وزیر خارجه امارات: برای مسدود نشدن تنگه هرمز، با ارتش آمریکا برنامه ریزی هایی کرده ایم

وزیر خارجه امارات گفت: اگر ایران سلاح هسته ای به دست بیاورد، جنبه ماجراجویانه ی سیاست خارجی این کشور برای کشورهای همسایه چالش برانگیزتر خواهد شد!

انتخاب :در یکی از اسناد ویکی لیکس، به دیدار 4 عضو کنگره امریکا با وزیر خارجه امارات و نگرانی این مقام اماراتی از حضور و نفوذ موثر ایران در منطقه اشاره شده است. این سند در 22 فوریه سال 2010 تنظیم شده است.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، در این سند ویکی لیکس آمده است: در دیداری در روز 17 فوریه، شیخ عبدالله بن زیاد ال نهیان وزیر خارجه امارات با هیئت چهار نفره از کنگره امریکا به ریاست "نیتا لوی" رئیس کمیته فرعی عملیات خارجی کنگره، دیدار کرد.

وزیر خارجه امارات به "نیتا لوی" گفت: برنامه هسته ای تنها یک جنبه و وجه مشکل ایران است. وی افزود: دخالت منطقه ی ایران هم باعث نگرانی جدی ما است!

او قول حمایت امارات از تلاش های امریکا برای جلب حمایت از تحریم های جدید ایران را داد. وی در ادامه از احتمال تاثیرگذاری مطلوب تحریم ها بر روی ایران پرسید.

شیخ عبدالله بن زیاد ال نهیان از نگرانی رو به افزایش امارات در خصوص اینکه متحدان حاشیه خلیج فارس امریکا از برنامه ریزی برای تحریم ایران کنار گذاشته شده اند هم سخن گفت.

وی در اغاز جلسه، با افتخار و غرور از توافق "123" امریکا و امارات و روابط دوجانیه سخن گفت.

به گفته ی وزیر خارجه امارات، توافق 123 نمونه ای قوی برای منطقه است که جایگرین روشنی در مقابل مدل هسته ای ایران است.

وی گفت : امارات ایران را مشکلی بزرگ می داند که این مشکل فراتز از توانایی هسته ای این کشور است.

شیخ عبدالله بن زیاد ال نهیان ادعا کرد: حمایت ایران از تروریسم! گسترده تر از حمایت این کشور از حماس و حزب الله است. ایران در افغانستان، یمن، کویت، بحرین شرق عربستان، افریقا (بویژه نیجریه) نفوذ دارد.

شیخ عبدالله بن زیاد ال نهیان گفت: محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران و هوگو چاوز، رئیس جمهور ونزوئلا روابط نزدیکی دارند.

وزیر خارجه امارات گفت: اگر ایران سلاح هسته ای به دست بیاورد، جنبه ماجراجویانه ی سیاست خارجی این کشور برای کشورهای همسایه چالش برانگیزتر خواهد شد!

"لوی" از وزیر خارجه امارات پرسید که در مورد تحریمات ایران چگونه فکر می کند و امارات در مورد چین چگونه می تواند کمک کند.

شیخ عبدالله بن زیاد ال نهیان گفت: امریکا و متحدانش باید در مورد چگونگی توقف ایران، تصمیم بگیرند.

وی در ادامه گفت: امارات از رفتار چنین واقعا غافلگیر شده است.

این مقام اماراتی گفت که اماراتی ها و سعودی ها با چین صحبت کرده اند و امارات برای گسترش روابط در حوزه انرژی اظهار تمایل کرده است.

(توجه: به نظر می آید که وزیر خارجه امارات اشاره به پیشنهاد این کشور به چین داشت. او تصدیق کرد که جایگرینی رابطه تجاری ایران چین مشکل است. ارزش روابط تجاری این دو کشور در سال گذشته به 50 میلیارد دلار رسید.)

وی در ادامه ی این جلسه، خواستار اقدام سریع در راستای تحریم های جدیدتر علیه ایران شد.

وزیر خارجه امارات افزود: امارات برای تقویت تحریم های فعلی علیه ایران تلاش می کند  اما ایرانی ها قادر بوده اند که راه هایی دیگر پیدا کنند مانند دور زدن بندرهای امارات برای وارد کردن هر انچه می خواهند.

