودن یکی‌ چه چه میزنه اون یکی‌ از روزنه کوچیک ذهنش اینطور میبینه که الان تو جزیر قناری دارن حموم آفتاب می‌گیرن.همین بازماندگان افشین و شعبان و سلمان فارسی زمانی‌ که آمریکایی‌‌ها رو دولت ایران رو کوه دستگیر کرده بود یا انگلیسیها رو تو حریم آب هامون - اشک تمساح میریختن که اینها گناه دارن.جوون‌های مردم رو آزاد کنید.ای تفو!
شنبه 10 دي 1390 - 10:31
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
این جماعت افشی مآب خود فروش با دیدن عکس و داشتن ریش به این نتیجه می‌رسن که افراد ربوده شده اعضا سپاه قدسن یا بسیجین‌ -‌اما همین بی‌ وطن‌های خود فروش مثل اسفند بالا و پایین میپریدن که‌ای جماعت اونهایی که این همه کوه رو تو آمریکا و تبت و پامیر و آلپ گذاشتن و اومدن سر حد خطر ناک ایران و عراق کوه نوردی فقط ماجرا جون !زکی!ای جلاد لاجوردی قهرمان روحت شاد که زبون این جماعت رو خوب بلد بودی.
شنبه 10 دي 1390 - 10:41
mortimer - اصفهان - ایران
MIRZADEH I ESHGHI:شورت خالخالی رو یادت رفت بگی!/خاجه؟!؟!؟!؟!؟ سوادتم در حد آقا محمدخانِ.
شنبه 10 دي 1390 - 15:18
morgan123 - واشینگتن - امریکا
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف - خوب ملت همه وطن فروش تو کجای این قضیه هستی که از فهوای کلامت معلومه پیروی بسیجیها هستی بسیجی هایی که حماسه کهریزک را بفرمان رهبرت رقم زدند.
شنبه 10 دي 1390 - 20:50
بهروز كياني - تهران - ایران
قربانی چیه؟ اینا مزدورایی اند که در شناسایی معترضین کمک بشار اسد اند. زرافه کثیف که قراره با رهبرشو و میمونش یکجا گورشونو گم کنن! ایشالا!
یکشنبه 11 دي 1390 - 05:07
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
مورتیمر .شورت خالخالی قسمتی‌ از خاطرات توئه که بهش ارادت داری و به یاد آوریش تاکید میکنی‌.من نه‌ چیزی در این مورد میدونم نه تا حالا چیزی شنیدم.لطف میکنی‌ اگه این قسمت سیاه تاریخ رو برای ما بی‌ خبران شفاف کنی‌.در ضمن به" آقا دائیت" یک زحمتی بعده یک تفألی به فرهنگ نامه دهخدا بزن تا فرق خواجه و" خاجه "برات روشن بشه تا بفهمی چرا به آقا محمد خان میگفتن" خاجه" به حافظ خواجه
یکشنبه 11 دي 1390 - 11:47
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
مرگن جان.حماسه کهریزک از جنس ابوغریب و گونتنا مو ه.اما ربطی‌ به قهرمانان بسیجی‌ نداره.بارها گفتم حساب اون بسیجی‌ نماها که پارازیت جامعه هستن و سر چهار راه‌ها و تو خیابون‌ها موزهم ناموس و جوون مردمان با قهرمانان واقعی بسیجی‌ سواست.من پیرو که چه عرض کنم خاک زیر پای بسیجی‌ ها‌-همت‌ها و باکری‌ها- هستم.راستی‌ این نوع حماسه (کهریزک )سازی‌ و" ترور سفیر سابق عربستان در آمریکا توسط یک دلال ماشین دسته دوم با کمک کارتل‌های مواد مخدر به دستور سپاه قدس "(!!!????) ساخته و پرداخته رسانه‌‌های شماست و آجیل محفل" ال‌ باندی" و در و دسته اش!
یکشنبه 11 دي 1390 - 11:59
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
یک بار دیگه درود میفرستم به روح آقا( در اصل اغا )محمد خان "خاجه" و جلاد لاجوردی که بلد بودن با چه زبونی باید با خائن جماعت حرف زد.
