شناسایی ناو هواپیمابر آمریکایی در منطقه رزمایش ایران

 

ناو هواپیمابر آمریکایی در آب‌های آسیایی


 در پی تشدید تهدیدات ایران مبنی بر بستن تنگه هرمز و واکنش تند آمریکا به آن، مقامات نظامی ایران مدعی شدند که یک ناو هواپیمابر آمریکایی را در عمق رزمایش دریایی در خلیج فارس شناسایی کرده و از آن فیلم و عکس گرفته‌اند.

 
 

امیر دریادار دوم، محمود موسوی در روز پنجشنبه (۲۹ دسامبر/۸ دی) اعلام کرد که در ششمین روز رزمایش دریایی ایران «یک ناو هواپیمابر آمریکایی توسط یک فروند هواپیمای گشت شناسایی نیروی دریایی ارتش در عمق منطقه رزمایش مورد شناسایی قرار گرفته است.»
 
سخنگوی رزمایش "ولایت ۹۰" افزود که هواپیمای شناسایی ارتش ایران از این ناو هواپیمابر «عکس و فیلم» گرفته است. به گفته وی نیروی دریایی ایران تمامی تحرکات نظامی در منطقه را زیر نظر دارد.
 
سخنان مقامات ایرانی مبنی بر بستن تنگه هرمز با واکنش تند آمریکا مواجه شده و کارشناسان درباره وقوع یک جنگ ناخواسته در خلیج فارس هشدار می‌دهند. رزمایش دریایی ایران قرار است در مجموع ده روز ادامه یابد.
 
موسوی افزود که «در این رزمایش به کارگیری سامانه‌های دودزا در راستای اقدامات پدافند غیرعامل و کاهش خسارات وارده به نقاط حساس در زمان بمباران هوایی و موشکی» نیز انجام شده است.
 
موسوی همچنین تاکید کرد که واحدهای ایران برای جلوگیری از نفوذ غواصان دشمن و انهدام تاسیسات ساحلی، مانورهایی را انجام داده‌اند.
 
نگرانی چین از تشدید بحران در خلیج‌ فارس
 
در پی واکنش تند آمریکا و برخی کشورهای غربی در قبال تهدیدات ایران و افزایش بهای نفت، چین نیز خواهان ثبات و آرامش در خلیج فارس شد.
 
یکی از سخنگویان وزارت امورخارجه چین در روز پنجشنبه (۲۹ دسامبر/۸ دی) در پکن تمام طرف‌های درگیر را از یک رویارویی ناخواسته برحذر داشت، اما وی درباره تماس‌های احتمالی با ایران و کشورهای دیگر منطقه سخنی به میان نیاورد.
 
در سال ۲۰۰۹ میلادی حدود یک سوم صادرات دریایی نفت در جهان از تنگه هرمز عبور کرده است. ژاپن حدود سه چهارم و چین حدود نیمی از نفت وارداتی خود را از تنگه هرمز دریافت می‌کند.

 

 توانایی ناوگان پنجم آمریکا
 

 
 
دریادار حبیب‌الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی جمهوری اسلامی می‌گوید: «بستن تنگه‌ی هرمز مثل آب خوردن است»
 

 
 
ناوگان پنجم آمریکا با بیش از ۳۰ رزمناو، زیردریایی، کشتی‌های امدادی و تدارکاتی و ناوچه‌های گارد ساحلی در منامه، پایتخت بحرین مستقر است.
 
ناوگان پنجم آمریکا که وظیفه تامین امنیت خلیج فارس، دریای سرخ و دریای عربی را برعهده دارد، خود به پنج واحد کوچک‌تر تقسیم می‌شود که هر یک شامل چندین کشتی جنگی می‌شود. ناوهواپیمابر "تئودور روزولت" فرماندهی یکی از این پنج واحد رزمی را برعهده دارد.
 
اغلب کشتی‌های ناوگان پنجم آمریکا تجربه جنگی داشته، که از جمله می‌توان به شرکت آنان در جنگ آمریکا و عراق اشاره کرد. کارشناسان نظامی شمار هواپیماهای جنگی در ناوهواپیمابر "تئودور روزولت" را حدود ۸۵ فروند ذکر می‌کنند.
 
سخنگوی ناوگان پنجم در واکنش به اظهارات مقامات ایرانی مبنی بر بستن تنگه هرمز گفت: «وظیفه ما جلوگیری از هرگونه بی‌ثباتی و ناامنی در آبهای بین‌المللی است و هیچ‌گونه اخلالی در مسیر تنگه هرمز تحمل نخواهد شد.»
 