وزیر خارجه امارات پیش بینی کرد که اعمال سریع و هوشمندای تحریم های جدید علیه ایران می تواند اثر نداشته باشد، اما باید آن را امتحان کنیم.

شیخ عبدالله بن زیاد ال نهیان  در ادامه از نگرانی امارات و کشورهای شورای همکاری سخن گفت که از مشورت ها در راستای تحریم ایران کنار گذاشته شده اند.

وی به "لوی" گفت که مذاکرات پنج بعلاوه یک با ایران باید توسعه بیابد و شامل شورای همکاری خلیج فارس هم شود.

وزیر خارجه امارات گفت: "سد اعتمادی" در مقابل حمایت کامل شواری همکاری از سیاست امریکا وجود دارد. همچنین ظن عمیقی در بین اعضا وجود دارد که امریکا در حال انجام امور ایران بدون مشورت با متحدان حاشیه خلیج فارس خود است.

وی موضوع بسته پیشنهادی اتحادیه اروپا ( که مثل همیشه به آن اشاره می کند) به ایران را در سال 2005 مطرح کرد که در آن زمان، امارات توسط ایران مطلع شده بودنه امریکا یا متحدان دیگرش.

وی گفت: خیلی چیزها نسبت به آن موقع بهبود پیدا کرده، اما ما هنوز نیاز به ایجاد اعتماد بین  امریکا اتحادیه اورپا و شواری همکاری در خصوص ایران داریم.

معاون سفیر امریکا در امارات به وزیر خارجه امرات و "لوی" گفت که ارتباطات گسترده و ممتازی بین امارات و دولت امریکا در خصوص سیاست این کشور در قبال ایران و برنامه ریزی در خصوص تحریم ها وجود دارد.

وزیر خارجه امارات تصریح کرد که از سوی امارات اعتماد وجود دارد اما باقی اعضای شورای همکاری این نگرانی را دائما دارند..

شیخ عبدالله بن زیاد ال نهیان خطاب به مسئولان آمریکایی گفت: مشکل امروز آمریکا این است که باید روابط خود را سریعا با شورای همکاری  ترمیم کنید.

وی گفت: چندین کشور در منطقه با ایران، طوری رفتار می کنند که انگار این کشور بمب دارد.

وزیر خارجه امارات گفت: کشورهای شورای همکاری نمی دانند که پس از هر گونه توافقی که امریکا و ایران در گفتگوهای غر رسمی به آن دست پیدا کنند، چه اتفاقی برای آنها می افتد.

او گفتگوهای چندجانبه ی فعلی بر سر برنامه هسته ای ایران را با مذاکرات در مورد برنامه هسته ای کره شمالی مقایسه کرد و پرسید که چرا همسایگان کره شمالی عضو گروه "شش" هستند اما شورای همکاری در چنین گفتگوهایی در مورد ایران حضور ندارد.

شیخ عبدالله بن زیاد ال نهیان در پاسخ به سئوالات چهار عضو کنگره امریکا گفت: اگر ایران به دنبال سلاح هسته ای برود، بقیه منطقه هم راه ایران را می روند و پیمان عدم گسترش سلاح هسته ای کاملا از بین می رود.

وی گفت: در صورت ایجاد بحرانی یا درگیری در منطقه، فراهم کردن نفت در سراسر جهان با مشکل مواجه می شود.

وزیر خارجه امارات گفت: 14 میلیون بشکه نفت روزانه از تنگه هرمز عبور می کنند.

شیخ عبدالله بن زیاد ال نهیان گفت که ارتش امریکا و امارات برنامه هایی دارند تا نگذارند که تنگه هرمز مسدود شود.

وی جلسه را با  این سخن به پایان برد که ایجاد صلحی موفق بین رژیم صهیونیستی و همسایگانش، موثرترین راه برای کاهش نفوذ ایران است،

اعضای حاضر  از کنگره  آمریکا در این جلسه عبارت بودند از: نیتا لوی، تام کول، باربارا و دونا ادواردز.
 

