دستور ویژه رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی به پرونده قتل و تجاوز ۳ نفر به دختر ۱۰ ساله

روزنامه خراسان نوشت:

پافشاری خانواده لیلا کوچولو برای اجرای حکم قصاص قاتل دخترشان که هفته گذشته دستگیر شده است به صدور دستور ویژه رئیس قوه قضاییه برای تصمیم گیری هرچه سریع تر در این باره منجر شد. خانواده لیلا صبح دیروز در مقابل دفتر ریاست قوه قضاییه تحصن کرده و از آیت الله لاریجانی کمک خواسته بودند.
 


 
 
 آغاز پرونده ای جنجالی
این پرونده جنجالی اردیبهشت ماه سال 74 با قتل دختری 10 ساله به نام لیلا گشوده شد. لیلا کوچولو در حالی که برای چیدن گل به کوهستان رفته بود توسط سه جوان مورد تجاوز قرار گرفت و یک هفته بعد جسدش در زیر یک آبشار کشف شد. به دنبال این حادثه سه جوان به نام های هادی، صفر و حسن به اتهام تجاوز به عنف و قتل بازداشت شدند. هنگام ربودن دخترک معلم روستا متهمان را از بالای کوه دیده بود. به همین دلیل راهی برای کتمان واقعیت نداشتند و به این ترتیب آن ها محاکمه و هر سه به قصاص محکوم شدند. از آن جا که مقتول زن و سه جنایتکار مرد بودند خانواده لیلا باید تفاضل دیه محکومان را پرداخت می کرد و همین موضوع به چالشی برای آن ها تبدیل شد. پدر لیلا خانه و حتی وسایل زندگی اش را فروخت تا دیه سه قاتل دخترش را پرداخت کند اما نتوانست این پول را فراهم کند و در نهایت دیه از صندوق بیت المال پرداخت شد. در این میان پرونده بارها بین دادگاه و شعب تشخیص دیوان عالی کشور دست به دست شد و حتی کار به هیئت عمومی دیوان کشید و رئیس وقت قوه قضاییه نیز حکم قصاص متهمان را تایید کرد اما یکی از محکومان به نام هادی در زندان خودکشی کرد و دیگری به نام حسن با لباس مبدل متواری شد. در چنین شرایطی صفر به تنهایی اعدام شد.
 
 
 
ادامه پیگیری ها و صدور دستور ویژه
اعدام این جنایتکار پایان کار نبود چرا که خانواده لیلا تلاش هایشان را برای دستگیری قاتل فراری آغاز کردند اما او هیچ ردی از خود به جا نگذاشته بود. آن ها از هر فرصتی برای شناسایی مخفی گاه حسن استفاده می کردند اما این تلاش ها سال ها به طول انجامید تااین که سه شنبه هفته گذشته آن ها که به سرنخی از قاتل فراری در شهر کاشمر دست پیدا کرده بودند به آن جا رفتند و با کمک ماموران این شهر حسن را که ازدواج کرده و زندگی مخفیانه ای را در پیش گرفته بود بازداشت کردند و او را به دادسرای امور جنایی تهران تحویل دادند. در حالی که پیش از این چندین حکم قطعی مبنی بر قصاص حسن صادر شده بود و انتظار می رفت پرونده حسن در نوبت اجرای حکم قرار گیرد اما پرونده به مجتمع قضایی بعثت ارسال شد تا بار دیگر به آن رسیدگی شود. این اقدام با اعتراض خانواده لیلا روبه رو و بار دیگر پیگیری های آن ها در این باره از طریق سرپرست مجتمع قضایی بعثت و دادسرای جنایی آغاز شد. صبح دیروز پدر، مادر و دو خواهر لیلا کوچولو که به رسیدگی قضایی به این پرونده اعتراض داشتند، مقابل ساختمان حوزه ریاست قوه قضاییه تحسن کردند و از آیت ا... آملی لاریجانی کمک خواستند. حضور خانواده لیلا در زیر باران ساعتی به طول انجامید و توجه عابران بسیاری را برانگیخت و حتی ماموران کلانتری جامی نیز برای دقایقی پدر لیلا را بازداشت کردند. آن ها که حکم قطعی دیوان عالی کشور مبنی بر قصاص حسن را در دست داشتند معتقد بودند در حالی که حدود صد قاضی رای بر گناهکار بودن قاتل دخترشان داده اند رسیدگی دوباره به پرونده خلاف قانون است.
در همین حال زهره الهیان، عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی که قصد داشت وارد مجموعه پاستور شود با دیدن خانواده لیلا برای چند دقیقه در زیر باران با آن ها گفت وگو کرد و به آن ها قول داد به خواسته شان رسیدگی کند. با این وجود خانواده لیلا همچنان به تحصن خود ادامه دادند تا این که یکی از کارمندان دفتر رئیس قوه قضاییه در جمع آن ها حاضر شد و از دستور ویژه آیت الله آملی لاریجانی به رئیس کل دادگستری استان تهران برای تصمیم گیری سریع تر به این پرونده خبر داد. در همین حال محمدرضا گیوکی، قاضی جدید پرونده از تصمیم گیری در این باره طی هفته آینده خبر داد.