او افزود: «ما امنیت دریایی را در انطباق با معاهدات بین‌المللی تامین می‌کنیم، تا تمام کشتی‌های تجارتی بتوانند با خیال آسوده و آزادانه در این منطقه رفت و آمد کنند.»
 
هنوز روشن نیست که کدام ناو هواپیمابر آمریکا در نزدیکی منطقه مانور دریایی ایران حضور داشته است.


 
خطر جنگی ناخواسته


  
ناوشکن جماران متعلق به نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران

 

به گفته این سخنگوی نظامی «ناوگان ایالات متحده نیرویی متنوع با امکانات گسترده است و با هر اقدامی در جهت اخلال در ثبات و امنیت منطقه مقابله می‌کند تا آزادی رفت و آمد برقرار بماند. نیروی دریایی ایالات متحده خود را در حفظ آزادی کشتیرانی در آب‌های بین‌المللی متعهد می‌داند.»
 
حبیب‌الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ایران در روز چهارشنبه (۷ دی) مدعی شده بود که بستن تنگه هرمز برای ایران «مثل آب خوردن است».
 
هوشنگ حسن‌یاری کارشناس مسائل نظامی نیز در گفت‌وگویی با دویچه‌وله خطر شروع جنگی ناخواسته در خلیج فارس را «بسیار بالا» دانست و تصریح کرد:«زمانی که تنش به حدی از اشباع می‌رسد، تنها کافیست یکی از طرفین اشتباهی مرتکب شود و این اشتباه به یک جنگ ناخواسته منتهی شود. احتمال شروع جنگ ناخواسته در شرایط حاد سیاسی و در شرایطی که لفاظی سیاسی بالا می‌گیرد، بسیار بالاست است. حتی یک اتفاق کوچک و یک سوءتفاهم نیز می‌تواند به چنین مسائلی دامن بزند.»