+187
رأی دهید
-135

bavar88 - آمستردام - هلند
.... کردن الان شما حتما بعدا جواب خوبی‌ خواهد داشت.. ایران هیچ وقت از دشمن خارجی‌ شکست نخواهد خورد بلکه از دشمن داخلی‌ و معاندآن مزدور خارج نشین در هراس است که کشور را به غریبه بفروشند.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 12:29
Farshid_FF - پاریس - فرانسه
سوسک خوره احمق، تو ارتشه نداری ، اگه امریکایی‌ها پشتتون نبودن حمصهین گندهگویی نمی‌کردی ، واقعا از .... کثیفتر وجود نداره
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 12:33
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
بستن تنگه هرمز کار سختی نیست ولی هزینه خیلی خیلی سنگینی برای مردم ایران داره. چیزی که برای حکومت ولی وقیح مهم نیست و برای ادامه حکومت ننگینش نیاز به چند روز جنگ با دشمن فرضی خودش داره.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 12:34
romano - تهران - ایران
فقط نه شرم بر خامنه ای و تمام دار و دستش شرم بر اون هموطنی که با نادانی پشت اینها رو چسبیده و امارات داره با آمریکا هم نظری در مورد منافع بدیهی و ابتدایی ملت بزرگ ایران میکنه من نمیدانم اگر به خدا اعتقاد دارید این چه به حراج گذاشتن مردمه که برای شما معصیت نداره اگر هم اعتقاد ندارید باز شرف و مردانگی و آبروتون کجا رفته که ننگتون نمی‌یاد که خوار کوچکتر از خودتون بشید. عوض اینکه امروز با ایران رایزنی بکنن که با آمریکا اروپا چطور معامله کنیم تمام غرورمون رو به حراج گرفتن باشه این بازی دو رزه رو هم انجام بدید که روزگار دردناکی پیشتونه کجان آدمهای مثل شما که روزگاری در این دنیا زندگی کردن. فروختن مملکت که خاک تن و ماد راولیه هر انسان یک طرف فروختن تن هم در راه نامشروع طرف دیگر واقعا شما در رده بندی افراد پست جامعه در کجاش قرار می‌گیرید که هر دوی این صفتها رو باهم دارید. خیلی زود این بازیها تمام می شه و قسم می‌خورم روزی این اماراتیها و .. از عنتری کردن آمریکا پشیمان میشوند. خواب نیست آنرا خواهید دید خیلی زودتر از اون دنیا رستاخیز برای یک عده در آینده خواهیم داشت.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 12:41
kokex - ‫فرانکفورت - ‫آلمان
حکومت‌های سر سپرده
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 12:42
danial nabi - استكهلم - سوئد
خود فروخته ها
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 12:59
asemane iran - تهران - ایران
خفه نمیشن این عرب‌ها ! آخه تو که نصف یه استان ما هم نیستی‌ غلط میکنی‌ راجع به تحریم ایران حرف میزانی‌
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 13:11
kammrann - برس - سوئد
قیافهٔ این بابا از احمدی‌نژاد هم ۳ تره،اینا میخوان برای ما تصمیم بگیرن،عربه سوسمار خور
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 13:25
dkdk - اسلیس - دانمارک
آخه ... کثیف که باعث ننگ بشریت هستید کمی‌ هم روی مال خودتان داماد شوید بی‌غیرت‌ها آدم با مال دیگران به زنش سر بلند که نمیشود هیچ سرش تا ته میرود داخل چاه توالت.درسته ما از دولت دلخوش نیستیم اما با سوسمار خورها رحم نمیکنیم.حالا باز با مال آمریکا برید تو هجله خاک بر سر حقیر رذل کثیف و بیشرفتان.اگر ننگ.... از روی زمین کنده بشه دنیا گلستان میشه.البته از ۵ درصد خوبشان بگذریم.اگر خوب داشته باشند.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 13:29
آدم معمولی - آرمانشهر - ایران