+124
رأی دهید
-37

faghat khoda - شمال - lنگلستان
قلب بعضی‌ از آدما از سنگه ،چطور میتو نند دست به این کاری بزنند با شنیدن این خبر خیلی‌ خیلی‌ ناراحت شدم...............
جمعه 9 دي 1390 - 01:42
Royan - بوخوم - آلمان
حتما حالا اسلام زده‌های شستشو مغزی داده میان میگن تقصیر دختر بوده کی‌ حجابش را رعایت نکرده و ۳ تا نرینه مسلمان را حشری کرده فکر کنم همه مردان مسلما ن باید اخته بشوند تا زنان و کودکان در صلح و صفا زندگی‌ کنند.
جمعه 9 دي 1390 - 01:45
fdsa60 - تهران - ایران
یک حرکت این لاریجانی ستودنی ایست و اون دستور اعدام بی رحمانه امثال این جانوران وحشی و اراذل و اوباش هست. دلم برای خانواده این دختر خیلی میسوزه واقعا نماد مظلومیت هستند.
جمعه 9 دي 1390 - 01:53
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
دوستان دیگه لطفا نگید این بار مخالف اعدام هستین. فکر کنین که لیلا کوچولو دختر هر کدوم از شما بود؟ اون‌وقت باز هم مخالف اعدام بودین؟
جمعه 9 دي 1390 - 02:33
massoudoslo - اسلو - نروژ
به به به .. چه صادراتی چه انقلابی چه رهبری چه مدیریت جهانی ایی چه مدینه فاضله ایی !! ننگ بر بانی و عاملین فقر و جنایت در ایران .
جمعه 9 دي 1390 - 04:51
bita tehrani - ونکوور - کانادا
چه قصّه پر غصّه غم انگیز و روان خراشی است حوادث آن مملکت بلاخیز،.. بحث دیه زن و مرد در اسلام و قوانین آن هم یکی‌ از آن چیز هاست که بد جور روی مخه.......جان یک زن در جمهوری اسلامی و ارزش دیه آن از بیضه چپ یک مرد کمتر هست. طبق قوانین جمهوری اسلامی ارزش دیه جان یک زن ۵۰ شتر و دیه بیضه چپ یک مرد ۶۳ شتر میباشد...(این واحد شتر منو کشته!!).
جمعه 9 دي 1390 - 05:57
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
آدم دلش کباب می‌شه وقتی‌ قیافه معصوم این بچه‌ها رو می‌بینه. لعنت به باعث و بانی‌ پیداش این حکومت که جهل و جنایت رو در کشورمان رواج داد. اعدام چند متجاوز پایان اینگونه حوادث نیست. باید عامل بوجود آورنده این حوادث از بین بره یعنی‌ حکومت جهل و جنایت ولی‌ وقیح. چه جهنمی شده ایران!!!
جمعه 9 دي 1390 - 08:35
benetton - لندن - بریتانیا
خیلی‌ مسخره س ،با اینکه ۱۰۰تا قاضی حکم به اعدام دادن بازم میخوان پرونده رو بفرستن واسه تصمیم گیری.
جمعه 9 دي 1390 - 09:59
AAbiye AAbi - منچستر - انگلستان
قانون کثیف, به یک دختر تجاوز شده و به قتل رسیده تازه باید دیه متجاوزان قاتل هم پرداخت بشه. بعد اینجا توی انگلستان یک پسر اگر توی دیسکو یا هر جای دیگه فقط دست به یک دختر بزنه پلیس پدرشو در میاره و باید به دختر جریمه نقدی پرداخت کنه, چه برسه به اینکه تجاوز کنه. حالا کدوم حکم خداست!!!!!!!!!!!
جمعه 9 دي 1390 - 10:31
cheraghe-rah - تهران - ایران
massoudoslo. فقر دیگه اینجا چه صیغه ای واسه خودت یک چیزی میگی !! این دختره پول یا طلا همراش بوده یا به قصد سرقت گلهایی که از کوهستان چیده اومدند؟؟؟ .
جمعه 9 دي 1390 - 12:16
Dara va sara - پرت - استرالیا