+95
رأی دهید
-190

sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
بر فرض که شناسایی کردید چه غلطی میتونید بکنید؟!!! جز اینکه به ایران بیشتر از این خسارت وارد بکنید و ایرانی های بیشتری رو بقتل برسونید چکار میتونید بکنید؟!!! ایرانی به جنگ با خارجی نیاز نداره، ایرانی کار و امنیت میخواد. ایرانی آینده فرزندانش رو میخواد. ایرانی از شما کثافتها متنفره که باعث ویرانی کشور و مرگ مردم میشید. گورتان را گم کنید و اجازه زندگی صلح آمیز به ایرانی بدهید. مرگ بر خامنه ای و مزدورانش
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 12:20
oghab - هلسينكي - فنلاند
اگر ایرانیان خاءن از داخل (سبزاللهی)تفرقه اندازی نکنندخلیج فارس گؤر امریکاییها خواهد شد .وتمام عرب‌های بزودی جواب خواهند گرفت ،،درود بر احمدی نژاد شجاع
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 12:27
kokex - ‫فرانکفورت - ‫آلمان
دمشون گرم
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 12:42
bavar88 - آمستردام - هلند
با همین ناو‌های کوچک شیاطین بزرگ را سر جایش مینشنیم. اینا از قدرت اتمی‌ ما میترسند که نکند ایران یک دفعه آزمایش هسته‌ای انجام بده.. به امید نبودی این زورگویان.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 13:02
NedayeAzadi - تهران - ایران
خب که چی؟ یعنی ناو هواپیمابر به اون بزرگی رو نمیبایست شناسایی کنن؟ مردم سیاره هایی با فاصله چند هزار سال نوری رو کشف میکنن اینقدر ذوق زده نمیشن......... این آقایونو هول بر داشته نمیدونن چی میگین یا چیکار میکنن.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 13:26
m.noor - شارجه - امارات
با درود.‌ای ذوب در ولایتیهای نادان وقت جواب پس دادن اربابتان نزدیک است امین.م.ن
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 14:46
sheemosalman - شیراز - ایران
برادران این ناوهای آمریکا از قبل توسط آقا امام زمان شناسایی شدند. و مطمئن باشید در صورت اینکه آمریکا کوچکترین حرکتی بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی انجام بده آقا امام زمان با 300 نفر همراهشون سر تک تک آمریکائیان رو با شمشیر بر حقشون قطع خواهند کرد
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 14:47
danial nabi - استكهلم - سوئد
ندایا ازدی - تهران - ایران. خانوم ندای‌ آزادی، جناب عالی‌ خوب نگرفتی گویا، وقتی‌ می‌گویند شناسایی شده یعنی‌ در تیر راس ما ‌ست، هر لحظه بخواهند نصفش میکنند. موضوع اینه که ما احتیاج به این دزدان جدید دریایی در محیط خودمان نداریم و باید این منطقه را ترک کنند. در این کشتی بمب‌های اتمی‌ هم موجود است. اینها نقشه برای من شما دارند، گول این یانکی‌ها رو نباید خورد.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 15:39
Matilda71 - سوئد - سوئد
عقاب - هلسینکی - فنلاند باور۸۸ - آمستردام - هلند آمریکا اگه بوب بده تمام اون آخوندا و بسیجیی سaندیسیتون نaبود میشن
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 16:40
Matilda71 - سوئد - سوئد
به امید نابودی زورگویان و و دیکتاتور منفور ایرن/ آزاد باد ایران
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 16:47
love-iran - چابهار - ایران
دمشون گرم دور نیست روزی که خلیج فارس میشه قبر تمام امریکایی ها و ایران ازاد و قدرت مند
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 17:13
(KaViR) - ماستریخت - هلند
bavar88 - آمستردام - هلند. با همین ناوهای کوچک؟؟کدوم ناو؟؟. شیطان بزرگ؟؟کدوم شیطان؟؟. قدرت اتمی شمااا؟؟؟کدوم اتم؟؟. کدوم قدرت؟؟. ۱مشت مفتخور که بخور بخورشون به خطر افتاده دارن سعی‌ می‌کنن،این سفرهٔ رنگینو از دست ندان.حالا تو چرا زور می‌‌زنی‌ براشون؟؟نکنه ساندیسه بیشتری اینجا گیرت میاد؟؟
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 17:20
baas - روتردام - هلند
ساندیس
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 17:38
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