خدایا آخه این چه حکمتیه ؟ چه آزمایشیه که تا ابد تمومی نخواهد داشت ؟مگه ما ایرانیا چه گناهی کردیم ؟کره زمین به این بزرگی!! این همه مکان جغرافیایی!! آخه چرا ؟چرا ما ؟. چرا ما ایرانیها باید تا ابد این ..... های کوتاه فکر ،نخود مغز ،جاهل ، سوسمار خور ،تازه به دوران رسیده .... رو به عنوان همسایه تحمل کنیم ؟چرا ؟
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 13:47
avicenna - لندن - انگلیس
حرف زیادی نزن
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 13:58
sheemosalman - شیراز - ایران
این کشور صاحبش آقا امام زمانه و آمریکا هم هیچ غلطی نمی تونه بکنه. و مطمئن باشید اگر آمریکا کوچکترین حرکتی بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی بکنه خود آقا امام زمان با 300 نفر همراهشون تنگه هرمز رو خواهند بست و با شمشیر بر حقشون سر تک تک آمریکائیان رو قطع می کنند
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 14:40
sheemosalman - شیراز - ایران
این کشور صاحبش آقا امام زمانه و آمریکا هم هیچ غلطی نمی تونه بکنه. و مطمئن باشید اگر آمریکا کوچکترین حرکتی بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی بکنه خود آقا امام زمان با 300 نفر همراهشون تنگه هرمز رو خواهند بست و با شمشیر بر حقشون سر تک تک آمریکائیان رو قطع می کنند
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 14:41
fdsa60 - تهران - ایران
آخ چی میشد یه جنگی شروع میشد ایران قبر بابای این امارات و کشورهای... عربی رو درمیاورد و یه درس تاریخی به این ....میداد.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 14:43
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
من در زمان شاه چند صباحی مهمان ساواک بودیم. ولی‌ وقتی‌ به گذشته نگا می‌‌کنم هر روز از خود می‌‌پرسم آیا کار که ماه کردیم درست بود؟ شاه یک دیکتاتور بود و وابسته به آمریکا. دست کم ولی میهن پرست بود. زمان شاه این خلیفهٔ‌های عرب توی صاف می‌‌ایستادند تا شاه اجازه ملاقات به اینها می‌‌داد. و امروز از صدقه سر ملاها جزیرهای کوچک فارس هم برای ما خط و نشان میکشند. ذلت تا کجا ؟ این نتیجه این می‌باشد که به جای پرچم کاوه اهنگر پرچم حسینی بالا می‌‌بریم. پرچمی که تنها هنرش کشتار ایرانی‌‌ها می‌‌باشد. ملتی که نام خود را پس از ۱۲۰۰ سال هنوز کلبعلی می‌‌گذارد . یعنی‌ سگه عرب. .
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 14:59
supernova - منچستر - انگلستان
به قول معروف یک کلمه هم از دهن ننه عروس
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 15:04
golly47 - فرانکفورت - المان
عربها دوست دارند غریبه‌ها از آنطرف دنیا بیایند مواظب ایشان باشند تا همسایشان به همین خاطر پس از اتمام نفت دیگر کسی‌ نیست از اینها مواظبت کند و نسلشان از بین خواهد رفت
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 15:25
سربازان گمنام امام زمان - تهران - ایران
sheemosalman-شیراز-ایران:من مطمئنم تو قیامت امام زمان با آقا سر همه این منافق ها رو خواهد زد.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 15:35
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
sheemosalman - شیراز - ایران چند نفر همراه؟!!! ۳۰۰ نفر با شمشیر؟!! این جوک بود یا یه چیزی تو مایه‌های هذیون؟!!! در هر صورت با مزه گفتی‌ کمی‌ خندیدم.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 15:39