salomeh_f . آیا با اعدام این اشخاص. این عمل زشت و کریه از این مملکت اسلامی بی پدر و مادر. رخت خواهد بست ؟ من (ما) مخالف اعدام هستم ولی مخالف تنبیه نیستیم. بله این افراد باید تنبیه شوند و به مجازاتی که حقشان هست برسند. ولی نه اعدام. 1. قبل از اینکه شخص را اعدام کنیم. باید به عمق و وخامت بیماری بنگریم و این درد را درمان کنیم. 2.آیا فکر نمیکنی که اصلا این اشخاص با اعدام شدن. همه چیز راحت و اسان برایشان تمام میشود.
جمعه 9 دي 1390 - 12:42
ariana11 - تورنتو - کانادا
علت اصلی‌ اینکه به مساله اهمیت نمیدان مقتول مونث بود. اسلامی که بیاد به زن به این نحو ارزش بده همین انتظار هم هست که عدمی‌ وحشی پرورش یافت بیان این کاری که از حیون هم پست تره با یه دختر بچه‌ای که رفته گًل بچینه بکنن! وای که بعضی وقتا انسان چقدر میتون پست و رذیل و کثیف باشه.
جمعه 9 دي 1390 - 14:07
KOROSH2500 - برمینگام - انگلستان
بفرمائید ای مسلمانان شما که ما را ملحد و کافر مینامید. آیا جوابی برای این پرسش است که چرا مقتوالین زن برای اجرای قانون اسلامی باید دیه قاتلین را بپردازند. اگر چیزی در خورجین 1400ساله اتان هست این کودک نورسیده را آگاه بفرمائید.!!!
جمعه 9 دي 1390 - 14:21
miminana - لندن - انگلستان
همین منطق که بدی رو باید با بدی جواب داد موجب شده دنیا به اینجا بکشه
جمعه 9 دي 1390 - 14:36
massoudoslo - اسلو - نروژ
cheragh-rah .تهران .ایران. عزیز رابطه فقر و تجاوز و جنایت و خیلی از بد بختیهای اخلاقی فرهنگی بشری مثل رابطه فشار انگشتان شما بر روی دوکمه های کیپورد و خاندن کلمات روی مانیتور است ! اگر ایران امروز شرایط سیاسی و اقتصادی اش این نبود که هست شما فکر میکنید آمار جنایت و بی بند بار هم همین و به این شکل بود؟ حتا فقر گاهی دلیل بد فهمیده شدن یک کامنت ساده است .نفتی نباشی چراغ راه چون نفت گران شده و خاموش میشوی .
جمعه 9 دي 1390 - 14:53
leila leila - گوتنبرگ - سوئد
این طفل معصوم اگر الان زنده بود باید ۲۶ ساله میبود. احتمالا ازدواج کرده بود و صاحب فرزند . بهترین تنبیه برای این آشغالها که اسم انسان را یدک میکشند فقط اعدام هاست و بس .
جمعه 9 دي 1390 - 14:58
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
خوب دوست من شکنجه که نمی‌شه بکنی‌ به خودش هم که نمی‌شه تجاوز کرد. پس باید حبس آبد باشه، ولی‌ در اون صورت هم تو زندان میخوره و میچره و بهرحال (زنده) هست، من هم دلم می‌خواد اینجور آدما زجر کش بشن اما چجوری آخه؟
جمعه 9 دي 1390 - 19:01
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
Dara va sara - پرت - استرالیا خوب دوست من شکنجه که نمی‌شه بکنی‌ به خودش هم که نمی‌شه تجاوز کرد. پس باید حبس آبد باشه، ولی‌ در اون صورت هم تو زندان میخوره و میچره و بهرحال (زنده) هست، من هم دلم می‌خواد اینجور آدما زجر کش بشن اما چجوری آخه؟
جمعه 9 دي 1390 - 19:26
zabon deraz - بروکسل - بلژیک
با اعدام ۱ بار میمیرند این ادامها را باید اخته کرد که تا عمر دارند هر ثانیه بمیرند
شنبه 10 دي 1390 - 00:36
shahrooz93 - دبی - امارات
بهترین کار برای این انسان کثیف اعدام است. مرده زنده دختر کوچلو رو کشته و بعد از ۱۶ سال هنوز به سزای جرمش نرسیده. واقعا چه سیستم قضایی داریم!!
شنبه 10 دي 1390 - 07:41
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.