انتشار تصاویر ویدیویی از تیراندازی خونین در نمایش موتورسواری در ایران

ضاربان در حال تیراندازی در تصاویر ویدیویی دیده می‌شوند

انتشار تصاویری ویدیویی در اینترنت از حادثه تیراندازی و قتل در جریان یک نمایش موتورسواری در نزدیکی شهرستان برازجان در جنوب ایران خبرساز شده است.

در این تصاویر ویدیویی که در سایت یوتیوب منتشر شده است و صدای محیط را با خود ندارد، افراد مسلحی دیده می شوند که ظاهرا در یک پیست خاکی موتورسواری به سوی دیگران تیراندازی می کنند.

 

به نظر می رسد که یکی از ضاربان توسط افراد حاضر در صحنه دستگیر می شود و مورد ضرب و جرح قرار می گیرد.

تعدادی از جوانان هم که مورد اصابت گلوله قرار گرفته اند روی زمین دیده می شوند که بعضی از آنها با دست از دیگران کمک می خواهند.

ظاهرا یکی از ضاربان توسط حاضران بازداشت می‌شود

کاربران محلی در فضای مجازی نوشته اند که این تصاویر به حادثه تیراندازی روز جمعه دوم دی (۲۳ دسامبر) در نزدیکی شهر آبپخش در شهرستان دشتستان مربوط است.

مقامات شهر به رسانه های محلی گفته اند که ضاربان قصد سرقت مسلحانه یکی از موتورسیکلت ها را داشتند، اما وقتی با مقاومت صاحب آن مواجه شدند، به سوی او و سایر حاضران تیراندازی کردند.

سایت اینترنتی "نوا جنوب" نوشته است که در جریان این تیراندازی سه تن از جوانان حاضر در محل کشته شده اند.

همچنین به گزارش هفته نامه "اتحاد جنوب"، برادر شهردار سابق برازجان در میان کشته شدگان است و یک پسر ۹ ساله هم در جریان حادثه زخمی شده است.

 

تحصن کنندگان در مقابل دادگستری شهرستان دشتستان خواهان اعدام ضاربان پیش از دفن کشته‌شدگان بودند

به نوشته این هفته نامه، در حالی که عده ای از جوانان برای تماشای نمایش موتورسواری به جاده قدیم فرودگاه آبپخش رفته بودند، "دو سارق مسلح با دو اسلحه کلاش در محل حاضر و به ربودن موتور یکی از حاضرین اقدام می کنند که با مقاومت موتورسوار مواجه می شوند... سارقین با شلیک گلوله به پای راکب و دیگر موتورسواران و تماشاچیان و زخمی کردن آنها، خشم مردم را بر می انگیزند".

سرتیپ رضا محمدی یگانه، فرمانده پلیس استان بوشهر به سایت خبری "سوک" گفته است که هر دو ضارب با "کمک مردم" در کمتر از یک ساعت پس از حادثه بازداشت شدند.

او تعداد مجروحان حادثه را پنج نفر اعلام کرده است.

به نوشته سایت "سوک"، صدها تن از مردم شهر آبپخش روز شنبه ۳ دی ماه در اعتراض به عدم وجود امنیت در این شهر جاده بوشهر به خوزستان را مسدود کردند.

 

مرکز شهرستان دشتستان، شهر برازجان است

آنها در روز دوشنبه ۵ دی ماه هم در مقابل دادگستری شهرستان دشتستان در شهر برازجان تجمع کردند و خواهان "قصاص فوری" ضاربان شدند.

مسئولان دادگستری و فرمانداری دشتستان به معترضان اطمینان داده اند که ضاربان به سرعت محاکمه و مجازات خواهند شد.

در رسانه های محلی استان بوشهر گزارش های متعددی در مورد وقوع موارد گوناگون سرقت مسلحانه منتشر می شود.