gol andam - ژنو - سویس
ملخ خور‌های کثیف ،،، ،،،سر تا پای اینها کثیفه ،،،غلط‌های زیادی باعث ننگ بشریت
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 16:00
mojtaba hashemi - دبی - امارات عربی متحده
ماآ زاین خاک امارات که قدم مبارک رسول ص گذاشته نون درمیاریم
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 16:05
bastan - ساری - ایران
هموطنان شجاع و غیرت مند ،،حرف تان ،و شجاعت تان ،را تهسین می‌‌کنم.باید باشیم.اما خودتان را لحظه‌ای جای ،،امارات،، بگذارید.این مولایان مامور تکه تکه شدن ایران هستند.آقایان ،سیاست مداران،،ما هنوز دعوا هاشان تمام نشده است.درد قبل از وقوع علاج ش راحتر است.هر گروه ساز خود را می‌‌زند.از آن روز باید ترسید.که ایران هم چند تا ،،امارات، بشود.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 16:31
free65 - گوتنبرگ - سوئد
sheemosalman شوخی‌ میکنی‌ یا موخت عیب داره.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 16:45
oghab - هلسينكي - فنلاند
به موقع جواب شما ملخ خور‌ها هم داد میشه ،،ننگ بر دشمنان داخلی ،،من طرفدار نظام نیستم ،ولی در این موقعیت پشتوانه حکومت وحاضرم در راه میهن ......درود بر احمدی نژاد
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 16:47
love-iran - چابهار - ایران
امارات گفت ما با امریکا صحبت کردیم مثل اینه یکی یک بچه رو اذیت کنه بعد بگه من به بابام گفتم بیاد اذیت ات کنه هههههههههه
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 17:08
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
قابل‌توجه‌خیلی‌از‌کار‌برها‌که‌این‌اعراب‌رو‌سوسمار‌خور‌٬بوزینه‌٬سوسک‌و‌هزارتا‌جک‌جونور‌دیگه‌. لقب‌میدین‌یادتون‌نره‌که‌۱۲‌امام‌تون‌عرب‌هستند٬واسه‌امام‌حسین‌مگه‌خودتون‌رو‌جرواجرنمیکنین؟یا‌شاید‌هم‌امام‌حسین‌بچه‌. تهرون‌بوده‌و‌ما‌بی‌خبریم٫یا‌بقول‌این‌آقا‌ایران‌مال‌امام‌زمانه‌و‌با۳۰۰‌نفر‌هم‌تنگه‌هرمز‌می‌بنده‌و‌همه‌رو‌گردن‌میزنه٫. آخه‌حماقت‌تا‌کجا؟
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 17:19
Nur_ir - هامبورگ - المان
غیر از همکارایهای همه جانبه امارات با امریکا . با توجه به رد جواب سپاه پاسداران به هشدار امریکا .امروز افشاشد که اوباما قصد دارد درطی چند روز اتی با استفاده ازقراردادپیش فروش جنگنده های اف -15 به عربستان را به ارزش 30 میلیارد را به جلو انداخته و ظرف چند روز اینده امریکا 84 جنگنده جدید و قطعات ارتقاع دهنده 70 جنگنده دیگر را به عربستان بفرستد . احتمال حمله غافلگیرانه امریکا به تاسیسات اتمی ایران در محافل سیاسی . بین المللی قوت گرفته است . . . . . .
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 17:22
compatriot - تورنتو - کانادا
sheemosalman - شیراز - ایران . لابد یکی‌ از آن ۳۰۰ نفر تویی. کوکوی...! شما با جنگ زنده اید.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 17:42
شنقول - ساتهمپتون - انگلیس
باور۸۸ - آمستردام - هلند خارج نشین !!! حالت خوبه ؟ آمستردام چه خبر ؟ لول
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 17:49
دختر ایران - تهران - ایران