یکشنبه 11 دي 1390 - 12:03
zahra50 - کپنهاگ - دانمارک
Mirzadeh eshghi شلوغش نکن سگ همه وطن فروشهای خارجه نشین میارزه به کل وطن پرستهایی امثال تو و این مزدورای اسیر شده.چیه داغ کردی ؟! اونموقع که جوونای مردم رو تو زندان تکه تکه کردن به جرم مخالفت کجا مرده بودی؟!از وطن چی باقی گذاشتین جز دلهای سوخته و داغدار ؟حالا اول کاره زیاد جوش نخور فاتحه همه هم وطنای جاسوست خونده است.ضمنا آقا محمد خان غلط کرد که قساوت داشت رهبر الدنگت روی همه رو سفید کرد .درود بر نادر و آقا محمد خان و سلام بر ملت غیور سوریه.دست مریزاد
یکشنبه 11 دي 1390 - 12:29
mortimer - اصفهان - ایران
MIRZADEH I ESHGHI:خواجه را برای هر دو می نویسند./ضمن این که یه ساندیس هم بزن چون خیلی فشارت رفته بالا عزیزم خیلی برای اربابان خواجه و قصابت حرص می خوری!lol
یکشنبه 11 دي 1390 - 16:28
mortimer - اصفهان - ایران
ضمن این که تو از کجا می گی شورت خالخالی از خاطرات منه در حالی که من حتی یه دونه شورت خالخالی هم ندارم؟!!
یکشنبه 11 دي 1390 - 17:00
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
راستش من زیاد ساندیس دوست ندارم.آبجو رو ترجیح میدم.خصوصأ آبجو مخصوص شهر دوسلدورف .برگردیم به بحث در مورد واژه خاجه و خواجه.خاجه واژه یی بودکه به اخته‌های حرمسرای شاه‌ها اطلاق میشد.که چون قوه مردانگی نداشتن صورت‌هایی‌ بی‌ مو داشتن -صداشون نازک و زنانه بود و غالباً پر خور و فربه بودن.واژه "خاجه" عبارتی تحقیر آمیز بود که ارتباطی‌ با واژه خواجه به (معنای آقا-‌سرور‌-بزرگ) نداشت.همونطور که در تاریخ هم نوشته شده آقا محمد خان هم" آغا"(کنایتی از مرد آخته )محمد خان, در موارد متعددی از واژه خواجه تاجدار برای ایشون استفاده شده.این چیز‌ها رو میگم که کمی‌ به معلومات افزوده بشه و عمر به بطالت نگذرونی.
دوشنبه 12 دي 1390 - 10:20
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
"ضمنا آقا محمد خان غلط کرد که قساوت داشت رهبر الدنگت روی همه رو سفید کرد .درود بر نادر و آقا محمد خان و سلام بر ملت غیور سوریه"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!? ZAHRA 20خودت فهمیدی چی‌ میخوای‌ بگی‌?
دوشنبه 12 دي 1390 - 10:32
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
مرتیمر.انگار اوضاع احوال روانی مناسبی نداری.خوبه اینجا همه چی‌ ثبت و حک‌ میشه.همه می‌تونن بخونن و ببینن که کی‌ اول بحث بی‌ محتوا و بچه گانه" شرت خالخالی و فراموش شدن در تاریخ رو" مطرح کرد.
دوشنبه 12 دي 1390 - 10:37
mortimer - اصفهان - ایران
MIRZADEH I ESHGHI:آخرش نگفتی از کجا اون حرف رو زدیا!
دوشنبه 12 دي 1390 - 16:54
zahra50 - کپنهاگ - دانمارک
آره داداش هم من فهمیدم چی میگم هم اونایی که باید بفهمن.
دوشنبه 12 دي 1390 - 21:22
massoudoslo - اسلو - نروژ
zahra50-دانمارک . بانو من حرفاتون رو فهمیدم .
‌سه شنبه 13 دي 1390 - 17:23
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.