خوب چرا مثل آن هلیکوپتر ه که ازش خسته بودن منطقه مانور را ترک کنه از این ناو این درخواست نشد؟!!! ازش ترسیده بودن؟ ‌ها ها‌ها ها از ابهتش تنشون لمس شده بود؟‌ها ها‌ها ها این دریادار ه چقدر قیافه وحشتناکی داره! به امید ه روزی که قدرت کوبنده این ناو‌های ارتش انسان دوست و رهایی بخش آمریکا+اسرائیل+ناتو را شما فاشیست‌های حکومت جهل جنون با پوست و استخوان فاسد خود بچشید.امین
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 17:37
sajad1000 - بروکسل - بلژیک
ناو هواپیمابر شناسایی داره؟. مگه چیز به این بزرگی رو دریا پنهان بوده که شما شناسایی کردید. باز آخوند عر عر کرد
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 17:42
شنقول - ساتهمپتون - انگلیس
از قدیم گفتند ، شاهنامه آخرش اگه نشاشیدی شب دراز است خوش است . خدا رحم کنه به دو طرف ، بی‌چاره اون سربازها که واسه یه کارت پایان خدمت فکستنی جونشونو باید بدن :( آخه که چی‌ به زور مگه می‌شه چیزی به کسی‌ فروخت ، شما که میگفتید تحریم تاثیری نداره خوب پس چی‌ شد ، بابا دوست ندران نفت ازتون بخرن ، ترشی بندازینش ، دده دیدی کم آوردین . اگر ایران هم ابر قدرت بود هیچ وقت نمیگذاشت آمریکا بمب اتم بسازه و واسش قلدری کنه ، مگه الان ژاپن چشه ؟! عدم باشید ، عاقل باشید ، به همچی‌ می‌رسید، وگرنه این راه که می‌روی به ...
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 17:46
compatriot - تورنتو - کانادا
بوی‌ جنگ میاد. در ضمن وقتی‌ گفتند پنیر تو یکی ‌bavar88 برو بمیر.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 17:50
james alibi - والنسیا - اسپانیا
دوست عزیز از هلسینکی، آیا می‌کشی تا جون دیگری رو نجات بدهی؟
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 18:02
kurosh_alman - فرانکفورت - آلمان
آقای ...- آمستردام - هلند شما که اینقدر طرف جمهوری اسلامی هستی‌ هلند چیکار می‌کنی‌؟؟؟؟ بر گرد آقا برو ایران بین مردم باش...از خوردن ساندیس عقب namoony..iran هیچی‌ نداره واسه زور ازمأی...شما هم ذوق نکن...اینها همش داستان..بزودی شرّ این رژیم کنده می‌شه شما هم همونجا هلند بمون بدن دوستانت بهت ملحق میشن....
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 18:18
sepehr79 - وین - اتریش
اینقدر شلوغش می‌کنن یکی‌ ندونه فکر میکنه سوزن رو توی اقیانوس پیدا کردند. بعدشم حالا جستیدش که چی‌ بشه؟ از جاییش هم تونستید بخورید؟
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 18:35
Royan - بوخوم - آلمان
oghab - هلسینکی - فنلاند/ جمهوری اسلامی مغز تو شسته و آکبند کرده دیگر هیچی را نمیبینی غیراز نوک دماغت , امثال تو زیادنند , احتیاج به یه ضربه مغزی داری که یک تکونی بخوری و از قوطی اسلام, بیای بیرون و اطرافت را ببنینی آنهم وقتی اتقاق میافته که آمریکا ایران را از این که هست ویران تر بکنه , حالا با این پشتیبانی های احمقانه ملت را به خاک وخون بکشید و بدبختی را از این بزرگ تر بکنید خودتون هم خوب می دونید که جمهوری اسلامی بادکنکی بیش نیست , منتها رو که که رو نیست سنگ پای قزوینه. خداـشفات بده.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 18:46
eshghe be iran - لاهه - هلند
به هر حال فکر نمیکنم هیچ هموطنی از جنگ خوشش بیاد اونم آمریکا که دیدیم چه کثافت کاری تو افغانستان و عراق انجام دادن.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 18:57
golly47 - فرانکفورت - المان
امنیت دریایی وظیفه ماست نه آمریکا آنها برند امنیت دریایی دم مرز خودشان انجام بدن نه در خلیج فارس ما اجازه نمیدهیم از آن طرف دنیا بیان دم ساحل ما امنیت دریایی بکنند
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 19:28
darkoob-1390 - قم - ایران
این خبرها بیشتر منقلب کننده است تا مفتخر انهٔ
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 20:39
mohd1975 - دبی - امارات
سلام،،،ببخشید دوستان یک نکته مهم رو می‌خواستم خدماتتون عرض کنم... ..بر وطن فروش و نادان و ترسوو.