هیچ غلطی نمیتونن بکنن.بدبختا به التماس و گدای افتادن.اون از انگلیس که دوباره درخواست بازگشای سفارتش و داده اونم از امریکا که کسیه ای گداییش و پهن کرده تا شاید بتونه از ایران غرامت بگیره.خوشم میاد بیچاره ها به دست و پا افتادن.18 درصده ذخیره نفتی ایران از طریق تنگه ای هرمز به اروپا صادر میشود.و اگه این تنگه بسته بشه.و از اونطرف گاز ایران به روی اروپا بسته بشه.می دونید چه فاجعه ای رخ میده.درسته با اینکار ایران هم ضرر میبینه و مردمش به سختی می افتن.اما همیشه تاریخ نشان داده مردم ایران حاضر هستن به سختی بیفتن اما زیر بار حرف زور اونم از نوع امریکایی.عربی نمیرن و نخواهند رفت.بیچاره مردم کشورهای اروپای و امریکا که باید قربانی قدرت طلبی و زورگویی دولت مردانشان بشن.امریکا چی فکر کرده.اینکه اگه به ایران حمله کنه با شکایتی که مردم ایران از حکومتشون دارن میرن تو صف امریکا و بر علیه ایران میجنگن.احمقن اگه بعد این همه تجربه نفهمیده باشن مردم ایران از هر قوم و مذهبی در زمان جنگ و تحریم و تهدید برای کشور بر علیه مزدوران زمان ایستاده اند.از ایرانی غیرتمندتر پیدا نمیشه.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 17:54
kurosh_alman - فرانکفورت - آلمان
کار خوبی‌ می‌کنه که همکاری می‌کنه...وقتی‌ ملت غیرت عوض کردن این رژیم کثافت را ندارند و جرطعشم ندارند ..بهتره که بیگانگان تصمیم بگیرند...زور شماهم فقط اینه که بیائید اروپا از امکاناتش استفاده کنید و بی‌خبر از ملت مظلومه ایران که زیر فشار فقرو تجاوزو زور این حکومت اشغال اسلامی هستند بشینید اینجا کامنت بذرید که اربهفلن آمریکا بیسار...جمع کنید برید ایران و بجنگید به جای شعار دادن....مرگ بر ساندیس خور و همی‌ این رژیم آخوندی.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 18:11
golamali - نیوکاسل - انگلستان
وای چه قدر ساندیس خور اینجاست
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 19:22
mamat - ایلام - ایران
آخر چرکو دبی صدقه سر ایران شده این حالا... زیادی میزنی
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 19:25
Camran - بـغداد - عــــراق
ای کثافت ملخ خور
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 20:14
barbud_daneshmand - گنت - بلزيك
sheemosalman - شیراز - ایران. این کشور صاحبش آقا امام زمانه و آمریکا هم هیچ غلطی نمی تونه بکن. درود عزیزان شما عزیزان کی میخواهید از این نشخوار کردن و قرقره کردن سخن دیگران دست بردارید و فکر خودتان را بکار بیندازید و بیندیشید؟. دوستان نازنین شما را به هر آنچه که دوست دارید و برایتان مقدسه سوگند میدهم که خرد را چراغ راهتان کنید؟!اگر با تفکر پیش بروید خواهید دید که این رژیم چقدر ریا کار و متظاهره؟!عزیزان اینها تقیه میکنند؟!نازنینان من دشمن انسانها نیستم!!!!مگر نمیشنوید که رهبر دروغ میگوید آقای احمدی‌نژاد دروغ میگوید؟!!!اقای رهبر را بجای خدا نشانده اند!مگر ندیدید گفتند هنگام تولد یا علی گفته؟؟!!اگر چنین بود چرا 80سال پیش این معجزه را عنوان نکردند که اقای خامنه ایی مجبور نباشد...ادامه دارد......
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 20:59
barbud_daneshmand - گنت - بلزيك
در زمان تبعید در بافت و چاه بهار در بازار از دست بازاریان پول نگیرد؟!خود شاهد این مدعا هستم!و حتی صاحبخانه بافت که ظهرها منقل اقا را بخاطر جدش اتیش میکردند را میشناسم و چند سال پیش که برای فرزند این صاحبخانه مشکلی پیش امده بود و بتهران و مقر رهبر مراجعه کرد و تقاضای ملاقات کرد که حتی پاسخ نامه ان شخص شریف را نیز ندادند!!!!. مگر اخمدی نژاد نمیگوید در ایران هیچکس بخاطر ابراز عقیده زندانی نیست؟!!!!. شما ببینید در ایران ایا در هر روز میلیونها یاعلی مدد گفته میشود !!!!