+59
رأی دهید
-88

iranbahar2012 - تهران - ایران
واقعا عجب مملکتی شده بخاطر یه مسابقه بی ارزش میان همدیگر رو نابود می کنن می کوشن . از خدا بترسید . جلوی عصابنیت خودتون کنترل کنید اگر جنبشو نداره اقا جون مسابقه نده . بیچاره پدر و مادرای اینها چی می کشن
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 22:25
benetton - لندن - بریتانیا
چی‌ داداش؟ سی‌ جی‌ گوجه ایی با آهنگ موتزارت.......
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 23:17
*israel* - اورشلیم - اسرائیل
و این است فرهنگ ایرانی‌
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 23:31
Mossadegh - لندن - انگلیس
فقط اعدام چاره کار این نوع حیوانات انسان نماست !!
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 23:48
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
با عرضِ تأسف ! حالا باید به آخوندها جایزه داد!همین‌ها که غرب رو (آمریکا) وحشی، و آمریکایی‌‌ها رو هفتیر کش می‌نامیدند ، کاری کردند که ایران از تگزاز امهلهٔ هارلم نه امن تر شده است! اینم از فرهنگ اسلامی! سلامِ مرا به باور ۸۸ برسانید!
جمعه 9 دي 1390 - 00:16
mosibat - حوادث - انگلستان
خدایا ایران رو نجات بده
جمعه 9 دي 1390 - 00:20
Royan - بوخوم - آلمان
ضربان دزد نبودن، بگید نیروی لباس شخصی پاسداران بودن که چشم دیدن تفریح مردم را نداشتن. مردم سلاح گرم ندارند.
جمعه 9 دي 1390 - 01:34
morgan123 - واشینگتن - امریکا
قتل بخاطر موتورسیکلتهای دویست سیصد دلاری ! جالبه.
جمعه 9 دي 1390 - 01:38
romano - تهران - ایران
*israel* - اورشلیم - اسرائیل تو دوباره حرف زدی نکنه تو بچه پاریسی اگه تو که تو ناز و نعمت داری زندگی می‌کنی این طرز برخودت در مورد فلاکت مردمه وای بحال اون بدبختایی که اینجا نون ندارن بخورن بنده خدا خیلی هم باید افتخار کنی فرهنگ ایرانی داری نکنه چهارتا لات و چاقو کش دیوانگی می‌کنن باعث می‌شه بریش شجریان و فرشچیان، اصغر فرهادی و فیروز نادری و .. صدها بزرگ دیگه بخندیم. من نمی‌دونم اگه معنی فرهنگ رو می‌فهمید چه ربطی به هف تیر کشی داره والا ایرانیها در کل تاریخ چند هزارسالشون نه 72 میلیون مثل ژرمنها تو 50 سال پیش کشتن نه مثل چینیها و ژاپنیها آمار قتل و کشتار بالای 20 میلیون دارن حرف دهنتو بهم آقای با فرهنگ. مملکت ایران الان دقیقا وسط یک جنگه تازه دیوانگی مردم اینه پس خیلی هم فرهنگشون بالاست. حالا نه تو جایزه نوبل و اسکار انداختی گردنت فرهنگ شناسی داری می‌کنی.
جمعه 9 دي 1390 - 03:11
rezafox - دبی - امارات
iranbahar2012 - تهران - ایران این طور که به نظر میآد مساله برای یه مسابقه بی ارزش نبوده بلکه برای دزدیدن یک موتور سی جی بی ارزش بوده//بعد از اون همین آمریکا و غرب بود که این آخوندها رو روی کار آورد فرانسه و روسیه
جمعه 9 دي 1390 - 03:41
darkoob-1390 - قم - ایران
*israel* - اورشلیم - اسرائیل. ***. شما به فرهنگ فا شیسم اسرائیل افتخار کن ،مرگ بر خائنین . .
جمعه 9 دي 1390 - 08:19
nasimebahari - اودنسه - دانمارک
اسرائیل اورشلیم اسراءیل تو که بویی از فرهنگ ایرانی‌ نبردی چرا این وسط ....میزنی
جمعه 9 دي 1390 - 11:04
hamishe-iran - سیدنی - استرالیا
Israeil - اورشلیم . همیشه از کامنت ها این بو به مشاممون میرسه که خیلی عقده ایران رو داری!!! میگم اگه خیلی دوست داری یک سفر بری که به برو بچه های محله تون پز تهرون رفتن رو بدی و راهت نمیدن بگو شاید اینجا یکی باشه واست یک کاری بکنه ! شاید هم یک دختر ایرونی یک جوری پیچوندت که نقره داغ شدی! و الا کینه تو عادی نیست... راسشو بگو
جمعه 9 دي 1390 - 12:22
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
*اسرائیل* - اورشلیم - اسرائیل . این فرهنگ ایرانی‌ نیست. این فرهنگ آفت الله‌های عرب زاده هستند که جزو اجداد و آباد خودت هستند.
جمعه 9 دي 1390 - 13:47
miminana - لندن - انگلستان
israel باهات موافقم
جمعه 9 دي 1390 - 15:16
darkoob-1390 - قم - ایران
miminana - لندن - انگلستان ........باش تا اموراتت بگذره!
دوشنبه 12 دي 1390 - 10:49
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.