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 21:12
bkherebati - پونا - هندوستان
عزیزان....تا کی خریت چرا خودتان را به نفهمی میزنید...اولا تمام اراجیفی که در مورد امامی که سالها ته چاست سحبت میکنید تمام چرت است ...اگر کاری میتوانست بکند در مورد قبر پدرش که بمب گزاشته بودن کاری میکرد شماها خودتان را به خواب زده اید ودر خواب زندگی میکنید و این انگلها اخوندیسم شماها را مسخ کرده وهرچه که می خواهند بهشماها دیکته می کنند ...یا شایدم شماها جیره خوار ویا مذدورشان هستید ...که شکم خودتانرا پاره می کنید...باور کنید ...اینه دست نشانده شیطان بزرگ هستند ...وافسارشان دست شیطان اکبراست...کمی به این کشور عزیز توجه کنید که سیودوسال بدست یک عده مفت خوار وچپاولگر افتاده ...واز ثروت ایران چیزی باقی نمانده. تورا به هرچه که ایمان دارید بداد ملت در بند برسید.....
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 21:48
babak_khoramdin - تهران - ایران
چقدر تو این سایت عربزاده هست ساندیس‌ها رو این جا به دیدین بیاد اینجا. ایران تهران
‌پنجشنبه 8 دي 1390 - 23:41
sankari - هلسينكي - فنلاند
oghab - هلسینکی - فنلاند...بسیجی‌ ذوب در ولایت تو توی مملکت کفر چه میکنی‌ نکنه جاسوس ولایت وقیحی یا جیره خوره احمدی نژاد.آدم فروش برگرد برو پیش آقات.اینجارو بذار برای ما که نمکشونو میخوریمو نمکدونشونو نمیشکنیم.تو تو هوای اینها تنفس میکنی‌ و تمام گوشتو پوستو استخونت از نون ایناست،اون‌وقت دم از احمدی نژاد میزنی
جمعه 9 دي 1390 - 00:16
shahin-2ron2 - تورنتو - کانادا
آقایون و خانمهای وطن فروش چرا حالا ذوق زده شودین. آمریکا و.. هیچ غلطی نمیتونه بکنه. سالهاس که فقط ورع میزنن. اینها مثله ساگ از ایران میترسن و فقط میخوان هی‌ اسلحه به این عرب‌های کثیف ملخ خور بفروشن. ایران خلیج فارس رو گورستان امریکأیها می‌کنه چون ایرانی‌ یعنی‌ قدرت و شهامت. مرگ بر وطن فروشا که از امریکأیها کثیفترن.‌ ها ها هاا.
جمعه 9 دي 1390 - 00:41
mlowes - واشنگتن - آمریکا
خمینی آدم کش همواره به این موضوع تاکید میکرد که جنگ برای ما نعمت بود. هیچ کس ظاهراً فکر نمی‌کنه (و اون موقع هم که اصولاً کسی‌ فکر نمیکرد، چون اگر فکر میکردن که اصلا انقلاب نمیکردن) که چرا این دجّال این حرف رو میزد. ۱. اولا منظورش از ما، مردم نبود. منظورش از "ما" آخوندها و حزب‌اللهی‌ها بود.
جمعه 9 دي 1390 - 03:42
mlowes - واشنگتن - آمریکا
ادامه. ۲. علت اصلی‌ که این دجّال اینقدر دلش می‌خواست جنگ رو ادامه بده (و بقیه آخوند‌ها هم) این بود که اولا سود زیادی از تجارت اسلحه گیرشون می‌اومد، و دیگه اینکه بهانه بسیار خوبی‌ بود که هر کسی‌ رو که میخوان به اسم خائن به کشور بکشند.
جمعه 9 دي 1390 - 03:49
mlowes - واشنگتن - آمریکا
ادامه. اگر شرایط ایران امروز رو تحلیل کنید، می‌بینید که این آدم خوار ها، به جنگ نیاز دارن که یک تصفیه حساب بزرگ دوباره انجام بدن. ولی‌ نمیدونند که مردم تغییر کردند. دیگه جوونی‌ وجود نداره که بره روی مین. اگر لازم بشه همین بسیجی‌‌ها خود خامنه‌ای رو اول از همه میکشند. بسیجی‌‌های اون موقع خیلی‌ چیز‌ها بودن ولی‌ پولکی نبودن. بسیجی‌‌های امروز اینقدر مغزشون خالیه که اگر یک چراغ قوه از پشت سرشون روشن کنی‌ می‌شه نورش رو از توی چشمهاشون ببینی‌. فقط یک چیز رو می‌فهمند، اون هم ساندیسه (البته زن که می‌گیرن دزدی پول هم رو یاد می‌گیرن علاوه بر ساندیس!!!)
جمعه 9 دي 1390 - 03:58
mohd1975 - دبی - امارات
سلام،،، . shahin-2ron2 - تورنتو - کانادا. دررود بر شما.با نظرتون کاملا موافق هستم.
جمعه 9 دي 1390 - 08:30
azarbayjan362 - تهران - ايران
oghab - هلسینکی - فنلاند. بشین بینیم بابا شکر نخور زیاد
جمعه 9 دي 1390 - 12:33
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