اما یکبار میگویند یا محمد مدد؟؟!!یاالله مدد را میشنوید؟!!. اگر مذهبی هستید که اینها شرک و بت پرستی است؟؟!!!!!. مگر نمیبینید در مقابل رهبر بخاک میافتند؟!!یا جای پایش را میبوسند؟!!ایا سجده بجز در مقابل خدا شرک نیست؟!!. بشرافتم سوگند که از تجربیاتم برای شما نوشتم و قصد نصیحت کردن را ندارم؟!!چون 32سال پیش هم من یک مسلمان اتشی بودم پیرو خمینی که خیلی زود متوجه شدم دروغ میگویند!. من انچه که درس گرفته بودم را نوشتم اگر کسی استفاده کرد که خود سود جسته؟؟؟!!!و اگر نه که سالها بعد افسوس میخورد؟!!!!!. خرد چراغ راهتان باد. بدرود.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 21:00
mohd1975 - دبی - امارات
سلام،،،. دوستان نگران نباشید...اول خدا نکنه جنگ بشه،،،،ولی‌ اگه جنگ بشود ایران با اقتدار تنگیه هرمز رو میبنده و بعدش پدر آمریکا و تمام کشورای خلیج رو در میاره.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 21:08
ekman - شیراز - ‫ایران
‫این نوچه سوسمار خور که آداب سیاسی را نمیداند و هنگام ملاقات با مقام سیاسی ترکیه با دمپایی ظاهر میشود و با .. بقیه . میکند،خفه شود بهتر است.این خدا هم بیکار بود که میان اینهمه ملت و زبان دنیا،زبان سوسمار خوارها را برای ارتباط خودش با بندگانش انتخاب کرد!!!شاید هم خدا هم از نژاد خودشان و سوسمار خوار است و یا ساختگی
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 21:43
دنیای وحشی - تهران - ایران
وقتی که ما زور بزنیم که به دنیا بگیم مسلمان تراز عربها هستیم که درواقع اسلام آوردند وضعیت بهتراز این نخواهد شد که سی سال پیش ملت یه ..... خوردند و ملایان را برسر کار آوردند و بعدازاین گذشت این همه سال هرروزمان بدتراز امروز فقط به فقط خواب و خوراک و گردش و تفریح مردم ما صحبت از جنگ و تهدید و فحش و فحش کاری و تحریم از سمت کشورهای دورونزدیک به سمت ما و از سمت ما به سوی آنهاست .آخه این هم شد زندگی که ملت بدبخت ما دارند؟!سگ .... به این زندگی .!!! قدیمیها درست گفتند از ماست که برماست
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 21:15
dkdk - اسلیس - دانمارک
پرسینگولف۲۵۳۵ - لند‌ن - انگلیس باید بدانیم که هرگز تمامی عربها بد نبودند.اما در این ۱۰۰ سال عربها اسبان و خران آمریکا بودند.چرا که تنها با مال آمریکائیها به هجله عروس‌های خود رفتند.ما از دولت ایران دفاع نمیکنیم اما از وطن حتما.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 22:22
Islam zoda - تورنتو - کانادا
لعنت بر اعراب و اون دین و ایمون سراسر دروغشون!
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 22:22
massoudoslo - اسلو - نروژ
باور ۸۸ و بقیه ایران فروش ها خوب حرف و حساب romano.تهران .ایران رو ویزه گوشتان کنید تا به روزش از خجالت و خفت و اردنگی تلف بشید . اره یه جاش رو درست گفتید که از ایرانی های وطن دوست خارج نشین این حکومت اسلامی در هراس است . پس تا وقتش ..
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 22:56
lucas71 - اوپسالا - سوئد
بابا شما‌ها چرا اینقدر زور می‌‌زنید. شما‌ها که روی محمود کبیر را با کلمات و ادبیات قشنگتان سفید کردید... اگه یک لحظه فکر کنید. می‌‌فهمید که یارو حق داره که به فکر منافع و مردم خودش باشه . با این حکومت و کسانی‌ که بر ایران حکومت می‌‌کنند اگه بمب اتمی هم درست کنند دیگه خدا را هم بنده نیستن و هر روز یک کشوری را تهدید خواهد کرد. اینهای که قدرت دارن در ایران امسال احمدی نژاد و خامنه‌ای و نوچه هاش بوی از دمکراسی و حرف حساب نبردن..این بد بختها هم که دیدن این رژیم با مردم خودش چی‌ کار کرد. حساب کار دستش آمده. حالا شما بگید یارو فلان خورده عرب سوسمار خور و و و اینا هم زرنگن سربازای آمریکا رو می‌‌خرند که ازشون دفاع کنند خودشون هم عشق دنیا رو حالا شما بگید که ارتش‌شان کجا بود عوض ارتش پول دارند کافی است.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 23:25
theAA - لندن - انگلیس
ما همه سرباز توئیم خامنه‌ای گوش به فرمان توئیم خامنه‌ای، والا دروغ چرا اه اه اه اه اه... آقا هر چی‌ بگه همونه فقط اسلام نباشه همه چی‌ حله به همون آقا
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 23:37
lucas71 - اوپسالا - سوئد
تا وقتی‌ نفت دارند آمریکا و اروپایی‌ها نوکر‌شان هستن. مگه نفت ما تمام شدنی نیست. نفت آنها تمام شود مال ما هم تمام شده... آنها کل دنیا سرمایه گذاری کردند. ما چه کار کردیم تمام دنیا رو دشمن خودمون کردأیم...اول فکر کنید بد فحش بدهید ، عقده‌ای که نیستیم.... دنیا هم فقط مال ما نیست مال همه است.....
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 23:25
kurosh-h - گوتنبرگ - سوئد
ناسیونالیسم بسیاری از دوستان را گمراه کرده. دنیا و از جمله اعراب خلیج فارس با مردم ایران مشکل ندارند. مشکل ج. اسلامی می‌‌باشد . دست یابی‌ آخوند‌ها به سلاح اتمی‌ خطری برای امنیت جهانی‌ است. اسلامیستها می‌‌خواهند که منطقه و چه بسا دنیا را مثل ایران به لجن بکشند.
جمعه 9 دي 1390 - 02:36
massoudoslo - اسلو - نروژ
اگر ندیدید همین قطر فسقلی کل نیروی دریایی ایران را در خلیج فارس در هم بکوبد!!! خیال میکنیم این کشور های عربی ۳۰ سال است که اسلحه میخرند و ذخیره میکنند برای این است که تماشایش کنند !!!؟ نوچ !این اسلحه ها را استفاده خاهند کرد .
جمعه 9 دي 1390 - 06:22
NASA astronaut - دوبی - امارات
راست میگهlukas71 بیبینید با خودمون چی‌ کار کریدم که حالا امارات که تا ۳۰ ساله پیش هیچی‌ نبود حالا برامون شاخ می‌شه .حرف بیخود هم نمی‌زنن خب لابد می‌تونن که ادعا می‌کنن دیگه،سیاست الکی‌ که نیست
جمعه 9 دي 1390 - 10:04
man+to=ma - دوبی - امارات متحده عربی
من واقعا تعجب میکنم وقتی کامنتهاتون رو میخونم . مثل اینکه گناه از رئیس جمهور بی ادبمون نیست که ابرومون رو تو دنیا برده نسلمون بی ادبه . این اون ادب ایرانیمونه که بهش مینازیم؟ بابا عرب سوسمار خور یعنی چی؟ سوسمار خوردن کثیف تر از مال مردم خوردنه؟ یعنی حق ندارن نگران اینده خودشون و مردمشون باشن . اره ایرانیا یه روز و روزگاری متمدن بودن ...ولی الان نیستن. اینو خودمون داریم ثابت میکنیم . حاکمامون باید برن عدالت و خدمت به مردم رو از حاکمای عرب یاد بگیرن . کسی بدش نیاد این یه واقعیته هر چند تلخه.
جمعه 9 دي 1390 - 10:59
قطر-دوحه - دوحه - قطر
سلام به همکى,من عضو جدید سایت هستم
شنبه 10 دي 1390 - 04:31
قطر-دوحه - دوحه - قطر
massoudoslo - اسلو - نروژ ----- اقاى اسلو نروز - حرف میزنى حرف منطقى و سنجیده بزن از روى احساسات و بى فکرى حرف نزن - اکه مبیبنى امیر قطر بر کرسى نشسته و تونست بدرش رو از کرسى دور کنه اون هم با بشتوانه ایران بود نمیدونى بدون
شنبه 10 دي 1390 - 05:40
NASA astronaut - دوبی - امارات
به نظر من که حقٔ دارن،حالا عرب باشن حقٔ ندران نگران کشورشون باشن
شنبه 10 دي 1390 - 18:42
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.