گللی۴۷ - فرانکفورت - المانmohd۱۹۷۵ - دبی - اماراتbavar۸۸ - آمستردام - هلندdanial نبی - استکهلم - سوئدoghab - هلسینکی - فنلاند. من نمیفهمم شما تروریست‌های بیت فحشأ رهبری که در خارج زندگی‌ میکنید با پول ملت ایران.چطور به خودتان اجازه میدهید برای کسانیه که در ایران زندگی‌ میکنند تصمیم گیری یا نظر میدهید. چون اگر جنگی در بگیرد ملت ایران تقاصش را پس میدهند نه شما مزدوران خارج نشین و سران نظام اسـ....
جمعه 9 دي 1390 - 14:54
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
باور۸۸‌امستردام‌هلندـبا‌تفنگ‌بادی‌میخوای‌بری‌شکار‌گراز‌وحشی٬. خدایا‌٬اینهمه‌آدم‌کودن‌و‌بی‌عقل‌روکی‌افریدی
جمعه 9 دي 1390 - 18:09
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
عجب کار خارق العاده ای این عزیزان جان بر کف انجام داده اند!!! شناسایی ناو آمریکا ( مثل اینکه تا حالا گمنام بوده و اینها کشفش کرده اند) و گرفتن عکس و فیلم از آن (عکس و فیلم تمام ناوهای آمریکا توی وب سایت نیروی دریایی آمریکا هست!) واقعا باید بر این همه نبوغ درود فرستاد! حالا اگر راست میگید از شعاع مجاز ناو به آن نزدیک تر شوید تا ببینید چه اتفاقی میافتد! اینها یک مشت هالو را مخاطب خود دیده اند و روز و شب چاخان بار آنها میکنند. اصلا تیتر این ادعا خنده دار است!
جمعه 9 دي 1390 - 18:18
(KaViR) - ماستریخت - هلند
... وطنفروش اناین که ۳۰۰۰ میلیارد کشیدن بالا...اناین که به سر جوان دانشجو باتون میزنن..اناین که عمامه به سر کردنو خونه مردمو تو شیشه کردن..اناین که کیلو ،کیلو مواد ریختن تو بازار، اناین که داماد بیسوادشنو،می‌کنن مدیر عامل ،،و ندان اونی بود که اومد ۳۲ ساله پیش و ایران رو خرابه کرد(بهتره بگم ۱۴۰۰ سال پیش)
جمعه 9 دي 1390 - 18:23
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
oghab - هلسینکی - فنلاند - kokex - ‫فرانکفورت - ‫آلمان - love-iran - چابهار - ایران. شما مزدوران رژیم یک جو عقل پیدا کنید بد نیست. با همین چهار تا ناوچه پیزوری اگر میشود ناوگان پنجم آمریکا را شکست داد پس ناوهای مجهز آنها و موشکهای تاماهاوک (بخوانید تیر غیب) و جنگنده های ضد رادار و موشک آنها چغندر هستند؟ در ظرف 24 ساعت بیش از 2500 هدف را در ایران با تیرهای غیبی (موشکهای کروز) و هواپیماهای استیلت میزنند که شامل تمام پادگانهای سپاه و بسیج و ارتش و سایتهای موشکی و پدافندی میشود. بعد شما خاک بر سرها دم از گورستان کردن خلیج فارس میزنید؟ مگه قراره سربازان آمریکایی با مایو بیان توی خلیج؟!!! چقدر از نظر ذهنی و فرهنگی عقب مانده هستید؟!!
جمعه 9 دي 1390 - 16:20
garfield - تهران - ایران
اومده با خونسردی به قول خودشون از "عمق منطقه رزمایش" عبور کرده، اینا هم دماغاشونو چسبوندن به شیشه ناوچه، تماشاش کردن کیف کردن (زیر نظر گرفتیم یعنی همین دیگه) :)) یکی نیست بگه آخه اگه توی موضع قدرت بودین اجازه میدادین یه واحد نظامی دشمن بیاد از دقیقا از وسط (!) منطقه مانورتون عبور کنه نزنینش؟ به نظر من این اقدام امریکا دهن کجی بزرگی بود به آقایون ساندیس خور!!!! نوش جونتون.
شنبه 10 دي 1390 - 04:22
danial nabi - استكهلم - سوئد
زبلخن - لوس آنجلس - آمریکا. خواب دیدی خیره با اینهمه موشک که آمریکا داره مثل سگه از ایران می‌ترسه، اینها ۳۲ ساله که از ایران دل‌ پری دارند ولی‌ هنوز جرات پا گذاشتن روی مرز ایران رو ندارند، تو هم بشین اونجا منتظر باش که این آرزو رو به گور میبری، پادویت رو بکن کاری به سیاست نداشته باش، زیاد حالیت نیست.
شنبه 10 دي 1390 - 09:11
shahram407 - تهران - ایران
ای ول برو بچ نیروی دریایی!!!! مرسی!!. بسوزن خائنین و کوکا خورهای بدبخت خودفروش !!. امریکا در مقابل سوریه نتونست هیچ غلطی بکنه چه برسه در مقابل ایران با. 75000000 جمعیت!!!. والله لمع المحسنین(راست گفت خداوند بلند مرتبه)
یکشنبه 11 دي 1390 - 10:48
ordak - بن - المان
این دوستمون IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان ظاهرا در یکی از اسایشگاههای بیماران روانی جلوس فرمودند خرده نگیرید،این ... فقط از یک بالا خانه اجاره منشا میگیره...
دوشنبه 12 دي 1390 - 09:21
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.